Sari la conținut

Gilera Runner Fan Club


Radu46
 Share

Postări Recomandate

AVAND IN VEDERE CA AM CEVA EXPERIENTA PE SCUTERE, ATAT PERSONALE CAT SI PE CELE PE CARE AM MERS PANA ACUM (VEZI "POZE PREZENTARE"), EU CONSIDER CA GILERA RUNNER IN TOATE VARIANTELE SALE 2T SI 4T ESTE UNUL DINTRE CELE MAI MANEVRABILE SI POPULARE SCUTERE. EU AM AVUT 2 BUCATI PANA ACUM, FXR 180 SI CEL PE CARE IL AM SI AZI FX 125. CU TOATE CA AM TRECUT LA MOTOCICLISM (CBR600F3) SI AM CREZUT CA PASIUNEA MEA "RUNNER" VA DISPAREA, NU A FOST CHIAR ASA SI LA NICI UN AN DUPA CE AM VANDUT FXR-ul AM LUAT DIN NOU UN RUNNER MAI MIC DE DATA ASTA ,FX DE 125. PENTRU CINE VREA CU ADEVARAT SENZATII TARI PE SCUTER SI SA LE DEA RUSINE LA O GROAZA DE MASINI, RECOMANDAREA MEA ESTE FXR180 CARE IA 100 MULT MAI REPEDE DECAT MULTE MASINI "PREPARATE" :angry: CARE CIRCULA PE STRAZILE NOASTRE. SI NICI TOP SPEEDUL NU E RAU 140+. PE LANGA POZE VA POT AJUTA CU SFATURI ATAT CU PRIVIRE LA TUNNING OPTIC CAT SI MECANIC IN LIMITA CUNOSTINTELOR MELE SI O SA ADAUG DACA VRET SI POZE CU FXR-RURI LA ACTIVITATE CU BAIETI DE PE AFARA.

post-13765-1161597884_thumb.jpg

post-13765-1161597960_thumb.jpg

post-13765-1161598033_thumb.jpg

post-13765-1161598278_thumb.jpg

post-13765-1161598347_thumb.jpg

post-13765-1161598441_thumb.jpg

post-13765-1161598483_thumb.jpg

post-13765-1161598562_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 444
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

SA VA MAI PUN NISTE POZE CU FXR, FX SI 50SP CARE IMI PLAC MIE MULT. CUM ESTE CEL DIN URMA ARE UN PRIETEN DEAL MEU DIN GRECIA, MAI PRECIS DIN VOLOS, CARE LUCREAZA LA REPREZENTANTA MALOSSI DE ACOLO. IA TOT BORDU SI PESTE, DAR A BAGAT VRE 3MI DE EUROI NUMAI IN TUNNING. E SI POATE ASA VA INCURAJEZ SA POSTATI SI VOI POZE CU RUNNER-UL VOSTRU CA VREAU SA VA CUNOSC SI POATE SA FACEM SI NOI UN CLUB IN TARA.

post-13765-1161673683_thumb.jpg

post-13765-1161673704_thumb.jpg

post-13765-1161673734_thumb.jpg

post-13765-1161673760_thumb.jpg

post-13765-1161673812_thumb.jpg

post-13765-1161673852_thumb.jpg

post-13765-1161673889_thumb.jpg

post-13765-1161673918_thumb.jpg

post-13765-1161673954_thumb.jpg

post-13765-1161673981_thumb.jpg

post-13765-1161674017_thumb.jpg

post-13765-1161674041_thumb.jpg

post-13765-1161674078_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca va uitati si aveti asa ceva dati un tel si poate ne intelegem. de preferat din bucuresti. 0741688251 sau 0723348243.

post-13765-1161854315_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

chiar nu e nimeni cu runner pe acest site? eu am observat destui. chiar nu vreti sa avem si noi un topic numai al nostru? ma indoiesc ca nu aveti intrebari de pus in legatura cu runnerul. si ca sa fiti mandr ca aveti gilera va voi arata cel mai mare scuter facut pana acum ca sa va dati seam ca suntem inainte la toti. :hug: gilera nexus 850 cu 2cilindri 4t si transmisie asistata electronic. e ce parere aveti?

post-13765-1161929612_thumb.jpg

post-13765-1161929632_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am Runner dar am zis sa nu ma bag ptr ca nu o sa il mai tin mult.

Sunt foarte multumit de el......dar a venit timpul de 125cc.

de 50? daca te-ai plictisit iti un fxr180 si garantat faci tot ce misca inclusiv rs de 125

 

Radu te plictiseai nu..? :(

si raspunsul la intrebarea ta e..... da...... rau de tot. de zici ca au disparut runnerurile si cand te uiti pe strazile de la noi numai sr si runner vezi :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de 50? daca te-ai plictisit iti un fxr180 si garantat faci tot ce misca inclusiv rs de 125

si raspunsul la intrebarea ta e..... da...... rau de tot. de zici ca au disparut runnerurile si cand te uiti pe strazile de la noi numai sr si runner vezi :hug:

Vreau sa merg LEGAL.....nu am 18 ani ca daca aveam nu imi luam rs.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mama frate... burnout?? si 160/ h ?? ce viteza prinde un gilera runner nemodificat, dar fara limitatoare ( estimativ) :cheers:

un49 / 90kmh un 125 / 120kmh si un 180 / 145kmh si asta standard cu mici modificari cum ar fi toba evacuare mai adauga 5kmh la fiecare.

 

ah da,4 timpi,uitasem :)

cele in 4timpi sunt mai lente in demaraj dar prind cam aceiasi viteza cu cele in 2t si asta e valabil pt mai toate modelele de scutere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

super scuter Gilera Runner.eu am un Derbi Atlantis 100cc 4t.eu nu imi iau decat scutere noi.nu se merita sa iei la mana a 2 a.daca aveam banuti imi luam un Runner de 180.in bucuresti e super bun un scuter puternic.peste 2 ani dupa ce il vand pe asta imi pun in plan sa-mi iau un Runner2,arata super bine. :)

cei ce aveti Runner.........FELICITARIIIIIIIIIIIII :cheers:

post-10950-1162358291_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ia compara puterea si cuplul de la Rs125 cu CBR125 :D

acestea au viteze si conteaza cum au cutia de viteze. daca ai pune un pinion mai mic si o foaie mai mare la rs sa vezi ce cuplu are. eu ma refeream la modele identice ca aspect ex runner fx 2t si runner vx 4t.

 

super scuter Gilera Runner.eu am un Derbi Atlantis 100cc 4t.eu nu imi iau decat scutere noi.nu se merita sa iei la mana a 2 a.daca aveam banuti imi luam un Runner de 180.in bucuresti e super bun un scuter puternic.peste 2 ani dupa ce il vand pe asta imi pun in plan sa-mi iau un Runner2,arata super bine. :)

cei ce aveti Runner.........FELICITARIIIIIIIIIIIII :cheers:

nu o sa regreti/ iati totusi in 4timpi ca tin o groaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

acestea au viteze si conteaza cum au cutia de viteze. daca ai pune un pinion mai mic si o foaie mai mare la rs sa vezi ce cuplu are. eu ma refeream la modele identice ca aspect ex runner fx 2t si runner vx 4t.

nu o sa regreti/ iati totusi in 4timpi ca tin o groaza

in 4 timpi am si acum si sunt foarte multumit si de consum,demaraj si viteza.in 3 luni am facut 5000km.pana acum nu am schimbat decat uleiul la fiecare mie de km :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal . yo is zapp "lucian" shi am un gilera runner de 50 cmc . l-am cumparat de knd avea doar 888 km facutzi.aku am 2100 km facutzi cu el. ma bucur foarte tare k am cu cine sa skimb nijte pareri shi opinii shi de aceea as vrea sa stiu shi yo kt ar prinde un runner de 50 cmc . al meu prinde max 60 la ora shi nu are limitator pe tzava de eshapament are toba simpla, nici un filtru sau alteva. limitatoare nu cred k am k pe tzava de la toba care iese din motor nu am nici o ramificatzie sudata shi infundata . dupa mine merge cam ushor cu 60 la ora singur k dak mai iau pe 1 cu mine pe scuter se taraie cu 50 shi ceva de km/ ora. as vrea sa imi zici ce sa fac k sa ies shi ieftin shi sa ii marsc performantzele sau dak stii sa imi zici dak mai are vreun limitator in af de cel de pe tzava de evacuare " care la mn nuare nimik" . :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sal . yo is zapp "lucian" shi am un gilera runner de 50 cmc . l-am cumparat de knd avea doar 888 km facutzi.aku am 2100 km facutzi cu el. ma bucur foarte tare k am cu cine sa skimb nijte pareri shi opinii shi de aceea as vrea sa stiu shi yo kt ar prinde un runner de 50 cmc . al meu prinde max 60 la ora shi nu are limitator pe tzava de eshapament are toba simpla, nici un filtru sau alteva. limitatoare nu cred k am k pe tzava de la toba care iese din motor nu am nici o ramificatzie sudata shi infundata . dupa mine merge cam ushor cu 60 la ora singur k dak mai iau pe 1 cu mine pe scuter se taraie cu 50 shi ceva de km/ ora. as vrea sa imi zici ce sa fac k sa ies shi ieftin shi sa ii marsc performantzele sau dak stii sa imi zici dak mai are vreun limitator in af de cel de pe tzava de evacuare " care la mn nuare nimik" . :cheers:

 

ai verificat la variator ? (acolo unde este cureaua)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ai verificat la variator ? (acolo unde este cureaua)

 

 

 

 

nuj man k nu am umblat deloc in el, de ce sa mint sa vad knd am timp sa ma bag shi akolo. ms oricum pt sfat oricum akolo ce ar putea avea "nuj" e cu uleicapacu sau nu o sa curga nik knd o sa il dau jos . ms anticipat. shi distantzieru ala kre e intre fulie shi roata dintzata unde e la demaror sau la cealalta fulie :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nuj man k nu am umblat deloc in el, de ce sa mint sa vad knd am timp sa ma bag shi akolo. ms oricum pt sfat oricum akolo ce ar putea avea "nuj" e cu uleicapacu sau nu o sa curga nik knd o sa il dau jos . ms anticipat. shi distantzieru ala kre e intre fulie shi roata dintzata unde e la demaror sau la cealalta fulie :cheers:

 

nu te speria ca nu o sa curga nici un pic de ulei de acolo(uleiul este la rulmentii de la roata)

 

distantierul este intre cele doua fulii de la motor, nu de la roata. de obicei se desface usor capacul ala si fuliile, nu trebuie f mult timp... o ora si gata delimitarea, dak este acolo... :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu te speria ca nu o sa curga nici un pic de ulei de acolo(uleiul este la rulmentii de la roata)

 

distantierul este intre cele doua fulii de la motor, nu de la roata. de obicei se desface usor capacul ala si fuliile, nu trebuie f mult timp... o ora si gata delimitarea, dak este acolo... :D

 

 

ms frate shi o sa vad km cat o sa prinda dupa ce ii dau limitatoru jos :cheers: yo aku prind 60 la ora cu el kt o sa prind oare???? :) o sa va zic kt de repede il dau jos :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...