Sari la conținut

Echipa fotbal motociclisti


TheDoctor
 Share

Postări Recomandate

De gasit, eu zic ca gasim oameni. Momentan, motociclistii au exclusivitate, dar daca nu reusim sa ne strangem doar motociclisti, putem apela si la prietenii nostri non-motociclisti (am vreo 3-4 prieteni care s-ar baga). Echipele din sezonul trecut se pot vedea aici http://www.frf-ajf.ro/index.php?pg=competitii&liga=209 (navigare ligi-serii in partea stanga a paginii). Avantajul terenului inchiriat e ca nu trebuie sa-ti mai bati capul cu pregatirea lui pt meci si faptul ca asigura si plasele de la porti, care sunt incredibil de scumpe (un set de 2 plase noi ajunge la 1000 RON).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 50
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ar fi bine sa ne intalnim la un fotbal, dar trebuie sa ne strangem macar 10 pentru un minifotbal pe sintetic.

Pentru a tine mai usor numarul a cati si care ne-am inscris pt echipa, am facut un cont pe un site pentru administrarea echipelor de fotbal (teamsnap.com). Va rog ca cei interesati pana acum sa-mi trimiteti pe privat adresele de email, ca sa va adaug pe site ca si jucatori, iar site-ul o sa va trimita un email de invitatie, dati click pe link-ul din email, join-uiti, iar apoi completati profilul de jucator (dati pe tab-ul numit "Roster", iar apoi pe butonul "Edit My PLayer Info" din dreapta sus). Ar trebui completat, zic eu, un nume, un nr de telefon si pozitiile de jucator preferate. Puteti vedea o lista cu toti jucatorii echipei, se poate vedea programul meciurilor etc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare

Am citit forumul si cum sunt fotbalist amator si motociclist profesionist, am dat cateva telefoane la niste amici ziaristi sportivi de fotbal judetean, teren liber care sa fie ingrijit si pe care sa nu joace cineva nu exista in judet, dar maine voi afla ceva numere de telefon de la cateva terenuri de fotbal de langa Timisoara unde am putea juca intercalati cu echipa detinatoare, si atunci sa se aleaga varianta cea mai avantajoasa, rog un PM cu nr de telefon cu cel sau cei care se ocupa de organizare.

Inca nu m-am decis daca voi face parte din echipa, dar ar merge un post de fundas.

Astfal uscat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Initiativa este laudabila si o salut, dar parerea mea este ca o sansa mai mare de reusita o are stabilirea a 2 echipe de 5-6 oameni, rezervarea unei grile pe unul din terenurile sintetice de minifotbal si sa-i dam bataie in fiecare saptamana. Cati dintre voi au mai jucat pe teren mare un meci de fotbal de 90 de minute? Nu e usor, trebuie ceva pregatire.

Oricum daca reusiti in initiativa voastra puteti conta si pe mine mijlocas ofensiv/atacant. Daca nu, sper macar sa facem 2 echipe de minifotbal pe sintetic si sa jucam marti, miercuri sau joi, eu joc lunea si vinerea deja.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ATunci totusi cand ne adunam???

Haaai, ca ma chef de fotbal...

Si sa aduca cineva portari. Ca eu nu stiu sa stau in poarta. In 3 minute iau 4 goluri.

 

Gata???

Atat a fost?

Nu mai jucam fotbal, nu mai nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum am mai spus anterior,

 

"Pentru a tine mai usor numarul a cati si care ne-am inscris pt echipa, am facut un cont pe un site pentru administrarea echipelor de fotbal (teamsnap.com). Va rog ca cei interesati pana acum sa-mi trimiteti pe privat adresele de email, ca sa va adaug pe site ca si jucatori, iar site-ul o sa va trimita un email de invitatie, dati click pe link-ul din email, join-uiti, iar apoi completati profilul de jucator (dati pe tab-ul numit "Roster", iar apoi pe butonul "Edit My PLayer Info" din dreapta sus). Ar trebui completat, zic eu, un nume, un nr de telefon si pozitiile de jucator preferate. Puteti vedea o lista cu toti jucatorii echipei, se poate vedea programul meciurilor etc."

 

Pana acum, doar mikebar si radutm mi-au trimis adresa de email pe PM si i-am adaugat pe site, deocamdata fiind, in total, 5 membri ai echipei inscrisi pe respectivul site. O sa putem sa ne adunam la un minifotbal cand o sa fim macar 10. Va rog, asadar, pe cei cu adevarat pasionati si interesati, sa-mi trimiteti cat mai rapid adresele de email pe PM. Puteti sa mai intrebati si alti prieteni care si-ar dori sa joace, chiar daca nu-s motociclisti, pentru ca se pare ca nu o sa ne strangem suficienti doar din randul cavalerilor pe doua roti. Multumesc!

 

------------------------------------------------------------

Update: Suntem 10 pana acum. Mai vreo 2 si putem face o adunare sa discutam, eventual un fotbal pe sintetic(numai ca is mai greu de gasit terenuri libere). Mai un portar si deja putem sa ne gandim sa facem formalitatile pt inscriere. :D Ceva sugestii pt numele echipei de la cineva mai "poet"? :D

 

-----------------------------------------------------------------------

Un moto-portar?

 

--------------------------------------------------------------

Salutare,

 

Am incercat sa vorbesc la telefon cu cei care mi-au trimis numarul de telefon, nu i-am prins chiar pe toti, insa concluzia este:

Duminica seara, de la ora 18:00, ne intalnim in complex, la Roma, sa vorbim mai multe. Sunt bineveniti toti cei interesati!

 

Tema de gandire: Exista doua competitii organizate de AJF in care o echipa nou-infiintata se poate inscrie:

- Campionatul municipal - participa echipe din Timisoara si din satele apropiate Timisoarei; meciurile se joaca in cursul saptamanii, de luni pana vineri, de la ora 18;

- Liga 6 Promotie - participa echipe din tot judetul Timis; meciurile se joaca in weekend;

Asadar, ce preferam - Joc in timpul saptamanii si deplasari scurte sau joc in weekend si deplasari un pic mai lungi?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Terenul din Giroc de la DAF Junior costa 100 RON/ora.

Este teren mare, se poate juca chiar si 7-7

Pentru programare am primit un nr de telefon.

Pe terenul din Giroc de la DAF se poate juca 5 (jucatori) + 1 (portar). Daca sunt mai multi devine aglomerat. Un teren de genul 7 - 7 este cel de la liceul Agronomic din spate de la Realul de pe Aradului

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ok, intre timp m-am ocupat de infiintarea asociatiei sportive si am achizitionat echipamentul. Sunt in cautare de sponsor(i), sper sa am succes, sa gasesc pe cineva care sa ne ajute cu cheltuielile (care ar fi de cam 2000 de EUR pe sezon). Cine mai e interesat, e cat de cat in forma si stie ca e serios si ca o sa vina la meciuri, sa ma caute la 0726541390 pana cel tarziu miercuri sapt. viitoare.

 

Asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Felicitari pentru infiintarea echipei de fotbal a motociclistilor Timisoara, la cat mai multe victorii.

 

Mersi! Din pacate, nu se poate numi "echipa motociclistilor", deoarece motociclisti suntem numai vreo 4-5.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau ca nu sunt din Timisoara sa ma pot alatura si eu echipei de fotbal.

Imi e dor de un meci pe teren mare, de injuraturile/sustinerile tribunei.

Acum ma multumesc sa joc pe teren redus, dar farmecul nu e acelasi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Pentru portar vorbeste cu sorin (violetbiker) .

 

a fost o perioada lunga portar in liga I la echipa Mama Mia Becichereku Mic.

 

Ovi

 

Ovi,multumesc de reclama dar ai fost gresit informat.Eu joc pe un post care nu exista la echipa locala din Ghiroda.Se numeste "creierul echipei".

 

Mult succes echipei de fotbal a motociclistilor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 5 weeks later...

Intrucat cheltuielile echipei sunt destul de mari (se ridica la 2500-3000 de euro pe sezon), facem apel catre cei care vor si pot sa ne ajute cu o donatie sau sponsorizare. Orice suma, cat de mica, e binevenita.

Contul asociatiei este urmatorul:

Banca Transilvania, Sucursala Calea Lugojului

Titular cont: Asociatia Sportiva Athletic Timisoara 2011

Cod IBAN: RO06BTRL03601205440674xx

 

Eventualii sponsori ne pot contacta la 0726541390.

 

Multumim!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Asociatia Sportiva Athletic Timisoara,

Cautam jucatori de fotbal pentru echipa noastra ce evolueaza in Liga a VI-a Promotie Timis.

Meciurile se desfasoara duminica dupa-masa, in Timisoara si in deplasare, in localitati din judetul Timis.

Ce asteptam de la un viitor coechipier:

1). Seriozitate si caracter - respecta programul de meciuri si antrenament al echipei, isi respecta antrenorul, colegii si adversarii.

2). Intrucat echipa noastra se autofinanteaza, contribuie la cheltuielile echipei - 15 lei pe meci.

3). Conditie fizica buna, pasiune pentru fotbal, spirit de echipa si dorinta de a progresa si a-si imbunatati in mod continuu abilitatile necesare unui fotbalist.

Vineri, 14 Octombrie 2011, ora 16:00, organizam preselectie la stadionul Textila din Calea Aradului.

Mai multe detalii la numarul de telefon 0726541390.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asociatia Sportiva Athletic Timisoara,

Cautam jucatori de fotbal pentru echipa noastra ce evolueaza in Liga a VI-a Promotie Timis.

Meciurile se desfasoara duminica dupa-masa, in Timisoara si in deplasare, in localitati din judetul Timis.

Ce asteptam de la un viitor coechipier:

1). Seriozitate si caracter - respecta programul de meciuri si antrenament al echipei, isi respecta antrenorul, colegii si adversarii.

2). Intrucat echipa noastra se autofinanteaza, contribuie la cheltuielile echipei - 15 lei pe meci.

3). Conditie fizica buna, pasiune pentru fotbal, spirit de echipa si dorinta de a progresa si a-si imbunatati in mod continuu abilitatile necesare unui fotbalist.

Vineri, 14 Octombrie 2011, ora 16:00, organizam preselectie la stadionul Textila din Calea Aradului.

Mai multe detalii la numarul de telefon 0726541390.

 

Prietene Medic,

 

Ignorant fiind în domeniul fotbalului județean (Âşi nu numai), am unele întrebări cu privirea la intreprinderea voastră de factură sportivă, cum ar fi:

 

1. Meciurile se desfăÂşoară pe teren mare, 22 de jucători Âşi 2 reprize de 45 ?

2. Meciurile oficiale sunt în fiecare duminică ?

3. În afară de meciurile oficiale de duminică, în ce zile, de la ce oră Âşi cât durează antrenamentele ?

4. Există un antrenor care să pregătească meciurile tehnico-tactic ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prietene Medic,

 

Ignorant fiind în domeniul fotbalului județean (Âşi nu numai), am unele întrebări cu privirea la intreprinderea voastră de factură sportivă, cum ar fi:

 

1. Meciurile se desfăÂşoară pe teren mare, 22 de jucători Âşi 2 reprize de 45 ?

2. Meciurile oficiale sunt în fiecare duminică ?

3. În afară de meciurile oficiale de duminică, în ce zile, de la ce oră Âşi cât durează antrenamentele ?

4. Există un antrenor care să pregătească meciurile tehnico-tactic ?

 

Amice Melc Turbat,

 

Ca sa te dumiresc:

 

1. Da, se joaca pe teren mare, cu gazon, tribune, vestiare, arbitri, observator, asistenta medicala si tot tacamul. 11 vs 11, repriza de 45'. Stadionul pe care jucam "acasa" e stadionul Textila, pe Calea Aradului, in apropiere de Piata Verde.

2. Meciurile oficiale se joaca duminica dupa-masa, ora 4 luna aceasta, ora 3 luna noiembrie.

3,4. Se face un antrenament pe saptamana. Incepand cu etapa curenta, un antrenor cu experienta o sa conduca antrenamentele si o sa stea pe banca la meciuri. Sambata dupa-masa, de la ora 4, avem primul antrenament sub conducerea unui antrenor "adevarat". Mai avem nevoie de cativa jucatori pentru a ne completa lotul, asa ca daca esti doritor, da-mi un telefon si vino sambata cu noi la antrenament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Amice Melc Turbat,

 

Ca sa te dumiresc:

 

1. Da, se joaca pe teren mare, cu gazon, tribune, vestiare, arbitri, observator, asistenta medicala si tot tacamul. 11 vs 11, repriza de 45'. Stadionul pe care jucam "acasa" e stadionul Textila, pe Calea Aradului, in apropiere de Piata Verde.

2. Meciurile oficiale se joaca duminica dupa-masa, ora 4 luna aceasta, ora 3 luna noiembrie.

3,4. Se face un antrenament pe saptamana. Incepand cu etapa curenta, un antrenor cu experienta o sa conduca antrenamentele si o sa stea pe banca la meciuri. Sambata dupa-masa, de la ora 4, avem primul antrenament sub conducerea unui antrenor "adevarat". Mai avem nevoie de cativa jucatori pentru a ne completa lotul, asa ca daca esti doritor, da-mi un telefon si vino sambata cu noi la antrenament.

 

Prietene Doctor,

 

Din păcate azi și mâine voi fi plecat din localitate. Chiar la nouă am s-o tund, cu viteză moderată, pe șoselele de succes ale patriei. Dar, deși nu am nici o îndoială în privința măiestriei de a manevra mingea, am unele rețineri cu privire la condiția fizică necesară pentru a jucă o oră jumate pe teren mare. Voi mai cugeta și în cazul unei decizii afirmative, te voi contacta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...