Sari la conținut

Accident mortal Pasaj Marasesti


simpluu
 Share

Postări Recomandate

http://observator.a1.ro/free/Grabit-spre-moarte_41075.html

Cica motociclistul avea viteza si a incercat sa se strecoare printre masini si a pierdut controlul..ca echipament..doar casca..care si aia i`a sarit de pe cap cand a cazut din spusele reporterului.. , dumnezeu sa`l ierte..:(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 115
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

politistii spuneau ca masina era in coloana ..stationa .. acum dumnezeu cu mila .. insa daca el a cazut de pe motor intre masini ar fi trebuit sa se izbeasca si de alte masini, dar nu era oprita decat o skoda care era lovita f putin .. asa ca nu pot sa-mi explic ce a patit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era Cristi cu R1 model mai vechi din 98-2001 alb rosu nicidecum cbr 125, r6 sau alte pareri nefondate . Degeaba ati fost la fata locului..daca spuneti gresit pe aici tot felul de lucruri....

Mi-am dat seama de marca si model inca de cum veneam din sens opus spre accident.

Condoleante familiei !...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai fratilor, ziua si decedatul pe motocicleta!!!

Dimineata am trecut si eu prin zona, insa pe deasupra Budapesta - Unirii - Alba Iulia! Extrem, extrem de aglomerat!

 

Cred ca a fost acrosat cumva, imi pare greu de crezut ca a cazut/dezechilibrat pur si simplu! Sau poate o fi incercat sa fereasca masina, ceva si a lovit bordura... Imi cer scuze pentru emiterea de "teorii", insa cred ca toata lumea vrea sa stie ce draq s-a intamplat acolo.

 

Presa, dupa cum ne-a obisnuit, preseaza in continuare c.a.c.a.t. cu spor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...ce draq s-a intamplat acolo...

Forja la intrare in pasaj, n-a observat coloana, poate era in formare... s-a "strecurat" pana n-a mai putut...Accident clasic.

R.I.P.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Groaznic!

Nu stiu cat l-ar fi ajutat echipamentul....sper sa fie pe forum vreun prieten apropiat care sa ne informeze de la sursa exact ce s-a intamplat si sa nu ne mai lansam in supozitii.

Pacat...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce mi-a povestit un baiat care era in coloana de la semafor,cica el ar fi venit lansat din spate,a depasit coloana care stationa la semafor intrand primul pe verde in intersectie cu viteza,a observat prea tarziu masinile oprite in pasaj,a blocat fata si cica el ar fi sarit de pe motocicleta oprindu-se in skoda iar motorul in zidul pasajului!

Dumnezeu sa-l odihneasca!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

din ce mi-a povestit un baiat care era in coloana de la semafor,cica el ar fi venit lansat din spate,a depasit coloana care stationa la semafor intrand primul pe verde in intersectie cu viteza,a observat prea tarziu masinile oprite in pasaj,a blocat fata si cica el ar fi sarit de pe motocicleta oprindu-se in skoda iar motorul in zidul pasajului!

Dumnezeu sa-l odihneasca!

 

 

cam asta am banuit si eu... oricum cu parere de rau RIP !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai tot fie accidente cu decedati pana o sa invete toti baietii care se vad Rossi de Romania cand, unde si cum sa o arda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O sa mai tot fie accidente cu decedati pana o sa invete toti baietii care se vad Rossi de Romania cand, unde si cum sa o arda.

 

 

Si pe ce te bazezi cand sugerezi ca biker-ul de azi se credea Rossi? Au finalizat politistii ancheta si te afli in posesia concluziilor? Daca nu, abtine-te de la punerea stampilelor.

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va mananca palma sa mergeti tare prin oras, ganditi-va la accidentul asta si la cel de la Arad (mai ales la imaginile alea cu motociclistul). A merge tare nu inseamna neaparat sa ai 200 km/h. Tare poti sa mergi si cu 60, daca in momentul ala masinile din fata ta au 5km/h si se opresc. Din pacate mai multi martori au declarat acelasi lucru (ce a spus Marlitza mai sus), si pare cea mai plauzibila explicatie.

 

Dumnezeu sa-l ierte! :rose: :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine si dece este de vina nu mai conteaza acuma, conteaza pe viitor pentru cei care incearca 1 roata in bucuresti, acceleratie blana.... etc.

Pacat ca inca un coleg motociclist s-a stins, nu pot decat sa ma gandesc si sa incerc sa trag ceva invataturi de aici, urat este sa inveti din greselile altora.

Pentru tine cel ce te-ai dus prea repede s-au deschis drumurile raiului, fie-ti drumurile line si amintirea pururea vie.

Condoleante familiei :rose: :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum am ajuns si eu acum de la fata locului. Motor unul mic , cbr 125 sau aprilia rs, skoda octavia 1 oprita, rider intins pe asfalt cu cearceaf pe el. Nentu garcea la intrebarea ce s-a intamplat......a plecat de la semafor...viteza...nu a vazut coloana...a blocat fata si s-a infipt in skoda....Politie prezenta, medicina legala prezenta...si bineinteles...baietii cu carul de filmare. Pacat de el...Dumnezeu sa il ierte!!

 

poate ai fost in alta parte . motoru tre sa fie un r6 sau r1 , in poaza se vede scris yamaha

 

cica nu a vazut coloana oprita inainte de pasaj

 

Dumnezeu sa il ierte. :rose:

 

PS. Continui sa refuz sa ii inteleg pe cei care circula fara numar sau ascuns. Nu ii inteleg si nu le pot accepta asa zisele argumente... whatever, scuze pentru derapaj... Condoleante familiei!

 

am inteles ca abea isi luase mobra si se ducea sa ii faca actele

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-o mai vrajim, a plecat rachet de la semafor la impresie si s-a infipt intr-o masina care aproape stationa. Dar la noi fireste, vinovat intotdeauna nu e motociclistul. Probabil ca a gresit cel cu Skoda ca nu s-a dat la o parte sa-i faca loc lui Ghost Rider sa treaca. Si motorul s-a facut pulbere la 50 la ora...

 

Ideea este ca daca noi nu avem grija de noi insine si nu tinem la viata noastra, altii nici atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce s-o mai vrajim, a plecat rachet de la semafor la impresie si s-a infipt intr-o masina care aproape stationa. Dar la noi fireste, vinovat intotdeauna nu e motociclistul. Probabil ca a gresit cel cu Skoda ca nu s-a dat la o parte sa-i faca loc lui Ghost Rider sa treaca. Si motorul s-a facut pulbere la 50 la ora...

 

Ideea este ca daca noi nu avem grija de noi insine si nu tinem la viata noastra, altii nici atat.

 

Total de acord!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am inteles ca era motociclist cu ceva ani la activ si ca mergea bine. Dar e destul sa gresesti o secunda si platesti cu viata. Motociclismul in Ro e loterie in mare parte. Pacat ca a vrut sa se bucure de acceleratia motorului acum. Poate ca se bucura ca un copil de motorul lui nou si pentru o secunda a fost copil si a uitat de pericole. :( Sa ii fie tarana usoara.

Purtati echipamentul si cascati ochii mai ales in Bucuresti unde e haos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand va mananca palma sa mergeti tare prin oras, ganditi-va la accidentul asta si la cel de la Arad (mai ales la imaginile alea cu motociclistul). A merge tare nu inseamna neaparat sa ai 200 km/h. Tare poti sa mergi si cu 60, daca in momentul ala masinile din fata ta au 5km/h si se opresc. Din pacate mai multi martori au declarat acelasi lucru (ce a spus Marlitza mai sus), si pare cea mai plauzibila explicatie.

 

Dumnezeu sa-l ierte! :rose: :rose:

 

 

Am fost la locul accidentului dupa jumatate de ora de la eveniment, pana sa il ridice pe motociclist cei de la I.N.M.I. Dubios ca masina Skoda Octavia era vizibila aproape din intersectie de la Hotel Tulip Inn de la semafor, in timp ce mergeam pe jos. Chiar daca a plecat tare de la semafor, sfideaza logica sa accelerezi in exces cand in fata e blocaj. Probabil era in decelerare, a avut intentia sa intre pe banda 1 care tocmai se punea in miscare (asa mi-a zis un politist), cand a pierdut controlul si a cazut. Se vedea o urma de frana pe vopseaua de pe marcajul linie continua. Nu stiu daca i-a sarit casca in momentul impactului sau cei de la SMURD au inlaturat-o ulterior. Politistii de la fata locului inca nu aveau un scenariu clar asupra evenimentului. Masina era ultima din coloana si stationa in momentul impactului. Pe masina nu am vazut urme de impact. Neatentie si ghinion. Era imbracat in pantaloni scurti si tricou. Cum exact s-a lovit si ce traumatisme a suferit nu se stia.Fereasca Dumnezeu. Venise sotia lui acolo si cu fratele lui...nu pot sa exprim in cuvinte momentul. Am fost cuprins de o tristete teribila cand fratele lui a luat casca si adidasii de pe jos si i-a dus la masina. Tragic, nu mai am cuvinte. Aveti grija de voi motociclisti ca daca nu va feriti voi nu va fereste nimeni. Condoleante familiei. R.I.P

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...