Sari la conținut

Accident Ctin Brancoveanu


Kosh
 Share

Postări Recomandate

In timpul intalnirii saptamanale a Bercenarilor, s-a intamplat un accident la iesirea din parcarea Mc.Donalds Brancoveanu, in intervalul orar aproximativ 19.15 - 19.45.

 

Pe scurt, o fata cu un CBR 125 negru (model 2008 -2009) a fost accidentata "usor" de un sofer la volanul unei dacii papuc care a incercat sa iasa din parcarea mcDonalds, posibil fara a se asigura in prealabil. Imi cer scuze ca in iuresul intamplarilor n-am apucat sa retin nr de inmatriculare. La un moment dat a trebuit sa ne luam serios la cearta cu spargatorii de seminte si babetele care-au iesit sa-si ia un pepene de la metrou in pauza de la telenovela...

Noi nu am vazut accidentul ci am auzit busitura crezand initial ca vreun sofer a lovit panourile de atentionare (se lucreaza p'acolo)

 

Soferul spune ca n-a vazut-o din cauza taxiurilor parcate (care, in mod evident, s-au tirat pana a venit politia).

Salvarea a ajuns destul de greu (de vina este si traficul de Vineri seara); "colega" initial nedorind prezenta lor. Politia a venit si mai greu.

 

Soferul o tinea sus si tare ca el era oprit (desi era mai bine de jumatatea primei benzi)

 

N-o sa emit presupuneri si teorii ci o sa spun doar atat:

- aveti grija la iesirea din parcarea McDonalds (se lucreaza in zona si se asteapta peste masura la intrare/iesire din parcare)

- purtati echipamentul, cu toate ca e asa de cald afara. Daca "colega" ar fi avut geaca ar fi scapat de juliturile aferente cazaturii.

 

Rog colegii care au ramas la locul accidentului sa completeze cu informatii daca au ceva vesti despre starea fetei.

Desi motociclista accidentata era destul de ok (exceptand evident starea de soc) cu totii stim ca imediat dupa orice accident, din cauza andrenalinei nu simtim anumite leziuni... lasati atitudinea "a chemat salvarea romaneste" pentru "jurnalistii" cu juma' de norma si, INTODEAUNA CERETI PREZENTA SALVARII si a POLITIEI la orice accident in urma caruia nu mai sunteti pe moto ci va adunati de pe jos.

 

Daunele la moto, din ce-am observat:

carena fata sparta, schimbator, carena stanga, scarita pasager distruse. ghidonul braca greu stanga/dreapta lovind in far/cadru de bord. n-a urs ulei, n-am vazut capace sparte.

 

Sper ca motociclista a scapat doar cu acele julituri.

Rog "colegii" sa posteze orice informatie noua.

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tampita e intersectia aia oricum, foarte mare concentratia de taxi-uri si pietoni pe metrul patrat.

 

Cat despre juliturile aferente, eu chiar si daca mai fac uneori prostia de a iesi in pantaloni scurti cu moto, geaca este pe mine, orice-ar fi. Geaca/armura este foarte importanta.

 

Sper sa-i treaca repede si sa iasa la iveala vinovatul "iesit pe jumatate de banda"

Editat de Seb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

motociclista este bine.vorbesc acum cu ea pe mess.doar julituri...

 

ma bucur sa aud ca este bine! :ok:

 

cat despre sofer, nu parea a fi beat desi am vorbit ceva timp cu el, insa d'aia exista etilotest si etilotestul nu minte!

Editat de Kosh
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt bn multumesc de grija si in special celor care mi-au fost alaturi.

soferul a fost testat si era in stare de ebrietate pe langa faptul ca nu a acordat prioritate..voi rezolva cu asigurarea.

aveti grija de voi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sunt bn multumesc de grija si in special celor care mi-au fost alaturi.

soferul a fost testat si era in stare de ebrietate pe langa faptul ca nu a acordat prioritate..voi rezolva cu asigurarea.

aveti grija de voi.

E bine ca nu ai patit tu nimic, sper ca dobitocul ala sa stea cat mai mult timp fara permis.

Bafta cu reparatul mobrei!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU plateste in cazul CASCO. Adica eu beau lovesc pe cineva si casco nu imi mai face mie masina (vinovat fiind). RCA-ul funtioneaza normal cu mentiunea ca cel baut este urmarit de RCA-ul propriu si i se imputa costurile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

NU plateste in cazul CASCO. Adica eu beau lovesc pe cineva si casco nu imi mai face mie masina (vinovat fiind). RCA-ul funtioneaza normal cu mentiunea ca cel baut este urmarit de RCA-ul propriu si i se imputa costurile.

 

 

ai dreptate.m-am interesat si eu si nu are legatura.voi putea rezolva asa:)

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam eu ca soferu' era baut... offf... "ce faceam eu cu nevasta-sa" (sau ce draq este) ca tare mai era tare'n piXda cu copilul in brate ....

Proasta asta s-a suit in masina condusa de un sofer beat, cu copilul in brate, soferul face accident si tot ea era tare-n piXda...si cand ii vede lumea morti pe la tv in cine stie ce accidente, zice ca "asa a fost sa fie", "asa a vrun 'n'zeo"!

mama lor de cretini :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asigurarea nu plateste daca vinovatul este sub influenta alcoolului. apelezi la www.FPVS.ro

minti! plateste indiferent de situatie! nu mai induce lumea in eroare daca nu stii! :cheers:

 

si pe de alta parte "neagro" cere de la rca vatamari corporale si daune morale(mai ales ca era si baut) sunt bani la care ai dreptul. pentru detalii PM

Editat de pachemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca stiam eu ca soferu' era baut... offf... "ce faceam eu cu nevasta-sa" (sau ce draq este) ca tare mai era tare'n piXda cu copilul in brate ....

Proasta asta s-a suit in masina condusa de un sofer beat, cu copilul in brate, soferul face accident si tot ea era tare-n piXda...si cand ii vede lumea morti pe la tv in cine stie ce accidente, zice ca "asa a fost sa fie", "asa a vrun 'n'zeo"!

mama lor de cretini :finger:

 

si pe langa asta a durat vreo 2 ore sa recunoasca faptul ca l-am lovit........a zis ca am cazut singura si nu i-am atins masina.........si fratele lui la fel care nici nu era de fata in momentul producerii impactului..........

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic romanesc. Soferul Vinovat neaga vinovatia dand pe victima. Sotia in cazul de fata sau apropiatii ( cel din dreapta de regula) habar nu au de legislatie , nu au nici macar cunostinte minime, darmite permis sunt tari in cioc, ce pana lor... Daca ai vreo julitura nu il ierta, scoate si un certificat medico legal ca nu strica. In rest... sanatate ! Acolo in zona aia e mare inghesuilala, trebuie rabdare si ,mult talent'.

Editat de fast_arrow
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic romanesc. Soferul Vinovat neaga vinovatia dand pe victima. Sotia in cazul de fata sau apropiatii ( cel din dreapta de regula) habar nu au de legislatie , nu au nici macar cunostinte minime, darmite permis sunt tari in cioc, ce pana lor... Daca ai vreo julitura nu il ierta, scoate si un certificat medico legal ca nu strica. In rest... sanatate ! Acolo in zona aia e mare inghesuilala, trebuie rabdare si ,mult talent'.

 

mersi..... aproape zilnic treceam pe acolo stiam cum sta treaba.dar eram prea aproape el a aparut brusc si a iesit prea mult avand in vedere ca eram in partea stanga a benzii pt ca stiam ca mai ies de acolo neatenti.iar pe banda 2 e mai mereu inghesuiala pt a face stanga spre brancoveanu.eu voi lua o mica pauza.nvdm sezonul viitor cu siguranta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ceri vatamari corporale sa nu te spfiesti sa ceri vro 50.000 euro. in afara despagubirile astea sunt la ordinea zilei, plus ca au fonduri de pana la 3 mil si jumatate de om (asta daca s-ar solda cu spitalizare, operatii...etc) deci un 50.000 ar accepta corect.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

daca ceri vatamari corporale sa nu te spfiesti sa ceri vro 50.000 euro. in afara despagubirile astea sunt la ordinea zilei, plus ca au fonduri de pana la 3 mil si jumatate de om (asta daca s-ar solda cu spitalizare, operatii...etc) deci un 50.000 ar accepta corect.

Asta vrea sa para un fel de banc nu ? La fel cam ca asta :

 

Într-o seara calduroasa o tânara statea pe unul din podurile Dâmbovitei si se gândea cum sa scape de viata asta amara.

La un moment dat Mos Craciun se apropie si-i zice:

-Ce faci tu aicea, fata mosului?

-Ce sa fac, mosule, iaca sunt suparata, ca n-am servici, n-am casa, n-am bani si ma gândesc sa ma omor sa scap de toate necazurile.

-Ei, fata mosului, stai ca nu-i dracu’ asa de negru.. . Uite, eu pot sa-ti îndeplinesc trei dorinte, acum, pe loc. Spune, ce-ti doresti?

-Pai, as vrea sa am o vila în Cotroceni…

-S-a facut, asta e adresa, si astea sunt cheile de la noua ta casa. Altceva?

-O masina, mi-ar fi de mare folos…

-Nici o problema, în garajul casei un Mercedes te asteapta. A treia dorinta?

-Pai, as vrea sa am un cont în banca ca sa-mi nu-mi mai fac griji din cauza banilor..

-În casa o sa gasesti un carnet de cecuri, ai un milion de dolari în banca. Dar stii fata mosului ca toate astea sa se îndeplineasca trebuie sa îndeplinesti o conditie…

-Spune, Mos Craciun, ce trebuie sa fac?

-Pai, as vrea sa te asezi in genunchi si sa-ncerci un sex oral.

-Vai, mosule, nu pot sa fac una ca asta!

-Cum, pentru toate dorintele care ti le-am indeplinit?

Pina la urma fata se lasa convinsa si se apuca de treaba. Dupa vreo 5 minute, mosu’ o întreaba:

-Câti ani ai tu, fata mosului?

Luând o scurta pauza, fata raspunde:

-28, mosule.

-Si la vârsta asta, mai crezi în Mos Craciun?!!

 

Se da replace la tanara cu pagubit si la mos craciun cu asigurator.

Editat de taurasu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau incident si ma bucur ca nu a fost mai rau....oricum felinele cad mereu in picioare.....sper sa te gasesc la anu pe 636 sa nu mai stai pe prima banda....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

soferul tot zicea ca ii plateste pana am inceput sa ii spunem cat costa aia si aia si dupa s-a sucit ca ii da asigurarea,ca ea nici nu l-a atins cu motoru ca s-a speriat singura si a cazut,de carenele sparte care in mod evident s-au spart cand a intrat motorul in contact cu janta masinii el zicea ca s-au spart in asfalt,in fine si baut,legea o sa se ocupe de el.

 

Pozele nu le pot scoate pentru ca nu am cablu de date,daca are cineva un telefon mai bun sa i le trimit ca sa le puna aici,bineinteles daca doreste si oana,ea va fi prima care le primeste si care decide sa le posteze sau nu.

 

Kosh noroc ca am fost si noi acolo,prea multa lume care se baga ca musca in lapte cu vorbe aiurea,mai ales taximetristul care si-a luat talpasita inainte sa vina politia si sa pricezez ce a spus si o duduie foarte revoltate despre noi:Voi motociclistii stati mereu numai in fata :lol:

 

Te asteptam la plimbari oana cat mai curand pana nu se termina sezonul :blbl:

 

scuze ca postez asa tarziu dar acum am vazut ca ai deschis topicul :)

Editat de sonyy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

imi pare rau incident si ma bucur ca nu a fost mai rau....oricum felinele cad mereu in picioare.....sper sa te gasesc la anu pe 636 sa nu mai stai pe prima banda....

 

 

am specificat de ce eram pe prima banda .nu circul pe prima banda de obicei .oricum bn ca nu a fost mai rau.

 

 

 

soferul tot zicea ca ii plateste pana am inceput sa ii spunem cat costa aia si aia si dupa s-a sucit ca ii da asigurarea,ca ea nici nu l-a atins cu motoru ca s-a speriat singura si a cazut,de carenele sparte care in mod evident s-au spart cand a intrat motorul in contact cu janta masinii el zicea ca s-au spart in asfalt,in fine si baut,legea o sa se ocupe de el.

 

Pozele nu le pot scoate pentru ca nu am cablu de date,daca are cineva un telefon mai bun sa i le trimit ca sa le puna aici,bineinteles daca doreste si oana,ea va fi prima care le primeste si care decide sa le posteze sau nu.

 

Kosh noroc ca am fost si noi acolo,prea multa lume care se baga ca musca in lapte cu vorbe aiurea,mai ales taximetristul care si-a luat talpasita inainte sa vina politia si sa pricezez ce a spus si o duduie foarte revoltate despre noi:Voi motociclistii stati mereu numai in fata :lol:

 

Te asteptam la plimbari oana cat mai curand pana nu se termina sezonul :blbl:

 

scuze ca postez asa tarziu dar acum am vazut ca ai deschis topicul :)

 

va multumesc ca ati fost acolo

ies cum e gata !

P.s: soferul nici nu stia sa scrie decat anumite cuvinte al vocabularului sau limitat............. foarte trist

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...