Sari la conținut

Ajutor pentru motopolitist lovit grav in Constanta


Nikolas
 Share

Postări Recomandate

Am incercat si eu sa-ti trimit un PM ieri dar am primit mesajul "This user cannot receive any more messages." Cel mai probabil ai mesageria plina (e limitata la 50 de mesaje).
Da, era mesageria plina, nici nu bagasem de seama. Acu s-a rezolvat.

Dar ce e asa secret de stat de nu se poate scrie pe public?

 

 

 

 

Eu zic ca cel mai bine e sa nu emitem prea mari pretentii contra donatiei pe care am facut-o ...
Nu cred ca intreaba cineva de starea lui Georgian si vrea sa afle informatii doar ca si contraprestatie pt. suma donata.

Eu cred ca oamenilor chiar le pasa. :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 420
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Am aflat de la colegii lui ca azi pleaca la o clinica in Israel. Sa speram ca totul va fi OK.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar ce e asa secret de stat de nu se poate scrie pe public?

 

Asa a considerat familia ca e mai bine, cel putin pana reusesc sa-l transporte la alta clinica. Ca e un rationament corect sau nu...om vedea noi dupa aia.

Nu trebuie perceput lucrul asta drept lipsa de respect pentru cei care l-au ajutat pe Georgian. Am vorbit o data cu oamenii, socrul, prietenii si toti care mai erau pe-acolo v-au multumit.

 

Intelegeti va rog io ca publicarea unor detalii ar putea face mai mult rau decat bine - asa considera familia. Nu cred ca are rost sa-i judecam.

Inteleg pe de alta parte frustrarea oamenilor care l-au ajutat si ar vrea sa stie ce se intampla mai departe. Cu putin noroc o sa ne povesteasca chiar Georgian la o bere.

 

Eu cred ca oamenilor chiar le pasa. :)

 

Aici sper ca ai lasat deoparte misto-urile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa a considerat familia ca e mai bine, cel putin pana reusesc sa-l transporte la alta clinica. Ca e un rationament corect sau nu...om vedea noi dupa aia.

Nu trebuie perceput lucrul asta drept lipsa de respect pentru cei care l-au ajutat pe Georgian. Am vorbit o data cu oamenii, socrul, prietenii si toti care mai erau pe-acolo v-au multumit.

 

Intelegeti va rog io ca publicarea unor detalii ar putea face mai mult rau decat bine - asa considera familia. Nu cred ca are rost sa-i judecam.

Inteleg pe de alta parte frustrarea oamenilor care l-au ajutat si ar vrea sa stie ce se intampla mai departe. Cu putin noroc o sa ne povesteasca chiar Georgian la o bere.

 

Punct ochit, punct lovit, Adi. Respect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici sper ca ai lasat deoparte misto-urile.
Asta nu e topic de mistouri. Cred ca nu-s singurul care crede asta. :unsure:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca am inteles bine, acum se afla deja in Israel?

Daca da, este intr-adevar, o veste buna.

Ii urez succes si recuperare usoara!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri am reusit sa trec pete nevoi si zgarcenie :rusinica: (care exista intr-o anumita doza in fiecare) si am trecut pe la banca. :rolleyes: Poate e putin,sigur e putin ,dar atat am reusit sa dau din banii mei de student care aduna de vreo 2-3 ani sa-si cumpere o "bestiuta". Coincidenta e ca ieri am luat si sala pt A. Nu va mai certati aici,va rog, trebuie sa fim uniti ca sa ajutam fratele nostru mai mare. Fiecare leu e important...decat sa dati banii pe prostii,mai bine faceti o fapta buna. Sincer dupa ce am depus banii m-am simtit implinit ca nu tin umbra pamantului degeaba.

Mai jos e dovada :peace:

post-62984-0-33316800-1312534975_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa a considerat familia ca e mai bine, cel putin pana reusesc sa-l transporte la alta clinica. Am vorbit o data cu oamenii, socrul, prietenii si toti care mai erau pe-acolo v-au multumit.

 

Intelegeti va rog io ca publicarea unor detalii ar putea face mai mult rau decat bine - asa considera familia. Nu cred ca are rost sa-i judecam.

Inteleg pe de alta parte frustrarea oamenilor care l-au ajutat si ar vrea sa stie ce se intampla mai departe. Cu putin noroc o sa ne povesteasca chiar Georgian la o bere.

 

 

Fratilor, io am donat pentru ca omul avea nevoie. Mai mult de atat nu puteam face. As fi extrem de bucuros sa aflu ca Georgian a depasit acest impas. Restul nu conteaza. Cei care se ocupa de bunul mers al procesului de refacere a motopolitistului poarta toata responsabilitatea pe umeri si nu cred ca avem dreptul sa ne indoim de bunele lor intentii si de actiunile pe care le deruleaza in vederea atingerii telului. Sunt sigur ca, la momentul oportun, vom fi instiintati de rezultatul actiunilor conjugate ale noastre, ale tuturor celor implicati - mai adanc sau mai putin adanc - in aceasta situatie total nedorita.

Cred ca trebuie sa asteptam vesti despre starea lui Georgian si cam atat. Deocamdata. Daca va mai fi nevoie de ajutorul nostru, cu siguranta vom fi anuntati.

Editat de Leaveyou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in sfarsit ceva pozitiv.

hai sa auzim numai de bine si cat mai repede. esti tanar si puternic.

Mie nu mi se pare de loc pozitiv ca pleaca pe banii lui (sau ma rog a familiei) si nu pe banii statului. Adica de ce PLM mai platim asigurarile alea sociale?

In alta ordine de idei sper sa-l repare aia cat mai repede si sa iasa iar pe BMW la ars cocalari :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am lasat discutia financiara deoparte. deocamdata sa il vedem pe om pe picioarele lui.

daca iti arat cati bani dau la stat pentru cacaturile astea te apuca groaza. de fapt nu dau eu, ca-mi opresc ei la salar.

si nici nu-s vreun bolnavicios, deci nu imi spune ca stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu mai inteleg nimic.

poate cineva care stie real ce se intampla imi poata da un pm, chiar sunt curios.

 

nu mai e nevoie.

am vazut la TV pe realitatea, a iesit din operatie si este un succes.

din ce am inteles este vorba de un traumatism la coloana si nicidecum sectionare cum se fabula prin romania.

de mine poate sa stea in sezut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu unul nu mai inteleg nimic.

poate cineva care stie real ce se intampla imi poata da un pm, chiar sunt curios.

 

nu mai e nevoie.

am vazut la TV pe realitatea, a iesit din operatie si este un succes.

din ce am inteles este vorba de un traumatism la coloana si nicidecum sectionare cum se fabula prin romania.

de mine poate sa stea in sezut.

 

 

poti pune link cu reportajul despre operatie ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Polițistul rănit în timp ce îl urmărea pe Beniamin ĂântaÂş, operat în Israel

 

BUCUREÂŞTI (MEDIAFAX) - Polițistul brăilean Cristian Dobrilă, rănit grav în timp ce urmărea, cu motocicleta, maÂşina lui Beniamin ĂântaÂş, fiul unui controversat om de afaceri sătmărean, a fost operat vineri noapte, la o clinică din Israel, unde va rămâne Âşi pe durata recuperării.

 

Cristian Dobrilă, aflat în stare foarte gravă după accidentul suferit în luna iulie, a fost operat de medicii israelieni vineri seară, soția sa anunțând că starea acestuia se îmbunătățeÂşte constant, a declarat, sâmbătă, pentru MEDIAFAX, Âşeful Direcției Rutiere din Poliția Română, Lucian Diniță.

 

El a precizat că Dobrilă a făcut progrese în ultima vreme, reuÂşind să se ridice în fund pe pat, este oprimist, zâmbeÂşte Âşi spune că vrea să îÂşi recupereze motocicleta pentru a se întoarce la muncă.

 

Diniță a precizat că Dobrilă va rămâne la clinica din Israel Âşi pe durata recuperării fizice.

 

ÂŞeful Direcției Rutiere a spus că transferul polițistului la clinica din Israel a fost posibilă datorită eforturilor comune ale Ministerului Administrației Âşi Internelor (MAI), Ministerului Sănătății, familiei victimei Âşi colegilor acestuia de la Rutieră. Diniță a precizat că a făcut un apel umanitar la polițiÂştii rutieri pentru a sprijini recuperarea lui Dobrilă.

 

Cheltuielile legate de operație au fost suportate de MAI.

 

Accidentul în care a fost rănit agent principal Cristian Dobrilă (30 de ani), de la Serviciul Poliției Rutiere Brăila, care era detaÂşat pentru o lună pe litoral, a avut loc în seara zilei de 17 iulie, DN 22C, între localitățile constănțene Castelu Âşi Medgidia.

 

El plecase cu motocicleta în urmărirea maÂşinii conduse de Beniamin ĂânțaÂş, fiul unui controversat om de afaceri sătmărean, fiind lovit în plin de un alt autoturism, deÂşi avea semnalele luminoase Âşi sonore în funcțiune.

 

În urma accidentului, Cristian Dobrilă a fost dus la Spitalul Județean Constanța, iar de aici a fost dus la Spitalul "Floreasca" din Capitală. Recent el a fost transferat la o clinică din Israel.

 

Polițistul a fost operat, el suferind numeroase fracturi Âşi o hemoragie puternică după ce coastele i-au perforat plămânii, având, de asemenea, probleme grave la coloana vertebrală.

 

ÂŞeful Biroului Accidente din Poliția Rutieră Constanța, comisarul Tudorel Dogaru, declara că Beniamin ĂânțaÂş nu va fi tras la răspundere penală pentru acest accident, cel mult putându-i fi suspendat permisul. Dogaru preciza că ĂânțaÂş a spus, la audieri, că nu a Âştiut că era urmărit Âşi că ar fi trebuit să oprească.

 

"ÂŞoferul, Beniamin ĂânțaÂş, poartă cel mult răspundere contravențională Âşi poate rămâne fără permis pentru o perioada de 30-60 de zile, el neputând fi tras la răspundere penală în acest caz. Vom Âşti de ce abateri se face vinovat abia după ce colegul nostru care l-a urmărit îÂşi va reveni Âşi se va putea sta de vorbă cu el", a spus atunci Dogaru.

 

Beniamin ĂânțaÂş este fiul lui Vasile ĂânțaÂş, controversat om de afaceri din Satu Mare, presa relatând că firmele acestuia sunt abonate ale contractelor cu statul în domeniul energiei.

 

Fratele său, Darius, a fost condamnat la trei ani de închisoare cu suspendare pentru ucidere din culpă, după ce în decembrie 2008 a condus băut, cu 200 de kilometri la oră, Âşi a lovit o altă maÂşină, al cărei Âşofer a decedat. Imediat după accident, acesta a părăsit țara pentru a se trata în Germania. Darius ĂânțaÂş a mai fost implicat Âşi în alte incidente rutiere. În septembrie 2006, a rănit o persoană Âşi a fugit de la locul accidentului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipa de la antena 3 i-a zis lui Mazare-primarul-sa treaca pe la banca k sa doneze. Nenorocitul a zic ca trece,dar nu pretuieste politistii(plus o intreaga vrejeala impotriva institutiilor statului-are si el dreptate ,dar nu era cazul tinand cont k era un apel umanitar) :scratch: ....a stricat tot momentul :baldy: . Emisiunea s-a incheiat cu un apel la donatii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca dupa toata implicarea mea in acest caz, si dupa toate eforturile pe care le-am facut, a trebuit sa aflu ce se intampla uitandu-ma la televizor, desi familia mi-a spus ca o sa ma tina la curent cu ce se intampla.

 

Asta e. Oameni si oameni.

 

Este ULTIMA DATA cand ma mai implic intr-o actiune de acest gen. Politistului ii doresc sanatate iar socrului lui, ce sa zic... o viata frumoasa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca dupa toata implicarea mea in acest caz, si dupa toate eforturile pe care le-am facut, a trebuit sa aflu ce se intampla uitandu-ma la televizor, desi familia mi-a spus ca o sa ma tina la curent cu ce se intampla.

 

Asta e. Oameni si oameni.

 

Este ULTIMA DATA cand ma mai implic intr-o actiune de acest gen. Politistului ii doresc sanatate iar socrului lui, ce sa zic... o viata frumoasa.

Pacat ca s-a ajuns aici....totusi sa nu-i judecam,numai ei stiu prin ce trec :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dologhin, in unele momente, chiar nu iti mai arde sa stai sa suni cunoscutii sa le detaliezi, esti f obosit si vrei sa te lase lumea in pace. Asteapta, eu cred ca oamenii iti vor fi recunoscatori, dar lasa-i sa se odihneasca mental si fizic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Regret ca dupa toata implicarea mea in acest caz, si dupa toate eforturile pe care le-am facut, a trebuit sa aflu ce se intampla uitandu-ma la televizor, desi familia mi-a spus ca o sa ma tina la curent cu ce se intampla.

 

Asta e. Oameni si oameni.

 

Este ULTIMA DATA cand ma mai implic intr-o actiune de acest gen. Politistului ii doresc sanatate iar socrului lui, ce sa zic... o viata frumoasa.

 

Ai facut-o pentru recunostinta sau pentru ca asa ti-a dictat constiinta? Cand donezi sange, intrebi unde si la cine merge sangele ca sa iti ridice statuie respectivul? Nu cred.

Ceea ce ai facut este cu siguranta un gest frumos ( poate chiar mai mult) dar nu te astepta acum sa te sune in fiecare zi.

Si totusi, in acel articol nu a fost nici macar un rand la adresa motociclistilor care s-au implicat in acest caz. Pacat ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai dreptate Grigore, cred ca trebuia sa aflam si noi de situatie de la familia lui, adica un telefon nu cred ca era un sacrificiu din partea lor.

oricum noi macar ramanem cu inima impacata ca l-am putut ajuta.

Ii doresc recuperare rapida si completa!

Si multa sanatate oamenilor care l-au ajutat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...