Sari la conținut

ce mi-ati recomanda sa imi cumpar


Postări Recomandate

salut :wave: sunt nou pe forum un prieten mi-a spus sa intru.... vreau sa va spun si eu cam ce imi doresc sa cumpar ca s categorie de motor si inca cateva chesti si va rog mult sa imi spunetzi cam ce as putea gasi unde in ce pret... :wink: deex sunt un mare pasinoat in special al motoarelor street fighter sau ceva de teren accidentat dar si ceva de drum lung..asa ca va trebui sa le combin din cate am citit si documentat un soft-enduro sau touring-enduro ar fi ceva..akm sincer nu ma pricep deloc asa ca v-as ruga sa imi puneti ce marca ar fi buna pt bine ...sa luam in connsiderare ca am 18 ani de abea permis luat.... sa fiu sigur ca nu ajung la "2 metri sub pamant" ms molt :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut :wave: sunt nou pe forum un prieten mi-a spus sa intru.... vreau sa va spun si eu cam ce imi doresc sa cumpar ca s categorie de motor si inca cateva chesti si va rog mult sa imi spunetzi cam ce as putea gasi unde in ce pret... :wink: deex sunt un mare pasinoat in special al motoarelor street fighter sau ceva de teren accidentat dar si ceva de drum lung..asa ca va trebui sa le combin din cate am citit si documentat un soft-enduro sau touring-enduro ar fi ceva..akm sincer nu ma pricep deloc asa ca v-as ruga sa imi puneti ce marca ar fi buna pt bine ...sa luam in connsiderare ca am 18 ani de abea permis luat.... sa fiu sigur ca nu ajung la "2 metri sub pamant" ms molt :)

 

poți încerca Honda Transalp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da frate dar scz am uitat sa spun pretul in care m-as incadra pt un motor deocamdata.. pana in 1500-2000 euroi cel mult .... si dupa cum mi sa adresat acel prieten si te intreb si pe tine oare is mai bne cele din alta tara el asa mi-a spus.. :) si da ar fi o varianta motoru...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt mai bune cele din zimbabwe :grinbandit: Glumesc... Eu gandesc asa: oras=supermoto micut, drum lung (strada)=zzr600, gsx-f sau sport-touring ceva, drum lung+iesit (voluntar) la un softenduro=transalp, pegaso/f650 (cam vibreaza), altceva nu prea mai stiu :) La noi cam e coada de multi km ca pleaca turistii si eu am cam depasit prin balarii prin dreapta drumului fara prea mari emotii, pe cand prietenul meu cu un sport s-a descurcat ceva mai greut in acelasi conditii. Sa nu iti fie frica de motoarele mari care sunt pe enduro-touring, pozitia te avantajeaza si sunt mai domoale ca un moto sport. (modelele care le-am zis mai sus se incadreaza in banuti)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt mai bune cele din zimbabwe :grinbandit: Glumesc... Eu gandesc asa: oras=supermoto micut, drum lung (strada)=zzr600, gsx-f sau sport-touring ceva, drum lung+iesit (voluntar) la un softenduro=transalp, pegaso/f650 (cam vibreaza), altceva nu prea mai stiu :) La noi cam e coada de multi km ca pleaca turistii si eu am cam depasit prin balarii prin dreapta drumului fara prea mari emotii, pe cand prietenul meu cu un sport s-a descurcat ceva mai greut in acelasi conditii. Sa nu iti fie frica de motoarele mari care sunt pe enduro-touring, pozitia te avantajeaza si sunt mai domoale ca un moto sport. (modelele care le-am zis mai sus se incadreaza in banuti)

 

 

 

 

 

 

 

asta ma gandesc de care am timp sa ma bucur :D ca mi-as dori o "bestie" dar o las domol deoarece ai spus ca vibreaza ai avut din ultimele modele.. de aceea prefer si ceva mai domol deocamdata si de drum lung ca imi place sa calatores dak o sa ma imprietenesc cu cativa motciclisti :) (pretul ok se incadreaza cum spui dar dupa km vad doar second hand)..si chiar is bune cele de aici de la noi? eu am ceva dubii ca sunt de tot rahatu.."unele" :)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai, si eu imi doresc IER UNU, dar nu prea imi e util si mi-e frica ca ajung infipt in vreun copac la cat de lent ma misc la evitarea gropilor/obstacolelor :rusinica: . Pana acum am avut un sport mic cu care nu prea m-am inteles si un enduro-touring la fel de vechi. Pegaso mi-a satisfacut cererile: ieftin (sa nu imi para rau daca il trantesc), sa mearga la offroad soft, sa pot merge cu un 100-110 lejer (ce e drept ma cam sufla un pic vantul), sa fie inalt, mai sui o bordura, sa pot pune o cutiuta pe el (mai car o casca, etc), sa aiba o oarecare explozie, sa fie usor de intretinut. vibratiile vin mocca :)

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aham ms frate de informatii akm sa ast cu sufletu la gura sa vedem unde oi gasi si eu ceva convenabil :)vreo idee unde pot gasi ca in magazin in nici un caz logik ca te cam arde la bani..second hand ah? gasesc ceva? eu unu m-am uitat pe net gasesc tot felu de modele si convenabile dar akm ca nu prea le am in acest domeniu mie frik sa nu imi iau vro teapa :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma uitam de un supermoto zilele astea si am gasit ceva modele. Pe langa astea, am gasit si cateva enduro-touringuri de 125. Dar cred ca sunt cam micute. tu vrei neaparat de 125cc? Eu cred ca nu e cazul sa te sperie ceva in jur de 50 de caluti, chiar daca are capacitate mai mare 600-650.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu ma uitam de un supermoto zilele astea si am gasit ceva modele. Pe langa astea, am gasit si cateva enduro-touringuri de 125. Dar cred ca sunt cam micute. tu vrei neaparat de 125cc? Eu cred ca nu e cazul sa te sperie ceva in jur de 50 de caluti, chiar daca are capacitate mai mare 600-650.

sincer nu .. chiar ar fi ceva si cam la asta ma gandeam de prima data ceva cam in aceste intervale... doar frate sa gasesc stii km mi-a spus persoana asta ca in italia sau in germania gasesc ceva "bun" nici nu stiu de unde sa incep.. netul imi ofera posibilitatea & pot sa ma orientez dupa anumtite categorii modele but where to search... multam :cheers:cheers

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La banii astia nu stiu daca merita neaparat sa te incurci cu italia/germania decat daca ti-o aduce cineva care il cunosti si stii ce iti aduce si la cati banuti. Bun gasesti si la noi, doar sa stii unde cauti. E totusi si aici frica sa pleci incepator la drum sa il aduci din nu stiu ce judet, daca in judet la tine nu gasesti cine stie ce. Orice gasesti, aduci un mecanic cu tine (sau va duceti voi la mecanic cu moto) daca zici ca nu te pricepi si arunca un ochi (max 50 de lei te costa).

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mda akm va trebui sa mai ast si sa caut... asa avem aici in bacau un anume loc in care se vand masini si motoare am vazut dar hmm...doar asa, cu mecanicu sau pe cineva care cunoaste motoarele :)

 

uite de ex pana akm un site-bunisor ca pret nush dak si calitate este bestbike.ro si categoria supermoto preturi acceptabile an de fabricatie dar unele au proprietari anteriori peste 2:) si ceva km parcursi asa k pot sa cred doar ca alea au cam fost "forjate"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si cu ce te ajuta daca proprietarii anteriori sunt ai putini de 2? :P Daca motoreta a trecut pe la oameni care au materie cenusie in cap si nu un mare gol si avut grija de ele sau daca nu au fost implicate in accidente, trantite, lasate iarna prin nameti, etc. Incearca si pe bikeshop.ro si pe aici la vanzari, dar cam sunt anunturile de pe bikeshop si aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici e grupul "Tineri si nelinistiti ... la clasa 125cc" adica 16ani A1 si multe floricele in stomac. Tu ai 18ani ai permis categoria A , incearca in alta parte ! Vei avea mai mult succes!

Editat de iul1aN~
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...