Sari la conținut

Campionatul National de Motocross, Etapa V, Cupa Sibiu 2011


ovisopa
 Share

Postări Recomandate

Am facut azi poze la antrenamente .. o sa incerc sa merg si maine la concurs. Prietenul meu Adi a filmat si astazi si merge sigur si maine, voi incerca sa prelucrez filmele la noapte dar din cauza prafului vad ca iar au aparut ceva probleme la camera, sper sa am ce pune pe net ... :(

 

POZE Amatori + Veterani / Campionatul National de Motocross, Etapa V, Cupa Sibiu 2011

 

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-amatori-veterani-310926783.jpg

 

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-amatori-veterani-1765578475.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am pus si restu de poze de la antrenamente, le gasiti in aceeasi galerie foto. La pagina 1 sunt Amatori + Veterani, la Pagina 2 sunt poze cu 65cc si 50cc, in pagina 3 apar 85cc si MX1&MX2 iar in pagina 4 doar MX1&MX2, in total 176 de poze. Cele de la concursul propriuzis (duminica) nu stiu daca o sa le mai pun pe net pt ca oricum vad ca interesul e foarte foarte mic ... din pacate.

 

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-65cc-1962611957.jpg 2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-85cc-545014924.jpg2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-85cc-994088456.jpg2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-mx1-mx2-1518316342.jpg

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut ca nu se prea inghesuie lumea nici sa vina pe circuit sa caste ochii , nici sa se uite la poze/filme ...

 

Am pus camera pe spatele lui Bobo, excelenta filmare :D Felicitari si lui Bobo pt cum se da la varsta lui.

 

VIDEO Butiu Bobo la Campionatul National de Motocross, Etapa V, Sibiu 2011

 

2-cn-motocross-etapa-v-sibiu-2011-clasa-mx1-mx2-659560877.jpg

 

Filmari mai am multe de la aceasta etapa , din pacate nu am timp sa le aranjez ...

Editat de ovisopa
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

foarte interesanta filmarea "inversata", pacat de traseele nepregatite pentru concurs, e praf ca la balamuc....

lumea nu se ingehsuie pe la noi la motorsport in general, decat daca trece prin oras + mici+bere pe moka :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cu filmarea din spate, prima data am incercat in turele noastre de duminica (spre sfarsit e filmat din spate), mi-a placut unghiul acela si am zis sa incercam si la un concurs.

 

Legat de circuit nu stiu ce sa zic, multe margini au fost aranjate recent cu buldozeru, saritorile la fel au fost aranjate. In alte parti la motocross nu e praf ? Filmarea e facuta duminica, dupa ce sambata s-au dat baietii de pe la 12 la 6 seara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In alte parti la motocross nu e praf ? Filmarea e facuta duminica, dupa ce sambata s-au dat baietii de pe la 12 la 6 seara.

 

In alte parti din Romania, da. In alte parti din lumea larga se uda pista inainte de intrarea concurentilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu doar ca se uda , insa se marunteste suprafata cu un fel de motosapa, pentru a se sterge "roots" aparute dupa o mansa, se da un fel de "reset" pistei :D

sa nu mai spun de ce sf-uri am vazut pe acest subiect in lumea cu apa calda, solul de pe supratata pistei are o compozitie aparte, in el se amesteca aschii mai mari de lemn (nu rumegus) care sa il mentina afanat si umed exact cat trebuie.

ultimul sa stinga lumina va rog :friends:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...