Sari la conținut

Accident Prelungirea Ghencea... RIP


MC Mate
 Share

Postări Recomandate

probabil ca prietenia ta cu soferul UCIGAS iti intuneca ratiunea cucoana, inteleg ca faci lobby pentru el din toate puterile si ca toti trebuie din punctul tau de vedere sa isi vada "de lungul nasului" cum ai zis tu, daca nu sunt de acord cu tine si arata ca soferul a omorat un motociclist, dupa cum a concluzionat si POLITIA RUTIERA ... si daca nu vrei replici acide cucoana, de ce debitezi asa ceva ?

 

 

 

... din incercarea ta de a iti apara amicul poluezi un thread despre un motociclist mort, nu ti-e putin rusine ?

nu....nu imi este rusine....daca nu iti convine ce scriu, argumenteaza la fel de civilizat ca ceilalti, dar nu cred ca o sa o faci ptr ca esti limitat, nu stii decat sa jignesti si te crezi zeu din spatele tastaturii....pana acum nu ai spus nimic la obiect, ci te-ai legat de mine....vezi ca acuzatiile tale (ex. UCIGAS) in mod normal, reprezinta calomnie, ptr ca DEOCAMDATA nu este finalizata nici o ancheta, nu s-a facut inca expertiza obligatorie in aceasta situatie, iar statutul de vinovat sau nevinovat nu il stabilesti tu

 

Ramane cum am stabilit, vorbim dupa si chiar te rog sa-ti aduci aminte de postul tau si sa revii sa ne spui cum stai tu in coloana si mergi regulamentar cu 50 :friends:

 

 

Stimata doamna, va rog sa va interesati de detaliile producerii accidentului, altfel orice discutie pe marginea celor scrise de dumneavoastra devine pierdere de timp. No offense. :disappointed:

tocmai ca m-am interesat....foarte mult chiar....daaaaaaarrrr nu ma astept sa ma credeti....in ochii vostri , vinovat este soferul....deocamdata nimeni nu este vinovat...legea o sa stabileasca

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 321
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

tocmai ca m-am interesat....foarte mult chiar....daaaaaaarrrr nu ma astept sa ma credeti....in ochii vostri , vinovat este soferul....deocamdata nimeni nu este vinovat...legea o sa stabileasca

Deci daca am convetit totusi ca era banda continua acolo...deci motociclistul depasea pe linie continua, cel cu Audi efectua o manevra de schimbare a directiei spre stanga tot peste linia continua...un fel de culpa comuna ? :what:

Cum v-ati interesat ? Deci Politia greseste in declaratii ? :what:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Deci daca am convetit totusi ca era banda continua acolo...deci motociclistul depasea pe linie continua, cel cu Audi efectua o manevra de schimbare a directiei spre stanga tot peste linia continua...un fel de culpa comuna ? :what:

Cum v-ati interesat ? Deci Politia greseste in declaratii ? :what:

cred ca stii si tu ca declaratiile de la fata locului sau cele date imediat dupa producerea accidentului, pot sa difere oarecum de realitate...de aceea exista expertiza de care vorbeam si care va fi facuta. Cei care efectueaza masuratorile si dau declaratiile "la cald" se ghideaza dupa ce vad atunci pe loc....abia dupa ce se aduna toate probele, dupa ce se analizeaza fiecare fotografie, masuratoare, se audiaza martorii (daca exista) se poate spune cui ii apartine vina ptr producerea accidentului....

vorbeai de culpa comuna.....daca este banda discontinua, atunci da....asa este (daca gresesc spune-mi de ce)

 

continua....scuze

Editat de monik30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

...

rog un moderator sa ia atitudine in privinta posturilor acestei "doamne" ...

Am luat eu si ti-am sters ultimele 2 posturi care erau cam injurioase. Doamna se cam pricepe, pare sa lucreze in domeniul juridic ca le zice bine, tu esti doar artagos. Si daca nu te potolesti iti dau si ban si warn si ce mai pot eu sa-ti fac cadou de vacanta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca stii si tu ca declaratiile de la fata locului sau cele date imediat dupa producerea accidentului, pot sa difere oarecum de realitate...de aceea exista expertiza de care vorbeam si care va fi facuta. Cei care efectueaza masuratorile si dau declaratiile "la cald" se ghideaza dupa ce vad atunci pe loc....abia dupa ce se aduna toate probele, dupa ce se analizeaza fiecare fotografie, masuratoare, se audiaza martorii (daca exista) se poate spune cui ii apartine vina ptr producerea accidentului....

Aici, ca principiu aveti dreptate, dar nu este cazul de aceasta data. Dovada indirecta a acestui fapt este aceea ca imediat dupa producerea accidentului, agentii de Politie de la fata locului au dat declaratii TV referitoare la circumcustantele producerii accidentului si chiar s-au antepronuntat, inainte de finalizarea anchetei, pentru ca lucrurile erau foarte evidente.

 

vorbeai de culpa comuna.....daca este banda discontinua, atunci da....asa este (daca gresesc spune-mi de ce)

continua....scuze

Daca ar fi sa explic aici care este diferenta intre cazuri, ar fi un post extrem de lung (mai ales daca este vb de banda discontinua) si dupa cum spuneam nu merita efortul. Dar nu este cazul nici de data asta pentru ca nu asta a fost situatia in accidentul de fata.

Motociclistul nu depasea pe nimeni.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aici, ca principiu aveti dreptate, dar nu este cazul de aceasta data. Dovada indirecta a acestui fapt este aceea ca imediat dupa producerea accidentului, agentii de Politie de la fata locului au dat declaratii TV referitoare la circumcustantele producerii accidentului si chiar s-au antepronuntat, inainte de finalizarea anchetei, pentru ca lucrurile erau foarte evidente.

 

 

Daca ar fi sa explic aici care este diferenta intre cazuri, ar fi un post extrem de lung (mai ales daca este vb de banda discontinua) si dupa cum spuneam nu merita efortul. Dar nu este cazul nici de data asta pentru ca nu asta a fost situatia in accidentul de fata.

Motociclistul nu depasea pe nimeni.

stii ca politistii nu au voie sa se "antepronunte"????? politia nu are decat obligatia sa intocmeasca un dosar, finalizat printr-o rezolitie si sa il trimita parchetului. Parchetul incepe cercetarea sau trimite inapoi dosarul catre politie din diferite motive (daca au neclaritati sau daca nu este intocmit ca la carte). Ultima faza etse cea de la judecatorie....instanta de fond da o sentinta, atacabila prin recurs, in urma recursului se mai da o sentinta, care poate sa difere de prima si care este atacabile prin apel....si tot asa pana se ajunge la o sentinta definitiva si irevocabila, in urma careia cel gasit vinovat primeste inchisoare cu executare sau inchisoare cu execurate si perioada de reabilitare saaau i se da cu suspendare

Dupa ce sentinta este definitiva si irevocabila, familia (in caz ca exista decese) sau victima se constituie parte civila intr-un proces civil si se judeca din nou ptr eventualele pretentii despagubitoare

Dar "antepronuntarea" de care vorbesti este cel putin dubioasa.....pe ce baza au stabilit ei vinovatul (nu disculp pe nimeni)???? doar ca este o obisnuinta ca un sofer sa nu vada racheta si sa faca vreo manevra????

daca asa ar merge in toate cazurile, la ce mai sunt judecatorii???? de cand au politistii puterea de a hotari vinovatul??

Eram acolo cand politistul a dat declaratia...la o distanta de vreo 50 m de el, era un altul care tocmai era intrebat de un curios: "dar ce s-a intamplat domnule???" stii ce a raspuns???? "ce sa se intample??? stii cum e cu motocicletele astea..."

 

offtopic :

 

Observ cu regret ca imparasesti aceasi atitudine cu userul monik30, oricum era de asteptat avand in vedere ultimele postari in care repeti mereu ca cine se suie pe "vitezana" si e incepator moare, si e R1/R6 - tot dracu' ala e, ca e vitezana ... cu riscul de a parea deplasat ori cine stie, cu riscul sa iti par "artagos" ori ca "nu ma potolesc" ( bine, in opinia ta partinitoare fiecare lucru are alt sens decat cel vazut de restul) iti atrag atentia asupra felului injurios in care posteaza userul monik30 :

 

 

 

... si vreau sa te intreb daca moderarea dumitale se face dupa ureche, la modu' "imi pare ca lucreaza la turnat asfalt/drumuri si poduri - deci se pricepe, ca stie ce fel de asfalt era turnat pe strada cu accidentu' respectiv" - deasemenea, vreau sa te intreb care este motivul pentru care imi dai warn, si mai ales ban ? ca nu am fost de acord cu aceasta femeie care nu numai ca nu stie cauzele accidentului dar persista in a furniza informatii false pe topic, replici injurioase si off-topic etc, etc ? ori doar pentru ca poti, ori pentru ca asa consideri tu de la sine statator ? chiar nu exista un set de reguli pe forumul asta, fiecare da' cu bãtu' dupa cum a dormit azinoapte ?

 

cat despre acest accident : una peste alta, masina este lovita pe lateral in stalpul central. game over. e destul de simplu de inteles chiar si pentru cineva care nu cunoaste bine codul rutier.

mai pustiule....nu lucrez la drumuri si poduri, dar nici in domeniul juridic....lucrez intr-o institutie de stat

a fi off-topic inseamna sa scrii ceva ce nu are nici o legatura cu subiectul.....dar daca ceea ce scrii nu este pe placul cuiva si acela din urma contarzice se numeste POLEMICA, ce poate fi si constructiva. Mai mult nu iti mai spun ca nu meriti. Daca nu iti convine ce face un moderator ai doua variante (poate trei): unul - nu mai scrii in topicul respectiv; doi - faci tu frumos o reclamatie pe site impotriva moderatorului (cred ca se poate)si trei - iei la cititi termenii si conditiile site-ului si poate scrie acolo cum ca un moderator poate face asa ceva daca el considera ca ai incalcat acesti termeni si aeste conditii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte chitibuseriile juridice , motocicleta a avut impact cu masina nu pentru ca mergea omu ca nebunu pe contrasens ci pentru ca nu avea experienta. Daca lipsa de experienta e letala nu vad de ce ar fi si proba criminala. In rest , numa de bine organelor abilitate. Din sumara mea experienta nici cu dosar nu se alege.

Pe scurt , daca se poate invata ceva de aici , este sa depasiti pe dreapta cand va taie careva drumu din dreapta si sa depasiti pe stanga cand va taie careva drumul din stanga.Nu mizati ca va vede ca muriti sau mai rau.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Lasand la o parte chitibuseriile juridice , motocicleta a avut impact cu masina nu pentru ca mergea omu ca nebunu pe contrasens ci pentru ca nu avea experienta. Daca lipsa de experienta e letala nu vad de ce ar fi si proba criminala. In rest , numa de bine organelor abilitate. Din sumara mea experienta nici cu dosar nu se alege.

ba da....o sa se aleaga cu dosar penal

in Romania prioritatea se acorda...punct. Nu se acorda in functie de viteza. Asta este legea si asta se aplica.....Dar asta este doar parerea mea....Vom vedea la final.

Oricum, baiatul a platit prea scump ptr o clipa de glorie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

stii ca politistii nu au voie sa se "antepronunte"...

Politistii recita niste propoziitii standart cu aceste ocazii. Una dintre cele "clasice" este : "Din primele cercetari rezulta ca accidentul s-a produs pe fondul..." sau " Din datele pe care au rezultat de la locul accidentului se pare ca vinovat de producerea accidentului este conducatorul..."

Vrei sa continui?

Crezi ca ei sunt prosti si s-ar arunca aiurea ? Keep dreaming atunci...

Altfel ar recita clasica: " La fata locului s-a deplasat un echipaj al Politiei Rutiere. Politistii de la fata locului au strans materialele necesare organelor de ancheta cat si declaratiile martorilor, urmand ca stabilirea vinei sa se faca ulterior de catre organele abilitate.."

Continui si aici cu variante ?

Dar daca tu vrei sa fie vinovat motociclistul, nicio problema. Oricine poate avea orice opinie.

Imi rezerv totusi dreptul sa cred ca nu ati fost la locul accidentului, altfel nu vad cum v-ar fi scapat din vedere faptul ca acolo este banda continua, judecata dumneavoastra bazandu-se mai mult pe elemente de ordin sentimental.

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Politistii recita niste propozii standart cu aceste ocazii. Una dintre cele "clasice" este : "Din primele cercetari rezulta ca accidentul s-a produs pe fondul..." sau " Din datele pe care au rezultat de la locul accidentului se pare ca vinovat de producerea accidentului este conducatorul..."

Vrei sa continui?

Crezi ca ei sunt prosti si s-ar arunca aiurea ? Keep dreaming atunci...

Altfel ar recita clasica: " La fata locului s-a deplasat un echipaj al Politiei Rutiere. Politistii de la fata locului au strans materialele necesare organelor de ancheta cat si declaratiile martorilor, urmand ca stabilirea vinei sa se faca ulterior de catre organele abilitate.."

Continui si aici cu variante ?

Dar daca tu vrei sa fie vinovat motociclistul, nicio problema. Oricine poate avea orice opinie.

nu vreau sa fie vinovat nimeni....as vrea ca motociclistul sa fi ajuns acolo unde vroia, sa fie bine, sanatos si fericit, sora si mama lui sa nu planga, si mi-as mai dori ca soferul sa doarma linistit, sa aiba viata de pana in acel moment nenorocit.

nu stiu ce se va intampla pana la sfarsit si nici nu e treaba mea sa stabilesc vinovatul....Soferul este cel mai bun prieten al sotului meu, eu am permis cat. A, credeti ca eu nu am avut intentia sa il acuz in totalitate pe sofer????? dar, am spus si mai devreme, e usor sa dai cu pietre. Vedeti mai limpede lucrurile, lasati la o parte ura si poate vina mai este si de cealalta parte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..... si nici nu e treaba mea sa stabilesc vinovatul....Soferul este cel mai bun prieten al sotului meu, eu am permis cat. A, credeti ca eu nu am avut intentia sa il acuz in totalitate pe sofer????? dar, am spus si mai devreme, e usor sa dai cu pietre. Vedeti mai limpede lucrurile, lasati la o parte ura si poate vina mai este si de cealalta parte.

Faptul ca soferul nu este chiar un necunoscut pentru dumneavoastra, in mod clar va afecteaza obiectivitatea.

Daca in alte cazuri discutiile pot continua datorita circumstantelor, aici ar trebui dupa parerea mea, sa fie destul de scurta, lucrurile fiind mai mult decat evidente.

Nu stiu din care post din acest topic al oricarui user rezulta ura cu adevarat, cu siguranta este vorba despre o reactie de revolta datorata faptului ca oricand cineva le poate lua viata in conditii simmilare.

Dupa cum spuneam, li s-a intamplat si celor cu ceva experienta asa ceva, cu acealasi final.

Nu este de preferat nici sa fii in locul soferului, pana la urma toti facem greseli, dar conteaza cu ce rezultat.

In acest caz cineva a murit, cineva s-a intors la familia lui, fie si cu regrete si trebuie sa-si asume asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau pentru familia baiatului.

Eu am dat examenul de A cu acest baiat acum 2 luni. A venit la examem cu moto (ceea ce n-am inteles initial, credeam ca e prieten cu vreun candidat). S-a intalnit aici cu un cocalar care era motociclist si venise cu prietena sa dea examen. Aprecierea tipului a fost exploziva la adresa lui Cristi de genul "uite ce inseamna jmecheria, asa se vine la examen"...

Continuand, Cristi a inceput sa povesteaca cum si-a luat el R6-le si a iesit direct pe autostrada cu 200 sa vada ce poate. Inca o data, el atunci venise la examen.

L-am recunoscut din poze, mi-a ramas in minte baiatul la modul "de ei trebuie sa ma feresc pe strada"...am luat amandoi examenul dar ... eu scriu acum pe forum si maine ma plimb cu "rabla" mea din '89 ...

Pentru cine are dubii, am dat examenul la poligonul Dinu pe 22 iunie, el a dat pe un Marauder.

 

Tragedia este pentru familia lui si apropiatii, ce s-a intamplat acolo este subiectiv in functie de pe cine intrebi. Poate si el avea viteza, poate nici soferul nu s-a asigurat "suficient"...

 

Ce am relatat mai sus poate nu il caracterizeaza la modul general, este doar un fapt real care a generat o parere a mea poate subiectiva. Fiindca pe langa atitudinea lui de "bad boy" pe 2 roti parea un baiat mai mult doritor de reclama...

 

Inca o data imi pare rau pentru familia lui. Aici in schimb nu e priveghi, lumea isi exprima parerea care nu este intotdeauna favorabila ... "rider"-ului...doar fiindca a murit ("rider".... inca un cocalarism specific pustilor de 20 de ani...motociclist nu va mai place). Nici caterinca nu este normala dar nici sa plangem cu lacrimi de crocodil.

"RIP"-urile astea sunt false si penibile, zici ca suntem la telenovele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monik , cu tot respectul , simpatizez cu pozitia ta si pricep cat de delicata este. Dar o motocicleta gasita lovita pe contrasens nu este proba. Repet asta pentru ca am avut impresia ca ai insinuat ca motociclistul mergea pe contrasens cand o masina intorcea regulamentar. Ceea ce stim cu totii ca nu e adevarat. Mergea al dracului de repede , a fandat prost si s-a infipt de s-a crapat. Incepator cu 0 experienta si gonind ca nebunu. S-a nenorocit si acu il mai nenoroceste si pe prietenu sotului tau. Dar legea trebe aplicata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monik , cu tot respectul , simpatizez cu pozitia ta si pricep cat de delicata este. Dar o motocicleta gasita lovita pe contrasens nu este proba. Repet asta pentru ca am avut impresia ca ai insinuat ca motociclistul mergea pe contrasens cand o masina intorcea regulamentar. Ceea ce stim cu totii ca nu e adevarat. Mergea al dracului de repede , a fandat prost si s-a infipt de s-a crapat. Incepator cu 0 experienta si gonind ca nebunu. S-a nenorocit si acu il mai nenoroceste si pe prietenu sotului tau. Dar legea trebe aplicata.

La fata locului s-au gasit urme de franare PE CONTRASENS de 28 metri si inca vreo 6-7 de zgarieturi de carene pe asfalt...., tot pe contrasens

 

mai cucoana, eu am inteles deja de la alti useri care au urmarit discutia ca risc sa primesc ban ca indraznesc sa te contrazic : ai admiratori, si esti protejata - sa-ti fie de bine, inseamna ca esti o persoana populara , stiu ca nu vrei sa mai postez aici ... dar asta nu inseamna ca am sa stau sa privesc cum se incearca inca o musamalizare a unui accident mortal de data asta DIRECT pe un forum de motociclism si nu prin mijloacele specifice insitutiilor de stat cum se obisnuieste pe la noi in astfel de cazuri ... si culmea ... lucrezi intr-o institutie de stat, am inteles de pusti cum e treaba cu astea si cred ca nu e nevoie sa mai explicam nimanui, nu ? gen accidentul de la Otopeni, si multe altele ...

 

p.s. - am incercat sa folosesc buttonul de Report dar forumul este plin de buguri si nu functioneaza nici ãsta, as incerca sa fac o reclamatie moderatorului P. Moldovan la Administrator dar e la fel de eficient ca si urinatul impotriva vantului pentru ca nu ajung nicaieri astfel de plangeri, fie ele justificate ori nu.

mai omule, te rog mult de tot, incearca sa ai si tu un alt ton....nu am spus deloc ca nu vreau sa mai scrii aici, din contra, dar contrazice-ma, spune-mi de ce crezi tu ca ai dreptate si eu nu....poti face asta si fara sa folosesti apelativul "cucoana". Ma numesc Brand Monica-Clara.

Institutia de stat unde lucrez eu este una pe care o injurati frecvent...dar asta este...acolo mi-am gasit serviciu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fata locului s-au gasit urme de franare PE CONTRASENS de 28 metri si inca vreo 6-7 de zgarieturi de carene pe asfalt...., tot pe contrasens

Asta este fix P--A. Poate insemna ca a avut nici macar 100 km/h pe frana pana la impact, incercand sa ocoleasca din reflex masina prin stanga...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este fix P--A. Poate insemna ca a avut nici macar 100 km/h pe frana pana la impact, incercand sa ocoleasca din reflex masina prin stanga...

ti-am spus mai devreme ca nu vorbesc din carti....ce am spus referitor la viteze si la faptul ca a cazut inainte de impact stiu din filmarile camerelor video din zona....cea mai concludenta, dar nu suficienta este cea de la Butan Gas, care este vis-a-vis de restaurantul Doricom, de gardul caruia s-a izbit motociclistul. Cele doua firme care au in dotare camere de supraveghere ne-au lasat sa le vedem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai s-au gasit urme de franare pe contrasens pentru ca atunci cand o dai cu unspesute de km la ora si franezi lasi urme peste tot. Cred ca le-au gasit baietii de la IML si in gard. A fandat aiurea la viteza maxima. A incercat sa iasa pe contrasens ca sa evite. E foarte simpu de elucidat si poltia sunt sigur ca o sa o rezolve avand in vedere unde era corpul lui dupa impact.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ti-am spus mai devreme ca nu vorbesc din carti....ce am spus referitor la viteze si la faptul ca a cazut inainte de impact stiu din filmarile camerelor video din zona....cea mai concludenta, dar nu suficienta este cea de la Butan Gas, care este vis-a-vis de restaurantul Doricom, de gardul caruia s-a izbit motociclistul. Cele doua firme care au in dotare camere de supraveghere ne-au lasat sa le vedem.

Deci masina este lovita aproape pe toata lungimea ei inclusiv de la jumatate in sus de catre cine ? :unsure:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monica-Clara, eu am culcat o motocicleta carenata la 60-70 km/h din cauza cauciucului spate uzat peste limita (pierdut aderenta, motocicleta a scapat de sub control) ... stii cat a alunecat pe asfalt ? aproximativ 20-25 de metri ... daca era sa imi faca cineva o masuratoare probabil reiesea ca o ardeam cu 200 la ora chiar daca babaciunea aia de mobra prindea 160 cu multe Tatal Nostru spuse in prealabil ... mult mai trist este si faptul ca atunci cand am mentionat ca se incearca iarasi o musamalizare a unui accident mortal ai schimbat brusc tonul si felul in care te exprimi a devenit brusc mieros ... oare de unde imi suna cunoscuta tehnica asta ... ah, da ... stiu ... de la o groaza de accidente unde soferul/soferita urla la motociclistul trantit pe jos in toate felurile iar apoi cand vedea ca iese vinovat/vinovata incepea brusc sa se arate ingrijorat/a "aoleo, ai patit ceva, te doare ceva ??!?!" ...

nu stiu cum sa iti mai vorbesc....ma abtin cat pot si incerc sa ignor paranoia de care dai dovada.....te-ai simti mai bine daca as folosi si eu acelasi ton cu tine???? daca da, nu e o problema, dar nu in spatiu public.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Monica, poti sa folosesti ce ton vrei tu, pentru mine e totuna, nu e nevoie sa te prefaci ca esti politicoasa acum dupa ce m-ai facut in toate felurile ... nu am scris pe threadul asta ca sa ma simt bine, am scris aici pentru ca mi-a sarit in ochi cu cata vehementa il aparai pe sofer si totusi ca sa nu fie prea de tot aduci ca argument si faptul ca ai carnet categoria A ... si ai punctat cu un "nu mai fiti ipocriti" ( haha, ce tare, asta cu ipocrizia ... e maxima ! ) si desigur "vedeti-va de lungul nasului" .

Si mai e un motiv pentru care am postat aici, am postat pentru ca si eu am avut un accident asemanator si am ramas cu sechele la spate pentru toata viata. Ma bucur ca n-am murit, insa soferul nu a patit nimic ... si nu patea, chiar daca muream ...

asemanator nu inseamna identic....

Editat de monik30
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca am spus ca a culcat motocicleta, cum crezi ca a intrat in masina???? nu era normal sa o loveasca pe toata partea???

Logica mea spune ca, daca, culca motorul...si motorul ar fi lovit masina, atunci era lovita masina doar la nivelul pragurilor si intr-un singur loc, cel mai probabil ramanea intepenita acolo, cum se intampla de cele mai multe ori in astfel de cazuri.

Ori...aici masina este lovita pe partea stanga, din spate pana la roata din fata inclusiv la nivelul geamurilor.

Martorii spun ca motociciclistul "a ramas cu ghidonul in maini"(probabil o figura de stil)...+ furca fata + roata dezmembrata de restul motorului..eu cred ca motociclistul era calare pe motor cand s-a produs impactul.

 

@ iorgu : Sa te straduiesti mai mult data viitoare, ca sa fie identic, nu asemanator... :laugh:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Logica mea spune ca, daca, culca motorul...si motorul ar fi lovit masina, atunci era lovita masina doar la nivelul pragurilor si intr-un singur loc, cel mai probabil ramanea intepenita acolo, cum se intampla de cele mai multe ori in astfel de cazuri.

Ori...aici masina este lovita pe partea stanga, din spate pana la roata din fata inclusiv la nivelul geamurilor.

Martorii spun ca motociciclistul "a ramas cu ghidonul in maini"(probabil o figura de stil)...+ furca fata + roata dezmembrata de restul motorului..eu cred ca motociclistul era calare pe motor cand s-a produs impactul.

bine....cum zici tu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bine....cum zici tu

Poate nu este cum am spus eu, am dreptul la o opinie, asa cum am dreptul sa ma insel. Nu suntem la tribunal aici.

Dar la timpul potrivit, poate vii cu argumente mai solide pentru cele spuse de tine. ;)

O seara buna tuturor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...