Sari la conținut

Sicanare inainte - bataie dupa (Bucuresti)


Japon
 Share

Postări Recomandate

http://www.realitatea.net/bataie-in-trafic-in-capitala-video_877003.html#comentarii

 

A fost data azi dimineata la tv stirea, insa nici un comentariu adus motociclistului gen "vai ce violent a fost". Nu nu, s-a prezentat ca si cum ar fi fost ceva firesc si normal ce s-a intamplat.

 

N-am prea multe detalii, insa treaba a stat cam asa, soferul tupeist "domle' am masina ce-mi poti tu face" - a sicanat motociclistul, poate l-a si atins putin, nu la lasat sa treaca, in fine, comportamentul clasic de sofer jegos. Motociclistul, caruia personal ii zic "bravo!" pentru prezenta de spirit de care a dat dovada - a lasat mobra, a deschis portiera, i-a carat omului BINE cateva bucati !

 

Nu sunt pro bataie sau violenta, dar in cazuri de genu, daca nu aplici URGENT o corectie, soferul auto va face si a 2-a oara in trafic aceleasi magarii si se poate ajunge la urmari mult mai grave, iar orice alta pedeapsa (legala, morala, sa ii arati obrazul etc) = praful de pe toba.

 

Am postat la accidente deoarece cu siguranta a existat un contact intre masina si motor, mai ales din moment ce moto nu era prin zona (din ce se vede in filmare).

 

PS: A se observa, desi lumea claxona, nimeni nu s-a dat jos - dovada ca ala cu masina si-a meritat-o.

PSS: JOS PALARIA pt motociclist inca odata !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 205
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Ceartă clasică între doi participanți la trafic (românaÂşi) Zilnic se aduc injurii ,semne obscene ,loviri...etc... Acum să ne scoatem PALARIA în astfel de cazuri înseamnă că suntem pe drumul cel bun.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Extraordinar! Foarte frumos! Dar tu de unde stii de unde a inceput conflictul si cine era vinovat? Te bucuri si tu ca a facut unu ce ai vrea si tu sa faci dar n-ai OO.

 

Ce viteji sunt unii in masina, si altii cu casca si protectii. Frustrari iesite la suprafata.

 

Pe viitor se va retine permisul de conducere pentru asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.realitatea.net/bataie-in-trafic-in-capitala-video_877003.html#comentarii

 

A fost data azi dimineata la tv stirea, insa nici un comentariu adus motociclistului gen "vai ce violent a fost". Nu nu, s-a prezentat ca si cum ar fi fost ceva firesc si normal ce s-a intamplat.

 

N-am prea multe detalii, insa treaba a stat cam asa, soferul tupeist "domle' am masina ce-mi poti tu face" - a sicanat motociclistul, poate l-a si atins putin, nu la lasat sa treaca, in fine, comportamentul clasic de sofer jegos. Motociclistul, caruia personal ii zic "bravo!" pentru prezenta de spirit de care a dat dovada - a lasat mobra, a deschis portiera, i-a carat omului BINE cateva bucati !

 

Nu sunt pro bataie sau violenta, dar in cazuri de genu, daca nu aplici URGENT o corectie, soferul auto va face si a 2-a oara in trafic aceleasi magarii si se poate ajunge la urmari mult mai grave, iar orice alta pedeapsa (legala, morala, sa ii arati obrazul etc) = praful de pe toba.

 

Am postat la accidente deoarece cu siguranta a existat un contact intre masina si motor, mai ales din moment ce moto nu era prin zona (din ce se vede in filmare).

 

PS: A se observa, desi lumea claxona, nimeni nu s-a dat jos - dovada ca ala cu masina si-a meritat-o.

PSS: JOS PALARIA pt motociclist inca odata !

Concluzia ta este partinitoare si total, dar total eronata. In ce priveste admiratia ta pentru motociclit...denota un infantilism regretabil, asta ca sa folosesc un eufemism...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dar sa vedem ce zice lumea:

 

Robert Dorobantu

As dori sa sara si la mine un motociclist ca sa vezi ce-i rup picioarele si-l bat cu ele in gura. Ca data viitoare, sa stea la semafor ca toti ceiallti prosti, sa nu depaseasca pe dreapta, sa nu depaseasca pe aceeasi banda. Ca de aia sunt luati la poola. Ca merg numai neregulamentar si au impresia ca sunt pe doua roti, toata starda e a lor. Va inselati micutilor. Daca dau de voi pe strada va urc pe garduri.

 

C

 

alin:

eu scoteam pistolul din masina si il impuscam in cap pe motociclist... asa fac daca e ceva oricum

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aveti dreptate, m-am aprins cam tare si asa ceva in trafic nu se face.

 

Imi cer scuze, intradevar am gresit admirandu-l asa si e cel putin pueril ce-am scris. Imi retrag cuvintele de lauda !!!

 

Cu toate acestea, revin cu noutati - s-a vorbit cu tipul care a filmat treaba.

 

Situatia a stat asa : soferul skodei nu a vrut sa il lase sa treaca printre masini, desi era coloana infinita; moto a asteptat, s-a mai miscat coloana, a apucat sa treaca, soferul a tras drepta, a dat geamul jos, a aplicat o flegma pe motociclist si niste cuvinte (dupa cum au spus cei de la realitatea) "foarte dure, jignitoare si urate" - moment in care... s-a declansat "extorsiunea unui degajament"

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am dat seama, soferul - ma scuzati, CONSERVARUL NENOROCIT - e un bulangiu pentru ca nu l-a PROTEJAT pe motociclist si nu i-a respectat DREPTUL acestuia de a circula printre masinile din coloana. ar trebui ars pe rug pentru asta, cel putin. mai ales ca coloana era infinita... asta deja e agravare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daaa toti sunt viteji. Il impusca in cap cu pistoul ala de airsoft. Toata lumea are pistoale de jucarie. Complet inutile.

Realitatea e ca sunt multi babuini in tara asta. Cum dracu sa te bati cu cineva aiurea asa, fara sa-l cunosti, fara sa ai ceva de impartit cu el? Nu mai bine il bagi in pixda ma-si si-ti vezi de treaba?

Majoritatea fac loc motciclistilor. Mai gasesti si cate unul care nu vrea sa se miste, dar asta e. Nu-l poti obliga sa-ti faca loc.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

eu mi-am dat seama, soferul - ma scuzati, CONSERVARUL NENOROCIT - e un bulangiu pentru ca nu l-a PROTEJAT pe motociclist si nu i-a respectat DREPTUL acestuia de a circula printre masinile din coloana. ar trebui ars pe rug pentru asta, cel putin. mai ales ca coloana era infinita... asta deja e agravare.

marsh la pewla conservare! :wink:

cum sa l protejeze daca 90% din voi la volan frecati telefonu de zici ca toti aveti vapoare cu marfa in port.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Situatia a stat asa : soferul skodei nu a vrut sa il lase sa treaca printre masini, desi era coloana infinita; moto a asteptat, s-a mai miscat coloana, a apucat sa treaca, soferul a tras drepta, a dat geamul jos, a aplicat o flegma pe motociclist si niste cuvinte (dupa cum au spus cei de la realitatea) "foarte dure, jignitoare si urate" - moment in care... s-a declansat "extorsiunea unui degajament"

 

Daca lucrurile s-au intamplat asa, eu aplaud mobristul. Daca nu, ma abtin pana aflu cum s-a intamplat totul.

 

eu mi-am dat seama, soferul - ma scuzati, CONSERVARUL NENOROCIT - e un bulangiu pentru ca nu l-a PROTEJAT pe motociclist si nu i-a respectat DREPTUL acestuia de a circula printre masinile din coloana. ar trebui ars pe rug pentru asta, cel putin. mai ales ca coloana era infinita... asta deja e agravare.

Ce dăÂştept esti. M-ai umplut de respect. Zi-ne si noua, asa, de curiozitate, cu ce mobra si cat de mult mergi prin oras. Sau daca nu, zi-ne ce numar ai la masina, ca sa stim si noi cand ne intersectam prin trafic.

 

Irelevant. Eu circul dupa codul rutier, indiferent cite roti am sub mine in momentul ala.

Cine sinteti "voi" astia la care trebuie sa le dau raportul ?

 

E foarte relevant, tati, ca daca nu ai niciun metru facut cu mobra prin oras, n-ai voie sa deschizi gura pe subiect.

Iar aia cu codul rutier sa i-o spui lu' Mutu. Sau lu' Chivu. Aaaa, stai, ca ala nu mai joaca la nationala... Ma rog. Nu mi-o spune mie. Circuli pe banda ta cat mai pe dreapta? Daca da, eu am loc pe langa tine. Daca nu, o *ugi, ca ai incalcat codu' ala rutier cu care zici ca dormi sub perna...

 

Si "noi", suntem, de exemplu, eu si cu Black Wolf. Ajunge? Nu vrei sa raspunzi la ce te intreb? OK. Dar atunci gura mica.

Editat de speedy.k
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce dăÂştept esti. M-ai umplut de respect. Zi-ne si noua, asa, de curiozitate, cu ce mobra si cat de mult mergi prin oras.

 

Irelevant. Eu circul dupa codul rutier, indiferent cite roti am sub mine in momentul ala.

Cine sinteti "voi" astia la care trebuie sa le dau raportul ?

 

Eu n-am vazut inca pe cineva sa sara la bataie in Bucuresti nevinovat fiind - doar aia care fac ceva intii, tot ei sint smardoi dupa aia.

Editat de asdglasfk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu "ai loc" de un frustrat din asta pur si simplu astepti cateva secunde si-l faci oricum din ghidon, niciodata o masina nu poate face fata unui motor in trafic urban.Daca nu...inseamna ca mai este ceva timp de practicat.

Eu ma sui pe ea si ma duc din A in B cum stiu eu mai repede fara sa-mi rup ceva...

De unde dreaq au unii atata timp de sicane...discutii..contre...batai...infuraturi in trafic :unsure: Zici ca sunt la biro pe motor. :crack:

 

P.S. Eo am zis candva ca astia cu Octavia nu e oameni, e mai rai decat BMW & stuff...dar imi sarira in cap detinatorii... :friends:

Editat de TARKA 2
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala care a filmat era la o distanta considerabila. Cum dracu a vazut el flegma aia si a auzit injuraturile? Povesti de adormit copiii.

Ala din masina l-a injurat si l-a scuipat dupa care a stat cuminte si si-a luat-o? Nu prea e credibil.

 

Astia care au timp de sicane au plecat de acasa cu capsa pusa. Ca si aia care se duc la meci sa se bata.

Editat de cristidb
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Irelevant. Eu circul dupa codul rutier, indiferent cite roti am sub mine in momentul ala.

Cine sinteti "voi" astia la care trebuie sa le dau raportul ?

 

Eu n-am vazut inca pe cineva sa sara la bataie in Bucuresti nevinovat fiind - doar aia care fac ceva intii, tot ei sint smardoi dupa aia.

sa pricepem ca tu ai luat la lins manusi moto pe matul gol?

ai cont pe logan.ro?

noi sintem aia care avem 2 roti si 4 oua happy?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Robert Dorobantu

As dori sa sara si la mine un motociclist ca sa vezi ce-i rup picioarele si-l bat cu ele in gura. Ca data viitoare, sa stea la semafor ca toti ceiallti prosti, sa nu depaseasca pe dreapta, sa nu depaseasca pe aceeasi banda. Ca de aia sunt luati la poola. Ca merg numai neregulamentar si au impresia ca sunt pe doua roti, toata starda e a lor. Va inselati micutilor. Daca dau de voi pe strada va urc pe garduri.

 

asta ne iubeste mult..........sa il invitam la o petrecere intre mobristi???

Editat de bozoro
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mai lasati draq ciocu mic .....lupii moralisti, ce sa zic, sa va vad pe voi dupa ce va luati o flegma ce faceti?

ce mi mai place cand fac toti cocalarii misto in trafic de unii dintre noi

acum un an sau doi s au mai postat niste fraieri-motociclisti care au oprit sa se incinga cu un cocalar si au luat nana :))

in bulgaria cand vad soferii motociclisti fug ca draq de tamaie

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa pricepem ca tu ai luat la lins manusi moto pe matul gol?

ai cont pe logan.ro?

noi sintem aia care avem 2 roti si 4 oua happy?

 

Prin asta nu dovedesti decit ca apartii categoriei care cere respect fara sa se gindeasca macar sa-l ofere intii. Sau care nu intelege ca libertatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea celui de linga.

Din pacate, cei din categoria asta fac cea mai mare galagie si atunci, logic, toata lumea observa doar asta si eticheteaza. Si va mai mirati ca e plina presa de articole despre descreierati pe 2 roti.

Motociclistii cu tiglele pe casa isi vad de treaba lor si nu-i aude/vede nimeni.

 

Practic e exact aceeasi situatie cu tiganii in Europa - toata lumea stie ca tigan = roman, pentru ca doar ei ies in evidenta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Eu n-am vazut inca pe cineva sa sara la bataie in Bucuresti nevinovat fiind

Eu.

<later edit> Dar eu nu sunt nascut in Bucuresti!

Editat de ranga
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Prin asta nu dovedesti decit ca apartii categoriei care cere respect fara sa se gindeasca macar sa-l ofere intii. Sau care nu intelege ca libertatea unuia se termina acolo unde incepe libertatea celui de linga.

 

Respectul se castiga, nu se impune. Cand ala cu masina nu-mi face loc de-al dracu, nu-mi arata respect si-si cam face loc in "libertatea" mea... Foarte bine a facut motociclistil, in cazul in care a fost sicanat. RESPECT!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...