Sari la conținut

BMW seria R1200 RT/ R / S / ST / NineT(Scrambler)


KHK
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

La S2 ochelarii nu deranjeaza,. nu mi-a lasat impresia ca ar trebui sa fie mai jos. Este drept ca am probat alt brand la care ochelarii coborau mai jos si acopereau mare parte din fata si mi-a placut, dar nu am gasit asta ca un minus in utilizarea de zi cu zi.

De sistemul de inchidere s-au mai plans, dar din ce am citit la C3 (flip-up), probabil ca este chestie de obisnuinta.

Vezi si tu ce si cum..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nop, nu am mai apucat sa merg, pana la primavara oricum nu cred ca o mai misc

 

A comandat cineva accesorii, de la Wunderlich, prin Moto Mall?

Vreau sa-mi comand cateva accesorii si nu gasesc nimic despre ei.

 

 

BUCURESTI

MotoMall

Dragos Voda Str. 37

RO-020744 Bucuresti

Tel.: +40 31 4055570

Fax: +40 31 4055570

wunderlich@sistematic.ro

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Sunt seriosi, am mai luat de la ei si sunt multumit.

Au urmatorul sistem de lucru:

1.Daca te grabesti iti comanda reperul, platesti costul transportului si iti vine reperul in 7-15 zile.

2.Daca sunt mai multi asteapta, cumuleaza comenzile si impartiti transportul cite persoane ati comandat, dar este putin probabil sa mai fie acum si alti clienti.

 

Daca vrei sa comanzi ceva de la ei da-mi un semn si ne combinam la transport, am si eu de luat ceva de la Wunderlich..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Pentru r1200r se pune pe stop un ornament in locul prizei pentru pasager.stie cine unde gasesc si eu asa ceva?wunderlicht sau ab?eu nu prea merg cu pasager si sincer nu prea ma interesaza de unde se tine daca iau pe cineva.

 

Sarbatori fericite la toata lumea!!!!!!!!!

 

Am gasit ornamentul ala care il cautam la ab .a fost 150ron .zic eu nici mult dar nici putin.ilaveau pe stoc dar am vazut si unele argintii .asta pare mai dragut pt culoarea mea.pe viitor as vrea sa imi schimb saua cu una mai inalta .daca e careva care ar vrea o sa comfort sunt dispus la un schimb .

post-41843-0-69184900-1389183141_thumb.jpg

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Daca te referi la Darian, din pacate omul are multe reclamatii. Dan in schimb lucreaza impecabil, parerea mea ca n-are rost sa arunci banii pe una noua..citeste topicul lui si vezi cum lucreaza.

Editat de l.u.v
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

este 2008 , din ce stiu clasic

 

 

Salut,

 

Vreau sa-mi cupar o casca, in iarna aceasta si oscilez intre 3 modele:

- systemhelm 6 normal - 2000 lei

- schubert S2 - 1900 lei

- shoei gt-air - 2159 lei

 

Ceva pareri avizate ? in principiu as merge pe integrala, insa imi face cu ochiul si casca Bmw.

Am cicit topicul de casti insa de acolo nu am putut sa trag o cocluzie clara

@peu, daca inca te mai intereseaza o parere, eu am ales System 6 Evo. Inainte de asta am avut Multitec si nu exista grad de comparatie intre ele. Am incercat toate modele de flip-up de pe piata, ca aveam de unde sa aleg si n-am auzit nicaieri "nu-i in stoc", si asta ma satisface in toate aspectele. Daca tii neaparat la design, System 6 nu-i pt tine, castile de la BMW nu exceleaza in design modernist/futurist. Am mers cu ea 4800 de mile, in orice conditii meteo, de la -3 la 25 de grade, ca noi mai mult nu "prindem" vara aici :), si n-am ce sa-i reprosez. Ochelari de soare integrati, pinlock, vizibilitate periferala buna, silentioasa, nu intra apa de la ploaie, mai ieftina decat C3 Pro si Neotec. Baietii din showroom m-au sfatuit sa o las pe capul unui manechin in showroom 3 zile ca sa nu ma stranga de cap. Am facut asta si a fost bine. Si nu am ales-o pt brand si doar din ratiuni practice. Asta-i. Sper sa te ajute review-ul meu :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sper sa te ajute review-ul meu

 

Pentru cei interesati de castile BMW, avem si topic dedicat:

/index.php?/topic/288796-bmw-systemhelm-6-evo/ ;)

 

Exista si topic dedicat echipamentelor BMW Motorrad:

/index.php?/topic/266344-echipament-bmw-motorrad/

Editat de KHK
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Pentru cei interesati de castile BMW, avem si topic dedicat:

/index.php?/topic/288796-bmw-systemhelm-6-evo/ ;)

 

Exista si topic dedicat echipamentelor BMW Motorrad:

/index.php?/topic/266344-echipament-bmw-motorrad/

@khk, nu ma intereseaza nici castile, nici echipamentul motorrad. Am raspuns direct lui @peu. Dar tu nu faci decat sa-mi vanez posturile si asta ma enerveaza, intelegi? Si decat sa ma lovesc la tot pasul de "smarty pants", mai bine ma lipsesc de forumul asta. Hai, sanatate!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar tu nu faci decat sa-mi vanez posturile si asta ma enerveaza, intelegi?

 

Sincer, chiar nu inteleg. Este abia al doilea post la care iti raspund... La primul ai spus asa: "Cred ca am nimerit bine pe topicul asta, ca altul n-am gasit" iar eu, cu cele mai bune intentii, ti l-am recomandat chiar pe cel dedicat RT-ului.

Acum, vazand ca se discuta despre casti si constient fiind ca unii nu stiu despre topicul dedicat respectiv, n-am facut decat sa mentionez existenta lui, de asemenea cu cele mai bune intentii, si nu numai pt tine.

Asadar, ori este vorba despre o neintelegere, ori ai mania persecutiei. Ca de vanat, nu te-a vanat nimeni... :-L

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

@khk, nu ma intereseaza nici castile, nici echipamentul motorrad. Am raspuns direct lui @peu. Dar tu nu faci decat sa-mi vanez posturile si asta ma enerveaza, intelegi? Si decat sa ma lovesc la tot pasul de "smarty pants", mai bine ma lipsesc de forumul asta. Hai, sanatate!

Stai relax, ca nu-i nimeni rau intentionat..:))

Te asteptam in continuare pe forum, nu te supara degeaba..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@peu, daca inca te mai intereseaza o parere, eu am ales System 6 Evo. Inainte de asta am avut Multitec si nu exista grad de comparatie intre ele. Am incercat toate modele de flip-up de pe piata, ca aveam de unde sa aleg si n-am auzit nicaieri "nu-i in stoc", si asta ma satisface in toate aspectele. Daca tii neaparat la design, System 6 nu-i pt tine, castile de la BMW nu exceleaza in design modernist/futurist. Am mers cu ea 4800 de mile, in orice conditii meteo, de la -3 la 25 de grade, ca noi mai mult nu "prindem" vara aici :), si n-am ce sa-i reprosez. Ochelari de soare integrati, pinlock, vizibilitate periferala buna, silentioasa, nu intra apa de la ploaie, mai ieftina decat C3 Pro si Neotec. Baietii din showroom m-au sfatuit sa o las pe capul unui manechin in showroom 3 zile ca sa nu ma stranga de cap. Am facut asta si a fost bine. Si nu am ales-o pt brand si doar din ratiuni practice. Asta-i. Sper sa te ajute review-ul meu :)

 

Multumesc frumos, pentru review, insa am cumparat un Shoei GT-AIR.

Vedem in primavara daca am ales bine :)

Editat de peu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Ii fain sa ai treaba aia, insa nu as pune-o in varful listed de accesorii. Poate is si alte chestii mai faine si interesante de montat pe motor, decat alea doua cabluri.

Ce face ii ca iti invarte mai usor electromotorul. Cablurile alea si conectorii is din cupru 99% pur, restul, cum ii ce avem deja pe motoare, ar fi undeva la 70% cupru si resul alte metale, in aliaj. Stiu pe cineva care o montat pe 1150gs adv cabluri dnastea si zicea ca intr-adevar invarte mai usor...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Peu lucrul cel mai important care ti-l recomand eu e o toba acrapovic.e scumpa rau da isi face toti banii

pe rt? sa fim seriosi... ce sens are sa-ti urle toba in cap sute de km?

Editat de gabyshor
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic de alta evacuare, dupa cateva sportive cu evacuari galagioase, imi cam place linistea de pe rt.

 

in cazul in care nu depaseste cu mult, nivelul de zgomot al tobei stoc, si imbunatateste semnificativ, modul de functionare al motorului, probabil merita investitia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca ne vedem pe la vara ca vad ca stai in bucuresti iti arat .intradevar nu e f zgomotoasa pt ca ii ramine catalizatorul .sunetul e atit it trebuie si cum trebuie plus ca acrapovicul din cite am inteles face evacuari speciale pt bmw testate strict pt aceste motoare.eu am luat una de la ab .a fost foooooarte scumpa dar inainte m-am pimbat cu una la fel ca a mea cu toba si mi-am dat seama de diferenta imediat.eu consider ca e singurul lucru care i-ar fi lipsit la a mea.

 

O poza f frumoasa .da ia uite ce speriat e pilotu.sa vede dupa ochi.

post-41843-0-04457300-1390505235_thumb.jpg

Editat de andrei gras
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...