Sari la conținut

Accident mortal Calarasi


brancardierul
 Share

Postări Recomandate

http://www.adevarul.ro/locale/calarasi/Calarasi-accident-tanar-mort-motocicleta_0_528547269.html

 

Momentan nu cunosc foarte multe detalii despre accident , dar de indata ce aflu o sa postez

 

Revin cu noi informatii despre accident :

 

Motociclistul , din cate am inteles , este in afara oricarui pericol grav , are o factura deschisa la mana si cateva contuzii.Momentan este in stare de soc si nu isi aduce aminte detalii despre accident..Pasagerul , din pacate , nu a fost la fel de norocos :( Motocicleta a fost o Honda Cbr F2.

 

Accidentul e putin cam ciudat deoarece bucata de drum pe care s-a produs nu este circulata , drumul este bun , fara gropi..se pare ca ar fi ratat o curba ,care nu este nici pe departe periculoasa si a intrat in parapet , aceasta fiind zgariat pe o distanta de 150 m , aproximativ.. Motocicleta a fost o Honda Cbr F2.

 

Pe motociclist nu il cunosc personal , nu am iesit niciodata la o tura cu el dar din cate am auzit mergea destul de cumpatat si avea experienta..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Accidentul e putin cam ciudat deoarece bucata de drum pe care s-a produs nu este circulata , drumul este bun , fara gropi..se pare ca ar fi ratat o curba ,care nu este nici pe departe periculoasa si a intrat in parapet

 

Drum necirculat in ce sens ? Era in reparatii ? Pai nu e exclus ca Dorel de la firma de constructii sa fi lasat ceva tevi sau sarme pe carosabil ... fiind noapte bikerul nu le-a vazut sau le-a vazut prea tarziu :(

 

Ce ma oftica e ca s-a si gasit un cocalar sa comenteze acolo

Ionut BOss2011-08-02 17:15:22donatori de organe! asa va trebuie daca va suiti pe motoare ahahahaha
... al dracu tigan nenorocit, indesa-i-as organu' pe gat ... :finger:
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum necirculat in ce sens ? Era in reparatii ? Pai nu e exclus ca Dorel de la firma de constructii sa fi lasat ceva tevi sau sarme pe carosabil ... fiind noapte bikerul nu le-a vazut sau le-a vazut prea tarziu :(

 

Drumul unde s-a produs accidentul e un fel de centura a orasului , face legatura cu zona de trecere spre Bulgari si e frecventat in special de masini mari dar noaptea traficul este aproape inexistent...

Carosabilul se prezinta bine , ai vizibilitate in permanenta , chiar si in curba...din aceasta cauza am spus ca e putin dubios ce s-a petrecut acolo...poate a aparut un animal in scurt , poate pasagerul a intrat in panica si l-a incomodat pe rider, poate a fost o greseala de pilotaj..cine stie..:(

Pentru pasager s-a terminat horror..corpul nu mai era intreg..groaznic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Drum necirculat in ce sens ? Era in reparatii ? Pai nu e exclus ca Dorel de la firma de constructii sa fi lasat ceva tevi sau sarme pe carosabil ... fiind noapte bikerul nu le-a vazut sau le-a vazut prea tarziu :(

 

Drumul unde s-a produs accidentul e un fel de centura a orasului , face legatura cu zona de trecere spre Bulgari si e frecventat in special de masini mari dar noaptea traficul este aproape inexistent...

Carosabilul se prezinta bine , ai vizibilitate in permanenta , chiar si in curba...din aceasta cauza am spus ca e putin dubios ce s-a petrecut acolo...poate a aparut un animal in scurt , poate pasagerul a intrat in panica si l-a incomodat pe rider, poate a fost o greseala de pilotaj..cine stie..:(

Pentru pasager s-a terminat horror..corpul nu mai era intreg..groaznic

Offtopic: Inteleg ca accidentul a fost pe centura Calarasiului. Nu e un fel de centura, pur si simplu exista o centura pe care poti ocoli complet Municipiul Calarasi prin dreapta si sa dai direct la bac, si poti nimeri pe ea si daca vii dinspre Oltenita si daca vii dinspre Lehliu. Drumul e deruntant acolo, te cam indeamna la viteza dar are niste curbe cam anapoda si in anumite zile vantul sufla acolo navalnic si eventual in rafale, plus ca poti sa prinzi tot felul de masini oprite a caror ocupanti sunt la pescuit prin zona.

Ontopic: R.I.P. pentru pasager, sa speram ca alalalt scapa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sal....am aflat si eu cu stupoare de accidentul lui florin si vreau sa spun ca este un baiat super, inca este in spital stabil si constient, despre pasager nu stiu prea multe dar am o banuiala...el este motociclistul..FLORIN RADEANU..

post-60694-0-24051600-1312548750_thumb.png

Editat de magelan1368
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...