Sari la conținut

Adrian Berescu aka TAZ accident mortal


orestte
 Share

Postări Recomandate

in principiu programul este urmatorul:

- va ramane pana luni dimineata la capela cimitirului Eternitatea (capela se afla in interiorul cimitirului, in partea dreapta a bisericii)

- luni orele 9-12 va fi adus si depus la Filarmonica

- luni va fi readus la cimitir pt ca la ora 13 sa se oficieze inmormantarea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 410
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

in principiu programul este urmatorul:

- va ramane pana luni dimineata la capela cimitirului Eternitatea (capela se afla in interiorul cimitirului, in partea dreapta a bisericii)

- luni orele 9-12 va fi adus si depus la Filarmonica

- luni va fi readus la cimitir pt ca la ora 13 sa se oficieze inmormantarea

In capela se poate aduce un ultim omagiu? Vreau sa ii zic un banc nou, sigur rade de se indoaie. Unu de ala care sa inceapa cu "deci, fii atent".

 

 

Drum bun prietene, sa ne veghezi de sus, cu zambetul ala al tau...sunt sigur ca acolo sus e "p.izdeala". :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In capela se poate aduce un ultim omagiu? Vreau sa ii zic un banc nou, sigur rade de se indoaie. Unu de ala care sa inceapa cu "deci, fii atent".

 

 

Drum bun prietene, sa ne veghezi de sus, cu zambetul ala al tau...sunt sigur ca acolo sus e "p.izdeala". :rose:

..."panghealăă, chizdealăă"... mi-aduc aminte de râsul lui la finele bancului...sau de numărul de magie/iluzionism cu paharul e vodcă...

Pisicii mă-sii de viață!

Editat de nflt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, se poate. Acum vin de acolo, erau cativa oameni, dar niciunul nu spunea bancuri. I-am povestit eu vreo doua chestii amuzante, dar in gand.

 

In capela se poate aduce un ultim omagiu? Vreau sa ii zic un banc nou, sigur rade de se indoaie. Unu de ala care sa inceapa cu "deci, fii atent".

 

Drum bun prietene, sa ne veghezi de sus, cu zambetul ala al tau...sunt sigur ca acolo sus e "p.izdeala". :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te odihneasca!

Acum am vazut stirea..... Imi e teama ca orice demers e de prisos, ne-am degradat prea mult cred... Nu e doar neatentia soferilor, e vorba si de ura si nepasare .. rautate si invidie... Am trecut de la romanizare la RRomanizare ..

 

RIP, Taz !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

dintre toti cei din fundatie Taz a fost singurul Domn care m-a surprins cu o intrebare ce nu o vei auzi de la un motociclist:" am auzit ca te-ai despartit de x-leasca ,de deranjeaza daca imi incerc si eu norocul?".........a fost unul din momentele sale in care era ff serios si la care eu am ras cu pofta dandu-i semnal verde.....Vei fi mereu in inimile noastre oriunde vom calatori

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ai mai mult sanse sa iei pielea de pe ala daca supravietuiesti accidentului, iar daca mori... ala nu pateste mai nimic. nu mi se pare normal.

 

Un om il cunosti si dupa ce zicea lumea, iar cand atatia oameni il vorbesc numai de bine (iar pe net in totul felul de articolo, numai laude), totul e clar. Jos palaria, TAZ!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa te odihneasca ... Imi pare tare rau ca ai plecat...

I-am recitit posturile, la munca fiind, si neputand sa lucrez...

/index.php?app=core&module=search&do=search&andor_type=or&sid=697a3842a165a031fa8cbfc7a721a084&search_author=taz&search_term=&search_app=forums&st=0

La 99% din ele razi cu lacrimi.

 

/index.php?/topic/104510-tragedie-si-durere-in-randul-motociclistilor-din-iasi/page__view__findpost__p__754740

 

taztaz.th.jpg

 

edit: JAGI, nu incepe cu mizerii aici, te rog mult..

Editat de _danu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ca om, Taz, am intzeles ca este de nota 10. Asta nu te ajuta sa supravietuiesti pe drumurile noastre publice daca nu respecti viteza maxima legala. Utilajul acela care nu i-a acordat prioritate nu e un obiect mic greu vizibil, i-l vezi din vreme, te gindesti, ba, daca nu-mi da asta prioritate, ia sa reduc eu viteza ca nu se stie. Daca in momentul acela ai viteza mare pina sa ajungi sa gindesti ce am spus mai sus esti deja in utilaj. Sint convins ca Taz s-a gindit de multe ori ca ar putea sa aibe surprize de genul asta dar a mers , ca marea majoritate, pe premisa ca lui nu i se intimpla. Nu e primul si nici ultimul care moare SI din cauza vitezei. Cei care nu ati patito inca veti sari cu gura ca toti mergem tare, adevarat, problema e cit de mult esti convins ca poti muri.

Stiu un caz asemanator intre Tirgoviste -Buc, nu a fost cu RIP, a avut zile riderul. Mergea pe portiunea de drum cu 200/h de ani de zile, era o normalitate. Pina cind un tractor cu remorca a iesit de pe cimp. A avut norocul sa intre in roata fatza si sa ricoseze prin fatza tractorului. Stiu ca-mi fac multi dusmani postind asemenea comentariu dar asta e realitatea trista.

 

RIP

Editat de JAGI
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ca om, Taz, am intzeles ca este de nota 10. Asta nu te ajuta sa supravietuiesti pe drumurile noastre publice daca nu respecti viteza maxima legala. Utilajul acela care nu i-a acordat prioritate nu e un obiect mic greu vizibil, i-l vezi din vreme, te gindesti, ba, daca nu-mi da asta prioritate, ia sa reduc eu viteza ca nu se stie. Daca in momentul acela ai viteza mare pina sa ajungi sa gindesti ce am spus mai sus esti deja in utilaj. Sint convins ca Taz s-a gindit de multe ori ca ar putea sa aibe surprize de genul asta dar a mers , ca marea majoritate, pe premisa ca lui nu i se intimpla. Nu e primul si nici ultimul care moare SI din cauza vitezei. Cei care nu ati patito inca veti sari cu gura ca toti mergem tare, adevarat, problema e cit de mult esti convins ca poti muri.

Stiu un caz asemanator intre Tirgoviste -Buc, nu a fost cu RIP, a avut zile riderul. Mergea pe portiunea de drum cu 200/h de ani de zile, era o normalitate. Pina cind un tractor cu remorca a iesit de pe cimp. A avut norocul sa intre in roata fatza si sa ricoseze prin fatza tractorului. Stiu ca-mi fac multi dusmani postind asemenea comentariu dar asta e realitatea trista.

 

RIP

 

Daca te uiti bine la avariile motocicletei si la distanta fata de locul impactului, cred ca viteza este ultima cauza pe care o poti invoca in acest accident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator PopaCosmin

E sezonul campaniilor agricole, se treiera, se ara, etc. Din pacate or sa mai fie astfel de evenimente, sper ca nu la fel de grave.

 

TAZ odihneste-te in pace :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce postezi tu de fiecare data cu ocazia unui accident nu este gresit, ca principiu.

Dar ai o mare problema cu adaptabilitatea celor spuse de tine cu subiectul comentat.

Sper ca intelegi ce vreau sa zic.

 

ON : Atat timp cat legea nu se va schimba si pedepsele vor fi mai severe si pe fondul crizei care a innebunit psihic tara asta, care creeza o adevarata anarhie, o sa tot avem cazuri din acestea in care un cakat bolnav distruge un om de valoare.

 

Oameni care conduc cu 200+ masini de 2 tone...oamani care au 18 dosare penale pentru conducere fara carnet, paralizati care conduc masini, betivi cu 1/1000 prinsi in mod repetat la volan, pistolari si ninja care folosesc sabii si pistoale in loc de claxon...astia sunt oamenii care trec in fiecare zi pe langa noi pe strada la 1 metru distanta.

 

Nu pot mai pot fi considerate de lege ca sunt omoruri DIN CULPA asemenea fapte. ESTE OMOR IN FORMA CALIFICATA. CU INTENTIE.

Tara asta devine mult prea de cakat ca sa mai existe legi si pedepese atat de permisive.

 

NU te forteaza nimeni sa bei ca porcul sa nu te mai tii pe picioare si sa nu mai stii sa vb.

NU te forteaza nimeni sa te sui la volan fara permis zilnic, ca sa fii PRINS DE ZECI DE ORI.

NU iti apasa nimeni pedala de acceleratie CA SA TRANSFORMI MASINA TA INTR-O ARMA LETALA.

 

TOTUL ESTE FACUT CU BUNA STIINTA ! DECI INSEAMNA CA AI VRUT SA FACI ASTA PREMEDITAT.

 

Dar cine sa schimbe legea daca si taranii care ne conduc FAC ACELASI LUCRU ????? :finger:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ca om, Taz, am intzeles ca este de nota 10. Asta nu te ajuta sa supravietuiesti pe drumurile noastre publice daca nu respecti viteza maxima legala. Utilajul acela care nu i-a acordat prioritate nu e un obiect mic greu vizibil, i-l vezi din vreme, te gindesti, ba, daca nu-mi da asta prioritate, ia sa reduc eu viteza ca nu se stie. Daca in momentul acela ai viteza mare pina sa ajungi sa gindesti ce am spus mai sus esti deja in utilaj. Sint convins ca Taz s-a gindit de multe ori ca ar putea sa aibe surprize de genul asta dar a mers , ca marea majoritate, pe premisa ca lui nu i se intimpla. Nu e primul si nici ultimul care moare SI din cauza vitezei. Cei care nu ati patito inca veti sari cu gura ca toti mergem tare, adevarat, problema e cit de mult esti convins ca poti muri.

Stiu un caz asemanator intre Tirgoviste -Buc, nu a fost cu RIP, a avut zile riderul. Mergea pe portiunea de drum cu 200/h de ani de zile, era o normalitate. Pina cind un tractor cu remorca a iesit de pe cimp. A avut norocul sa intre in roata fatza si sa ricoseze prin fatza tractorului. Stiu ca-mi fac multi dusmani postind asemenea comentariu dar asta e realitatea trista.

 

RIP

 

Mi-am promis ca voi tace. Mi-am promis ca, pentru a te respecta pana la capat si pentru a nu-ti intina in vreun fel memoria, nu ma voi baga. Iarta-ma, prietene drag, ca nu imi respect cuvantul.

 

Domnule Jagi, Adrian ti-ar spune acum: "Stai jos. Ai nota 2". Asta dupa ce ti-ar explica, intr-o mare de cuvinte pe care oricum nu le-ai intelege, ca "gramatica limbii romane, motocicleta si carnea de porc sunt lucruri grele".

 

Asta ti-o transmit eu, prietene. Mai invata. Nu te grabi sa vorbesti despre oameni pe care nu ii cunosti. Asta ti-o spune un om care a calatorit zeci de mii de kilometri pe post de ghiozdanel si care a ajuns intotdeauna fara nici o zgaraietura acasa. Inclusiv in cei 1500 de kilometri parcursi din Grecia pana in Iasi in 24 de ore.

 

Gresesti crezand ca el este omul pe care sa il judeci. Manutza, cate ore i-au trebuit lui Adrian sa ajunga din Brasov in Iasi? Cate ore ai dormit in sant asteptandu-l? Ajuta-ma aici.

 

Imi pare rau, prieten drag. Imi pare rau ca inca se mai gasesc unii care nu-ti ajung nici pana la degetul mic sa te judece. Dormi in pace. Ingerii sa te vegheze.

Editat de lady_godiva
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oameni buni, ca om, Taz, am intzeles ca este de nota 10.

RIP

In bucata de mai sus ai dreptate, restul afirmatiei este deplasata.

Vezi pozele de aici ca sa iti dai seama de pozitia motocicletei pe drum. Sunt convins ca el a vazut combina cand a intrat pe drum, sunt convins ca a incetinit cand combina a intrat pe drum insa nu a anticipat prostia si nepasarea care exista in majoritatea participantilor la trafic. „A intrat unul din dreapta cu motocicleta în roata din dreapta a utilajului meu. Nu Âştiu dacă avea viteză, eu l-am văzut că vine, era la depărtare, dar mă gândeam că am timp să intru Âşi eu pe DN1“, afirma criminalul (merita fara discutie aceasta denumire) dupa ce a trecut de pe banda a doua pe care intrase pe prima banda unde circula TAZ. A virat brusc, uitand de motocicleta pe care aparent o vazuse. Nu a avut cand si cum sa o evite si dupa daunele motocicletei se vede ca a acrosat din scurt utilajul. Daca avea viteza probabil ar fi decedat pe loc.

Dumnezeu sa-l odihneasca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi doresc sa se termine sezonul asta , pe bune , prea multe , sa se termine , sa nu mai apara nimic aici , la accidente ... eu unul m-am cam saturat , si ma indispun cand vad cate un nou topic la accidente

 

gata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata e bine sa stii cand sa taci...

 

Avariile mobrei din poze (si e mutata pe roti intr-o filmare de la antena parca) pe mine personal ma fac sa cred ca nu sarise de limita de viteza de pe E68. Fazele ca nea' Caisa ala era baut, fara permis si a iesit cu un vehicul neinmatriculat pe un Drum European(deci nu pe o ulita dintre 2 ogoare, ci pe un drum european unde e aglomeratie non-stop) au fost cele care l-au ucis pe Adrian. Trist cum un neica-nimeni ucide un artist atat de talentat...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

am trecut la 30 de min dupa accident, pacat. ce apare in massmedia e putin eronat, acolo nu e nici un drum lateral ,e o parcare , ala cu combina a vrut sa plece din parcare ,a iesit in fata lui TAZ ,care nu avand ce face (din fata venea masina )a vrut sa ocoleasca combina prin dreapta. pacat ODIHNESTE-TE IN PACE

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce postezi tu de fiecare data cu ocazia unui accident nu este gresit, ca principiu.

Dar ai o mare problema cu adaptabilitatea celor spuse de tine cu subiectul comentat.

Sper ca intelegi ce vreau sa zic.

 

ON : Atat timp cat legea nu se va schimba si pedepsele vor fi mai severe si pe fondul crizei care a innebunit psihic tara asta, care creeza o adevarata anarhie, o sa tot avem cazuri din acestea in care un cakat bolnav distruge un om de valoare.

 

Oameni care conduc cu 200+ masini de 2 tone...oamani care au 18 dosare penale pentru conducere fara carnet, paralizati care conduc masini, betivi cu 1/1000 prinsi in mod repetat la volan, pistolari si ninja care folosesc sabii si pistoale in loc de claxon...astia sunt oamenii care trec in fiecare zi pe langa noi pe strada la 1 metru distanta.

 

Nu pot mai pot fi considerate de lege ca sunt omoruri DIN CULPA asemenea fapte. ESTE OMOR IN FORMA CALIFICATA. CU INTENTIE.

Tara asta devine mult prea de cakat ca sa mai existe legi si pedepese atat de permisive.

 

NU te forteaza nimeni sa bei ca porcul sa nu te mai tii pe picioare si sa nu mai stii sa vb.

NU te forteaza nimeni sa te sui la volan fara permis zilnic, ca sa fii PRINS DE ZECI DE ORI.

NU iti apasa nimeni pedala de acceleratie CA SA TRANSFORMI MASINA TA INTR-O ARMA LETALA.

 

TOTUL ESTE FACUT CU BUNA STIINTA ! DECI INSEAMNA CA AI VRUT SA FACI ASTA PREMEDITAT.

 

Dar cine sa schimbe legea daca si taranii care ne conduc FAC ACELASI LUCRU ????? :finger:

 

De acord cu tine, dar, tu daca stii ca-s atitia criminali liberi , nu-ti iei nici o masura de sigurantza? Sau, asa cum tot repet ca papagalul, mergi pe premisa ca tie nu ti se intimpla?

 

Criminalul, ca alte sute ca el, iau maxim 3 ani cu suspendare, dar la ce ocupatie are el, nu-l afecteaza cu nimic in viatza de zi cu zi.

Rferitor la viteza, daca mergi regulamentar ai timp sa reduci viteza la limita evitarii oricarui obstacol. Sint baieti din zona, care-l stiau pe Taz cum merge, si ei zic ca destul de tare. Nu acesta e motivul pt care sustin ca viteza e cauza principala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De acord cu tine, dar, tu daca stii ca-s atitia criminali liberi , nu-ti iei nici o masura de sigurantza? Sau, asa cum tot repet ca papagalul, mergi pe premisa ca tie nu ti se intimpla?

 

Criminalul, ca alte sute ca el, iau maxim 3 ani cu suspendare, dar la ce ocupatie are el, nu-l afecteaza cu nimic in viatza de zi cu zi.

Rferitor la viteza, daca mergi regulamentar ai timp sa reduci viteza la limita evitarii oricarui obstacol. Sint baieti din zona, care-l stiau pe Taz cum merge, si ei zic ca destul de tare. Nu acesta e motivul pt care sustin ca viteza e cauza principala.

 

Domnule "JAGI", nu va cunosc(din fericire), asa cum nu l-am cunoscut nici pe TAZ(din pacate), dar din respect pentru el si pentru toti prietenii lui adunati pe forum si nu numai consider ca ar fi cazul sa parasiti acest topic(o parere umila).

 

Condoleante familiei si prietenilor.

Din cate citesc, acolo unde s-a dus o sa cante si o sa incante pe toti cei prezenti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

R.I.P.

am trecut la 30 de min dupa accident, pacat. ce apare in massmedia e putin eronat, acolo nu e nici un drum lateral ,e o parcare , ala cu combina a vrut sa plece din parcare ,a iesit in fata lui TAZ ,care nu avand ce face (din fata venea masina )a vrut sa ocoleasca combina prin dreapta. pacat ODIHNESTE-TE IN PACE

 

Gresit. In poza atasata se vad urmatoarele:

 

- semn stop orientat spre camp (in partea dreapta a fotografiei). Ala e locul de unde a iesit combina.

- marcajele politiei pe asfalt care delimiteaza urmele de pamant lasate de combina.

- motocicleta cazuta in parcarea de care vorbesti tu.

 

Deci motociclistul venea din dreapta combinei care a traversat DN-ul virand la stanga. Asta sustine si criminalul: „A intrat unul din dreapta cu motocicleta în roata din dreapta a utilajului meu."

 

foto-accident-taz.jpg

Editat de dumitrasrazvan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...