Sari la conținut

Articol accident galati


Silvan
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 77
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Pffff... chiar i-o admiram acu' ceva timp intr-un anunt de vanzari (din pacate vad ca nu mai sunt pozele cu motorul acolo): Link catre anunt

 

Ala a venit si cu masina si cu motorul in acelasi timp?

 

Citeste ce scrie in link-ul postat de bazbuzuku mai sus

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala a venit si cu masina si cu motorul in acelasi timp?

 

Nimic .. lasa ... am fost rau ... scuze :)

Editat de nervOptik
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Epic fail! doua dintr-o lovitura, atat iersasele cat si haudiul din dotare, pocnite haiduceste, cu rotula! Parca iti pare rau de motociclist ca nu-i bine sa doresti nimanui sa dea cu mobra-n gard, da' parca de data asta s-a amuzat putin si ingeru lui pazitor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

celor care comenteaza aiurea nu le zic decat ca lumea e mica tare si s-ar putea ca oamenii, vrand nevrand sa se mai intalneasca intre ei....

 

a fost motorul meu, de vreo 2 luni e la noul posesor, e un prieten de-al meu, si nu e un om cu viteza in cap. E in spital, am aflat ca nu are nimic rupt in el. salut

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu era om cu viteza in cap, s-a vazut clar ... :blbl: :lol:

Bine ca nu si-a rupt ceva, data viitoare sa beleasca ochii altfel beleste pla. Si sa se duca la biserica neaparat. :haha:

 

Cat despre amenintari ... poti sa ti le bagi undeva :finger:

Editat de danny120669
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

celor care comenteaza aiurea nu le zic decat ca lumea e mica tare si s-ar putea ca oamenii, vrand nevrand sa se mai intalneasca intre ei....

 

a fost motorul meu, de vreo 2 luni e la noul posesor, e un prieten de-al meu, si nu e un om cu viteza in cap. E in spital, am aflat ca nu are nimic rupt in el. salut

 

 

chiar daca ti-e prieten, trebuie sa recunosti ca e foarte tare! cu atat mai mult ca nu a patit nimic! :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea cashu21 ... daca tot ti-e prieten poate ne dai si noua detalii despre accident ... :crack:

Ce-a fost ? point fixation, accelerare la intrare in curba, a alunecat pe un scuipat sau balega de vaca sau i-a sarit un melc in fata ? :bounce:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Bai ce va mai place sa mancati rahat... voi sunteti aia din comunitatea motociclistilor? In primul rand baiatul asta de cand are motocicleta a mers numai regulamentar , cu capul pe umeri si frica in el , in al 2-lea rand circula total regulamentar ca si viteza iar in al 3-lea rand nu cred ca va priveste pe voi de ce avea el si masina si motocicleta , vi se pare motiv de ras voua ca doar..na sunteti din comunitate. :finger: . Baiatul are cateva probleme ajunsese in stare destul de grava la spital dar doctorii ne-au spus ca totul va fi bine...asta asa ca informatie pentru cineva intreg la minte nu ca cei ce au postat anterior.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nenea cashu21 ... daca tot ti-e prieten poate ne dai si noua detalii despre accident ... :crack:

Ce-a fost ? point fixation, accelerare la intrare in curba, a alunecat pe un scuipat sau balega de vaca sau i-a sarit un melc in fata ? :bounce:

 

Point fixation pe propria masina, nu este exclus. Sanatate baiatul si mai lasati dreq R6/R1 pe sosele patriei. Sunt motociclete pentru circuit. A zis cineva ca baiatul a mers numai regulamentar si nu facea excese ... atunci de ce si-a luat R6? Nah eu unul nu cred asa ceva ...viteza legala o depasesti in cateva secunde cand deschizi gazul si fara sa schimbi viteza ... nimeni nu merge NUMAI cu viteza legala. Nimeni.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Point fixation pe propria masina, nu este exclus. Sanatate baiatul si mai lasati dreq R6/R1 pe sosele patriei. Sunt motociclete pentru circuit. A zis cineva ca baiatul a mers numai regulamentar si nu facea excese ... atunci de ce si-a luat R6? Nah eu unul nu cred asa ceva ...viteza legala o depasesti in cateva secunde cand deschizi gazul si fara sa schimbi viteza ... nimeni nu merge NUMAI cu viteza legala. Nimeni.

El chiar mergea foarte incet...e singurul motociclist pe care-l stiu sa mearga asa pe vitezana...si-a luat r6 ca a vrut o motocicleta de 600 pentru inceput indiferent de marca...sunt de aceeasi parere in ceea ce priveste yamaha.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai ce va mai place sa mancati rahat... voi sunteti aia din comunitatea motociclistilor? In primul rand baiatul asta de cand are motocicleta a mers numai regulamentar , cu capul pe umeri si frica in el , in al 2-lea rand circula total regulamentar ca si viteza iar in al 3-lea rand nu cred ca va priveste pe voi de ce avea el si masina si motocicleta , vi se pare motiv de ras voua ca doar..na sunteti din comunitate. :finger: . Baiatul are cateva probleme ajunsese in stare destul de grava la spital dar doctorii ne-au spus ca totul va fi bine...asta asa ca informatie pentru cineva intreg la minte nu ca cei ce au postat anterior.

 

 

Daca nu ma insel,tu esti unul din participantii la filmare (SHOW)...care-mi spuneai ca baiatul nu are experienta si nu a "culcato" cum trebuia...

Colegule...este simplu...nu poti sa cazi asa stupid cu motocicleta decit daca o fortezi peste limitele personale...si fii convins ca nimeni nu se bucura ca s-a intimplat!

Da ne bucuram toti ca nu a fost mai rau....ca se putea!

Hai..fii fericit si invata din prostia altora!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator ALINU

Daca nu ma insel,tu esti unul din participantii la filmare (SHOW)...care-mi spuneai ca baiatul nu are experienta si nu a "culcato" cum trebuia...

Colegule...este simplu...nu poti sa cazi asa stupid cu motocicleta decit daca o fortezi peste limitele personale...si fii convins ca nimeni nu se bucura ca s-a intimplat!

Da ne bucuram toti ca nu a fost mai rau....ca se putea!

Hai..fii fericit si invata din prostia altora!

Nu eram unul din participanti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radeti voi, dar nu trebuie sa fii teribilist ca sa faci un astfel de accident. Trebuie sa fii incepator... exact cum a fost si in cazul de fata. Stiu, suna aiurea faza cu pozatul/filmatul, dar numai eu stiu cel putin 3-4 persoane (cel putin 4, poate chiar mai multe) de pe forum, nu numai cu vitezane, care au pus filmulete pe net in timp ce mergeau, sau in timp ce treceau pe langa camera (respectand mai mult sau mai putin legea). Si sunt persoane capabile sa mearga pe motor, poate mult mai bine decat unii dintre noi cei care postam aici. De facut poze nici nu mai vorbesc... cand esti incepator si ai motor frumos, imposibil sa nu iti tragi niste poze cu el.

 

Lucrurile astea le-am spus fiindca nu e ceva senzational sa iti faci niste poze/filmulete. Trebuie doar o mica ezitare, si se poate termina prost, indiferent daca esti in fata aparatului sau nu. Nu e exclus ca el sa-si fi depasit un pic limitele incercand "sa iasa cat mai bine", si asta sa il fi pus in dificultate fiind incepator; dar asta nu inseamna ca trebuie sa radem pe forum, sau sa facem misto de el. E exact ca atunci cand un motociclist pica in fata ta pe strada si se accidenteaza serios, iar tu incepi sa razi de el. Nu stiu, mi se pare ciudat.

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

BăÂşinile costă.

 

:goodposting: :agree:

Ai pus punctul pe i.

 

E exact ca atunci cand un motociclist pica in fata ta pe strada si se accidenteaza serios, iar tu incepi sa razi de el. Nu stiu, mi se pare ciudat.

 

Nu e acelasi lucru. Am vazut de atatea ori motociclisti cazand in fata mea insa n-am ras niciodata de ei. Insa in cazul nostru, cand te spargi in figuri, chiar merita. In rest, postul tau e de foarte mare bun simt. :ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Radeti voi, dar nu trebuie sa fii teribilist ca sa faci un astfel de accident. Trebuie sa fii incepator... exact cum a fost si in cazul de fata. Stiu, suna aiurea faza cu pozatul/filmatul, dar numai eu stiu cel putin 3-4 persoane (cel putin 4, poate chiar mai multe) de pe forum, nu numai cu vitezane, care au pus filmulete pe net in timp ce mergeau, sau in timp ce treceau pe langa camera (respectand mai mult sau mai putin legea). Si sunt persoane capabile sa mearga pe motor, poate mult mai bine decat unii dintre noi cei care postam aici. De facut poze nici nu mai vorbesc... cand esti incepator si ai motor frumos, imposibil sa nu iti tragi niste poze cu el.

 

Lucrurile astea le-am spus fiindca nu e ceva senzational sa iti faci niste poze/filmulete. Trebuie doar o mica ezitare, si se poate termina prost, indiferent daca esti in fata aparatului sau nu. Nu e exclus ca el sa-si fi depasit un pic limitele incercand "sa iasa cat mai bine", si asta sa il fi pus in dificultate fiind incepator; dar asta nu inseamna ca trebuie sa radem pe forum, sau sa facem misto de el. E exact ca atunci cand un motociclist pica in fata ta pe strada si se accidenteaza serios, iar tu incepi sa razi de el. Nu stiu, mi se pare ciudat.

 

Este corect ce scrii tu...dar in cazul in care nu esti teribilist...de ce scriu asta...ptr ca eu i-am vazut personal cum au trecut prin fata mea, in localitate si aveau viteza exagerat de mare si zgomotul aferent...cei drept doar 2 dintre ei...cel care a cazut se deplasa mai incet...

Personal cred ca s-a ambitionat si a fortato putin,rezultatul fiind impactul cu autoturismul ce se afla parcat pe acostamentul sensului opus de mers intrun viraj la dreapta...

sint ferm convins ca nu asa a vrut sa faca...dar asa i-a iesit...si ptr ce?

Este grav ca are sustinatori care invoca tot felul de motive...inconstienti...care ar fi avut ocazia sa se afle in acel loc in acel moment...trist!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...