Sari la conținut

Accident Tazzy


XCS911
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 54
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Si nici nu e primul accident al tau pe sosea.

 

Eu iti spun cu draga inima sa ramai la off road pana ai carnetul. Imi pare rau de oase, dar sincer daca tu nu te gandesti noi degeaba macanim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea ...

Daca un conservar idiot mic fara carnet busea un motociclist iesea deranj mare, asa toata lumea iti ureaza de bine si se bucura pt ca ai dat cu pumnul.

 

Din partea mea : esti un IDIOT!

 

 

eu nu sunt atat de drastic,dar Inconstient si cam necopt as putea sa mentionez si eu.

 

i-ati permisu' si las-o moale pana atunci chiar daca tentatia e mare

 

oricum eu nu inteleg cum ai ajuns tu sa spargi luneta la pasat cu pumnul..... mergeai ca Superman cu pumnul drept in fata ??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine ca nu a fost mai grav. Iti doresc sa te vindeci cat mai repede si fara urmari si ia-ti naibii permisul ala odata. Daca vrei sa dai examenul aici, pot sa te ajut cu scoala.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mdea ...

Daca un conservar idiot mic fara carnet busea un motociclist iesea deranj mare, asa toata lumea iti ureaza de bine si se bucura pt ca ai dat cu pumnul.

 

Din partea mea : esti un IDIOT!

:cheers:

Si ce e mai trist, e faptul ca nici n-a inteles nimic din greseala pe care a facut-o.Ba mai mult, pare a fi chiar mandru de ceea ce a facut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-are creier cum sa inteleaga ceva ? E doar mindru de cit de tare i-a botit austriacului masina...

 

Sa ne invatam minte ca altadata sa nu mai compatimim pe oricine...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-are creier cum sa inteleaga ceva ? E doar mindru de cit de tare i-a botit austriacului masina...

 

Sa ne invatam minte ca altadata sa nu mai compatimim pe oricine...

Mai era un smecher, pe un alt topic, care dupa ce s-a inteles cu automobilistul si a pus botul la 50 de RON, s-a dus si dat pe-ala in gat la politie.Probabil ca cineva l-a invatat ca poate sa scoata ceva mai mult.Si cand eu am spus ca nu am fost de acord cu atitudinea lui (in sensul ca ori nu lua banii si mergea direct la politie, ori lua banii si respecta intelegerea), au sarit colegii motociclisti si au dat-o pe seama varstei.Mie nu mi s-ar parea ca varsta este o scuza.Mai degraba, educatia.

Dar, ma rog, e parerea mea si-atat.Nu condamn pe nimeni, dar nu sunt de acord sa nu fii responsabil pentru faptele tale,sau pentru deciziile pe care le iei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

norocul tau ca ai dat cu fuga...dar, un gest urat...stai departe de motor pana iti iei carnetu sau urca-te pe moped, macar asa nu intrii la belele...nu ti-o fi dat el prioritate, dar tu nu aveai ce cauta acolo...deci, vina e a ta...mai sunt si dintre noi tupeisti...fratimiu de ex merea cu masina si semnaliza de o duzina de vreme ca face dreapta, si cand sa faca dreapta se trezeste cu un motorist in fundu lui care l-a pocnit zdravan si care, culmea, zmeu, a sarit sa il arda pe fratimiu, de parca era vina lui ca ala statea lipit de el(conducea o duba si oglinda centrala nu avea sa il vada)...si uite-asa marele motociclist imbecil s-a trezit jos cu tot cu motor si casca cu care era pregatit sa loveasca...deci, din pacate, conservari conservari, da si d-ai nostrii sunt multi care gresesc :cheers: bafta la examen si insanatosire grabnica...

 

stai departe de motor ca risti dosar penal in astfel de sit

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

binenteles aici putem sublinia si greseala soferului cu conserva, dar, si felul tau imatur in care ai rezolvat situatia, fugind de resopnsabilitate asemeni unui copil care sparge un geam...poate ai primit o invatatura din asta...eu am o replica "atunci cand ma sui pe 2 roti, fie ele motor sau bicicleta si ma avant in trafic, sunt constient de riscuri si pregatit sa imi asum responsailitatile pt faptele mele"...eu unu cred ca e buna...mai ales cat viata ta si chiar a unora depinde de tine si de cei care sunt alaturi de noi pe sosele :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bai frate, mai bine postai la "iresponsabili si urmari ale prostiei lor"!! :)

fara permis, fugi de la locul accidentului (nu e caz penal aici) si apoi intri pe forum si ne spui ca nu ai nici macar 18 ani impliniti... :cheers:

du-te, fratele meu, fa scoala, ia permisul ala si incearca sa fii decent.

... cat despre lovitura, imi pare rau ca s-a intamplat si ma bucur ca nu e mai rau. Ai grija de tine, e pacat sa nu te poti bucura de "libertate" practicand hobby-ul asta.

Fa-te bine si ia-ti permis!! :D

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

La varsta de 18 ani fara 2 saptamani, pe vremea cand faceam scoala de soferi pentru B si mai aveam cateva zile pana la examen, am primit o Mobra Hoinar cadou. Am curatat la ea cateva zile si am adus-o in stare buna de functionare. Am zis ca merita sa o scot pe strada si sa dau o mica tura. Mobra a accelerat repede si uite cum mergeam eu cam cu 60 la ora. La un moment dat pe sensul meu de mers era un trabant care se deplasa cam cu jumatate din viteza mea de mers sau poate chiar era in proces de franare. Eu am strans frana fara dar roata nici macar nu avea camera. Mergeam cu ea desumflata. Nici nu a schitat vreo frana motocicleta. Eu eram, atentie: IN PIELEA GOALA, IN PICIOARELE GOALE SI CU NISTE BLUGI TAIATI SCURT PE MINE. Am lovit trabantul, am cazut si m-am dus vreo 10 metri taras pe asfalt. Aratam de parca ma dadusem pe razatoare. Jumate de spate belit, un genunchi si un cot zdrente, sperietura cat incape.

 

L-am mituit pe ala cu trabantul ca sa nu ciripeasca nimic ca nu mai pupam permis mult timp. Asta mi-a fost invatatura de minte. De atunci nu am mai comis ilegalitati cu autovehicule. Au trecut 11 ani de atunci, am luat examenul de B din prima, nu am fost implicat in nici un accident major, nu am avut permisul suspendat in viata mea.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

F frumos Tazzy, bravos...esti un erou. Recunosc ca inca nu am nici eu permis (in feb incep scoala), dar nu ies pe drumuri publice circulate intens pe motor nici sa ma picuri cu ceara. Ma desfasor pe dealuri unde nu pun in pericol viata nimanui in afara de a mea...si daca se intampla sa fiu nevoit sa merg cativa km p vreun drum public o fac cu mare atentie, cu farul aprins si sub limita legala. Te sfatuiesc sa astepti naibii pana iei carnetul, stiu ca e al naibii de greu ca tot asta fac si eu acum, dar n-avem de ales...cearta-te cu mamele noastre ca nu ne-au facut mai devreme daca asta nu iti place ;)) iti urez insanatosire grabnica si eu consider ca vina iti apartine cel putin in proportie de 70%. Bafta si ai grija de tine! :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am spus cele de mai sus ca sa realizati ca minorii au o tendinta naturala sa faca prostii. D-aia nici nu sunt pedepsiti penal ca adultii. In timp maturitatea in gandire apare. Dati-i un pic de timp. E bine ca invata din greseli reparabile.

 

Pentru mine simplul fapt ca a spus adevarul (putea sa minta, nu stia nici pamantul) si ca a recunoscut ca a gresit sunt circumstante atenuante.

 

P.S. El e de vina 110% nu 70%. Asta nu inseamna ca trebuie sa il impuscam. Eu personal cel putin nu am calificarea necesara de a arunca cu pietre in el. Ca si in biblie. Cel fara de pacat sa dea cu piatra.

Editat de Dragon Warrior
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

La puscarie cu tine

ehh dupa cum ziceam

deaia mi s-a scarbit de forumul asta

din cauza genurilor asta de oameni :bow:

sincer sa fiu...te-ai anajat intr-o discutie aiurea poate doar cu scopul de a te lua cu lumea la cearta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...