Sari la conținut

o tura prin jurul capitalei


Alex_RTR
 Share

Postări Recomandate

Salutare.

Mi-am schimbat mobra de 3 zile cu Kawasaki EL250b 37 cai.

As vrea sa o incerc pe un drum mai scurt prin jurul capitalei 100-200 km traseul.

Am sa merg si cu pasager, deci viteza o sa fie 90-100 km/h, media.

Cine se baga sa lase mesaj aici sau pe adresa de mess.

Restul detaliilor le stabilim impreuna.

Va astept.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Karelys suntem vecini, pot sa te ajut astazi sau Duminica, eu sunt din zona Complex Europa, da un semn sa te scot din impas. Sambata lucrez, daca planificam plimbarea Duminica 31.07 dupa pranz 13:00 ma bag si io, o ajut si pe Karelys si mai aduc inca un prieten cu mobra sa facem un Joy Ride pe cinste !

Editat de superbiggy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. As merge eu doar ca am nevoie de ajutor sa scot mobra din locatia in care o tin. Stau pe langa carefour colentina.

 

 

ok.

lasa ceva date de contact sa ne auzim si te ajut.

 

Karelys suntem vecini, pot sa te ajut astazi sau Duminica, eu sunt din zona Complex Europa, da un semn sa te scot din impas. Sambata lucrez, daca planificam plimbarea Duminica 31.07 dupa pranz 13:00 ma bag si io, o ajut si pe Karelys si mai aduc inca un prieten cu mobra sa facem un Joy Ride pe cinste !

 

 

Cand vreti voi plecam in acest week-end. Numai sa ne punem ami multi de acord.

Ora de plecare si traseul le stabilim impreuna.

 

sa imi spui si mie ce locatie ceva, ca si eu am chef de plibare weekendul asta. ma gasesti pe mess sau mail sau tel...

 

 

ok, lasati date de contact pe pm, sau intrati pe messul de la semnatura.

sa ne gasim cumva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e ok si sambata si duminica (doua plimbari sunt chiar mai bune decat una) doar sa nu fie plecarea prea de dimineata pt ca sunt foarte lenesa in weekend. :P Iar viteza sa fie aproximativ legala, experienta mea fiind destul de limitata (~2000 km in 2 ani).

 

Adresa mea de mail/ID de Mess este klau_ban@yahoo.com ca sa discutam detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru mine e ok si sambata si duminica (doua plimbari sunt chiar mai bune decat una) doar sa nu fie plecarea prea de dimineata pt ca sunt foarte lenesa in weekend. :P Iar viteza sa fie aproximativ legala, experienta mea fiind destul de limitata (~2000 km in 2 ani).

 

Adresa mea de mail/ID de Mess este klau_ban@yahoo.com ca sa discutam detalii.

experientza si ca pasagera !!!! :rolleyes:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As veni si eu, ori sambata ori duminica.

 

prin Prahova, pare sa ploua maine, dar duminica nu.

 

Pot sa ajut si eu cu scosu moto-ul.

 

PM, sau mess: gear6468

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci? Propuneri de zi, ore, trasee, destinatii etc.? De prognoza ce stiti? Ca accuweather nu prea e reliable in ultimul timp...

 

experientza si ca pasagera !!!! :rolleyes:

 

Pai e buna si-aia da' nu e inclusa in aia ~2000 km. Foarte faina Cheia anul trecut. :burnout: Da' acum trebuie si experienta la ghidon daca tot am A pe permis. :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un drum super bun (asfaltat acu o luna) si libeeeer e cel ce duce in stefanesti si mai departe. puteti pleca de la colentina/fundeni, de la avion, prin andronache si tot inainte pana in Gradistea. Acolo puteti face dreapta pana in DN2 aproape de Urziceni (dar nu mai stiu cum e drumu Gradistea - DN2) sau stanga pana in DN1 (drum bun fara nici o groapa)...mergeti pana in DN1 sau pana la intrarea in Balotesti si faceti iar stanga si veniti spre bucuresti prin Tunari (prin tunari erau 2-3 gropi care erau si raschetate - cred ca-s deja astupate).

 

aveti si o harta:

 

 

post-24853-0-09249300-1311945685_thumb.jpg

 

 

ca ordin de marime intre A si F prin C sunt vreo 35 km deci daca bateti toate drumurile astea faceti vreo 150 km plecati cu plinu facut benzinarii sunt doar d-astea "Partenere" deci nu stiu ce calitate are benzina - una in pct I si una prin Fierbinti targ (mai in dreapta de pct F)

 

Tot din pct F puteti cauta DJ 101C (se vede si pe harta) ala va duce pe undeva prin Snagov...am fost mai acu vr-un an pe acolo si era drumul ok.

 

toate drumurile astea nu prea sunt circulate. deci merg pentru incepatori. se trece prin paduri peste raulete. au si cateva curbe de 90 grade :D pentru cei ce vor cu genunchii pe jos (dar nu cu amandoi concomitent)

 

plimbare placuta.

 

_2b3®

Editat de mihai_2b3
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ce ziceti de Vulcanii Noroiosi sau traseul propus de @mihai_2b3 cu plecare maine pe la 11 sau 12? Sau ar mai fi si Bucuresti - Giurgiu - Oltenita - Bucuresti. Sau daca mai aveti alte idei...

 

Locul de intalnire ar putea fi benzinaria (parca e un OMV) de la iesirea spre Voluntari daca plecarea va fi in directia aia.

 

In cazul in care se nasoleste vremea cum arata prognozele curente (furtuni), putem lasa pe duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci ce ziceti de Vulcanii Noroiosi sau traseul propus de @mihai_2b3 cu plecare maine pe la 11 sau 12? Sau ar mai fi si Bucuresti - Giurgiu - Oltenita - Bucuresti. Sau daca mai aveti alte idei...

 

Locul de intalnire ar putea fi benzinaria (parca e un OMV) de la iesirea spre Voluntari daca plecarea va fi in directia aia.

 

In cazul in care se nasoleste vremea cum arata prognozele curente (furtuni), putem lasa pe duminica.

 

 

Am vazut topicul,si m-am gandit sa va va atrag atentia,asupra unui traseu scurt,aproape de Bucuresti si cat de cat interesant.

Bucuresti - Slanic PH. In drum spre salina puteti trece pe la manastirea Zamfira pictata de Grigorescu(ff frumos). Ca sa ajungi acolo trebuie sa te abati 1km din ruta principala. Salina e interesanta daca o vizitezi. La plecare spre Bucuresti o puteti lua pe ruta care duce spre Brasov,astfel urcati si pe muntele Verde(care e chiar verde) si apoi cand dai in DN1A faceti dreapta catre Bucuresti.

In total sunt 200km dus-intors drumul e frumos,nu ai cum sa te plictisesti. Eu deobicei fac acest drum si in functie de vreme(iarna daca imi este prea frig) continui mai departe DN1A catre Brasov sau ma intorc spre casa.

 

Indiferent de traseul ales,va dorec drum bun!

 

PS: Daca nu mergeam la mare,veneam si eu cu voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare.

Mi-am schimbat mobra de 3 zile cu Kawasaki EL250b 37 cai.

As vrea sa o incerc pe un drum mai scurt prin jurul capitalei 100-200 km traseul.

Am sa merg si cu pasager, deci viteza o sa fie 90-100 km/h, media.

Cine se baga sa lase mesaj aici sau pe adresa de mess.

Restul detaliilor le stabilim impreuna.

Va astept.

 

am readus in ATENTIE pe unde vrea omul sa se dea si cu cat

ca deja mai aveti un pic si.l trimiteti in MARAMURES

maine se anunta ploi si vijelii.........

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bucuresti Giurgiu are asfalt bun, dar are doar 2-3 curbe, in rest e drept si deobicei sunt ceva camioane. Pe malu dunarii e frumusel, totusi.

 

Putem sa bem un ceai/cafea/suc in Ruse, imediat dupa granita, dar nu arata cine stie ce, si era plin de praf si cu zone in constructie acum ceva vreme.

 

De plouat pare sa ploua cam peste tot (buc, giurgiu, prahova) maine, e totusi o ploaie de vara, si mai reduce din caldura. Nu m-ar deranja prea tare.

 

propunerea lui mihai_2b3 e interesanta, la fel si cea cu muntele verde.

 

eu sunt dispus la o plimbare de test maine, si eventaul duminica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu va recomand ruse. dificil de trecut pe pod, cozi, semafor, etc. pana nu termina nu e combinatie.

La silistra bacul trece la fiecare 15 minute si costa 10 lei de motor. Au inceput sa asfalteze drumul silistra - ruse si este impecabil pe multe portiuni. restul sunt digerabile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu as zice sa vedem cum se-arata vremea maine. Daca nu ploua nasol (furtuna si alte minuni), cred ca ar merge un Giurgiu - Oltenita - poate si Calarasi (daca nu se strica vremea si nu se face prea tarziu). Ca loc de intalnire merge la avion, pe la Carrefour Colentina sau benzinaria (OMV parca) de la iesirea spre Voluntari.

De acolo pe centura pana la iesirea spre Giurgiu (mi se pare mai ok decat prin oras). Plecare in jur de ora 12 aproximativ. Daca se mai hotaraste cineva sa vina ne putem auzi si la telefon (0726527490).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am readus in ATENTIE pe unde vrea omul sa se dea si cu cat

ca deja mai aveti un pic si.l trimiteti in MARAMURES

maine se anunta ploi si vijelii.........

 

 

Mersi de ajutor.

Asta incercam sa zic, vreau sa probez mobra, nu am curaj sa plec prea departe.

 

In fine azi e vremea urata. Poate o lasam pe maine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...