Sari la conținut

chopperele din grupul chopperistilor


robychopper
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 520
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

felicitari pt achizitie,super motor,f.puternic pt un cruiser si extrem de fiabil.cumnatul meu are una iar eu sunt in curs de achizitie a unei astfel de piesa.motorul are 70.000km(43000mile)si functioneza ireprosabil.

p.s-calaretul din poza sunt eu

post-355-1182168044_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

felicitari pt achizitie,super motor,f.puternic pt un cruiser si extrem de fiabil.cumnatul meu are una iar eu sunt in curs de achizitie a unei astfel de piesa.motorul are 70.000km(43000mile)si functioneza ireprosabil.

p.s-calaretul din poza sunt eu

Multumesc. Singura si cea mai mare problema este ca in timpul scolii am facut doar 1/2 ora conducere si 1/2 ora invatarea poligonului. Am luat sala si poligonul dupa care m-am trezit in curte cu frumoasa mea. O mare diferenta intre cea pe care am facut ora de conducere ( yamaha 125 cmc ) si noua mea prietena. Sincer mi-a fost frica sa o incalec. Astazi este a 3-a zi de cand o am si n-am indraznit sa merg cu mai mult de a 2-a. Imi pare foarte rau ca nu am facut scoala cu un instructor care chiar sa ma invete ce trebuie facut. Asta e ....... incet, incet probabil o sa invat :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc. Singura si cea mai mare problema este ca in timpul scolii am facut doar 1/2 ora conducere si 1/2 ora invatarea poligonului. Am luat sala si poligonul dupa care m-am trezit in curte cu frumoasa mea. O mare diferenta intre cea pe care am facut ora de conducere ( yamaha 125 cmc ) si noua mea prietena. Sincer mi-a fost frica sa o incalec. Astazi este a 3-a zi de cand o am si n-am indraznit sa merg cu mai mult de a 2-a. Imi pare foarte rau ca nu am facut scoala cu un instructor care chiar sa ma invete ce trebuie facut. Asta e ....... incet, incet probabil o sa invat :D

cam puternica magna pt un incepator,dar,nu inteleg de ce ai mers numai cu a doua ca motorul trage de jos si poti merge cu 50km/h cu a 4 .incearca sa schimbi viteza pe la 2500 de ture si nu cred sa ai probleme.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cam puternica magna pt un incepator,dar,nu inteleg de ce ai mers numai cu a doua ca motorul trage de jos si poti merge cu 50km/h cu a 4 .incearca sa schimbi viteza pe la 2500 de ture si nu cred sa ai probleme.

Multumesc ptr. raspuns.

Habar n-aveam de asta. Nu urcasem nici pe un scooter inainte de scoala ptr. A.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romega...am avut si eu o Magna.Mare atentie...e extrem de puternica, asta in ideea ca esti incepator.Sa o manevrezi cu mare atentie pina incepi sa o cunosti

 

felicitari pt achizitie,super motor,f.puternic pt un cruiser si extrem de fiabil.cumnatul meu are una iar eu sunt in curs de achizitie a unei astfel de piesa.motorul are 70.000km(43000mile)si functioneza ireprosabil.

p.s-calaretul din poza sunt eu

Galati?Acolo mi-am vindut eu Magna....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Romega...am avut si eu o Magna.Mare atentie...e extrem de puternica, asta in ideea ca esti incepator.Sa o manevrezi cu mare atentie pina incepi sa o cunosti

Galati?Acolo mi-am vindut eu Magna....

Suceava. Am luat-o din Germania. Multumesc pentru sfat. Intradevar e puternica ptr. un incepator ca mine. Sper sa o pot imblanzi fara evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suceava. Am luat-o din Germania. Multumesc pentru sfat. Intradevar e puternica ptr. un incepator ca mine. Sper sa o pot imblanzi fara evenimente.

 

 

Man multa atentie! ca e foarte fain motorul, eu abia la anul trec pe ceva asemanator.

 

Sa-l stapanesti sanatos

 

:D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

si noua prietena(voi schimba culoarea seii cat mai curand).

 

Daca erai din Bucuresti,te ajutam eu cu schimbatul fetzelor,la sei. Ciudata combinatie :wave: ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

post-12992-1186099283_thumb.jpgA venit si randul meu.

Era cazul sa am si eu un lucru cu care sa ma mandresc. Sa ma laud, chiar, ca sunt posesorul unei motorete pe masura mea. Dupa 3 ani de pupat in poponeata intr-un mod absolut inutil am dat de cineva care sa imi inteleaga pasiunea si care sa ma ajute financiar intr-un mod absolut nobil.

Motorul, saracul, nu e chiar cel mai nunuzat din lume, dar macar am si eu ceva de care sa ma ocup. Are muuuuuulti kilometri la viata lui dar a fost intretinut si, sincer sa fiu, e numai bun pentru mine, cel putin la modul estetic (curat, simplu).

Va salut cu respect si asfalt uscat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

post-12992-1186099283_thumb.jpgA venit si randul meu.

Era cazul sa am si eu un lucru cu care sa ma mandresc. Sa ma laud, chiar, ca sunt posesorul unei motorete pe masura mea. Dupa 3 ani de pupat in poponeata intr-un mod absolut inutil am dat de cineva care sa imi inteleaga pasiunea si care sa ma ajute financiar intr-un mod absolut nobil.

Motorul, saracul, nu e chiar cel mai nunuzat din lume, dar macar am si eu ceva de care sa ma ocup. Are muuuuuulti kilometri la viata lui dar a fost intretinut si, sincer sa fiu, e numai bun pentru mine, cel putin la modul estetic (curat, simplu).

Va salut cu respect si asfalt uscat!

 

* Foarte frumos Marauderul, sa-l stapanesti sanatos si sa te duca unde vrei, cum trebuie :hurt:

 

asfalt uscat! ...uuuff! nu se mai termina ploaia asta, de duminica o tine incontinuu... :burnout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare...

 

si eu sunt nou venit, am permis si motor de o luna de zile...stiu ca nu e chopper e doar un cruiser micut, intruder 250 nou, singurele modificari deocamdata :burnout: sunt:

- am dat jos toate stickerele de rahat

- am dat jos saua pasager, am lasat aripa spate goala

- mi-am facut cu mana mea dintr-o geaca veche din tinerete, de piele, franjuri pentru manere

- urmeaza sa fac rost de coburi.

 

post-20806-1186468584_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare seniorilor :moto:

visul meu se implineste....imi prezint motorul pe forum... :lol:

kawasaki eliminator 125

 

post-13618-1186835863_thumb.jpg

 

post-13618-1186835874_thumb.jpg

avand in vedere ca am 16 ani, nu am putut sa`mi iau ceva de capacitate mai mare....oricum...pentru inceput...e bun..

imi place mult de tot :moto:

 

pacat ca in Giurgiu, mai sunt doar 2 choppere de 125...o yamaha virago si un first bike royal...aaa...si era sa uit...un Triumph de 2000 de cmc...pus intr`un (mini)mall pe post de bibelou :nono:

 

in fine...mi se rupe mie de ce zic toti astia cu viteziste....mie imi place kawa mea :) .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...