Sari la conținut

Echipa fotbal motociclisti


TheDoctor
 Share

Postări Recomandate

Salutare,

 

Fiind eu pasionat de fotbal si dorindu-mi de ceva vreme sa joc intr-o echipa din campionatul judetean, iata ce idee ma lovi in seara asta: ce-ar fi sa infiintam o echipa de fotbal a motociclistilor pe care s-o inscriem in campionatul municipal de fotbal (liga a VI-a)? M-am interesat la AJF cam ce ar trebui si ce cheltuieli ar fi (nu sunt exagerat de mari, poate gasim si-un sponsor). As vrea sa stiu daca sunt printre voi amatori de fotbal din Timisoara sau imprejurimi care ar fi interesati de asa ceva.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Pentru portar vorbeste cu sorin (violetbiker) .

 

a fost o perioada lunga portar in liga I la echipa Mama Mia Becichereku Mic.

 

 

Din pacate in urma cu ceva timp sub teren au fost facute ceva sapaturi arheologice iar santierul avea nevoie de un portar cu disponibilitate non-stop si a renuntat la acest frumos sport.

 

Cred ca s-ar arata foarte entuziasmat de idee. Chiar imi zicea zilele astea ca ar organiza o echipa de fotbal sau de dat cu rolele dar nu au ajuns la un acord.

 

bafta si e o initiativa super !

 

 

Ovi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu m-as baga.

Chiar daca nu ne putem inscrie in vreo liga, poate ne-am putea intalni o data pe saptamana la un fotbal.

Totul este sa ne adunam doua echipe.

Daca jucam seara, SEARA pe la 22-23, vin cu placere.

Poate ar trebui sa ne numaram cine si cati am fi, si pe ce post am juca (deobicei ori nu se gaseste portar, ori toti vor sa fie portari).

Editat de tibor_mt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

idee foarte buna ,si eu sunt mare pasionat de fotbal, de 3 pe sapt, daca as putea in fiecare zi, fundas stanga pozitia mea

din pacate sunt mom plecat din tm , dar ma intorc cred ca in septembrie , daca mai este loc in echipa ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ar fi ca perioada de inscriere in campionat se termina in 15 august, deci pana atunci ar trebui sa ne strangem oameni pt echipa (cred ca vreo 15-16, cu tot cu rezerve). Si, inca o chestiune importanta, ar trebui gasit un stadion pentru meciurile de acasa. Asta cu stadionul mi se pare cel mai greu de rezolvat - sa fie cat mai aproape de Timisoara si cat mai ieftin (daca se poate gratis - are cineva vreo pila pe la vreo primarie? :D).

 

mikebar - nu-i problema, daca vii in septembrie - te legitimam la echipa cand o inscriem si o sa joci cand o sa vii.

 

 

Deci, daca are cineva vreo idee cum s-ar putea face rost de un stadion cu chiria care sa tinda catre 0, eventual vreo colaborare cu vreo primarie care n-are echipa.. Sau vreun sponsor generos care sa ne ajute..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideea ar fi ca perioada de inscriere in campionat se termina in 15 august, deci pana atunci ar trebui sa ne strangem oameni pt echipa (cred ca vreo 15-16, cu tot cu rezerve). Si, inca o chestiune importanta, ar trebui gasit un stadion pentru meciurile de acasa. Asta cu stadionul mi se pare cel mai greu de rezolvat - sa fie cat mai aproape de Timisoara si cat mai ieftin (daca se poate gratis - are cineva vreo pila pe la vreo primarie? :D).

 

mikebar - nu-i problema, daca vii in septembrie - te legitimam la echipa cand o inscriem si o sa joci cand o sa vii.

 

 

Deci, daca are cineva vreo idee cum s-ar putea face rost de un stadion cu chiria care sa tinda catre 0, eventual vreo colaborare cu vreo primarie care n-are echipa.. Sau vreun sponsor generos care sa ne ajute..

 

perfect , multumesc sunt foarte nerabdator, 0741 225 332 nr meu, cand ai neovie de datele personale pt inscriere, sau cand faceti o adunare ceva, as incerca si eu sa dau o fuga, daca se poate anunta cu o zi inainte :))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu joc orice, portar mai putin ca sunt si mic de inaltime si stadion cunosc am casa in sanandrei si langa mine este stadionu lu sanandrei iar sanandreiu nu mai are echipa si e gratis putem juca oricand daca nu sunt vaci la pascut :)) in rest covaci are echipa sag echipa jebel echipa cam toti au echipa si nu dau voie pe stadion,si mai este o problema dar mica inainte de meci trebuie pregatit stadionu pus plase la porti steaguri in colturi chesti dinastea......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine-ai venit, snitzelCBR! E o idee buna asta cu stadionul din Sanandrei, dar cred ca pentru a juca pe stadion, ar trebui vorbit cu cei de la primarie, ca ma gandesc ca e proprietatea primariei. Stii pe cineva de acolo cu care s-ar putea discuta in ce conditii am putea folosi stadionul? Ar fi extraordinar sa ne lase sa jucam gratis pe el, eventual adaugam un "Sanandrei" la numele echipei.:D De accesorii(plase porti, fanioane, var pt trasat tuse etc.) pot sa ma ocup eu.

 

Am fost azi si-am vizitat un stadion din Plopi, e al echipei AS Tricoul 1 Iunie Timisoara, echipa care a evoluat sezonul trecut in liga a V-a. Stadionul e in stare buna, e ingrijit. Ma gandeam sa-i contactez pe cei de la Tricoul sa vad daca ne-ar lasa sa jucam acolo. Dar cred ca is mai multe sanse sa prindem un stadion gratis la Sanandrei, avand in vedere informatiile date de snitzelCBR.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ce veste buna in legatura cu stadionu, imi facea griji ca nu o sa gasim, treb oricum vb cu primaria de acolo,

cu oamenii cum stam ? vad ca 4 pana acuma, mai treb pana la 16 ce putin...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa vorbesc cu taicamiu sa vad ce zice ca el stie multa lume pe acolo politaiu satului imi este vecin :))dar eu jucam in fiecare weekend fotbal acolo cu familia si nu venea nimeni la stadion sa te intrebe de sanatate mai ales ca stadionu nu e chiar in sat... dar la cum vreti voi sa faceti ceva organizat poate sar baga niste curiosi in seama si e mai bine si sigur de intrebat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Excelent, deci suntem 7 motofotbalisti pana acum:

ovidiutzz

tibor_mt

mikebar

snitzelCBR

radutm

TheDoctor

maephisto

 

radutm, asteptam vesti(bune) in legatura cu stadionul din Dumbravita!:)

 

Tocmai am vorbit cu un reprezentant de la Tricoul 1 Iunie (stadionul din Plopi). Omul a zis ca inchiriaza stadionul cam cu 180-200 RON/meci, fiind incluse plasele portilor, montatul lor si trasatul tuselor.

Ca tot veni vorba de costuri, presupunand ca o sa inchiriem un stadion pentru meciurile de acasa, pentru un meci disputat acasa(vor fi 2 meciuri pe luna in care vom fi gazde) am avea de platit:

- 200 RON chirie teren;

- 200 RON barem brigada arbitri si observatori;

Total 400 RON. Impartit la 15 jucatrori, ar veni cam 27 RON/jucator/meci acasa. Nu mi se pare exagerat de mult - 55 RON/jucator/luna. Iar daca am gasi stadion gratis, costurile s-ar injumatati - 27 RON/jucator/luna.

Iar ca si cheltuieli care s-ar face o singura data, la inscrierea echipei in campionat ar fi:

- 5 RON / jucator pentru legitimatii;

- 80-100 RON / jucator pentru echipament (cel mai ieftin am gasit aici http://www.echipamentfotbal.info/ , set echipament acasa + deplasare 85 RON); daca mai stiti alte site-uri cu echipament fotbal bagati niste link-uri.

 

Ce parere aveti despre costuri? Mult, rezonabil? Ne permitem? :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

personal, mi se pare foarte rezonabil, chiar daca ar treb sa platim chirie, la inceput probabil o sa fie niste extra costuri, mingi de fotbal de exemplu sau altele, dar tot mi se pare ok , sa speram ca mai gasim oameni...

 

Ziceai ceva de liga a VI-a, cam ce echipe sunt ?

Editat de mikebar
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...