Jump to content
Sign in to follow this  
Kosh

Probleme cu protectiile

Recommended Posts

Salutari!

Am o mica problema si am nevoie de ajutorul vostru: unde gasesc si eu o pereche de cotiere "ca-lumea"?

Ideea e ca, inevitabil cotierele stock de la geaca de piele Joe Rocket s-au uzat peste masura si le-am schimbat cu altele. La doua saptamani s-au mucificat si astea.

Baietii de la magazin au fost draguti si le-au schimbat, insa, nici n-au trecut doua saptamani si s-au dus draq iar! Si mai draguti, "baetii" le-au schimbat again, insa inevitabilul s-a intamplat: la nici doua saptamani au inceput sa se "dezmembreze"!

Pur si simplu se fisureaza si usor, usor, incep sa se rupa in bucati ramanand doar cu bucatele, bucatele!

Nu dau numele magazinului ca sa nu fiu acuzat de reclama.

Am fost la kronau/motolouis si cotierele lor "nu se potrivesc" lacaselor din geaca.

Nu-mi mai vine sa ma intorc de unde le-am luat pentru ca este clara calitatea cotierelor cu toate ca, sunt sigur ca baietii mi le-ar schimba din nou.

Ar fi chiar culmea "sa-mi julesc coatele" cu geaca de piele pe mine la +35 grade, in eventualitatea unui accident.

Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

:cheers:

Guest PopaCosmin

Dar ce cotiere ai tu de se mucifica doar prin purtare? Curios :scratch:

Eu de pe Louis am luat eu genunchiere mai bune pentru pandaloni.

protectiile de coate sunt interschimbabile cu cele de genunchi... vezi daca-ti intra unele de genunchi acolo.

banuiesc ca protectiile alea, is modelul ala din polistiren. tin minte ca am patito si eu. cautati tu niste protectii si le schimbi. cauta alea din spuma poliuretanoelastica. (siliconica)

Multumesc pentru reply-uri. O sa caut protectii din spuma poliuretanoelastica. Daca aveti indicii pe unde-as gasi, nu ezitati sa-mi comunicati si mie!

Nici n-am rezolvat cu cotierele de la geaca ca am dat peste alta: s-a dus draq fermoarul si l-am schimbat de 3 ori pana acum!

Unde draq gasesc si eu un fermoar "ca lumea"??

Sunt nevoit sa merg deschis la geaca... trei fermoare schimbate in nici o luna!!

Fuck!!!

Cred ca tre' sa-mi schimb geaca, asteia nu-i mai place de moaca mea!!

salut, daca nu ai rezolvat cu protectii poate te pot ajuta eu, mai am cateva protectii din diferite materiale si ai de unde alege.

0733\546951

PS. pt. moderatori: nu e reclama sau vanzare, incerc si eu sa ajut omul. :)

Edited by bozoro