Sari la conținut

Accident Mortal Constanta 19.09.2011 - Blvd. Aurel Vlaicu


Trotinel
 Share

Postări Recomandate

Pe scurt: Pe Bulevardul Aurel Vlaicu in zona noului Pod, motociclistul mergea spre Bila, si un Logan a facut stanga in fata lui pe dubla continua. Motociclistul a murit pe loc, la fel si pasagerul din dreapta (un baiat de 12-14 ani din cate am inteles de la martori).

 

Motocicleta era facuta praf evident.

Loganul a fost rasturnat in urma impactului si locul din dreapta fata unde s-a izbit motocicleta era inexistent, chiar si partea soferului era putin compactata.

 

De asemenea, motociclistul ar fi avut 16-17 ani si calarea o Yamaha R6, deci, nu avea permis.

 

Poze nu am facut, dar erau o groaza de reporteri la fata locului.

 

P.S. La putin timp dupa acest accident, la 100-200m departare un tir a lovit o fata pe trecere.

 

Dumnezeu sa-i ierte.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 252
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

cred ca pozele spun totul intr-o roata fara casca prima poza de pe facebook cu motor 26 august ...

 

Cocalarizarea motociclismului...oare a scapt vreun domeniu?...poate Academia Romana...

 

Stau si ma intreb daca are vreo relevanta faptul ca motociclistul nu avea permis. Nici Rossi nu poate opri in situatii de genul asta. Cel mai mult mi-e mila de copil.

 

Clar conservarul este vinovatul No.1 si daca cocalarul mergea cu salupa...a intors unde nu era voie....

 

Iar Rossi, te asigur ca circula cu viteze legale pe drumurile publice; daca infractorul fara permis ar fi mers legal (fara viteza) e posibil sa-l fi evitat pe conservar, sau macar sa scape cu ceva rani mai mult sau mai putin grave...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Varianta constantei ce sa zici... se intoarce acolo la pod intr-o veselie. Pe la pranz ramasese un tir blocat (care a vrut sa intoarca pe dubla) pe 2 benzi (1 pe un sens, una pe cealalta), politia se uita si trece mai departe. 'vitezistul' si-a facut-o cu mana lui *am editat aici, parea poate prea exigenta exprimarea mea* (astia nu au multa minte si te mai baga si in rahat nevinovat <nu e cazul de aici, e vina comuna>; se plimba si prin cartierul bunicilor pe tot felul de trancanete cu motor de 50-150, copii de 10-12 ani, nu au norocul sa dea de un tir la momentul oportun). Iar soferul tembel...si-a primit pedeapsa, chiar daca suna cam dur.

Editat de banzay
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca masina a fost RASTURNATA... va dati seama cum mergea cel de pe motocicleta - care numai motociclist nu era. Dormiti linisiti! Selectia naturala vegheaza. Pacat insa ca idiotu nu a putut sa se infiga intr-un stalp sa moara singur si a trebuit sa ia cu el si copil nevinovat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cred ca pozele spun totul intr-o roata fara casca prima poza de pe facebook cu motor 26 august ...

 

..."sa moara familia mea,care eu mi-am luat R6,care eu sunt smecher de smecher-mafiot,si voua va e ciuda pe valoarea mea,si am sange-n mine sa merg si fara casca intr-o roata,bai fraierilor "

Mai naspa cu astia cu Loganu "care nu vede valoarea" cand vine cu 200 :crack:

 

Daca masina a fost RASTURNATA... va dati seama cum mergea cel de pe motocicleta - care numai motociclist nu era. Dormiti linisiti! Selectia naturala vegheaza. Pacat insa ca idiotu nu a putut sa se infiga intr-un stalp sa moara singur si a trebuit sa ia cu el si copil nevinovat.

:agree:

Editat de Method
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Copilul a patit-o pentru ca ta'su l-a asezat pe locul din fata desi era fara buletin iar apoi a trecut peste linia dubla continua si a intrat in coliziune cu racheta. Pe ala de pe racheta poti sa-l acuzi la 16 ani de orice , numa' ca n-are nici o relevanta pentru ca unu la mana e minor si doi la mana e mort.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il ierte.Vineri la fel am patit si eu pe Nicolaie Filimon cu Aurel vlaicu mi-a intors un logan in fata DAR AVEAM DOAR 20 KM/H SI MI-AM SPART OUALE IN REZERVOR furca indoita si plasticul (carena din fata ) crapat .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu cred ca te mai intreaba nimeni , dincolo , cum ai murit , cu ce viteza sau cu ce motor . Pacat ca a murit un copil fara nici o vina , care nici macar nu-si incepuse viata cu trebuie . . . . Odihneste-i in pace !

Cat despre selectia naturala . . . . nu-i valabila sau nu functioneaza corect sistemul . Nu asa ar trebui facuta .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur, pentru mopedist.

Imi pare rau, pentru copil.

Sa-i fie de bine, parintelui.

 

Multa sanatate mopedistului! ( vai de pusca mea ce comentarii din partea pretenarilor si gajicootzelor lui pe siteul de mai sus. "merge cu 200km/h dar nu are nici o vina, taica-su o sa-l omoare pe sofer , ca fi-su era fotbalist la Porto - ha ha HA! ). Era. S-a dus dracului cu asta si echipa nationala pentru inca 10-15 ani.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti siguri mai baieti ca musteriu din poza e cel implicat in accident? Nu de alta, dar mie imi pare cam batranior....

Intr-adevar, principalul vinovat e loganistul. Nu aduc si alte acuze, ca viata lui oricum e distrusa: doi morti pe constiinta, dintre care unul e propriul copil. Nici nu cred ca mai are nevoie si de alta pedeapsa.

 

DAR AVEAM DOAR 20 KM/H SI MI-AM SPART OUALE IN REZERVOR furca indoita si plasticul (carena din fata ) crapat .

 

 

Nu te plange...eu mi le-am spart la 70 la ora, asa ca ai scapat ieftin :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ma bucur, pentru mopedist.

Imi pare rau, pentru copil.

Sa-i fie de bine, parintelui.

 

Multa sanatate mopedistului! ( vai de pusca mea ce comentarii din partea pretenarilor si gajicootzelor lui pe siteul de mai sus. "merge cu 200km/h dar nu are nici o vina, taica-su o sa-l omoare pe sofer , ca fi-su era fotbalist la Porto - ha ha HA! ). Era. S-a dus dracului cu asta si echipa nationala pentru inca 10-15 ani.

off topic : de commentu asta zici ? Alex - 20 septembrie 2011 00:04

 

Da ava 16 ani , facae fotbal la porto taicasu o sa-l omoare pe sofer avea in jur de 200 la ora am vazut inpactul totul, cum a intrat in el si s-a facut zob am sunat la 112 si proasta aia imi cerea numele si toate cacaturile alea poat edaca venea mai repede mai trea RIP Alexandru claudiu (Tacla)

=))))))))))))))))))))0ahahahahahhahaha

 

on-topic : te mananca prea tare, te scarpini.Nu vreau sa sune aiurea, dar ,oarecum , nu-mi pare rau de motociclist si nici de ala cu loganu.Mai rau este ca plateste pustiu ala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Un meltean/neatent/cocalar intoarce in loc nepermis, userul "expresul" de mai sus e surprins la viteza "crestineasca", isi rupe outele, dar scapa atat el, cat si melteanul si altii implicati pasiv in accident.

Un meltean/neatent/cocalar intoarce in loc nepermis, un imbecil e surprins la viteza de "meserias" si moare pe loc, ranind grav (sa speram ca doar atat) si pe altcineva implicat pasiv in accident.

 

 

Dar nu dom'le, noi ii dam in continuare cu "nu viteaza ucide, ci doar neatentia". Pana una alta, another one bites the dust, duca-se invartindu-se.. Pacat de sarmanul copil. Si chiar si de tata, care, daca nu scapa copilul, o sa fie distrus pe viata stiind ca baiatul a murit si din vina lui.

 

 

Si facand o legatura si cu topicul despre descreieratii aia care mergeau pe contrasens cu 200, in timp ce soferul canta si se uita in camera de filmat vesel nevoie mare, topic in care alte exponate de pe forum minimizau gestul spunand "ce frate, si eu merg pe acolo cand e liber cu 250 pe contrasens, ce mare treaba" - meseriasilor, credeti ca tatal copilului a intors pe dubla continua chiar fara sa se uite deloc in dreapta, ce naiba? S-o fi uitat omu, da' cine cahcat sa vada un nebun care e la fel de idiot ca si tine si care zboara? My point - accidentele fatale au loc din cumul de factori, de la prostie, la neatentie, nesimtire crasa, lipsa de experienta, viteza neadaptata etc. Faptul ca tu, ca un Terente modern, iti etalezi "calitatile" mergand cu 250 la ora pe contrasens "pentru ca e liber" se inscrie la mai multe dintre categoriile de mai sus. Tot ce mai lipseste pentru un accident fatal este declansatorul, care poate lua forme de la cele "normale" (un mosneag intr-un Logan care nu intelege ce dracu faci, un alt meserias care si el ruleaza cu peste 200 etc) pana la cele mai absurde. Legatura dintre cazurile astea 2 este asta - in accidentul asta tatal a intors pe dubla continua pt ca, in evaluarea lui, a concluzionat ca e ok (nu legal, ci ok dpdv al traficului), dar uite ca n-a fost si a rezultat o tragedie, pt ca la prostia/nesimtirea lui s-a adaugat inca un factor, pe care nu l-a putut prevedea. Cand tu, ca un meserias, o arzi cu 250 pe contrasens "pentru ca e liber", o faci pentru ca evaluezi ca e ok (nu legal, ci dpdv al traficului), dar mai toate probabilitatile se materializeaza in timp, "meseriasule", i.e. pana la urma o sa apara si celalalt factor, la intalnirea caruia te vei imprastia pe 2 hectare.

 

 

Sa speram ca baiatul reuseste sa castige.

Editat de jo.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1- nu era motociclis

2- nu avea ce sa caute pe motorul ala , pentru ca varsta nu permitea si nici macar permis de a1 NU AVEA

3- toate intersectiile mici din zona avea dubla intrerupta pana mai acu 3 zile ( e posibil ca soferul masinii sa nu fi stiut de treaba asta )

4- oricum cocalarul isi luase motor doar pentru ca sa faca arogante

5- in momentul impactului avea peste 200km/h si facea liniute cu un bmw

 

6 - NU IMI PARE RAU DE EL CHIAR DELOC . Pacat de copilul ala din masina .

Editat de kryst666
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

uite ce patesti dc ai bani de r6 la 16 ani, un amarat din varful muntelui care nu are nimic nu moare pe r6.. in fine pacat de tineretea lor ca nimeni nu vrea sa moara.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...