Sari la conținut

10_sept_2011 Motopolitist BucureÂşti - Militari.,Probabil grav


ranga
 Share

Postări Recomandate

Imi cer iertare dar nu stiu cum se cheama strada (probabil Moinesti ??). Ea face legatura intre b-dul Timisoarei si Iuliu Maniu, in zona pietei Gorjului.

Mergeau in sensuri opuse, motopolitistul si matizul. Matizul a facut stanga. Sange pe jos, si in jur de 25 de politisti la locul accidentului...

 

Sanatate multa colegului! Sper sa fie bine.

 

(rog un moderator sa imi corecteze greselile de tastatura din titlu)

 

Am consultat o harta: Accidentul s-a produs in fata scolii 309, pe strada MoineÂşti, cartier Militari.

post-10187-0-94295800-1315603324_thumb.jpg

post-10187-0-75999600-1315603335_thumb.jpg

post-10187-0-11752900-1315603347_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 82
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

to ce stiu sigur am spus deja... restul, rog a se lua cu un bob de sare.

 

Matizul a virat stanga pe o laterala cand a lovit frontal (dupa daune) motopolitistul ce venea din sens opus. Motopolitistul, este in stare grava, si nu mai era la locul accidentului cand am ajuns eu. Avea casca de serviciu tinuta deschisa (fliped up) si avea taieturi pe fata.

Accidentul este recent, probabil maine vor aprea si detalii de la cei care stiu mai multe decat mine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai penibil mod de a produce un accident... adica la asa ceva, chiar nu exista nicio scuza. Plm... daca nici in fata nu te mai uiti, atunci nu mai ai ce cauta la volan. IN FATA!!! Nu pot sa imi dau seama cum se pot intampla asemenea accidente. La fel ca cele de pe calea ferata, unde nu trebuie sa te uiti decat in stanga si in dreapta... si totusi ii vezi loviti de tren. Cum naiba, nu imi dau seama. Unii sunt mult prea prosti ca sa poata sa se descurce in trafic. Astia cred ca si pe strada daca merg ca pietoni si e aglomerat, se lovesc cu alti oameni si cad pe jos.

 

Sanatate politistului, sa speram ca nu e chiar atat de grav!

Editat de bogdan_gba
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

matizul era avariat frontal stanga, se vede in partea stanga a unei fotografii, nu m-a dus capul sa-i fac o poza si lui... n ici nu prea mi-a ars. Moto avariata frontal si stanga putin, furca rupta din ce am vazut. Nu m-am putut apropia deoarece erau cei de la legal, si faceau poze si masuratori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu de Matiz-uri ma feresc cel mai mult in trafic. Nu stiu care-i problema lor ori a soferilor care conduc Matiz, dar cei mai multi sunt f. periculosi ( e o parere personala). Multa bafta colegului, sa speram ca n-a fost foarte grav.

Editat de Csj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intersectez zilnic masini care vor sa faca stanga si ma uit mereu in spate sa vad daca am ceva puternic langa mine preferabil camion sa fiu sigur ca nu imi iese in fata. Dar daca nici un motor cat juma de banda alb si cu girofare pe el nu mai are greutate in trafic pentru soferi atunci o sa imi revizuiesc si acest obicei.

 

Masina care incetineste pe contrasens pe banda 2 ar trebuii sa fie semnal de alarma pentru oricine. Poate si-a pierdut concentratia fix cand nu trebuia.

 

Sper sa fie ok omu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Masina care incetineste pe contrasens pe banda 2 ar trebuii sa fie semnal de alarma pentru oricine. Poate si-a pierdut concentratia fix cand nu trebuia.

 

Sper sa fie ok omu.

 

Personal nu cred ca poti sa apreciezi cand incetineste - de asta aia cu semnalizarea la schimbarea directiei mi se pare grava tare. Nimeni nu semnalizeaza macar sa ai o idee ca urmeaza vireze. si legea a devenit practic o aprobare pentur criminali. Oricum ar fi , e clara treaba - ce ma mira este ca pare seara deci daca nici macar seara cand tancul ala de motor e luminat si nu merge scuza" nu l am vazut" atunci..ce sa ma zicem .

sanatate maximaaa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nici politia nu mai are loc pe strada e belita situatia. Sanatate multa si sper ca atunci cind va reveni in trafic politistul sa nu aiba mila cu timpitii.

 

al II lea motopolitist din sezonnul asta , ciufulit..hm. nu i bine deloc.

macar astia nu prea sunt militieni, cel putin din ce am interationat eu cu ei in timp. mi se pare cea mai ok politie...

 

off topic - trez zilnic pe 1 mai, banda dubla continua cu " stalpisori" de aia peste ea. intoarce lumea intr o veselie. daca ar fi acolo un echipaj cred ca s -ar rari traficul in bucale bine. SUTE de permise ridicate zilnic.

iar matizul este pe lista de " bombe" cu "blonde" si " blonzi" la volan ( statistic vorbind ).

na ca-nceput ziua de weekend cu veste proasta.

sa speram doar ca nu e prea grav.

eu am invatat din accidentul asta sa semnalizez si daca e 3 am si sunt singur in curte...daca dadea semnal macar politistul..vedea.

probabil ca s-a intors dintr o bucata , asa cum se face in romanica unde toti ne intabulam spontan soseaua..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca motopolitistul avea viteza mare maica si mai mergea si pe o roata,al naibii nenorocit de motociclist ,tocmai violase o baba si mai era si baut.

P.S. mi se pare ca nu avea nici permis.

Editat de motoreta
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu cred ca motopolitistul avea viteza mare maica si mai mergea si pe o roata,al naibii nenorocit de motociclist ,tocmai violase o baba si mai era si baut.

P.S. mi se pare ca nu avea nici permis.

 

hahahhahhahaha

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

al II lea motopolitist din sezonnul asta , ciufulit..
Al 4-lea (de care stim noi).

/index.php?/topic/665429-ajutor-urgent-pentru-motopolitist-lovit-grav-in-constanta/

/index.php?/topic/665379-politist-spulberat-de-pe-motocicleta-de-o-soferita-neatenta/

/index.php?/topic/667050-alt-politistmoto/

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

da, din pacate ai dreptate .

cam mare numarul tinand cont de faptul ca sunt politisti. daca nici astia nu "scapa" e mare balaia.

eu as ridica permisul pentur nesemnalizarea schimbarii de directie.de ex..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

apai daca nu vezi ditamai autobuzu de motocicleta, pe care mai scrie si Politia si mai are si vesta reflectorizana pe el, e de jale.

 

eu cred ca politistu avea 200 si era pe o roata de nu la vazut. ar fi culmea sa apara vreoun martor cu declaratie de asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu as ridica permisul pentur nesemnalizarea schimbarii de directie.de ex..

Din pacate trendul in sanctionarea acestor "practici" este taman pe dos:

Legea privind circulatia pe drumurile publice a fost modificata, iar urmatoarele fapte vor fi pedepsite doar cu avertisment:

 

- Nerespectarea obligatiei de semnalizare a manevrei de schimbare a directiei de mers;

http://www.incont.ro/legislatie/nu-mai-primesti-amenda-pentru-centura-vorbit-la-telefon-si-viteza.html
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

exact ce spuneam intr-un post anterior: ne ocupam de db-killere in loc sa inasprim legislatia. la un astfel de accident, carnetul suspendat 5 ani minim, pe linga implicatiile penale!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate trendul in sanctionarea acestor "practici" este taman pe dos:

http://www.incont.ro...-si-viteza.html

 

da, stiu, de asta spuneam e legiferata crima cu premeditare...

 

trist..rau

 

iar politia face filtre pentru tobe si xenoane pe moto....ma rog, mai mult sau mai putin..

 

de radare care stau 99% la ciupeala sau puse in locuri in care aduna carnete aiurea ....pentru 50 km in zona de 4 benzi..brrrr

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...