Sari la conținut

Accident mortal Pasaj Marasesti


simpluu
 Share

Postări Recomandate

un GSX pe langa noi, ne depaseste si exact in fata mea la 2 metrii omu' se ridica pe roata din spate ,

 

Ai sa razi dar..nu prea ai sa vezi bikeri din aceasta categorie imprastiati pe jos. Acestia au un control mult mai bun al motocicletei si o orientare in trafic, mai ceva ca multi dintre noi. Cred ca-i confunzi cu maimutzoii noi, care si-au luat motoare puternice si accelereaza in linie dreapta, semaforisti adica. :peace:

 

Imi pare rau de motociclist! :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ai sa razi dar..nu prea ai sa vezi bikeri din aceasta categorie imprastiati pe jos. Acestia au un control mult mai bun al motocicletei si o orientare in trafic, mai ceva ca multi dintre noi. Cred ca-i confunzi cu maimutzoii noi, care si-au luat motoare puternice si accelereaza in linie dreapta, semaforisti adica. :peace:

 

Daca tie ti se pare NORMAL ca , stiind ca ai 3 motorete in spate (la mai putni de 2 metrii) si esti inconjurat de masini, sa faci cascadorii pe motoreta..jos palaria in fata ta si a celor care cred ca nu este nimic rau in asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tie ti se pare NORMAL ca , stiind ca ai 3 motorete in spate (la mai putni de 2 metrii) si esti inconjurat de masini, sa faci cascadorii pe motoreta..jos palaria in fata ta si a celor care cred ca nu este nimic rau in asta.

 

Nu m-am referit strict la cazul tau, am spus-o ca pe o generalitate, pentru ca am observat ca majoritatea asociaza accidentatii cu cei care o ard pe o roata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma refer la mersul pe o roata strict...eu ma refer la gestul in sine si la teribilismul de care foarte multi motociclistidau dovada in trafic.Slalom, viteza excesiva, cascadorii si altele sunt pentru cadru controlat , nu pe strada unde intilnesti "N" factori potrivnici, ca sa nu mai zic ca pui in pericol siguranta altuia.

 

Observ din ce in ce mai des aici pe forum ca daca nu faci parte din bikerii jmecheri care se dau in spectacol pe strazile orasului esti tratat cu sictir si ironie, si, binenteles, esti un fraier. "Mare jmecherie e sa te dai pe o roata" zici unul mai istet, Nu ma intereseaza care e jmecheria sau cat de greu sau usor este, ideea care trebuia surpinsa in post era ca treburile astea nu se fac in trafic...cand nu esti de capul tau. Credti ca stapaniti motoreta atat de perfect..? Sunt sigur ca si baiatul care a murit , la 34 de ani ai lui, avea experienta acumulata, dar uite ca i-a jucat feste. Mergeti copii la circuit daca vreti sa va puneti la incercare indemanarea si vreti sa va demonstrati calitatile de ADEVARAT motociclist, nu de circar public dornic de atentia publicului. Dar de ce sa dati banii la circuit unde nu va vede nimeni , cand puteti sa bagati gaz de banii aia si sa bateti bulevardele in speranta ca va vede lumea si se minuneaza.

 

D'aia sunt soferii plin de frustrari si d'aia ne pune lumea eticheta. E pacat ca in loc sa invatam unul de la altul, noi incercam sa ne etalam super-puterile si facem ironii pe baza motociclistilor "lasi". Bafta multa, cascadorilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec des pe acolo si faza e ca in zilele insorite, cand intri in acel pasaj, timp de cateva secunde ai senzatia ca e bezna totala, iar daca nu cunosti traficul din zona nu te astepti sa fie coada de masini acolo, esti luat prin surprindere si ti-o furi cu toata experienta ta pe 2 roti.. :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tragic. O fotografie care m-a impresionat. Ce poate ramane dintr-un om...

GOD!!!! Exact acelasi lucru am gandit si eu cand am vazut aceasta foto!!! TRIST!!!

Dzeu sa-l odihneasca in pace!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Trec des pe acolo si faza e ca in zilele insorite, cand intri in acel pasaj, timp de cateva secunde ai senzatia ca e bezna totala, iar daca nu cunosti traficul din zona nu te astepti sa fie coada de masini acolo, esti luat prin surprindere si ti-o furi cu toata experienta ta pe 2 roti.. :(

Daca ai impresia ca intri intr-un pasaj si e lumina ca afara ori experienta e zero (motor , masina , avion , submarin nuclear) , ori marihuana a intrat in legalitate si eu nu stiam. Frate , da-o in ma-sa de treaba , hai sa fim maturi din cind in cind.

Editat de lil debul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oricata lumina ar fi, ochiul trebuie sa se obisnuiasca cu diferenta fata de lumina de afara, mai ales daca ai soarele in fata. Nu e indicat sa intri cu mai mult de 40 km. E o chestie elementara, dar in ziua de azi nu mai se pune la socoteala...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum adica, la r1 nu exista modul spiderman si casca cu infrarosii?

 

Si-a facut-o cu mana lui. Acum e vina conservarului, ba a adp ului, ba a intunericului din pasaj. Nu, pe bune exista pasaje intunecate?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate senzatiile nu sunt deloc asemanatoare

Clar, balanta va atarna mai greu in cazul celor care au murit nevinovati. Eu inca nu sunt dispus sa renunt la aceasta pasiune. Si nu cred ca ar trebui sa o faca nimeni care are in sange hobby-ul asta. De ce sa ne adaptam noi la dobitoci in loc sa-i ...:"educam".

Sunt in asentimentul tau....cine are hobby'ul in sange .....din pacate cei multi au motor ca este cool si ca agata cu el.pacat ca s a ajuns sa se faca asta si din motoare.....

RIP

 

De multe ori esti obligat de ilegalitatea altuia, sa comiti si tu una.

Exemple banale:

 

1)boul schimba banda fara sa se asigure, tu tragi de ghidon si dai sa-l ocolesti trecand de linia dubla continua. Din fata vine tir, tu ajungi ornament

 

2) (cuvant urat) care te sicaneaza in trafic. Ce faci? Astepti sa se plictiseasca ? Normal, bagi mana in gaz si te duci.

 

3) (cuvant urat) cu bmw care accelereaza in draci cand dai sa il depasesti. Personal, de la 110 km/h cat aveam cand am intrat in depasire, am ajuns la 205km/h. Trebuia sa cedez si sa reintru in banda in spatele lui? Am facut`o si pe asta. Si stii ce a facut animalul? Mi-a pus o frana brusca de toata frumusetea....

Raspinsuri la punctele 2 si 3 ......ii faci masina praf cu picioarele , daca se da jos ii dai un cap in gura fara sa ti scoti casca . iti promit ca a 2 a oara nu mai face (la faza cu depasirea de la 110 si ai ajuns la 205 trebuia sa aiba un bmw de cel putin 500-600 cp ca sa accelereze la fel de puternic k tine)

 

De multe ori esti obligat de ilegalitatea altuia, sa comiti si tu una.

Exemple banale:

 

1)boul schimba banda fara sa se asigure, tu tragi de ghidon si dai sa-l ocolesti trecand de linia dubla continua. Din fata vine tir, tu ajungi ornament

 

2) (cuvant urat) care te sicaneaza in trafic. Ce faci? Astepti sa se plictiseasca ? Normal, bagi mana in gaz si te duci.

 

3) (cuvant urat) cu bmw care accelereaza in draci cand dai sa il depasesti. Personal, de la 110 km/h cat aveam cand am intrat in depasire, am ajuns la 205km/h. Trebuia sa cedez si sa reintru in banda in spatele lui? Am facut`o si pe asta. Si stii ce a facut animalul? Mi-a pus o frana brusca de toata frumusetea....

Raspinsuri la punctele 2 si 3 ......ii faci masina praf cu picioarele , daca se da jos ii dai un cap in gura fara sa ti scoti casca . iti promit ca a 2 a oara nu mai face (la faza cu depasirea de la 110 si ai ajuns la 205 trebuia sa aiba un bmw de cel putin 500-600 cp ca sa accelereze la fel de puternic k tine)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...