Sari la conținut

Yamaha Xtz 750 Super Tenere


Postări Recomandate

deci, am luat doua membrane de la un DR800 si le-am schimbat pe amandoua, fiindca sunt un picut mai mici decat cele de xtz. Dar imi comandasem de pe KEDO.COM originale si tre sa-mi ajunga saptamana aceasta. Mersi de sfaturi oricum. Pana acum mi-au fost de folos.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cumparat si eu un St ...ce vreau sa va intreb ..cilindrul din dreapta are un tzacanit mai mare ...nu am mai intalnit nici un ST sa fac comparatia dar cum trebuie sa se auda? ..sau mai bine zis trebuie sa se auda ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am cumparat si eu un St ...ce vreau sa va intreb ..cilindrul din dreapta are un tzacanit mai mare ...nu am mai intalnit nici un ST sa fac comparatia dar cum trebuie sa se auda? ..sau mai bine zis trebuie sa se auda ceva?

 

In dreapta e lantul de ditribuitie,poate ala e. La motorul asta,lantul de distribuitie e destul de zgomotos. Posibil al tau sa fie uzat. Daca schimbi lantul recomand sa schimbi si intinzatorul de lant.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hello ...St meu are un tzacanit la cilindrul drept ,ii ceva normal? sigur ii mai zgomotos ,cineva mea zis ca ar fi normal ca se aude nu stiu ce siguranata de lapompa de ulei...etc etc...ii careva din timisoara pe aici?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 11 years later...
  • 4 months later...

salut, a avut cineva probleme cu xtz ul sa nu ii urce benzina in carburatoare? carburatoarele sunt curatate si reglate , joc supape facut,baterie noua, bujii noi...totul este ok dar invarte foarte mult si urca benzina in carburator destul de geru, ma gandesc la pompa de benzina, alta cauza nu vad

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...