Sari la conținut

IN MEMORIAM ADRIAN BERESCU AKA TAZ


manutza
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 110
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

/index.php?/topic/594376-fagarasriders/

 

 

Am aprins o lumanare in memoria lui!

 

Va multumim pt efort...foarte frumos din partea voastra !!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

dupa cum spuneam...praful uitarii se asterne repede

 

dupa cum spuneam...praful uitarii se asterne repede

vreo 2-3 zile toti s-au agitat ca erau ei buni prieteni cu TAZ, si-acu` ....

nu v-am rugat decat sa scormoniti prin arhivele voastre si sa scoateti tot ce gasiti cu el, PRIETENUL nostru, si sa puneti aici in amintirea lui

 

POATE DIN CAND IN CAND VOR FI CATE UNII CARE VOR VREA SA REVADA ACELE MOMENTE PETRECUTE IN PREAJMA LUI !!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intamplare care imi aduce aminte cu foarte mare placere de Taz, e de acum vreo 2 ani cred. Am pus la cale un mic gratar, inainte de revelion daca imi aduc bine aminte, undeva la un prieten care locuia atunci in Tatarasi la casa, si am zis sa mai sunam printre baieti, poate mai adunam cativa. A venit Taz si, dupa vreo 2 litri de palinca si multe povestiri, am ajuns vreo 3-4 oameni sa dansam pe jar :friends: cu cinzeaca in mana strigand la fiecare 5 minute, cu Taz la vocea intai, CHIZDEALAAA!!!

A doua zi unul dintre noi s-a trezit cu un miros de friptura in camera :scratch: . Era piciorul lui. :laugh:

Editat de andrey_832
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da da! Asta e buna. Pana la dimineata eram toti perpeliti bine prin foc.

 

Am si eu una de care imi amintesc cu placere. Eram in 2008 la Resita. Taz ajunsese tarziu la locatie. Ca sa ajungi acolo era o bucatica de drum prin padure. Intre drumul de beton si acostament era o diferenta de nivel de vreo 15cm destul sa iti creeze ceva probleme daca iti intra roata acolo. Asta a patit si Taz iar cand a ajuns la locatie imi povestea cu mult umor cum s-a intamplat. “Mergem prin padure si ma uitam dupa semen cu locatia cand …pac imi cade roata fata in afara drumului. M-am ridicat in scari si l-am redresat …pentru ca ….TAZ NU CADE”. Eram la baut si ne-am hlizit mult pe tema asta cu “TAZ NU CADE”. De atunci imi amintesc tot timpul cu placere de expresia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

O intamplare care imi aduce aminte cu foarte mare placere de Taz, e de acum vreo 2 ani cred. Am pus la cale un mic gratar, inainte de revelion daca imi aduc bine aminte, undeva la un prieten care locuia atunci in Tatarasi la casa, si am zis sa mai sunam printre baieti, poate mai adunam cativa. A venit Taz si, dupa vreo 2 litri de palinca si multe povestiri, am ajuns vreo 3-4 oameni sa dansam pe jar :friends: cu cinzeaca in mana strigand la fiecare 5 minute, cu Taz la vocea intai, CHIZDEALAAA!!!

A doua zi unul dintre noi s-a trezit cu un miros de friptura in camera :scratch: . Era piciorul lui. :laugh:

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi aduc aminte cu placere de ultimul Craciun, cand am facut amandoi burnout in casa... Pana in martie ne-am chinuit sa refacem parchetul :lol:

cat rachiu ati baut inainte de a face asta? si btw cred ca simona s a bucurat tare =))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu imi aduc aminte cu placere de ultimul Craciun, cand am facut amandoi burnout in casa... Pana in martie ne-am chinuit sa refacem parchetul :lol:

 

Alviolezule parca era de Rev, asa mi'ai zis. In fine, baga clipul ala sa il revedem.

 

Pe Taz am avut onoarea sa'l cunosc din martie anul asta de la petrecerea ESD si primul lucru pe care l'am intrebat cand a intrat a fost de celebrul tricou. In timpul petrecerii venea si imi tipa la ureche ,,CHIZDEALA OSTENII MEI''.

 

Am stat cu tine Alveolezule si cu el pe scari in fundatie si ziceam bancuri cu cei doi malaesyeni. Imi pare rau ca l'am cunoscut doar atat de putin.

 

Azi cand veneam spre Iasi am constatat cu stupoare ca soferul masinii cu care venea semana din profil perfect cu Taz. M'a trecut un fior cand am observat asemanarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

 

pai cum altfel credeti ca se putea incheia respectivul dosar ?

daca omul e la prima abatere cel mult o sa ia o pedeapsa cu suspendare...asta-i legea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astept infirmarea / confirmarea vestii de catre politist. Ziaristul nu a mentionat nici o sursa ;)

Update diseara, probabil.

Editat de Alveola
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

post-2973-0-27534900-1319585251_thumb.jpg

Asta e de cand am cumparat tigari de la o buca inalta care ne-a dat doua bratari, din care una a incercat sa ajunga pe capul lui Adi si a ajuns in ochiul meu dupa ce a plesnit, iar a doua a ajuns pe capul lui si in poza :)

 

post-2973-0-43684800-1319585974_thumb.jpg

2 mai, august 2010, cercel nou, facut dintr-o perla autentica. Fericit :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

post-2973-0-43684800-1319585974_thumb.jpg

2 mai, august 2010, cercel nou, facut dintr-o perla autentica. Fericit :)

 

 

:lol: de ziua mea l-am pacalit sa-si faca gaura-n ureche...eram beti bulendre si Manolo ia facut gaura cu un ac :lol:

post-11043-0-81051900-1319608998_thumb.jpg

Editat de manutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stiu, stiu, dezinfectat cu whisky :lol:

 

 

da, da...si pe dinauntru si pe dinafara :lol:

ma apuca plansu` cand ma gandesc la zilele alea...cate prostii ii fata mintea...eram cu totii distrusi de atata ras

uita-te la pagina 2 sa vezi succesiunea imaginilor de la respectivul chef...manolo il mesterea si tecu il dezinfecta pe toate partile cu uischi :lol:

Editat de manutza
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte la Bicaz, cind i-am facut tricoul 'ghidus' care apare pe a doua pagina a forumului.

A fost un om deosebit si pentru el, in memoria sa, pentru oricine doreste un patch comemorativ il va primii de la noi total gratuit cu conditia sa-l coase pe vesta/geaca. Cine doreste imi poatrimite pm cu datele sale si trimit cu drag.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Imi aduc aminte la Bicaz, cind i-am facut tricoul 'ghidus' care apare pe a doua pagina a forumului.

A fost un om deosebit si pentru el, in memoria sa, pentru oricine doreste un patch comemorativ il va primii de la noi total gratuit cu conditia sa-l coase pe vesta/geaca. Cine doreste imi poatrimite pm cu datele sale si trimit cu drag.

foarte tare....o sa iau legatura cu rine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...