Sari la conținut

Accident Cbr 900 rr Targu Ocna ( Bacau)


rzv28
 Share

Postări Recomandate

E vorba de scenariul clasic de accidente cu motociclisti ... O "doamna" neatenta a facut stanga fara sa se asigure , chiar inaintea motociclistului care a intrat in portiera spate , impactul fiind inevitabil. Atasez si cateva poze... ATENTIE , ATENTIE , ATENTIE!!Accidentul a avut loc ieri 28.09.2011 , iar riderul are o contuzie la genunchi si (?) nu stiu cate inele tasate la coloana...internat in spital!

post-49858-0-70187700-1317280823_thumb.jpg

post-49858-0-52092800-1317280901_thumb.jpg

Editat de rzv28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

asa va trebuie ma , cine va pune sa mergeti pe o roata , daca mergea pe doua ii vedea farul aprins , asa nu e de vina cu nimic femeia

 

 

 

 

va dati seama ca era un post rautacios si ironic !!

 

 

 

 

este vechea poveste , de neacordare de prioritate , de care deja suntem satui cu totii

 

 

 

 

sanatate motociclistului , si sa o arda , sa nu o ierte

Editat de CatalinC
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai Taru ocna are o strada , tot orasu` :)) , lasand gluma la o parte ...era inspre iesirea din oras catre onesti... el venea dinspre onesti iar doamna cu masina venea cumva dinspre oras... si a facut stanga in fata lui! Nu a sarit peste masina , dar s`a dus un pic pe asfalt , am sa fac o schita in paint cum reusesc si eu sa fie mai clara treaba!

 

X-Ocolul silvic , de acolo a iesit doamna cu golfu

Y-Drumul spre Gara ...acolo vroia sa ajunga doamna , deci cumva a traversat strada cu totul

Z-Benzinarie

Dunga verde - traiectoria masinii

Dunga Mov -traiectoria motociclistului

P.S. Nu am talent la desen si nici mouse la laptop :)

post-49858-0-20630200-1317283710_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ooo... pai e deja prea grea manevra aia ca sa ajungi pe strada Y. Sa iei si de volan, sa te asiguri si din stanga si din dreapta, sa te uiti si inainte sa intrii pe strada si nu in vreun gard, etc.

 

Sanatate motociclistului si bravo lui ca a mers cum trebuie intr-un oras... adica cu o viteza decenta. Si felicitari celor care au inventat airbag-ul de tip cortina :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E vorba de scenariul clasic de accidente cu motociclisti ... O "doamna" neatenta a facut stanga fara sa se asigure , chiar inaintea motociclistului care a intrat in portiera spate , impactul fiind inevitabil. Atasez si cateva poze... ATENTIE , ATENTIE , ATENTIE!!Accidentul a avut loc ieri 28.09.2011 , iar riderul are o contuzie la genunchi si (?) nu stiu cate inele tasate la coloana...internat in spital!

Vad ca este lovita in portiera spate dreapta.. :moron: asta inseamna ca motociclistul venea din sens opus, adica din fata ei, daca masina a virat stanga.Cum dreaq de nu l-a vazut?

Editat de rob_debruce
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pe naiba... adineauri am venit din oras si am vrut sa o filmez pe una cand am vazut-o cat e de proasta. Avea matiz (adevaru' ca e si mare rau) si se chinuia sa iasa cu spatele din parcare. Binenteles ca nu a reusit, lua dreapta de volan si dadea in spate..... POC - atinge cu coltu dreapta spate masina de langa. Apoi ia STANGA si da in fata.... aproape poc (noroc ca masina din stanga era ceva mai departe) :) A renuntat dupa 2 manevre in care a reusit sa schimbe pozitia masinii cumva oblic in locul de parcare, si a plecat pe jos :D

 

Acum stau si ma gandesc cat de bine se descurca femeia respectiva in trafic. Cred ca la fel de bine ca si in parcare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

noroc ca nu avea viteza ,....

 

insanatosire grabnica Marus !!!

 

Hai cu vara

 

Numa din cauza ta a cazut. Te-a vazut pe tine cum te dai extrem cu genunchiul pe jos si a vrut sa te copieze. E un post ironic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cine stie ce era in capu` ei in momentu ala...probabil ce verdeata sa ami puna in ciorba acasa :| A , da...purta si ochelari de vedere...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De cativa ani buni serviciul obliga sa ai permis...Sunt multi soferi si soferite care nu au nicio treaba cu sofatul(ma refer ca nu sunt in stare).

Cea mai periculoasa ora in trafic, este cand ies maimutele astea pline de ele in trafic ,catre sau dinspre locurile de munca mai mult sau mai putin corporatiste.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Insanatosire grabnica man!

 

Insanatosire grabnica man! Numa de din astea avem parte! pfff....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Zilele astea,pe Calea Victoriei...o tipa ,parcata pe trotuar ,in linie cu o trecere de pietoni semaforizata,dă cu spatele.....in timp ce semaforul era verde pentru pietoni(noi ne holbam la ea ,stand la rosu, ca la cinematograf),pietonii fiind pe trecere..da sa-l loveasca pe unu'....se fereste ca prin minune,tipa se pierde total...se uita la noi razand sec..pleaca-n tromba,atingand un stalp de plastic,usor,dupa care da si cu roata-n bordura :moron: Va dati seama ce face aia cu un motociclist ? :crack:

 

LE Tipa avea o imensitate de masina(Spark)

 

 

Editat de blueenduro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Femeilor le plac lucrurile mari.Se asigura numai la tiruri,monster truck-uri,cisterne,p**i de baschetbalisti ,etc :blink:

 

 

 

 

Insanatosire grabnica,

 

 

acum nici de TIR-uri nu le mai este frica: saptamana trecuta mergeam cu TIR-ul pe centura Onestiului, din fata pe sensul opus venea un alt TIR, iar o "doamna" s-a bagat in depasirea acelui TIR [drum putin in rampa, LINIE CONTINUA] si a cam trebuit sa franez sa ii fac loc ca doar este "doamna" nu??? daca nu avea masina puternica si intarzia depasirea inca vro 2 secunde se facea praf intre TIR-uri.

acum daca nu se asigura nici la TIR, credeti ca o sa o faca la motociclisti???

 

sanatate motociclistului!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...