Sari la conținut

UN COLT DE RAI


Postări Recomandate

  • Răspunsuri 66
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Turism fara turisti, asta vad eu interesant. Zone pustii, drumuri libere, la alegere asfalt sau pamant, cazarea si masa in pensiuni familiale, meniuri traditionale, peste, fructe de mare, rahat, serbet, fistic, adevarate :rolleyes: Cel putin asta sper sa gasesc. Traseu ideal pt un sfarsit de saptamana.

 

Avand in vedere istoria insulei, cred ca partea cu traditia o sa fie mai problematica. Sau nu foarte autentica in orice caz.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intradevar 1Mai anul asta cade bine. Avem 4-5 zile libere. S-ar putea merge in ambele insule, distanta intre ele pe sosea este putin peste 200 km.

pai hai, ne organizam? un buget estimat pe cap de vita furajata/motor de la cei care au mai fost in zona?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule, eu fac, da' unde mergem pana la urma? ca inca mie nu mi-e foarte clar... :scratch:

Eu vin cu inca 2-3 prieteni si suntem flexibili. Daca ar fi dupa mine 1 zi pe drum la dus, 1 zi in Gonckeada, 1 zi in Alexandropolis si cazarea seara pe Samotraki, 1 zi plimbare pe insula si ultima pe drumul de intoarcere. Total 5 zile si cred ca le putem aduna pe 1 Mai.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

eeeee da

un SAMOTRAKI 2012 DE MAI AR MERGE AL DRACULUI

 

DE CE........PAI DE ASTA

 

http://www.youtube.com/watch?v=v6WDxL-gcbc&feature=related

 

Eu vin cu inca 2-3 prieteni si suntem flexibili. Daca ar fi dupa mine 1 zi pe drum la dus, 1 zi in Gonckeada, 1 zi in Alexandropolis si cazarea seara pe Samotraki, 1 zi plimbare pe insula si ultima pe drumul de intoarcere. Total 5 zile si cred ca le putem aduna pe 1 Mai.

 

 

FARA SUPARARE

da o sa te arzi la poponet

 

sa faci buc bulg turcia feri insula intr o zi e cam f...tere mai ales ca depinzi si de un feri

o zi pe o insula e f putin

a treia zi iar feri iar turcia si ajungi in alexando.puli si sa mai iei si feri care ATENTIE nu e ca pe thasos din juma in juma de ora spre samo ....

o zi pe samo iar e f f putin nu faci mai nimic

iar apoi o ultima zi pe drum in mare fuga caci depinzi iar de feri

 

so ori turcia ori samo

 

da iti zic sincer samo e cam pustie turisti ioc iar "bastinasii" nu prea sunt interesati de noua yamaha :crack:

Editat de ianachim
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

cred ca ideal pt samotraki ar fi 3 zile , in afara de cele 2 zile dus - intors

 

prima zi : Fonias - prin canion, vizitat cascadele si lacurile ( vezi clip din primele pagini)

a 2 a zi : Therma - izvoarele termice si vizitat diverse plaje

a 3 a zi : plajele Vatos - cu aspect vulcanic, se pot vizita numai cu vaporasul, aranjamentele facute din ziua a 2 -a

 

@ianachim:

am in plan insula Limnos, sa zicem in mai,,,vroiam sa-ti dau PM dar mai bine te intreb aici, poate mai sunt interesati si altii

planul posibil : plecare 27 aprilie, vineri din kavala sau de unde se poate

intoarcere 1 mai, marti

o motocicleta + un pasager

pretul ?

 

am incercat 3 link uri,,, imi da intoarcerea pe 2 mai miercuri sau intoarcerea pe 30 mai,,,iar cand dau click continue imi spune "select itinerary" desi porturile le-am selectat deja,,,ceva e in neregula

 

http://www.ferries.gr/

 

http://www.greekferries.gr/

 

http://www.greeka.com/greece/greece-ferries.htm

 

de unde iau informatia corecta ?

 

AJUTOR !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

 

cred ca ideal pt samotraki ar fi 3 zile , in afara de cele 2 zile dus - intors

 

prima zi : Fonias - prin canion, vizitat cascadele si lacurile ( vezi clip din primele pagini)

a 2 a zi : Therma - izvoarele termice si vizitat diverse plaje

a 3 a zi : plajele Vatos - cu aspect vulcanic, se pot vizita numai cu vaporasul, aranjamentele facute din ziua a 2 -a

 

@ianachim:

am in plan insula Limnos, sa zicem in mai,,,vroiam sa-ti dau PM dar mai bine te intreb aici, poate mai sunt interesati si altii

planul posibil : plecare 27 aprilie, vineri din kavala sau de unde se poate

intoarcere 1 mai, marti

o motocicleta + un pasager

pretul ?

 

am incercat 3 link uri,,, imi da intoarcerea pe 2 mai miercuri sau intoarcerea pe 30 mai,,,iar cand dau click continue imi spune "select itinerary" desi porturile le-am selectat deja,,,ceva e in neregula

 

http://www.ferries.gr/

 

http://www.greekferries.gr/

 

http://www.greeka.com/greece/greece-ferries.htm

 

de unde iau informatia corecta ?

 

AJUTOR !

 

sal man

intreb grecul si ti zic

e ca devreme pt feri si s ar putea sa nu fct in perioada aia asa zilnic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eeeee da

un SAMOTRAKI 2012 DE MAI AR MERGE AL DRACULUI

 

DE CE........PAI DE ASTA

 

http://www.youtube.com/watch?v=v6WDxL-gcbc&feature=related

 

 

 

 

FARA SUPARARE

da o sa te arzi la poponet

 

sa faci buc bulg turcia feri insula intr o zi e cam f...tere mai ales ca depinzi si de un feri

o zi pe o insula e f putin

a treia zi iar feri iar turcia si ajungi in alexando.puli si sa mai iei si feri care ATENTIE nu e ca pe thasos din juma in juma de ora spre samo ....

o zi pe samo iar e f f putin nu faci mai nimic

iar apoi o ultima zi pe drum in mare fuga caci depinzi iar de feri

 

so ori turcia ori samo

 

da iti zic sincer samo e cam pustie turisti ioc iar "bastinasii" nu prea sunt interesati de noua yamaha :crack:

OK sefu' am zis si eu ca inecatu' mai mult sa tatonez terenul. Astept noutati si vedem ce grup se formeaza si hotaram mai aproape de plecare. De plecat plec sigur. Unde , cat , cum mai vedem. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@marius: aceeasi problema am avut-o si eu cand am vrut sa verific acum vreo 3 saptamani. e ceva ce nu merge in pagina aia...

@ianachim: adevar graiesti!

 

deci, bem ceva, de preferinta in gura?

Editat de dexxter
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

Salutare. Vreau sa fac si eu tura pe care ati facut-o voi anul trecut in Samotraki luna viitoare, cu un gsr600. Voi pe unde ati ajuns la alexandroupoli? Pe la cat s-a plecat din bucuresti , stiu ca vaporul e pe la pranz. Am incercat sa rezervam la ferry dar se pare ca nu se obisnuieste pt samotraki, desi am auzit de lume care nu s-a putut urca...voi ati avut probleme,era aglomerat? In afara de obiectivele pe care le-a enumerat magarusulmarius mai stiti si altele? Pentru cascade/zona montana se merge pe asfalt sau pe macadam...noi fiind cu naked uri nu stiu daca e fezabil sa ne bagam pe drumuri de pamant...am mai fost acum 3 ani intr-o tura in thassos si din ce vad prin filmuletele voastre, drumul de coasta e mai spectaculos in thassos, dar cascadele din samotraki fac toti banii, si probabil numarul mic de turisti. Am rasfoit netul cu frenezie in cautarea unor informatii despre ture moto in samotraki si n-am gasit nimic cu exceptia topicului si filmuletelor voastre...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare. Vreau sa fac si eu tura pe care ati facut-o voi anul trecut in Samotraki luna viitoare, cu un gsr600. Voi pe unde ati ajuns la alexandroupoli? Pe la cat s-a plecat din bucuresti , stiu ca vaporul e pe la pranz. Am incercat sa rezervam la ferry dar se pare ca nu se obisnuieste pt samotraki, desi am auzit de lume care nu s-a putut urca...voi ati avut probleme,era aglomerat? In afara de obiectivele pe care le-a enumerat magarusulmarius mai stiti si altele? Pentru cascade/zona montana se merge pe asfalt sau pe macadam...noi fiind cu naked uri nu stiu daca e fezabil sa ne bagam pe drumuri de pamant...am mai fost acum 3 ani intr-o tura in thassos si din ce vad prin filmuletele voastre, drumul de coasta e mai spectaculos in thassos, dar cascadele din samotraki fac toti banii, si probabil numarul mic de turisti. Am rasfoit netul cu frenezie in cautarea unor informatii despre ture moto in samotraki si n-am gasit nimic cu exceptia topicului si filmuletelor voastre...

 

 

1 prin bg pe la svilengrad

2 biletele de fery au fost luate de un prieten grec

3nu se comenteaza de samo ca nu prea e turistica

4noi am fost pe fuga si nu am apucat sa vedem toata insula

5asfaltul era ok daca te manaca poti iesi si pe off dar nu ai cu ce

6 dif destul de mare intre thasos si samo ca nr de oameni si locuri de cazare

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult. Cat ati facut pana la barca? Nu as vrea sa ies de pe asfalt, intrebasem doar daca pt a merge la cascade a trebuit sa o luati pe drumuri de pamant sau se lasa moto la asfalt si se urca cu piciorul

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...