Sari la conținut

Honda Innova ANF 125, sau alte motorete underbone


adrian_mirea
 Share

Postări Recomandate

Acum 3 ore, El Coyote a spus:

Ioana nu este hotărâtă  sa vândă  Supra.  

Avem grup de underbone pe fb 

Papaki Romania Motociclete Underbone. Eu am 3.🤣R1 a 4-a am vândut-o în vară.  Ma uit după un zzr1400. Underbone  nu se vând. 2 Crypton x ambele modificate unul cu acte unul de piese și o motoreta  Honda Sonic 125 RS unica în România care primește în primăvara multe piese de modificare speciale pt ea luate din Thailanda de mine. 

 


A fost vreodata hotarata? :))) Tot ameninta FB-ul ca o va vinde.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, Ruginel a spus:


A fost vreodata hotarata? :))) Tot ameninta FB-ul ca o va vinde.

Este vorba de calitatea oamenilor care au vrut sa o cumpere. Dacă tu bagi 800 euro și ceri pe ea  fix 1200  si iti vin oferte de 700-800 euro, ținând cont ca nu ai nevoie de bani. Întrucât salariul tău este ca în afară , cred ca nici tu nu ai da-o. Decât unui pasionat cu banii pe care ii ceri, jos!

Acum 13 minute, ENEOS a spus:

:pics:

Măcar să știm despre ce vorbim!

Exista informația pe internet .Honda ASTREA SUPRA  100 cc. Semiautomata. Conform  emisiunii Discovery  Greatest ever motorcycle top 10 , locul 1este atribuit bunicuței Suprei  Honda cub( pui). Supra este nepoata. Motocicletele astea sunt conform Discovery,  indestructibile!

Ieftine , ușor de întreținut, consum mic iar pe partea cealaltă a globului pământesc  absolut cam toți asiaticii sunt  nebuni după ele. În Europa doar grecii au înțeles  potențialul lor și pe alocuri  britanicii cei care sunt de origine indieni sau albii lor trăiți în  Asia  prin fostele lor colonii. 

Iconice sunt modelele Yamaha z 125 2 timpi care cu modificări ajung de 35 HP la roată  cu o greutate de multe ori sub 100 kg. În Asia și Grecia se modifica la greu și participa la curse, liniuțe oficiale sau nu,  de dragster 403 m 

Acum 26 minute, ENEOS a spus:

:pics:

Măcar să știm despre ce vorbim!

 

Screenshot_20240122_132124_Photos.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 ore, El Coyote a spus:

Nu prea pari vulpe. Vulpea ia mirosul prăzii și se descurcă.  Simte  prada. Poate ai nasul înfundat! Mai mura în gură  nu se poate 🤣

:)))prada? come on.sunt fiare. btw. de Cub-ul meu n-ai zis nimic:))

Acum 5 ore, Ruginel a spus:


A fost vreodata hotarata? :))) Tot ameninta FB-ul ca o va vinde.

postati bre link cu grup/oferta de vanzare ceva acolo.. ca altfel vorbim vorbe.

e asa de "secret"? bine..ca metoda de vanzare inteleg"secretul" - te face sa ti l doresti:))

 

La 21.01.2024 la 16:41, El Coyote a spus:

Cerere prietenie. Bună ziua ma interesează  sa vad Supra.  Nunte împușcă nimeni. 

Conduc ...și scriu aiurea pe graba 

btw. e riscant cu prietenii. una doua si te trezesti insurat.costa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.06.2021 la 7:08, foxbat a spus:

merci. chiar ma mira ce mi zici, grecia e plina si se dau cu ele de numa numa.

 

Acum 4 minute, foxbat a spus:

:)))prada? come on.sunt fiare. btw. de Cub-ul meu n-ai zis nimic:))

postati bre link cu grup/oferta de vanzare ceva acolo.. ca altfel vorbim vorbe.

e asa de "secret"? bine..ca metoda de vanzare inteleg"secretul" - te face sa ti l doresti:))

 

btw. e riscant cu prietenii. una doua si te trezesti insurat.costa.

Cubul tău? Sym?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, foxbat a spus:

aoleu. Iti dau cu apa sfintita sa iasa aia din tine. HOnda 

cubul este cea mai bună motocicletă din lume... ți am spus părerea mea despre cub și nu numai a mea și a experților de pe Discovery și a jumătate de planetă totodată care eu sunt de acord cu ei pentru că eu am aflat târziu de bunătățile pe care le conduc asiaticii

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da. dupa decenii de Gr si Tr vazui :))

btw. aparent mobra de care zici din Sibiu nu e de vanzare:))))

si pare ca trebuie sa nu ai peste 1.70 pt ea

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, El Coyote a spus:

Este vorba de calitatea oamenilor care au vrut sa o cumpere. Dacă tu bagi 800 euro și ceri pe ea  fix 1200  si iti vin oferte de 700-800 euro, ținând cont ca nu ai nevoie de bani. Întrucât salariul tău este ca în afară , cred ca nici tu nu ai da-o. Decât unui pasionat cu banii pe care ii ceri, jos!


Sunt niste aspecte care imi plac mai putin la Honda de la Sibiu. Iar proprietara ba o vinde, ba nu o vinde, ba pune anunt, ba nu pune anunt, de cel putin 2 ani. Cum o cunosti tu, o cunosc si eu. A nu se intelege ca este vorba de hate.

Acum 2 ore, foxbat a spus:

postati bre link cu grup/oferta de vanzare ceva acolo.. ca altfel vorbim vorbe.

e asa de "secret"? bine..ca metoda de vanzare inteleg"secretul" - te face sa ti l doresti:))

btw. e riscant cu prietenii. una doua si te trezesti insurat.costa.


Pai nu stiu daca exista anunt, sincer. Motocicleta aia e precum Excalibur. Doar adevaratul cavaler in armura alba o va putea cumpara si manui cum se cuvine.

Editat de Ruginel
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sincer eu dacă o aveam, in starea în care a făcut-o ea, nu o vindeam. Pentru ca nu mai există decât una la Moțca și aia modificată  însă... cred "speriată" fără acte de prin afară! Nu cred că proprietarul poate bate România cum fac eu pe Crypton.  Sute de km. București  Vama Veche Sibiu Tg Mureș  Ramnicu Vâlcea Brașov. Odorheiu Secuiesc, Păltiniș  Am fost și în Bulgaria cu ea. De la Vv. Nu te oprește nici dreq. Garcea le consideră  scutere,mopede. Ceea ce este foarte bine dpmdv

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, El Coyote a spus:

Sincer eu dacă o aveam, in starea în care a făcut-o ea, nu o vindeam. Pentru ca nu mai există decât una la Moțca și aia modificată  însă... cred "speriată" fără acte de prin afară! Nu cred că proprietarul poate bate România cum fac eu pe Crypton.  Sute de km. București  Vama Veche Sibiu Tg Mureș  Ramnicu Vâlcea Brașov. Odorheiu Secuiesc, Păltiniș  Am fost și în Bulgaria cu ea. De la Vv. Nu te oprește nici dreq. Garcea le consideră  scutere,mopede. Ceea ce este foarte bine dpmdv


Sunt cam cocalareli unele modificari facute, cel putin din perspectiva culorilor, pare ca se vrea sa se imite stilul ala din Asia, dar na, gusturile nu se discuta...insa unele sunt periculoase, cum ar fi suspensia fata care este inexistenta, cred ca mai are 4-5 cm de cursa. Ori amortizoarele sunt praf, ori au nevoie de ceva servisare. Pana la urma poti face cam orice din orice. Nu am inteles nici filtrul ala de aer “sport”. Habar nu am daca este un filtru pe bune, de genul K&N, BMC, Pipercross sau un filtru conic “universal”. 
 

Sunt niste platforme interesante de modificat insa daca as fi vrut sa bag banii in asa ceva, ma orientam mai mult pe un carburator japonez nou, nu imitatie din China ci ceva original si apoi mai vedeam eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 9 ore, El Coyote a spus:

Exista informația pe internet

N-ai înțeles nimic... 🤦‍♂️

Acum 9 ore, El Coyote a spus:

Screenshot_20240122_132124_Photos.jpg

Nu cu urâtul ăsta voiam poză! Să fie la tine el! 🤬

Acum 2 ore, Ruginel a spus:

Excalibur

Rimează cu coor.

Nu m-am putut abține. 😋

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 51 minute, Ruginel a spus:


Sunt cam cocalareli unele modificari facute, cel putin din perspectiva culorilor, pare ca se vrea sa se imite stilul ala din Asia, dar na, gusturile nu se discuta...insa unele sunt periculoase, cum ar fi suspensia fata care este inexistenta, cred ca mai are 4-5 cm de cursa. Ori amortizoarele sunt praf, ori au nevoie de ceva servisare. Pana la urma poti face cam orice din orice. Nu am inteles nici filtrul ala de aer “sport”. Habar nu am daca este un filtru pe bune, de genul K&N, BMC, Pipercross sau un filtru conic “universal”. 
 

Sunt niste platforme interesante de modificat insa daca as fi vrut sa bag banii in asa ceva, ma orientam mai mult pe un carburator japonez nou, nu imitatie din China ci ceva original si apoi mai vedeam eu.

Pai nu a schimbat carburatorul. Ala este Mikuni  stock din câte știu eu. Iar filtrele de aer... în Grecia  la unele le pun o pâlnie în loc și lasă  gura carburatorulului liberă. 

Acum 23 minute, ENEOS a spus:

N-ai înțeles nimic... 🤦‍♂️

Nu cu urâtul ăsta voiam poză! Să fie la tine el! 🤬

Rimează cu coor.

Nu m-am putut abține. 😋

Uratul  ala sunt eu. Iar Crypton x  din ce știu eu modificate mai sunt doar 2 în România.  Unul la Moțca  și unul în 

Galați. Îl are un amic. Exact ca mine . El are busa modificată și un Crypton  modificat. Eu la fel  posesor de crypt doar că am avut R1  modificat pe care l-am.vandut.  dacă nu îți place Uratul ala,  e  de bine. Cel puțin nu ești gay!🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păi nu cred că sunt, eu voiam poze cu prezumtiva vânzătoare! 😜

Agregatul motorizat nu mă interesează deloc.

Editat de ENEOS
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 30 minute, ENEOS a spus:

N-ai înțeles nimic... 🤦‍♂️

Nu cu urâtul ăsta voiam poză! Să fie la tine el! 🤬

Rimează cu coor.

Nu m-am putut abține. 😋

 

Acum 2 minute, ENEOS a spus:

Păi nu cred că sunt, eu voiam poze cu prezumtiva vânzătoare! 😜

Te descurci. Pe fb. Ispas Andreea Ioana. Spor la bălit . Supra i-am vândut-o acum vreo 6 ani Stock

 Și a vrut sa o modifice puțin. Carene noi.  Roti cu  spite, evacuare inox un.filtru sistem de frânare față.  Furca upside down. Motorul este Stock

Screenshot_20240122_231810_Messenger.jpg

Chiar acum, El Coyote a spus:

 

Te descurci. Pe fb. Ispas Andreea Ioana. Spor la bălit . Supra i-am vândut-o acum vreo 6 ani Stock

 Și a vrut sa o modifice puțin. Carene noi.  Roti cu  spite, evacuare inox un.filtru sistem de frânare față.  Furca upside down. Motorul este Stock

Screenshot_20240122_231810_Messenger.jpg

Piesele comandate de la Atena..eu am făcut legăturile de la București.  S-a descurcat cu grecii.  A plătit  i-au trimis piesele .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Telenovela continua.

Isaura vinde un amarat de scuter si toata lumea se agita ca sifonu.

Don Leoncio cu flota de vitezane nu intelege mistourile, dar nici nu poate sa-i faca lipeala lu' Isaura cu eventualul petitor de scutec.

In schimb ne facem reclama degeaba dupa "expertii de pe Discovery". 🤪😂😵💫

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...