Sari la conținut

Accident mortal CT 19.07.2011


sorinm
 Share

Postări Recomandate

Nasol...vad ca s-au inmultit si pe la noi accidentele. Duminica seara vazusem un cbr pe lapusneanu colt cu hasdeu, cu 'botul' cam turtit, carenele se mai tineau in cateva suruburi... De pilot nu am auzit nimic si nici accidentul nu stiu cum s-a petrecut, dar plecau masinile de politie cand treceam prin zona.

 

Sa ii fie odihna usoara celui din articol... totusi Poporului nu e o strada chiar asa sa ii ai loc sa mergi tare, deci probabil a nimerit intr-un loc gresit la un moment prost.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara Âşi s-a deschis sezonul motocicliÂştilor care în urma accidentelor rutiere trebuiesc perfuzați, intubați, susținute funcțiile vitale plecând de la premiza că trebuie să-l salvăm Âşi băgăm zeci de milioane în astfel de cazuri. Marți noapte am avut un pacient de 19 ani, motociclist, politraumatism din accident rutier, traumatism cranio-cerebral acut închis, traumatism toraco-abdominal, comă Âşi a murit la 5 dimineața, a declarat Căpățână.

 

declaratie de "manager" de spital... vedea-la-s cu lumanarea pe piept.

de motociclisti ii e lui ca baga bani in ei, dar de tigani taiati, batuti, scandalui, boschetari, betivi si etnobotizati nu mai zice ca halesc milioane pe perfuzii n shit.

Auzi "plecand de la premiza ca trebuie sa-l salvam" - ce plulile mele salveaza asta ba nene, hartii? caacat de manager, DOCTORUL salveaza ba, nu un caacat de plimbator de hartii.

Ba, ia sa-i fac/facem o reclamatie undeva/ceva ma, pt declaratia asta, auzi..."plecand de la premiza ca trebuie sa-l salvam"

au ajuns spitalele sa fie conduse de toti dobitocii, de cand nu mai au voie medicii sa le administreze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba, ia sa-i fac/facem o reclamatie undeva/ceva ma, pt declaratia asta, auzi..."plecand de la premiza ca trebuie sa-l salvam"

au ajuns spitalele sa fie conduse de toti dobitocii, de cand nu mai au voie medicii sa le administreze...

18266%20dscn0326.jpg

un besit

 

 

on:

sa se odihneasca in pace pilotul.

de accident nu s-a mai aflat nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

declaratie de "manager" de spital... vedea-la-s cu lumanarea pe piept.

de motociclisti ii e lui ca baga bani in ei, dar de tigani taiati, batuti, scandalui, boschetari, betivi si etnobotizati nu mai zice ca halesc milioane pe perfuzii n shit.

Auzi "plecand de la premiza ca trebuie sa-l salvam" - ce plulile mele salveaza asta ba nene, hartii? caacat de manager, DOCTORUL salveaza ba, nu un caacat de plimbator de hartii.

Ba, ia sa-i fac/facem o reclamatie undeva/ceva ma, pt declaratia asta, auzi..."plecand de la premiza ca trebuie sa-l salvam"

au ajuns spitalele sa fie conduse de toti dobitocii, de cand nu mai au voie medicii sa le administreze...

Un (cuvant urat)..banii nostri se duc la cei care i-ai enumerat mai sus si care constitue , procentual, un nr mare...nu lucreaza nimic, nu platesc impozite si nici un fel de taxa dar stau pe ajutor social si primesc asistenta medicala gratuita (cea de urgenta care este mult mai costisitoare decat cea primara-medic de familie). Il f.te pe el grija ca baga zeci de milione in motociclisti..pai in accidentele de masina nu baga bani? Dobitoc..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un (cuvant urat)..banii nostri se duc la cei care i-ai enumerat mai sus si care constitue , procentual, un nr mare...nu lucreaza nimic, nu platesc impozite si nici un fel de taxa dar stau pe ajutor social si primesc asistenta medicala gratuita (cea de urgenta care este mult mai costisitoare decat cea primara-medic de familie). Il f.te pe el grija ca baga zeci de milione in motociclisti..pai in accidentele de masina nu baga bani? Dobitoc..

 

 

Asa declaratie nesimtita nu am mai auzit de mult !

La camerele de urgenta nu ai loc de ciori care agreseaza personalul medical si managerul de spital merge pe premise ! REVOLTATOR !

Banii spitalelor se scurg pe serviciile "descentralizate" si "corect" licitate !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

18266%20dscn0326.jpg

un besit

 

 

Se vede pe fata lui ca e un distrus(poponaut)...din pacate astia sunt care conduc tara de aci concluziile sunt clare...cum dracu ,auzi manager,sa declari asa ceva de un pacient...cretinul dracului...mama ce nervi am!!!Fie i tarana usoara pustanului!!!Trist si dureros sa incetezi sa existi la 19 ani!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M--rtii matii de nenorocit! :angryfire: O javra de om.

 

Dănuț Căpățână este numele cainelui asta! Rasa matii... Vorbesti parca suntem animale si iti este sila sa ai grija de un motociclist care este OM. Da banii aia pe care ii iei? Partidul ala pe care il pupi in c-r nu are grija de tine? Ca este prea prost si ai fost pus de partid nu ca te duce capul dupa cum vorbesti....

 

 

http://www.atacdeconstanta.ro/articole/3232-banii-de-la-casa-de-asigurari-de-sanatate-se-scurg-in-cipru-cum-a-pus-clinica-pozimed-mana-pe-rmn-ul-spitalului-judetean.html

 

http://www.uups.ro/52052/urmeaza-alt-scandal-in-spital.html

 

http://www.jurnaldeconstantaonline.ro/2010/08/19/danut-capatana-a-declarat-razboi-ziaristilor/

 

Ce face nenorocitul ala...

Editat de cezarzanf
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M--rtii matii de nenorocit! :angryfire: O javra de om.

 

Dănuț Căpățână este numele cainelui asta! Rasa matii... Vorbesti parca suntem animale si iti este sila sa ai grija de un motociclist care este OM. Da banii aia pe care ii iei? Partidul ala pe care il pupi in c-r nu are grija de tine? Ca este prea prost si ai fost pus de partid nu ca te duce capul dupa cum vorbesti....

 

 

http://www.atacdecon...i-judetean.html

 

http://www.uups.ro/5...-in-spital.html

 

http://www.jurnaldec...oi-ziaristilor/

 

Ce face nenorocitul ala...

 

Din pacate noi vorbim si sintem o mana de oameni care nu pot face nimic.Ar trebui sa ne adunam,nu sa protestam pentru ceea ce e in tara,ci sa facem ceva .L-as duce pe baietasul ala din poza o tura pe drumurile lui,macar sa aiba habar de ce il inconjoara,cacao cu ochi. R.I.P.!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzati. Am observat acum ca am facut niste greseli gramaticale. Eram prea nervos si am scris in graba.

 

 

Stai calm, s-a inteles mesajul.

Asta trebuie pandit noaptea, pus o patura in cap si lovit pana obosim.

Ce creaturi imbecile....

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A venit vara Âşi s-a deschis sezonul motocicliÂştilor care în urma accidentelor rutiere trebuiesc perfuzați, intubați, susținute funcțiile vitale plecând de la premiza că trebuie să-l salvăm Âşi băgăm zeci de milioane în astfel de cazuri.

Pe chestia asta ar trebui ca Asociatia Motociclistilor din Romania sa ofere un raspuns pe masura, iar daca nu o fac ei, atunci cineva cu capul pe umeri, calm si cu talent la scris, care sa-i aduca aminte stimabilului ca 65% din accidentele in care sunt implicate mobre sunt datorate unor autoturisme si soferilor acestora si ca noi ne platim impozitele plecand de la premisa ca un manager de spital platit din bani publici considera viata oamenilor la fel de importanta, indiferent de mijlocul acestora de transport.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hai sa va spun o treaba , vrajeala pe care o baga el ca baga bani in fundul motociclistilor este o minciuna nerusinata!!

 

ma jegosule , de ce nu spiu ca pui bolnavi sa isi cumpere branule si perfuzii ?

de ce nu spui ca nu aveti nici macar un (cuvant urat) de algocalmin in basitul ala de spital si trimiteti oamenii sa isi cumpere medicamente ?

de ce nu spui ca o amarata de asistenta are 6 milioane salariu , si toti doctori iau spaga , inclusiv jegurile alea de la usa de jos , care nu te lasa sa intri decat daca ai medicamente , in p(la mea parca vin la spital de placere , vin de nevoie ma jegosule !! .

 

da , stiu , sunt putin frustrat , dar am avut parintii in spital si era sa mor cu ei de gat , niste jeguri de oameni , si plantele alea de jos care nu te lasa sa intri , de la asa zisa firma de paza ZIP sunt vai de p*la lor , nici macar romaneste nu stiu sa vorbeasca

 

sanatate riderului !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nasol...vad ca s-au inmultit si pe la noi accidentele. Duminica seara vazusem un cbr pe lapusneanu colt cu hasdeu, cu 'botul' cam turtit, carenele se mai tineau in cateva suruburi... De pilot nu am auzit nimic si nici accidentul nu stiu cum s-a petrecut, dar plecau masinile de politie cand treceam prin zona.

 

 

 

OFF Topic:

Cred ca tu vorbesti de f4 asta din imaginea de mai jos CT .. VED. Este al colegului meu . Stiu ca ieri am venit si eu din concediu si am auzit la munca despre accident. Din cate am inteles , mergea regulamentar cu nici,50 la ora si ,un prost cu masina nu i-a dat prioritate si a intrat in el. Omul este in spital ,are 4 coaste fracturate ,un umar dizlocat si din ce am auzit are praf facute incheieturile mainilor. Pacat, pentru ca il stiam ca merge foarte prudent , el fiind sofer profesionist de meserie ,dar cand e sa se intample, se intampla . Sanatate multa bikerului ! Eu unul ,am spus stop , chiar saptamana asta mi am vandut motocicleta [ cel putin pana cand se vor schimba cateva lucruri in tara noastra]

 

dsc03054r.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pulica ala ar trebui asteptat cand iese din spital sa ne explice si noua cum sta faza cu motociclistii si accesul acestora la tratament, fiind victime in trafic! Chiar daca si-a facut-o cu mana lui, tot victima este!

 

Ca daca ma duc pana acolo si-i rearanjez dintii in gura, colegii lui la fel, o plece de la premiza că trebuie să-l salveze. Un director de spital nu vorbeste ca fiind pe mosia lu' masa!

 

Parca-l salveaza pe banii lu' masa! Parca salariul si-l ia tot din banii lu' masa!

Parca spitalul ala este mosia lu' masa!

Bine, acum sunt o gramada de cretini naivi care cred ca al chiar traieste din salariu si nu din "manariile" specifice pozitiei in care se afla!

Tot prostii astia de noi ii platim si pe el si pe restul de capuse din sistem.

Vorba aia, ma duc din an in paste la spital si ma pune sa platesc tot, de la fashe, la RMN-uri.

Unde pOOla mea sunt banii cotizati de 15 ani de cand sunt angajat?

Unde pOOla mea sunt banii, lua-i-as mortii'n seringa de distrus? Ca eu n-am trecut salariul minim pe economie ca sa fac manevra sa nu platesc la stat? Pai mai carnatule, luati-as chelia pe căpățână, pai din procentul care se duce lunar numai de la mine catre voi, platiti voi anual 3-4 asistente, manageru' pOOlii mele!

 

Ca daca s-ar baga asigurarea la spitalele private, s-ar alege praful de toti rahatii astia care's plin de basini pe banii oamenilor care-l platesc!

 

Da' noi suntem singurii vinovati!!! Pe bune! Pentru ca permitem ce se intampla, si, in loc sa le spargem capul, noi am dansat tzurca in Piata Victoriei, in crucea masii de popor de manelisti ce suntem!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pacat de baiat.

 

Eu unul m-am saturat sa vad cum dam cu RIP-uri si ne varsam naduful tot intre noi.

Asa ca am facut doua lucruri:

 

1. Am scris un mesaj la Consiliul National pentru Combaterea Discriminarii - CNCD la adresa CNCD

Le-am cerut sa-l intrebe pe domnul asta, care-i persoana publica platita din bani de la stat, care-i treaba cu declaratia lui si ca au consider ca e discriminare pe fata la adresa tuturor practicantilor de motociclism. Astept sa-mi raspunda ceva. Daca nu o fac, revin oficial prin scrisoare dupa 3 zile si cer si numar de inregistrare. Poate mai solicita si alti motociclisti clarificari acolo.

 

2. Am deschis o cause pe feisbuk. M-am gandit sa cerem demisia omului asta. Daca obtinem macar ca-i tzatzaie putin chilotii si-l iau sefii la intors iar el isi cere scuze public, tot e ceva. Ca, oricine ce-ar zice, mentalitatea nu o sa i-o schimbam, iar pe motociclisti la fel o sa-i trateze in spital.

Cause e la adresa : Danut Capatana demisia ! Nu discriminarii motociclistilor !.

Cine se simte, subscrie.

 

Drumuri cum vreti voi.

Editat de mircealeschian
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarul e ca de joi dupamasa pana luni seara , in constanta se circula criminal de greu . o gramada de melteni care vin la mare , si care vor sa se elibereze de stresul cotidian , zic ei , si nu le mai pasa de ceea ce se intampla in jurul lor . in judetul constanta a crescut rata accidentelor in aceasta perioada cu peste 100% , ca sa nu mai zic de decese . mai naspa e ca cel mai mic moment de neatentie provoaca o catastrofa . chiar daca o sa se arunce cu pietre in mine , le propun constantenilor ( si nu numai ) sa mearga si ei mai cu cap , fara basini in cap si in stil racing . sa se limiteze la limita maxima de viteza in oras ( 50km/h ) , si sa scoata ochii ca la melc din casca aia smechera care o au pe cap . poate am eu ragalie de ciopar , si marea majoritate a reiserilor se uita in sictir la mine cand ma vad , dar sincer m-am saturat sa deschid pagina de accidente si sa vad in fiecare zi cate un deces in judet . mersul preventiv iti aduce 50% sanse la viata , viteza redusa si sub limita legala inca 30% iar restul e can-can .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

OFF Topic...

Asta este, ma bucur ca e in regula. Moto se vedea sifonata, dar nu lovita tare, bravo lui ca a respectat viteza legala, desi acolo e o zona unde se cam pleaca tare de la semafor de la dacia si se mai baga cate unu de pe hasdeu sau face stanga de pe lapusneanu si mai vezi cate un accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...