Sari la conținut

Accident mortal sebastian


BadCbx91
 Share

Postări Recomandate

Acum 20 de minute pe linia tramvaiului 32 aproape de OMV la Sebastian un yamaha R1 negru model 2008-2009 a acrosat pe trecerea de pietoni un barbat care in urma impactului a decedat.Motociclistul avea lovituri la genunchi si probabil o contuzie la cap.Mai multe detalii nu am deoarece m-a sunat prietena mea si m-a anuntat.numarul de inmatriculare era ceva de genul B-XX-XJC sau ceva de genul.Sper sa fie bine motociclistului si sa oferiti mai multe info cine stie mai multe.Stima si aveti grija.

 

revin cu un update B-74-ZNY

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 179
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Daca nu ma insel acolo e semafor. Deci trecerea nu e infailibila. Asteptam amanunte, de curiozitate, nu de altceva.

Suta aia de metri e irelevanta la impactul cu un pieton. Putea doar sa-l atinga olaca si ala sa cada cu capul de bordura si sa moara si mobristul sa ramana pe roti si sa opreasca sau sa cada dupa cateva zeci de metri bune.

Deci, Dayro, hai sa nu batem campii macar pana avem detalii mai multe. Dupa aia ... start!

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu sigur dar stiu ca motocicleta era la 100 de metri de impact.din ce am auzit se pare ca pietonul a sarit in fata motocicletei!.

Daca intradevar motocicleta e la 100 de metri de locul impactului este clar ca pietonul i-a sarit in fata, pt ca si daca ii cobora pe trecerea de pietoni la 200 de metri tot acelasi timp de reactie cred ca l-ar fi avut ca si cand i-ar fi coborat la 2 metri la viteza mica. Cred ca e exagerare asta cu suta de metri.

 

Nu vreau sa insinuez ca ar fi vina motociclistului dar vad in ultimul timp multe accidente care se intampla din vina pilotilor.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce cele mai frumoase motociclete (R1) sunt si cele mai periculoase D:

Din acelasi motiv din care majoritatea femeilor bune is proaste...

 

Bafta motoristului daca nu fuse vina lui. Iar daca fuse...plm, sa ii creasca un coi in talpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce cele mai frumoase motociclete (R1) sunt si cele mai periculoase D:

ramai la parerea ta si tine-o pt tine ...

e ca si cu te-as intreba daca :"iti place maneaua?"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo e trecere de pietoni cu semafor cu galben intermitent pt. masini. :|

post-9810-0-59463200-1314045409_thumb.jpg

Asta inseamna ca pietonul pune piciorul jos si, esti obligat sa opresti. Asteptam detalii, oricum urata treaba...O fi fost un pieton din ala de fuge pe trecere sau poti sa stii, ascuns de vreo duba parcata in fata trecerii... Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna ca pietonul pune piciorul jos si, esti obligat sa opresti. Asteptam detalii, oricum urata treaba...O fi fost un pieton din ala de fuge pe trecere sau poti sa stii, ascuns de vreo duba parcata in fata trecerii...

 

Mai este o posibilitate... asta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tcJdMUqH7eA&feature=player_embedded

 

Oricum ar fii, pana la urma daca nu era semafor, iar pietonul era pe trecere, tot motociclistul e vinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta inseamna ca pietonul pune piciorul jos si, esti obligat sa opresti. Asteptam detalii, oricum urata treaba...O fi fost un pieton din ala de fuge pe trecere sau poti sa stii, ascuns de vreo duba parcata in fata trecerii...

Offtopic: Nu, din ce tin eu minte regulamentul spune sa incetinesti daca vezi pietoni prin zona si daca unul pare sa vrea sa traverseze sa opresti neaparat. Mi-am luat de zeci de ori teapa cu oameni mai slabi de cap care se opresc brusc pe bordura ca sa vorbeasca la telefon sau ca sa sparga seminte, dar prefer sa opresc si sa fiu claxonat din spate decat sa daram lumea pe trecere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este o posibilitate... asta:

 

http://www.youtube.com/watch?v=tcJdMUqH7eA&feature=player_embedded

 

Oricum ar fii, pana la urma daca nu era semafor, iar pietonul era pe trecere, tot motociclistul e vinovat.

Corect ! Am doar trei curiozitati : varsta, de cand are permisul daca are, ce nick ( daca frecventa forumul, vreau sa vad ce gandeste si ce personalitate are). In rest numai de bine si sper ca totusi, omul nu e mort deabinelea. O fi mort de beat si atunci mai e o speranta...
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acolo e trecere de pietoni cu semafor cu galben intermitent pt. masini. :|

post-9810-0-59463200-1314045409_thumb.jpg

Corect. (Ba, ce dreaqu se intampla azi de tot sunt de acord cu tine?!)

 

Oricum, sfatul meu e sa asteptati amanunte inainte de a va arunca in elucubratii. Cum s-a spus, ipoteze sunt multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Corect. (Ba, ce dreaqu se intampla azi de tot sunt de acord cu tine?!)

 

Oricum, sfatul meu e sa asteptati amanunte inainte de a va arunca in elucubratii. Cum s-a spus, ipoteze sunt multe.

 

"Motopolitai in intersectie...ce dracu cauta ala in miez de noapte acolo?? Da-i mai departe..hopa?! ce?..taci ca a fost accident aici...a....moto..ce moto??? a..?????? Medicina legala :("

 

Moto neagra, Yamaha R( 6/1) tocmai era pusa pe roti. 30m mai in spate carene sparte pe jos.

Multa lume adunata ca la urs, politie cam vreo 8-10 politisti facand diverse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Iar R1 ?

ce relevanta are motoru in situatia de fata?

daca era r125 se intampla acelasi lucru.

 

Offtopic: Nu, din ce tin eu minte regulamentul spune sa incetinesti daca vezi pietoni prin zona si daca unul pare sa vrea sa traverseze sa opresti neaparat. Mi-am luat de zeci de ori teapa cu oameni mai slabi de cap care se opresc brusc pe bordura ca sa vorbeasca la telefon sau ca sa sparga seminte, dar prefer sa opresc si sa fiu claxonat din spate decat sa daram lumea pe trecere.

 

perfect de acord, asta-i cea mai sanatoasa atitudine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

In filmuletul pus de Bogdan, bikerul a intrat in oameni pe franare, se si vede ca s-a oprit fix pe trecere, pietonii loviti s-au ridicat si au inceput sa-si stranga sacosele.

Oricum, cu un minim de cunostinte rutiere cand vezi 2 benzi de masini oprite la trecere, nici nu mai trebuie sa vezi pietonii angajati in traversare, deja stii ca sunt acolo si-ti vor aparea in fata.

 

In accidentul asta, nu a fost cazul insa cum spunea GoodKat, puteau fi masini parcate pe dreapta pe trotuar care sa mascheze omul. Totusi la naiba, ca si pieton "neobosit" si vesnic vigilent, arunci naibii o privire, mai ales noaptea, pe unde treci strada daca tii la pielea ta. Iar ca biker, mai usor cu gazul pe la treceri de pietoni sau macar mergi pe banda 2 sa ai nitel timp de manevre.

 

Imi pare rau de situatie, insa cred ca bikerul e considerat legal vinovat (asta daca semaforul e intr-adevar intermitent).

Editat de gabitzu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...