Sari la conținut

Romanii din Belgia


Narko
 Share

Postări Recomandate

Salutari si La Multi Ani !!!

 

Am ajuns si eu e meleagurile Belgiei de o saptamana. Am si eu o intrebare, poate stie careva.

Vreau sa imi duc jentile de la mobra sa le vopsesc, sau sa le fac powder coating (nu stiu intraducere libera cum ii zice :) ), de aici intrebarea, stiti cumva unde se pot face si cam la ce pret?

Multumesc pentru eventualele raspunsuri. Duminica placuta la toti.

pai ce faci bre, tocmai ce ti-ai vopsit mobra...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 422
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salutare si La Multi Ani

 

jokere lasa jentile si dute si fa cilindru din spate ca iti curge ulei, motoru merge si fara vopsea pe genti dar fara ulei sau cu pierderi... :)

ala il fac eu nu e bai, ca nu trebuie numai niste garnituri schilmbate. nu e cilindru de vina :)) o sa vb cu rudy luna viitoare cand mai strang ceva ieuroi daca poate si are timp sa se uite si la capra mea :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incepand de pe 16 pana pe 26 ian se va desfasura salonul moto Bruxelles.Poate ne vedem in week end pe-acolo , mai ales ca putem veni cu agregatele.

Asta as fi vrut si eu sa propun, doar ca nu am sa vin cu motorul. Pe 26 ajung sigur in Bruselles ca trebuie sa las pe prietena la aeroport, dar pot veni si weekendul asta, weekendul viitor sambata sau duminica mai devreme.

Editat de ThunderByte
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dar lantul? ce-ai facut cu lantul? schimba-l ca vopsitul mai poate astepta

lantul e in sertar la birou, cu tot cu pinioane. enou cumparat, dar nu il schimb inca doar cand incep sa o calaresc :D

 

Ei cum a fost la salon ati pus ceva pe lista pentru Paste?

a fost frumos la salon...dar foarte aglomerat. e drept ca la motoare nu a fost asa nebunie...

Ca sa iti raspund la intrebare...da am pus o gramada pe lista de asteptare, nu neaparat de Pasti, asta in cazul in care sunt fericitul castigator la loto..heh mai discutam :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Succes la loto din pacate eu nu joc asa ca prefer sa cred in Mos Craciun :alcy:

 

 

Buna seara motociclisti...

Este careva, de prin benelux care vrea sa mearga la vara in italia la WDW (World Ducati Week) ???

Daca da, lasati un PM si ne auzim cu detalii. Eu vreau sa merg si mi-a placea sa stiu daca mai e careva interesat, tentat.

Spor la treaba si la Duvel :alcy:

Editat de JOK3R_2U
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Soarele e de partea tuturor acum, se gasesc doritori sa ne strangem?

Fara pretentii de orice fel, nici ca numar de km, nici ca locatie, ci pur si simplu sa ne strangem.

Editat de Mitranator
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grupul asta nu mai este activ de vreun an jumate



Oameni buni... m-as baga si eu... dar vad ca nu se grabeste nimeni sa-mi dea o adresa si o ora... Ma duc sa-mi tai o vina...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

grupul este activ, doar ca nu se spameaza aiurea, oricum nu-i frumos sa pui intalniri de azi pe maine ...

 

maine o sa fiu aici la 13:30 https://www.google.nl/maps/dir/50.4497528,5.9581554/50.449817,5.9582573/@50.4494756,5.9558802,713m/data=!3m1!1e3!4m4!4m3!1m0!1m0!3e2

 

numarul meu : +31.6.54.635.6o6

 

Vlad mai merge hayabusa aia?

Editat de superbec
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

N-am vrut sa pun de vreo intilnire, Ma gindeam ca fiind primele zile mai insorite voi va intilniti oricum si poate ma lipesc si eu. De obicei is solitar dar parca as bea o bere cu niste motociclisti. Pe de alta parte nici n-as vrea sa incurc lumea aiurea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ne am vazut azi...am hoinarit putin singur maine dam o raita in ardeene bruxelles -perwez la roche -bastogne...si retur..pe la ora 13:00 ajung la roche daca e careva in zona mai ales cei de la spa pot sa vina pana la roche nr de tel 0483510495

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

weekend-ul acesta a fost un esec:)) dar pt duminica 16.03.2014 care se inscrie pt o plibare? plecam de la bruxelles intalnire la atomium

Atomium
Avenue de l'Atomium
1020 Bruxelles

e mare il cunoasteti ne gasim daca sunt doritori si dam o tura spre ardenne in jur de 300-350 km ..tinta ar fi bastogne, este un drum forestier cam 2 km de mers se poate merge cu moto eu am mers cu cbr 900 pe el deci nu e pb pt vitezane iar drumu se opreste la un mic rau,putem face o mica prajala asa de 15 min cat sa simtim si noi ca a venit primavara...deci intalnirea la ora 09:00 daca ne strangem 3-4 pers mergem eu merg cu gagica pe motor...asa ca doar ziceti din timp pana sambata sa ne hotaram sunt 5 zile la dispozitie...acu nu merge cu motive de organizare...numarul meu e cu 2 posturi mai sus...numai bine si asfalt uscat,poate ne strangem si noi o-data cum ar trebui:) mai multi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

weekend-ul acesta a fost un esec:)) dar pt duminica 16.03.2014 care se inscrie pt o plibare? plecam de la bruxelles intalnire la atomium

Atomium
Avenue de l'Atomium
1020 Bruxelles

e mare il cunoasteti ne gasim daca sunt doritori si dam o tura spre ardenne in jur de 300-350 km ..tinta ar fi bastogne, este un drum forestier cam 2 km de mers se poate merge cu moto eu am mers cu cbr 900 pe el deci nu e pb pt vitezane iar drumu se opreste la un mic rau,putem face o mica prajala asa de 15 min cat sa simtim si noi ca a venit primavara...deci intalnirea la ora 09:00 daca ne strangem 3-4 pers mergem eu merg cu gagica pe motor...asa ca doar ziceti din timp pana sambata sa ne hotaram sunt 5 zile la dispozitie...acu nu merge cu motive de organizare...numarul meu e cu 2 posturi mai sus...numai bine si asfalt uscat,poate ne strangem si noi o-data cum ar trebui:) mai multi...

eu as veni cu mare drag, mi-am laut costum, am schimbat lantu, filtru de ulei, uleiul...dar tre sa imi vina pompa d ambreiaj, am comandat-o si nustiu cand ajunge. daca pana sambata e aici atunci cu cea mai mare placere vin impreuna cu...trantorul meu :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu m-as baga dar is consemnat. WE urmator insa daca ii si vreme buna ma prezint disciplinat oriunde ii rost de baut o bere/cafea/pahar cu lapte cald cu alti motoristi,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...