Sari la conținut

Accident mortal Teleorman


SwatGuard
 Share

Postări Recomandate

''Zi politie si trage apa, zi justitie si trage apa, zi educatie si trage apa, zi sanatate si, din nou, trage apa! Zi, absolut orice, in tara asta si poti sa tragi apa linistit!''Bine spus,dar ce folos.Tot noi o tragem.I-am cunoscut si am petrecut impreuna.Oameni deosebiti care au fost la momentul si locul nepotrivit.In ultima vreme incepusem sa renunt la plimbarile cu motorul,iar pe sotie pe moto nici sa nu aud.Amicii cam radeau ca ramaneam mereu ultimul si nu ma hazardam prea rau pe sosea,dar am ajuns de fiecare data acasa.De ceva timp imi tot pun intrebarea daca se merita.Nu cred ca se merita sa mori nevinovat.Ma ingrozeste gandul ca Cristi si Gabi nu mai sunt printre noi.Cat despre viteza busei este greu de spus ca alerga cu sotia.Si eu am dat-o de ziua ei,dar numai cu viteza legala si cu protectii.Asteptam cu nerabdare sa ne revedem la editia a doua a posesorilor de Hayabusa,dar ma intristez cand ma gandesc ca va fii altfel de moment.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Nu stiu daca ar fi chiar corect, dar din cauza moliciunii politiei si justitiei, parlamentarilor si guvernantilor a celor alesi si platiit sa ne apere, cred ca ar trebui sa ne organizam in potere, sa mergem in grupuri si cand cineva greseste flagrant, sa il oprim sa ii explicam unde a gresit cu codul rutier in mana si functie de tupeul lor si obrazniciei, sa le aplicam o corectie, pe care sa nu o uite nicodata in viata lor. De vor sa reclame, sa stie ca ii vom urmari toata viata lor si le aplicam corectia la o scara inzecit mai mare. Cred ca asta e unica solutie, poate asa vor tine cont si de noi si poate ca le vom salva si lor sau altora vietile. Personal, i-as lovi blajin in cap cu codul rutier pana ar albi.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa scriu cateva cuvinte si nu pot.

....

.Nu suntem noi in masura sa-i judecam . Destinul si-a spus cuvantul .

 

Sa le fie țarâna ușoară la toți

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Incerc sa scriu cateva cuvinte si nu pot.

....

.Nu suntem noi in masura sa-i judecam . Destinul si-a spus cuvantul .

 

Sa le fie țarâna ușoară la toți

Pe cine nu poti sa judeci? Pe motociclistii care nu au abilitati sa vada prin asfalt/pamant/autotrenuri sau pe idiotii (ma rog in cazul asta concret idioata) care depasesc pe linia continua pentru ca la noi se poate?

Eu clar mi-as dori in primul rand ca polististii sa-si faca treaba astfel incat soferii (dar si motociclistii) sa le stie de frica. Nu stiu daca ai observat ca unii dintre noi am devenit brusc fani al unui (moto)politist pentru ca ala a vrut sa-si faca treaba, ceea ce a devenit oarecum surprinzator la noi, un asemenea gest mai ca te face vedeta in tara asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt prea multi "poate" si "daca" in joc. Multi sustin ca daca mobra avea viteza mai mica ar fi reusit sa evite impactul, altii dau total vina pe soferita. Nimeni nu e in masura sa judece (JUDECĂ, jĂşdec, vb. I. 3. Tranz. și refl. (recipr.) A (se) critica, a (se) condamna, a (se) mustra. 4. Tranz. A examina o cauză sau o persoană în calitate de judecător și a da o hotărâre judiciară ), insa la datul cu parerea e acces liber la toata lumea. Asa ca, dupa parerea mea, soferita e de vina. Nu o judec, doar afirm ca e autorul tragediei.

Editat de AgresivRider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cauza moliciunii politiei si justitiei, parlamentarilor si guvernantilor, a celor alesi si platiti sa ne apere, cred ca ar trebui sa ne organizam in potere, sa mergem in grupuri si cand cineva greseste flagrant, sa il oprim sa ii explicam unde a gresit cu codul rutier in mana si functie de tupeul lor si obrazniciei, sa le aplicam o corectie, pe care sa nu o uite nicodata in viata lor. De vor sa reclame, sa stie ca ii vom urmari toata viata lor si le aplicam corectia la o scara inzecit mai mare. Cred ca asta e unica solutie, poate asa vor tine cont si de noi si poate ca le vom salva si lor sau altora vietile. Personal, i-as lovi blajin in cap cu codul rutier pana ar albi.

De fel (a se intelege de frica) nu merg in oras cu mobra....insa pentru asta sunt dispus sa incep sa umblu in orasul asta dement! Suntem 2 pana acuma?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

inmormantarea lui Cristi si a sotiei va avea loc maine la ora 12.30 in satul Prunaru, pe drumul Bucuresti - Alexandria la aproximativ 50km de Bucuresti. Pentru mai multe detalii va rog sa ma contactati la telefon. 0726158759

 

/index.php?/topic/129949-detinatori-de-suzuki-hayabusa/page__st__5180

 

Am inteles ca familia este de acord ca la inmormantare sa participe si motocicilisti care i-au cunoscut...

Editat de PepsiMan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt prea multi "poate" si "daca" in joc. Multi sustin ca daca mobra avea viteza mai mica ar fi reusit sa evite impactul, altii dau total vina pe soferita. Nimeni nu e in masura sa judece (JUDECĂ, jĂşdec, vb. I. 3. Tranz. și refl. (recipr.) A (se) critica, a (se) condamna, a (se) mustra. 4. Tranz. A examina o cauză sau o persoană în calitate de judecător și a da o hotărâre judiciară ), insa la datul cu parerea e acces liber la toata lumea. Asa ca, dupa parerea mea, soferita e de vina. Nu o judec, doar afirm ca e autorul tragediei.

Sunt ferm convins ca motocicletele de viteza nu sunt adecvate pentru oras si nici pentru drumuri judetene cu o banda pe sens pentru ca in fond sunt facute sa te dai cu ele pe pista, dar pe de alte parte putinii posesori de Hayabusa pe care i-am vazut eu mi s-au parut ca se dau in locuri stramte mult mai prudent decat restul vitezistilor probabil pentru simplul motiv ca nu prea mai au nimic de demonstrat. Adica eu ma astept ca dat fiind ca accidentul a fost in afara localitatii motociclistul a avut peste 100, dat fiind ca masina depasea un camion (care daca nu era incarcat rau mergea cu macar 90) a avut peste 100, deci a iesit un impact frontal de pe la 200 in sus (poate peste 250) de a trecut fier prin fier. Bun, acum daca lumea ar fi mers nemteste respectand tablele si linia continua, singura suparare din asa ceva ar fi fost probabil o contraventie pentru motociclist ca poate avea de la 110 in sus (bine mai nasol daca era peste 150). Ei, n-a fost sa fie, ca tanti n-a respectat nici tablele de depasire interzisa nici linia continua, de parca aia au desenat linie continua acolo de nebuni sau pentru ca se plictiseau la servici. De aia ziceam mai sus ca parca n-ar strica un pic de bici, dar aia de la BPR parca prea sparg mouse-ul la Solitaire in birou in loc sa dea amenzi si sa suspende permise pana baga totusi lumea ceva la cap (macar frica de politie si tot e ceva daca nu stiu ce e aia mers preventiv).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt ferm convins ca motocicletele de viteza nu sunt adecvate pentru oras si nici pentru drumuri judetene cu o banda pe sens pentru ca in fond sunt facute sa te dai cu ele pe pista, dar pe de alte parte putinii posesori de Hayabusa pe care i-am vazut eu mi s-au parut ca se dau in locuri stramte mult mai prudent decat restul vitezistilor probabil pentru simplul motiv ca nu prea mai au nimic de demonstrat. Adica eu ma astept ca dat fiind ca accidentul a fost in afara localitatii motociclistul a avut peste 100, dat fiind ca masina depasea un camion (care daca nu era incarcat rau mergea cu macar 90) a avut peste 100, deci a iesit un impact frontal de pe la 200 in sus (poate peste 250) de a trecut fier prin fier. Bun, acum daca lumea ar fi mers nemteste respectand tablele si linia continua, singura suparare din asa ceva ar fi fost probabil o contraventie pentru motociclist ca poate avea de la 110 in sus (bine mai nasol daca era peste 150). Ei, n-a fost sa fie, ca tanti n-a respectat nici tablele de depasire interzisa nici linia continua, de parca aia au desenat linie continua acolo de nebuni sau pentru ca se plictiseau la servici. De aia ziceam mai sus ca parca n-ar strica un pic de bici, dar aia de la BPR parca prea sparg mouse-ul la Solitaire in birou in loc sa dea amenzi si sa suspende permise pana baga totusi lumea ceva la cap (macar frica de politie si tot e ceva daca nu stiu ce e aia mers preventiv).

 

Nenea Petru, cineva mai destept decat noi a demonstrat ca nu se insumeaza viteza a doua vehicule implicate intr-o ciocnire frontala, ci pur si simplu se considera viteza la care mergeau.

Eu unul am o prietena (de fapt e a sotiei mele) pe Facebook cu o Hayabusa neagra si imediat m-am uitat pe acolo ca sa vad activitate ... Doamne feri de ce li s-a intamplat celor doi.

Odihneasca-se in pace amandoi, ca nu au apucat sa se bucure de casnicie asa cum trebuie :( .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu cu ce viteza mergeti voi pe un drum judetean cu nevasta in spate dar nu cred ca viteza lui cristi in panta si curba era peste 100 km/h .

omu' nu avea 17 ani...era un om matur, calm si insurat de curand.

e clar si pentru neavizati ca manevra soferitei de a depasi intr-un loc fara vizibilitate a produs accidentul...si pentru mine poarta vina pentru toata durerea care a produs-o..chiar si moarta.

cine ce viteza avea, de ce motociclistul n-a evitat prin dreapta, ce directie pe banda avea masina?....nimeni n-o sa mai afle...

linistiti-va!

eu vreau sa merg la inmormantare..chiar daca ploua....

cine mai vine??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ca bun prieten cu cei doi v-as ruga sa terminati cu discutiile in contradictoriu aici si sa va faceti simtita prezenta la inmormantare maine. Cristi si Gaby s-ar bucura foare mult daca ar fi condusi pe ultimul lor drum, asta este singurul lucru care se mai poate face pentru ei.

eu nici acum nu pot sa realizez ca nu mai sunt.... inmormatarea va avea loc maine in satul Prunaru (pe drumul Bucuresti -Alexandria) la aproximativ 50km de Bucuresti.Dumnezeu sa-i aiba in paza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca ar fi chiar corect, dar din cauza moliciunii politiei si justitiei, parlamentarilor si guvernantilor a celor alesi si platiit sa ne apere, cred ca ar trebui sa ne organizam in potere, sa mergem in grupuri si cand cineva greseste flagrant, sa il oprim sa ii explicam unde a gresit cu codul rutier in mana si functie de tupeul lor si obrazniciei, sa le aplicam o corectie, pe care sa nu o uite nicodata in viata lor. De vor sa reclame, sa stie ca ii vom urmari toata viata lor si le aplicam corectia la o scara inzecit mai mare. Cred ca asta e unica solutie, poate asa vor tine cont si de noi si poate ca le vom salva si lor sau altora vietile. Personal, i-as lovi blajin in cap cu codul rutier pana ar albi.

 

haiducule stai dracu ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

haiducule stai dracu ...

Nu e vorba de haiducie, dar cand vezi atata nepasare si obraznicie, parca te bate gandul...Nu o data am fost pus in situatii dificile, de soferi gen cea care a provocat acest accident. Nu vreau sa ma las de aceasta frumoasa pasiune din cauza unor dementi, dar parca nu as dori sa ajung la mititica totusi, aplicand masuri punitive unor vite. Suntem in impas...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De aceea e bine cand urci in rampa, sa urci incet si sa te dai mult in dreapta, caci vine un/o idioata din asta in depasire de sus. Dumnezeu sa-i ierte! Condoleante familiilor.

:goodposting:

 

Si noi dam cu RIP-ul intens la Cluj in ultima vreme. Societatea de consum da prea usor permise, e plin de nechemati in trafic. Le putem zice idioti, cocalari, penali, cum vreti voi, e egal. De cele mai multe ori sint simpli amarasteni a caror scop suprem in viata a fost sa-si ia B-ul. Si sint prea prosti incit sa realizeze ca incep asa o cariera de macelari. Ei freaca intre degete plini de speranta basca sau mataniile, asteptind pentru a 10 oara sa vada daca au luat sala, sau li s-a facut "mila" de ei politaiului de pe masina de examen. Apoi cu un rinjet triumfator vin peste noi, din dreapta din stinga sau frontal.

 

Spre deosebire de ei, noi nu vom avea niciodata majoritatea in parlament sa putem impune reconsiderarea tuturor carnetelor si absolvirea unui pachet de teste adevarate si draconice ca sa ne scape de lumberjack-ii din trafic.

 

De aceea s-a legiferat si viteza obligatorie de 50 in localitate, ca sa se descurce si penalii aia. Societatea democratica doreste sa le vinda tot mai multe autoturisme. Ca apar victime colaterale cui ii mai pasa? hai sa fim seriosi! NOBODY CARES!!

 

Avem o singura sansa, se cheama CONDUITA PREVENTIVA. Adica mers in fiecare loc cu viteza pe care locul o permite si fara sa astepti prioritate de la nimeni. Atentie la intersectii, la virfuri de panta, atentie in locuri aglomerate, statii de taxi,giratorii, etc, etc.

Asfalt uscat si grija maxima!

 

RIP Saracii de ei nici nu au avut timp probabil sa vada ce bovina ii va lovi. Dupa mine singura pedeapsa corecta (ipotetica) ar fi sa se retraga toate permisele de conducere din familia respectiva. Asa se vor gindi de doua ori scroafele inainte sa vrea carnet.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In situatia celor doi, nu prea au mai fost sanse chiar daca mergeau cu 50 km pe acel segment, tot nu ar fi putut evita. Poate doar ar fi vazut cine ii omoara. Ma intriga postura asta de moluste, de nevertebrate a noastra. Nu doresc o revolutie, desi ar cam fi nevoie... Doresc sa ne unim, sa ne aparam drepturile, inclusiv la viata. Nu vreau sa aud - nu se poate !, - ce sa facem ?. Cand am deschis topicul cu schimbarea legislatiei si cu intrebarea ce ne dorim sa schimbam in legislatie, unii (destepti de altfel) m-au luat la misto. Altii o pot face acum, dar intentia era de a realiza ceeea ce dorim si se poate totusi sustine de catre asa zisa comunitate moto. Cu siguranta, ceva totusi se va obtine in final daca dorim sa schimbam, dar trebuie sa ne asumam si reversul medaliei. Cine isi asuma reversul ? Cei cerebrali, cei ce doresc sa traiasca, cei ce conduc din placere, nu pentru a demonstra cuiva ceva si care nu fac din acest lucru(motocicleta) un moft, ceva trecator, o ambitie de moment. Ma simt batjocorit cand vad ca eu conduc corect si altii habar nu au de norme elementare in trafic. La examenul de B in '93 m-a picat prima oara pe drept, caci am oprit in fata trecerii de pietoni. Acum toti opresc pe trecere si inaintea ei. S-a schimbat codul rutier sau ce se intampla ?

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ieri de cand am aflat nu-mi revin...niste oameni...niste oameni extraordinari, pentru care m-as fi urcat la 3 noaptea pe motor daca ar fi avut nevoie de mine ....Sunteti primii dintre noi care se duc...Sa aveti grija de noi, restul, de-acolo de sus . Va vom avea mereu in gandurile si in suflete noastre, dragilor si mereu busulica voastra va fi langa ale noastre .

Azi, la fix 2 ani de cand a murit Matasosu'... imi ingrop iar prieteni nevinovati, morti din greselile altora.

Sa va fie tarana usoara ...

 

.

post-4366-0-31991700-1311661891_thumb.jpg

post-4366-0-34530800-1311661898_thumb.jpg

post-4366-0-78950000-1311661932_thumb.jpg

post-4366-0-38261300-1311661940_thumb.jpg

post-4366-0-41358300-1311661953_thumb.jpg

post-4366-0-52497100-1311661960_thumb.jpg

post-4366-0-03971900-1311662767_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uite ce scria Kosh in 2009:

Nu urca rampe in viteza decat daca vezi ce-ti vine de sus. Adica sa-ti vezi banda pana dupa rampa. Cu toate ca depasitul este interzis in rampe, asa era sa ma bubuie unu' c-o dacie anu' trecut, pe drumul spre Alexandria. Idiotu' s-a pus in depasire chiar in varful dealului fara sa fie sigur ca nu-i urca nimeni in fata.

Regula asta poate fi extinsa si la coborat: nu alerga ca nebunu' fara sa vezi sigur ca nu-i nici draq in fata. Aflandu-ma pe drumul Alexandria - Bucuresti, pe o panta (viraj la dreapta cu coborare abrupta) coboram yo, iar in urcare se afla o semanatoare. Daca veneam tare, direct ce ma faceam felii.

 

Foarte trist ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut la tv cum ca ar fi avut loc un accident in localitatea Vaceni, jud. Teleorman.Spuneau ca au decedat 4 persoane.

 

Mai multe detalii aici .

 

Are cineva mai multe informatii ?

 

Daca doresti sa vezi un militian idiot te invit sa vezi faza asta.http://alexandriaonline.ro/carnagiul-de-pe-e70-4-mori-2-rnii-grav.html

"In cauza sa intocmit dosar penal", numai ne mira nimic in tara lu Papura Voda

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta este încă un semnal de alarmă pentru șoferii aventurieri care depășesc viteza minimă admisă și nu respectă semnele de circulație. În ultimii ani, zeci de persoane și-au pierdut viața în accidente grave pe DE70, de vină fiind întotdeauna șoferii care nu respectă regulile de circulație.

 

Pe langa tragicul incidentului... observ cat de agramati sunt unii "reporteri".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...