Sari la conținut

Tanar de 25 de ani mort in urma unui accident de motocicleta


route`66
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 64
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

bai ce terminati, cum sa faci ma misto de unu care a murit chiar daca vinovat si inconstient ?! ce fel de oameni sunteti ma avortatilor ?

Nu crezi ca esti putin cam obraznic la limbaj ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intelegeam toata bascalia si glumele pe seama lui daca in urma accidentului motocicleta s-ar fi facut praf si pubere, iar el ar fi scapat doar cu un picior rupt sau o mana rupta. Insa nu grav. Atat cat sa stea o perioada cu ele in ghips si sa reflecteze la ce prostii a facut. (dar apoi sa i se vindece si sa fie ca inainte).

Insa in cazul de fata e vorba de o tragedie...moartea unui tanar de 25 de ani! Cum puteti face misto de asta? Cum puteti rade pe seama lui?

Ce fel de oameni sunteti?

Dumnezeu sa-l ierte pe motociclist, iar familei lui, condoleante! rose.gif

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu facem nici o bascalie...ala nu a fost om , ci doar un criminal inconstinent!...bine ca nu te-a zdrobit pe tine, Paulynos, sau pe tine ioana_dark...sau pe mamele voastre sau pe copii vostri in loc de stalp...altfel ati fi postat atunci...si apoi milioane de oameni mor zilnic pe mapamond din diverse cauza...asta este legea firii...uni mai dvreme , altii mai tarziu...unii la 25 ani, altii la 95 ani, altii la 2 ani, etc...media la 67 ani.....care e problema?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu, cred ca sunt chiar civilizat avand in vedere circumstantele. pacat de omul ala, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace !

 

Eu am inteles pana acum ca pe forumul acesta exisa foooarte mula liberate de exprimare in orice limbaj, dar totusi nu e politicos. Da, pacat de om, dar puteai sa-ti exprimi o parere fara sa-i faci pe ceilalti avortati... ma retrag pana nu-mi iau si eu vreo replica.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu facem nici o bascalie...ala nu a fost om , ci doar un criminal inconstinent!...bine ca nu te-a zdrobit pe tine, Paulynos, sau pe tine ioana_dark...sau pe mamele voastre sau pe copii vostri in loc de stalp...

 

:blink: ce replica de rahat! ce oameni de joasa speta atat cat din dorinta de a epata sau de a-si demonstra superioritatea abia asteapta un accident sa balacareasca un om care nu a facut decat greseala de fi ignorant! mai, criminalule inconstient, dar tu crezi ca tre sa mergi musai cu 200/h sa omori un nevinovat pe strada? sau poti sa faci si tu asta calcand o familie intreaga pe trecerea de pietoni mergand cu 50/h? ia spune tu: daca nu se omora singur azi si a doua zi castiga la loto si salva 50000 de oameni din papa noua guinee ar fi demonstrat ca e un om mai bun decat tine?!(e retorica intrebarea, pt ca pot sa iti arat cateva animale mai sensibile decat tine/voi)

 

Eu am inteles pana acum ca pe forumul acesta exisa foooarte mula liberate de exprimare in orice limbaj, dar totusi nu e politicos. Da, pacat de om, dar puteai sa-ti exprimi o parere fara sa-i faci pe ceilalti avortati... ma retrag pana nu-mi iau si eu vreo replica.

 

:laugh: you're funny! tara arde si baba se pieptana!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Unul care face asa ceva la 16 ani se numeste inconstient, unul care-o comite in felul asta la 25 de ani se numeste "smecher prost" si in consecinta merita zero compasiune, cu atat mai mult cu cat in locul stalpului ar fi putut indoi/rupe-n 2 un om nevinovat. Intr-adevar, pacat de tineretea lui si de durerea provocata familiei.. In rest, another one bites the dust.

Editat de jo.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

de ce sa plangem un omuletz inconstient?ce a cautat a gasit.odihneasca-se in pace.

 

ti-a cerut cineva sa il plangi?!nici eu nu il plang...de fapt nu dau doi bani pe el, dar nu il judec! ii urez un "odihneste-te in pace!" si incerc sa trag invataturile necesare sa nu il urmez...in rest orice alt comentariu sunt doar frustrari refulate catre un om care nu poate sa raspunda inapoi!

 

Unul care face asa ceva la 16 ani se numeste inconstient, unul care-o comite in felul asta la 25 de ani se numeste "smecher prost" si in consecinta merita zero compasiune, cu atat mai mult cu cat in locul stalpului ar fi putut indoi/rupe-n 2 un om nevinovat. Intr-adevar, pacat de tineretea lui si de durerea provocata familiei.. In rest, another one bites the dust.

compasiune nu ti-a cerut nimeni!

smecher prost e ala care ii judeca pe altii si li se crede superior! cat despre cate rele/bune ar fi putut face baiatul asta nu cred ca poate sa se exprime cineva! uite te luam pe tine de exemplu: nu vad ce bun ati adus tu si familia ta societatii si pot sa exprim aceiasi compasiune pt voi daca chiar ati fi fost in locul stalpului cat exprimi tu mai sus pt baiatul asta: another one bites the dust, nu?! ;)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand am spus vorba aia englezeasca ma refeream la faptul ca inca un prost si-a facut-o de lucru manual de unu' singur. Daca in accident nu murea, dar in schimb accidenta pe cineva de pe trotuar care ar fi murit, n-as fi zis asa ceva despre cel de pe trotuar. Sesizezi diferenta? Acum iti dai seama de ce trimiterea aia a ta la mine si familia mea e de-a dreptul stupida?

De ce te erijezi din oficiu in avocatul lui, cand e destul de clar ca nefericitul chiar a fost prost (epitet fara pic de rautate) daca a ajuns cum a ajuns? Nu l-a denigrat nimeni, de ce "calitatea" de mort il transforma pe x in intangibil? Daca n-ar fi murit si doar producea niste pagube, ti-ar fi fost mai usor sa-i spui pe nume? Sau daca urmarile erau grave si pentru altii (lasand la o parte durerea pe care a provocat-o familiei si/sau prietenei/sotiei si tot asa).. Nu mai fiti asa sensibili a priori in cazul emiterilor de judecati, nu toate aceste "judecati" sunt create cu acelasi potential de penibil. De ex o judecata de genul "daca asculti manele esti un tigan imputit, nesimtit si cu valoare intelectuala zero" musteste de prejudecati si de incarcatura emotionala. Dar una de genul "daca n-ai permis si te urci pe motor crezand ca stii ce faci, cu toate ca ai 25 de ani si ar tb sa intelegi ce riscuri implica plimbarea pe motor, esti un prost in cel mai pur sens cuvantului" este o judecata fara niciun atasament emotional, it's a fact, cum spun englezii. Un prost care nu a facut "saltul" la calificativul de "criminal" doar prin prisma circumstantelor. Bine ca n-a fost cazul si de asa ceva..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Motocicleta este luata ca atare de catre multi. Scoala de soferi nu te invata mare lucru dar daca ai ureche la ce sa asculti te invata enorm. Viteza, countersteering, cauciucuri reci; stiti prea bine despre ce vorbesc; de-acolo mai departe le inveti singur in cat mai multi km. Din pacate se pare ca baiatul asta nu le stia. Vorba lui soimumaltez, bine ca n-a omorat pe nimeni altcineva. RIP

Editat de LKss
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bucur ca a murit si nu a ramas paralizat, altfel ar fi costat sistemul spitalicesc o carca de bani platiti din taxele mele. La 25 de ani ma indoiesc ca a contribuit cu ceva la sistemul de sanatate, suficient de mult cat sa recompenseze pentru deplasarea SMURD-ului si a politiei pana la locul accidentului. Daca ar fi dupa mine, pe parintii astora morti in accidente fara asigurare si carnet i-as pune sa plateasca cheltuielile de deplasare ale politiei/pompierilor care le-au facut constatarea.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bucur ca a murit si nu a ramas paralizat, altfel ar fi costat sistemul spitalicesc o carca de bani platiti din taxele mele. La 25 de ani ma indoiesc ca a contribuit cu ceva la sistemul de sanatate, suficient de mult cat sa recompenseze pentru deplasarea SMURD-ului si a politiei pana la locul accidentului. Daca ar fi dupa mine, pe parintii astora morti in accidente fara asigurare si carnet i-as pune sa plateasca cheltuielile de deplasare ale politiei/pompierilor care le-au facut constatarea.

+1 exact asa gandesc si eu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bucur ca a murit si nu a ramas paralizat, altfel ar fi costat sistemul spitalicesc o carca de bani platiti din taxele mele. La 25 de ani ma indoiesc ca a contribuit cu ceva la sistemul de sanatate, suficient de mult cat sa recompenseze pentru deplasarea SMURD-ului si a politiei pana la locul accidentului. Daca ar fi dupa mine, pe parintii astora morti in accidente fara asigurare si carnet i-as pune sa plateasca cheltuielile de deplasare ale politiei/pompierilor care le-au facut constatarea.

 

 

pai atunci sa ne tragem cu totii cate un glont in cap ca sa fim siguri ca nu paralizam vreodata ca sa salvam tara din colapsul economic!

ON: R.I.P. :rose: pacat de el. Chiar daca a fost un inconstiet dar totusi il judecati degeaba, oricum nu mai poate sa va auda si sa mai shimbe ceva!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, da pot alti dubiosi ca el sa vada ca nu e ca-n filme. Ca nu plange nimeni dupa ei (cu exceptia lu masa) si ca majoritatea i-ar scuipa in cap mai degraba decat sa-i deplanga. Din cauza lor ma opreste pe mine garda ca sa-mi ceara acte si talon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Era ceva previzibil, n-ai cu cine... :what:

 

Cand m-am luat de tovarasu lui si i-am explicat cum sta treaba.. s-a suparat. tu nu stii decat sa mergi in linie dreapta si ii dai blana, e logic ca o sa vina si o curba cu indicator si nu stii ce sa faci... :kick: Poate restu o sa invete si ei ceva dar nu prea cred..

 

am sa pun si o poza cu unul din grupu lor

post-39037-0-60800000-1316347849_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul ma bucur ca a murit si nu a ramas paralizat, altfel ar fi costat sistemul spitalicesc o carca de bani platiti din taxele mele. La 25 de ani ma indoiesc ca a contribuit cu ceva la sistemul de sanatate, suficient de mult cat sa recompenseze pentru deplasarea SMURD-ului si a politiei pana la locul accidentului. Daca ar fi dupa mine, pe parintii astora morti in accidente fara asigurare si carnet i-as pune sa plateasca cheltuielile de deplasare ale politiei/pompierilor care le-au facut constatarea.

 

handicapat :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Destinul este uneori ironic chiar si cand te bagă în mormânt. Sa ți găseÂşti sfârÂşitul într-un semn rutier, cand nu ai carnet, sa fie de curbă periculoasă, cand tu poti sa tragi de gaz doar în linie dreapta. S-a cam amuzat madama cu coasa

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care motociclist ? Pff...

 

P.S :R.I.P,da unii prea si-o fac cu mana lor.

 

 

Poate ca este ciudat sa zic asta, dar parca prefer sa mor de mana mea decat de mana unei dudui care isi face botu` in matiz sau de mana unui concetatean cu ceafa mult prea groasa pentru a-si intoarce capatana sa se se asigure.

 

Pacat de tineretea lui.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...