Sari la conținut

Triumph 1200 Explorer


Vizitator _Raul_
 Share

Postări Recomandate

aca te referi la a ridica o mobra cazuta, ideea este simpla si generala, indiferent ca vorbim de barbati sau femei, daca nu esti in stare sa ridici utilajul intr-o situatie grea, ori te lasi de off, ori iti iei altceva mai usor pe care o poti manevra.

Daca te referi la greutatea in mers si manevre, tehnica pilotului este tot ce conteaza, greutatea nu are nicio importanta.

Pe tehnica ma bazez si eu, si pana acum nu a dat gres. In schimb am cazut de n ori ca era asfaltul denivelat si n-am mai ajuns jos.

Daca o luam asa, eu nu pot sa ridic nici nakedul meu de 200kg si sunt sigura ca ce e peste 100kg nu pot ridica din cauza unor probleme cu spatele. La dracu', daca stiam... Hai ca ma duc sa ma las acum dupa +150k km. :rusinica:

 

Oricum, pentru cine mai e interesat, ideea e ca se conduce super usor, iar in mers parca are roti ajutatoare... Mi se pare in schimb deranjant faptul ca e prea prea sigura :))) Frana de motor nu prea se simte (poate si pentru ca e in rodaj, nu stiu), cand accelerezi o simti doar ca se duce glont, dar nu fuge nimic (senzatii tari 0), franele sunt foarte bune, dar cred ca-mi intra ABS-ul pe spate cam repede. Asta, sau franez eu ca la tara, tipic...

Dupa ce-i montez crashbar-uri o sa-i dezactivez toate porcariile astea de sisteme. Sunt curioasa cum e la drum fara ele si cum reactioneaza motoru'. Pana se duce zapada are si CASCO, deci e ok :D

Editat de Beatrice
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 330
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Din proprie experienta spun, ca dacă o motocicleta ca asta stand pe loc, o înclini mai mult de câteva grade stânga sau dreapta, pur și simplu nu poți sa o mai stăpânești și o pui pe dunga.

 

Sau cand opresti (chiar si la viteza mica) brusc .. si eventual roata fatza nu e dreapta. Eu ajung cu toata talpa la GS si piciorul putin flexat dar vaca e tot vaca :D

 

Sunt pe youtube zeci de clipuri despre cum sa ridici mobra, totul tine de tehnica. Si sa nu fi in noroi :D

» Post actualizat in 22 Mar 2018 18:14

Oricum, pentru cine mai e interesat, ideea e ca se conduce super usor, iar in mers parca are roti ajutatoare... Mi se pare in schimb deranjant faptul ca e prea prea sigura ) Frana de motor nu prea se simte (poate si pentru ca e in rodaj, nu stiu), cand accelerezi o simti doar ca se duce glont, dar nu fuge nimic (senzatii tari 0), franele sunt foarte bune, dar cred ca-mi intra ABS-ul pe spate cam repede. Asta, sau franez eu ca la tara, tipic...

Dupa ce-i montez crashbar-uri o sa-i dezactivez toate porcariile astea de sisteme. Sunt curioasa cum e la drum fara ele si cum reactioneaza motoru'. Pana se duce zapada are si CASCO, deci e ok

 

Nu are frane combinate ? Sau iti intra cand folosesti doar spatele ? Chiar sa revii cu un feedback dupa ce dezactivezi "porcariile" :D

Editat de Xandros
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are frane combinate ? Sau iti intra cand folosesti doar spatele ? Chiar sa revii cu un feedback dupa ce dezactivezi "porcariile" :D

Are, dar sa fiu sincera sa fiu, nu m-am prins. Am apucat sa fac 100km cu ea si atunci cu frica sa n-o scap, fara CASCO si fara crash...

Revin cu feedback saptamana viitoare sper :D

 

In poza asta s-a transformat din enduro-touring in big naked, zici ca se bate cu k1300r. E posibil sa castige bmwul la cursa suspensiei :scratch:

Sunt eu prea grasa, d-aia s-a lasat asa.

Este un naked-touring, enduro faceam si cu ER6n, deci nu ma deranjeaza... Asta oricum nu e motocicleta de urcat pe busteni si alte alea, e de mers putin prin noroi, padure, carari, romania... Pentru distractie o sa-mi iau un DR400SM si aia e.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 years later...
  • Kristian K changed the title to Triumph 1200 Explorer

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...