Sari la conținut

Muntenegru?


asdfghjk
 Share

Postări Recomandate

Mergem daca se razgandesc baietii. Eu miercuri o iau din loc ca mi-am luat concediu 2 sapt si stau pana se termina banii. :guitar:

 

Bravo! Si eu la fel...ce potriveala. Pai hai frate, zi repede o destinatie ca deja am intrat in bani si nu mai am stare :moto:

 

Ia uite ce vreme e afara.... :baldy: Muntenegru sau Thassos... :scratch:

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 106
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Scuze ca ma bag in discutie, dar am nevoie de niste sfaturi, si pe topicul asta am speranta ca le gasesc.

Sunt in Dubrovnik acum si vreau sa plec spre Romania maine dimineata pe urmatorul traseu:

 

http://maps.google.com/maps?saddr=Dubrovnik,+Hrvatska&daddr=Kotor,+Muntenegru+to:Budva,+Montenegro+to:Cetinje,+%E3%83%84%E3%82%A7%E3%83%86%E3%82%A3%E3%83%8B%E3%82%A8,+Montenegro+to:Nik%C5%A1i%C4%87,+%E3%83%8B%E3%82%AF%E3%82%B7%E3%83%81,+Muntenegru+to:%C5%BDabljak,+%D0%A6%D1%80%D0%BD%D0%B0+%D0%93%D0%BE%D1%80%D0%B0+to:Mojkovac,+Montenegro+to:Novi+Pazar,+Central+Serbia+to:Kopaonik,+Central+Serbia,+Serbia+to:Bor,+%D0%A6%D0%B5%D0%BD%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0+%D0%A1%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1%98%D0%B0+to:Drobeta+Turnu+Severin,+Mehedin%C5%A3i,+Rom%C3%A2nia&hl=ro&ie=UTF8&sll=44.229457,22.120972&sspn=1.060771,2.705383&geocode=Fe2pigIddUgUASl96DUIootLEzEA1SuGUK0ABA%3BFUlChwIdoV4eASkbyXA9BjNMEzEGky4hXvFzeg%3BFbhDhQIdhIMfASlxM-TzldRNEzFIMJy8Bn9GOw%3BFWjVhgIdvJogASlLN9GvfM5NEzFWTIvaa0Edag%3BFSGrjAIdoBAhASnJNuxuq6lNEzFYhXOAD6nHFA%3BFW18kgIdzssjASlPcNXzMzlNEzGVVLjLv0AfsA%3BFYCEjwIdYMQqASkvVCLIx59SEzHZemuBrcl0eg%3BFdhOkgIdChE5ASlFq27mPShWRzHYbBk2P2KnLg%3BFTOAlAIdf3c9ASlLmes-LTxWRzGv5y7PBLaIdQ%3BFepvoAIdOzxRASl1QTWzEfhTRzEks_GBnnuwXQ%3BFQUWqQIdU8RZASlzEYeoxTFSRzFrvix1Gwo3Aw&vpsrc=0&mra=ls&t=m&z=7

 

 

Cu 2 opriri una la Zabljak, Muntenegru 1 noapte si inca o noapte la Kapaonik. Daca are cineva informatii despre starea treseului, sau sugestii cu punctele care merita vizitate, astept cu mare interes parerile voastre. Multumesc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca ma bag in discutie, dar am nevoie de niste sfaturi, si pe topicul asta am speranta ca le gasesc.

Sunt in Dubrovnik acum si vreau sa plec spre Romania maine dimineata pe urmatorul traseu:

 

Cu 2 opriri una la Zabljak, Muntenegru 1 noapte si inca o noapte la Kapaonik. Daca are cineva informatii despre starea treseului, sau sugestii cu punctele care merita vizitate, astept cu mare interes parerile voastre. Multumesc.

 

Am fost pe bucata Dubrovnik-Kotor-Budva in august si, in afara aglomeratiei (deh, perioada de concedii) si a caldurii insuportabile, nu i-am gasit hibe.

Portiunea Zabljak-pod Tara e brici si cu trafic redus.

Cam atat coincide traseul pe care l-am facut eu cu cel trasat de tine.

Am inteles ca drumul de-a lungul Tarei, de la pod pana la Mojkovac, e de vis.

Daca nu tii neaparat sa ajungi la Budva, exista un drum direct din Kotor in Cetinje, asa-zisele "25 de ace de par":

 

http://www.mytripjournal.com/travel-600379

Editat de Doctor X
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

Si cred ca asa o sa fac, oricum am de gand sa fac o excursie cu vapor inchiriat la anu pe toata coasta Croatiei, asa ca nu o sa fie o pierdere prea mare Budva, ba din contra un motiv in plus sa mai revin prin locurile astea minunate. Multumesc pentru sugestie chiar nu stiam de drumul ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc.

Si cred ca asa o sa fac, oricum am de gand sa fac o excursie cu vapor inchiriat la anu pe toata coasta Croatiei, asa ca nu o sa fie o pierdere prea mare Budva, ba din contra un motiv in plus sa mai revin prin locurile astea minunate. Multumesc pentru sugestie chiar nu stiam de drumul ala.

No problemo.

Daca ai timp, dupa Niksic poti merge pe E762 pana dupa Pluzine, vezi lacul de acumulare Pivsko Jezero(de un turcoaz incredibil), dupa podul peste un brat al lacului urmezi indicatoarele spre Trsa (la dreapta; drumul se desparte chiar intr-un tunel) iar apoi spre Zabljac, pe un drum ingust de o banda-o banda si jumatate care strabate parcul national Durmitor. Arata cam asa:

 

- lacul Pivsko Jezero

 

P1050687.jpg

 

- drumul prin Durmitor

 

P1050598.jpg

 

P1050562.jpg

 

P1050578.jpg

 

Drumul e asta:

 

http://maps.google.ro/maps/ms?msid=215090412237423482842.0004ac588b3feb7e0216a&msa=0

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La mine nu se pune problema de razgandire.Astept raspunsul de la Dan(Dans)care ne da raspunsul marti seara.

 

Am folosit cuvantul raspuns de doua ori.De nervi cauzati de un sarpe.

 

Si daca raspunsul e negativ ce faci, in ce directie o apuci? Pana la urma mi-e indiferent, preferam Thassos pt ca am mai trecut prin Serbia anul asta, dar nu am ajuns in Muntenegru pt ca unul dintre amicii cu care am fost trebuia sa se intoarca in tara. Asa ca whatever... Care sunt datele problemei? Ca dupa cate vad, nici voi nu prea sunteti organizati :) Eu m-as baga, chiar si asa, on short notice :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti l-am trimis pe PM... Ma poti suna si azi, daca esti hoatarat sa mergi. Macar sa stim ca suntem 2 si e ok, daca mai sunt care vor si pot sa vina, cu atat mai bine. Eu sunt hotarat sa plec cat mai repede pana nu se strica vremea si nu intru tare in bani :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti l-am trimis pe PM... Ma poti suna si azi, daca esti hoatarat sa mergi. Macar sa stim ca suntem 2 si e ok, daca mai sunt care vor si pot sa vina, cu atat mai bine. Eu sunt hotarat sa plec cat mai repede pana nu se strica vremea si nu intru tare in bani :)

Eu vroiam sa plec luni (19.09) doua zile prin tara (sambata sunt de garda, pana duminica dimineata), dar n-ar fi prima data cand urc in sa direct de la spital, asa ca pot merge cu tine/voi in Muntenegru, daca plecam duminica pe la 8-8:30 - din Pitesti... - (imi fac "temele" cu o zi inainte) si sa fim inapoi in tara marti seara. Ce zici?

 

Sau stie cineva daca drumul asta (pana la Durmitor si inapoi) se poate face, fara excese de viteza (din cate am inteles, nici nu ar fi indicate...) in trei zile?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu vroiam sa plec luni (19.09) doua zile prin tara (sambata sunt de garda, pana duminica dimineata), dar n-ar fi prima data cand urc in sa direct de la spital, asa ca pot merge cu tine/voi in Muntenegru, daca plecam duminica pe la 8-8:30 - din Pitesti... - (imi fac "temele" cu o zi inainte) si sa fim inapoi in tara marti seara. Ce zici?

 

Sau stie cineva daca drumul asta (pana la Durmitor si inapoi) se poate face, fara excese de viteza (din cate am inteles, nici nu ar fi indicate...) in trei zile?

 

In trei zile e cam tras de par. Sunt 744 km dus, prin Calafat-Vidin. Drumul intre Zajecar si Paracin este in lucru, iar asfaltul e cu denivelari. Ar insemna sa faci 744 km intr-o zi, sa stai o zi acolo sa te plimbi si sa admiri peisajul (altfel, degeaba ai facut drumul) iar a treia zi sa faci cale intoarsa pana in Pitesti. Deh, imposibilul nu e un cuvant francez :)

 

- am incercat sa pun traseul aici dar nu reusesc

 

http://maps.google.ro/maps?f=d&source=s_d&saddr=Pite%C5%9Fti,+Arge%C5%9F&daddr=Durmitor,+Muntenegru&geocode=FYyErAIdwnN7ASlbK1Lgi7yyQDF2-CZDqTds8g%3BFecPkgIdyJsiASnve3U5TEdNEzEO7oydez5VRA&abauth=c2c65c7e:NRhLsqSQQilsSjlV-_kHSS5IrA4&vps=3&ei=SmlvTvv1M5fZ_AbF0pSwDA&jsv=365b&sll=43.889975,21.818848&sspn=4.488863,10.821533&vpsrc=0&hl=ro&mra=pd&num=10

Editat de Lancelot
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vad ca nu mai misca nimic cu muntenegru..

Eu maine dimineata o iau singur (cu pasagera) spre Thassos, mers lejer sper sa ajung pana in 4 in port la Keramoti. Cine doreste sa ma insoteasca, plecarea e la 7 fix de la primul petrom pe dreapta cum o iei spre giurgiu dupa ce treci de calea ferata de la capatul tramvaiului.

Sper sa stau in Thassos macar o sapt. M-au inebunit astia cu pozele de la plaja de marmura si trebuie s-o vad si eu. :)

 

@Lancelot am incercat sa-ti dau un pm si zice ca ai mesageria dezactivata. Daca vii maine da un tel inainte si te astept.

Bafta!

 

Tel. meu 0730.893.647

Adi

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regret,dar pana la aceasta ora nu am nici un raspuns de la Dan(Dans).Nici nu stiu ce sa spun.Se pare ca in viata nu poti sa le ai pe toate,dar e limpede ca cine poate nu are cu cine,cine vrea nu are cu ce.(ma refer la mine,nu de alta dar sa nu sa interpreteze gresit)

 

Stiu ca te bucuri balaure,stiu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu regret,dar pana la aceasta ora nu am nici un raspuns de la Dan(Dans).Nici nu stiu ce sa spun.Se pare ca in viata nu poti sa le ai pe toate,dar e limpede ca cine poate nu are cu cine,cine vrea nu are cu ce.(ma refer la mine,nu de alta dar sa nu sa interpreteze gresit)

 

un mic sfat de la BALAUR

 

asa cum in "viata"/ afaceri te misti singur si nu depinzi de nimeni

fa si in "motociclism " la fel

 

uraca.te pe motor si pleaca acolo unde iti doresti

poate asa ai sa incepi sa apreciezi "singuratatea" si sa nu mai ai nevoie de GASCA sa.ti misti poponeata pana la giurgiu

 

iar aia care nu au cu ce sa stii ca pleaca mai mult decat cei care au cu ce pentru ca pun pasiune si unii chiar traiesc pentru asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Prietenii" si "Amicii' nu vor honde varadero.Prefera alte marci.

 

licitezi ?:)

ianachim iese din discutie, cand o sa mai creasca o sa vrea si el 'Onda. Acum inca se joaca cu aia..am uitat cum le zice...ufff...messer....a...messerschmitt. 262 parca.

 

acum inteleg de ce au pierdut nemtii razboiu' . ca si daca l castigau se facea boxeru' de aici mici si galbeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

"Prietenii" si "Amicii' nu vor honde varadero.Prefera alte marci.

 

 

uite cum facem

 

daca imi dai varadero "vechi"

pun un mare afis pe windscreen POWER BY TATAIE

 

SI II PUN NR B .....TAT

 

OK?

 

ps sau DONATIE ,,,,,,, SA SCAP DE TAXESI IMPOZITE

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conditia cu care ti-l dau este sa recunosti tu aici pe forum ce fel de panarama de barbat esti tu:un neputincios STERIL, adica care nu poti sa faci copii.

 

Am uitat ceva.Esti si daltonist,adica nu vezi culoarea rosie a semaforului.

 

Si inca ceva.Daca fumezi prea multa "iarba" poate dauna la mai multe.Creier,nas,dinti si cu putin ajutor chiar un dosar penal.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Conditia cu care ti-l dau este sa recunosti tu aici pe forum ce fel de panarama de barbat esti tu:un neputincios STERIL, adica care nu poti sa faci copii.

 

Am uitat ceva.Esti si daltonist,adica nu vezi culoarea rosie a semaforului.

 

Si inca ceva.Daca fumezi prea multa "iarba" poate dauna la mai multe.Creier,nas,dinti si cu putin ajutor chiar un dosar penal.

 

asa este cum spui TU

 

astept,,,,,,,,

 

 

 

 

licitezi ?:)

ianachim iese din discutie, cand o sa mai creasca o sa vrea si el 'Onda. Acum inca se joaca cu aia..am uitat cum le zice...ufff...messer....a...messerschmitt. 262 parca.

 

acum inteleg de ce au pierdut nemtii razboiu' . ca si daca l castigau se facea boxeru' de aici mici si galbeni.

 

 

zi foxu

tu ai ceva de recunoscut?????

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@knox: daca te hotarai de ieri, era ok maine (azi) dimineata. Asa nu pot decat de joi

 

@Mihai: man, nu te mai vaita, e greseala ta. Nu stiu ce tot te-ai cramponat de Dan, aveai deja 2 oameni dispusi sa mearga. Daca vrei sa nu stai acasa pe vremea asta, hai in Thassos de joi si il ajungem pe Adi din urma, daca nu vrea sa mai astepte o zi. Better than nothing :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...