Jump to content

Etapa a V a CN 2011

Recommended Posts

In perioada 6-7 august 2011 va avea loc a V a etapa a Campionatului National de Motocross unde sunteti cu totii asteptati cu drag. Daca printre voi sunt pasionati care doresc sa fie arbitrii de traseu sunati-l pe Luci :wink: 0747686688.

Edited by cristonozaura

La sfarsitul acestei saptamani Moto-Cluburile EMA si Black Ryders din Sibiu vor organiza Etapa a V-a de Campionat National Individual si Cupa Sibiului la Motocross. Evenimentul se va desfasura pe Dealul Gusteritei, avand urmatorul Regulament Particular si Program de Concurs:

Textul e de pe pagina federatiei.

Incerc sa fiu acolo

Cu respect

Am facut azi poze la antrenamente .. o sa incerc sa merg si maine la concurs. Prietenul meu Adi Dragan a filmat si astazi si merge sigur si maine, voi incerca sa prelucrez filmele la noapte dar din cauza prafului vad ca iar au aparut ceva probleme la camera, sper sa am ce pune pe net ... :(

POZE Amatori + Veterani / Campionatul National de Motocross, Etapa V, Cupa Sibiu 2011

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-amatori-veterani-310926783.jpg

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-amatori-veterani-1765578475.jpg

cateva poze de la concurs

dupa munca multa si o pauza meritata

intaririle mele :P

si dupa o zi calduroasa o mica racorire in namolul rece :P iulia nu m-am putut abtine...trebuia sa postez poza asta :)

Incantat de cunostinta !

Ma bucur ca m-am intalnit cu cativa oameni cu "spirit moto" care (inca) se straduiesc sa faca ceva in Romanica asta a noastra. As vrea sa le doresc nervi de otel si o mai buna chibzuire in alegerea reprezentatilor din FRM !

Atasat pun o poza care face cat 1000 de cuvinte :)

post-22526-0-15340100-1312792747_thumb.jpg

Fu fain.

Mai tarziu dau o fuga pana la Bramac sa le donez nisipul adunat in cele 2 zile. Mai stii, poate le trebe, ca-i moca.

Din punctul meu de vedere:

- organizare : nota 5 (cu indulgenta 6)

- arbitraj : la inaltime (pentru putinii amatori voluntari)

- concurs: SUPERB, mai ales datorita celor mici. Sa cresteti mari si la mai multe

Norocul lor cu cei de la EMA (si cu noi binenteles).

Oricum, am zis: LA ANUL

....NU

Respect.

:moto:

Am pus si restu de poze de la antrenamente, le gasiti in aceeasi galerie foto. La pagina 1 sunt Amatori + Veterani, la Pagina 2 sunt poze cu 65cc si 50cc, in pagina 3 apar 85cc si MX1&MX2 iar in pagina 4 doar MX1&MX2, in total 176 de poze. Cele de la concursul propriuzis (duminica) nu stiu daca o sa le mai pun pe net pt ca oricum vad ca interesul e foarte foarte mic ... din pacate.

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-65cc-1962611957.jpg 2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-85cc-545014924.jpg2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-85cc-994088456.jpg2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-mx1-mx2-1518316342.jpg

Saliut ,

Foarte fain concursu Felicitariii!!!!!

Multumiri colegilor!!

PS Trebe neaparat sa o vedeti azi sau maine pe Alinutza !!! ahahahahahahahahah :ninja:

Cu permisiunea personajului postez ultima poza legata de topicul asta (pentru anul acesta).

Acum ma intreb: oare era berea prea mica sau motoru prea mic?

Dileme, dileme... :scratch:

Aaaa, mi-am amintit.

Era tricoul prea incarcat de praf, si de, de la o varsta ,era vorba aia :sprijiniti-va... pe ce apucati.

post-50184-0-78979300-1313744588_thumb.jpg

Edited by szasz_andrei

Cu permisiunea personajului postez ultima poza legata de topicul asta (pentru anul acesta).

Acum ma intreb: oare era berea prea mica sau motoru prea mic?

Dileme, dileme... :scratch:

Aaaa, mi-am amintit.

Era tricoul prea incarcat de praf, si de, de la o varsta ,era vorba aia :sprijiniti-va... pe ce apucati.

invidiosi.....asta este!!! :lol: :lol: :lol: