Jump to content

Hepl Card memorie

Pako
 Share

Recommended Posts

De 3 zile sunt posesorul unui telefon Nokia C5 03, am pus pe el un card de 4 gb, pun USB-u la Pc si nu ma lasa sa il deschid, cand dau click pe el zice sa il formatez, il formatez si tot nu ma lasa sa il deschid, am bagat al cadr si la fel, vreo idee? mc anticipat

De 3 zile sunt posesorul unui telefon Nokia C5 03, am pus pe el un card de 4 gb, pun USB-u la Pc si nu ma lasa sa il deschid, cand dau click pe el zice sa il formatez, il formatez si tot nu ma lasa sa il deschid, am bagat al cadr si la fel, vreo idee? mc anticipat

Vezi in telefon la setari usb sa fie la mod USB transfer date. Daca nu merge nu stiu. Bafta

Formateaza-l direct pe un PC, apoi baga-l in telefon.

Formateaza-l direct pe un PC, apoi baga-l in telefon.

l-am formatat direct din telefon si tot nu merge

i-am schimbat si numele si nu imi apare cu numele schimbat

Acuma nici macar nu imi mare recunoaste cartela de memorie wtf?

oare sa-i trebuiasca instalat ceva soft de file manager? din ce stiu eu nu trebuie, aveti vreo idee?

l-am formatat direct din telefon si tot nu merge

i-am schimbat si numele si nu imi apare cu numele schimbat

Acuma nici macar nu imi mare recunoaste cartela de memorie wtf?

oare sa-i trebuiasca instalat ceva soft de file manager? din ce stiu eu nu trebuie, aveti vreo idee?

Baga-l intr-un card reader si formateaza-l cu windows-ul. Te-ai uitat pe specificatiile telefonului sa vezi cu ce tip de card merge? Sunt modele de Nokia care merg doar cu MMC, nu cu Micro SD.

e Micro SD acuma am avut acces la un laptop si merge fara nicio problema, mentionez: inainte am mai avut un nokia N70 nicio o problema cu el cu Stikurile la fel nicio problema, doar acuma, camera web o recunoaste! Nu stiu de ce face figurile astea! Va multumesc anticipat

Cred ca e formatat in NTFS. Incearca sa-l formatezi in FAT32 sau FAT. Cam asa.

Fat32 l-am formatat e singura optine pe care o are probabil e Ntfs si de asta nu-l recunoaste, habar nu am

Ai incercat sa-l deschizi cu win explorer (Click dreapta si explore), stiu ca ar trebui sa mearga oricum dar si eu am patit la fel cu un memory stick si doar asa mergea , poate era corupt sau virusat, nu stiu.

• 3 weeks later...