Sari la conținut

A APARUT MOTOCICLISMO 48


boris_zx9r
 Share

Postări Recomandate

Motociclismo nr 48 e de acum pe piata (bine, de vreo doua saptamani, dar, cu scuzele de rigoare, am postat cu intarziere). Ce veti citi / vedea ori ambele: BMW R 1200 GS Triple Black testat pe plaiuri mioritice, un duel in familie intre CBR600F si CBR600RR, dar si un comparativ italiano vero. La rubrica destinata vremurilor trecute Fabrizio Pirovano isi scoate motocicletele la o tura pe Monza, in timp ce actualitatea moto vine cu multe stiri din sezonul sportiv proaspat incheiat. Lectura placuta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

A venit si iarna,cu frigul ei cu tot,unde ingheata si hartia in tipografie,de sarim peste nr din noiembrie......si poa si cel ded decembrie....?ca in ultimii ani ?cre ca imi iau un "TopGear" pana la urma.. :angryfire: :angryfire:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

da de ce tie frica de aia nu scapi de la sfarsitul lui septembrie tot caut ceva nou si pe omv si etc...sper ca in primavara chiar sa reveniti e cea mai tare revista moto din ro daca nu e nasol ronmania nu mai are revista moto speram sa nu se ajunga la asta...bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

salutare! Cu parere de rau, Motociclismo ingheata pana la primavara. O sa incercam sa revenim cu forte proaspete, dar pana atunci va puteti incalzi cu numerele trecute, aproape sigur ceva interesant a fost trecut cu vederea. bafta si sarbatori fericite !!

Cu alte cuvinte a murit si Motociclismo. Am ramas fara lectura! :angryfire: De data asta nu mai putem da vina pe calitatea revistei pt ca era perfecta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

in concluzie,din 3 reviste moto autohtone am ramas cu 0. Nu stiu daca restrictii financiare au dus la asta. Ultimul nr motociclismo,din 84 de pagini are 15 publicitate,nu gratuita cred ( plus 5 pagini obositoare cu agasantul r1200gs,tot reclama mascata). Daca veti reusi sa reveniti,revedeti va rog nr 1 si promisiunile de acolo. V ati indepartat de cititori. Succes !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si scuze pentru intarzierea raspunsului oficial!

 

Revista Motociclismo nu a murit, revista se transforma! :) (scuze, nu m-am putut abtine de la gluma asta)

 

Deci revista nu a murit, doar va aparea cu frecventa redusa in 2012, din cauza conditiilor economice! Adica va aparea trimestrial, incepand cu 1 martie 2012. Deci in martie, iunie, septembrie si decembrie. Va fi ceva mai groasa, pentru a compensa cat de cat pierderea numerelor in plus si va avea formatul cam acelasi, in mare, satisfacand cerintele tuturor bikerilor (strada, pista, enduro, cros, aventura, touring, de toate).

 

Acum lucram si la conceptia unui tip de abonament cat mai facil, astfel incat cei care doresc sa poata sa primeasca revista acasa atunci cand apare, sa nu mai fie nevoiti sa caute.

 

Cu scuzele de rigoare pentru rarirea numerelor revistei, va indemn sa ramaneti alaturi de noi si in 2012! O sa vedeti ca merita!

 

P.S. @kevin 77 - cele 15 pagini de publicitate sunt semnificativ mai putine daca iei in considerare faptul ca reclamele la posturi de radio, TV, alte reviste, evenimente sunt ceea ce se cheama cross-promotion (noi le facem reclama lor, ei ne fac noua, fara niciun ban dat nici de unii, nici de altii). Si in calitate de autor al articolului cu BMW GS, te rog sa-mi spui ce te-a facut sa crezi ca e vorba de reclama mascata. Adica unde crezi ca i-am exagerat calitatile sau i-am mascat defectele. In alta ordine de idei, multumim foarte mult ca ne cumperi si citesti revista si nu ezita nici pe viitor sa ne spui ce-ti place la ea si ce nu! Stim ca multe dintre lucrurile despre care vorbeam in primul numar s-au pierdut oarecum pe drum, dar asta s-a intamplat in mare parte din cauza situatiei pietei moto in continua deteriorare din ultimii ani. Cand nu sunt bani, e greu sa faci proiecte interesante si, cand nu ai sustinerea unei piete moto cat de cat sanatoase, e cam imposibil sa faci toate lucrurile pe care le promiteam acum aproape cinci ani. Cu toate acestea, imi place sa cred ca spiritul revistei a ramas intact. Adica articole pertinente, realizate de oameni care stiu despre ce vorbesc si o acoperire cat mai larga a tuturor gusturilor posibile (strada, pista, off-road, sport etc). Plus comunicare cu cititorii si acceptarea criticii, mai ales a celei constructive. Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut si scuze pentru intarzierea raspunsului oficial!

 

Revista Motociclismo nu a murit, revista se transforma! :) (scuze, nu m-am putut abtine de la gluma asta)

 

Deci revista nu a murit, doar va aparea cu frecventa redusa in 2012, din cauza conditiilor economice! Adica va aparea trimestrial, incepand cu 1 martie 2012. Deci in martie, iunie, septembrie si decembrie. Va fi ceva mai groasa, pentru a compensa cat de cat pierderea numerelor in plus si va avea formatul cam acelasi, in mare, satisfacand cerintele tuturor bikerilor (strada, pista, enduro, cros, aventura, touring, de toate).

 

Acum lucram si la conceptia unui tip de abonament cat mai facil, astfel incat cei care doresc sa poata sa primeasca revista acasa atunci cand apare, sa nu mai fie nevoiti sa caute.

 

Cu scuzele de rigoare pentru rarirea numerelor revistei, va indemn sa ramaneti alaturi de noi si in 2012! O sa vedeti ca merita!

 

P.S. @kevin 77 - cele 15 pagini de publicitate sunt semnificativ mai putine daca iei in considerare faptul ca reclamele la posturi de radio, TV, alte reviste, evenimente sunt ceea ce se cheama cross-promotion (noi le facem reclama lor, ei ne fac noua, fara niciun ban dat nici de unii, nici de altii). Si in calitate de autor al articolului cu BMW GS, te rog sa-mi spui ce te-a facut sa crezi ca e vorba de reclama mascata. Adica unde crezi ca i-am exagerat calitatile sau i-am mascat defectele. In alta ordine de idei, multumim foarte mult ca ne cumperi si citesti revista si nu ezita nici pe viitor sa ne spui ce-ti place la ea si ce nu! Stim ca multe dintre lucrurile despre care vorbeam in primul numar s-au pierdut oarecum pe drum, dar asta s-a intamplat in mare parte din cauza situatiei pietei moto in continua deteriorare din ultimii ani. Cand nu sunt bani, e greu sa faci proiecte interesante si, cand nu ai sustinerea unei piete moto cat de cat sanatoase, e cam imposibil sa faci toate lucrurile pe care le promiteam acum aproape cinci ani. Cu toate acestea, imi place sa cred ca spiritul revistei a ramas intact. Adica articole pertinente, realizate de oameni care stiu despre ce vorbesc si o acoperire cat mai larga a tuturor gusturilor posibile (strada, pista, off-road, sport etc). Plus comunicare cu cititorii si acceptarea criticii, mai ales a celei constructive. Toate bune!

 

 

De ce nu va ganditi la un abonament prin care sa se primeasca revista in format electronic?

Se castiga mult excluzandu-se tipografia.

Viitorul nu mai e, nicidecum, al formatului tiparit, deci, mai devreme sau mai tarziu tot aici se va ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am toate numerele Âşi voi lua în continuare revista, Âşi asta nu doar pentru că e singura de pe piață. Legat de GS, scuză mă te rog dacă te am jignit. Nu articolul e problema,ci obiectul lui (e o antipatie personală acest motor supraevaluat Âşi megapromovat). Cred că m a luat valul,dar mă irită realmente să tot văd peste tot GS. Nu mă apuc acum să denigrez GS ul,nu ăsta e subiectul topicului,sunt destule dealtfel pe tema asta. Mult succes Âşi abia aÂştept următorul număr!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am toate numerele Âşi voi lua în continuare revista, Âşi asta nu doar pentru că e singura de pe piață. Legat de GS, scuză mă te rog dacă te am jignit. Nu articolul e problema,ci obiectul lui (e o antipatie personală acest motor supraevaluat Âşi megapromovat). Cred că m a luat valul,dar mă irită realmente să tot văd peste tot GS. Nu mă apuc acum să denigrez GS ul,nu ăsta e subiectul topicului,sunt destule dealtfel pe tema asta. Mult succes Âşi abia aÂştept următorul număr!

 

Nici vorbă de jignire. Chiar te rog să ne spui de fiecare dată ce-ți place și ce nu. Te înțeleg la faza cu GS-ul, și eu sunt oarecum la fel. De fapt cred că am și scris în articol că aș fi vrut să-i găsesc nod în papură GS-ului, pentru că prea e lăudat din toate părțile. Adică ideea generală a articolului ar fi ceva în genul "aș vrea să găsesc motive să nu-mi placă motocicleta asta, dar, în afara popularității excesive, nu prea am găsit nimic". Și asta e realitatea. Poate să-ți placă motoreta sau să-ți displacă, dar adevărul e că e foarte bună.

 

Mulțumim de urări!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum lucram si la conceptia unui tip de abonament cat mai facil, astfel incat cei care doresc sa poata sa primeasca revista acasa atunci cand apare, sa nu mai fie nevoiti sa caute.

ar fi binevenita o treaba ca asta. cred ca in 2009 sau 2010 am avut abonament la ea si la un moment dat venea cu un curier. destul de greu si cred ca si scump. dar v-ati achitata de obligatii. apoi, nu am mai gasit talonul de abonament in revista

daca veti gasi o solutie cu abonamentul ar fi OK, sa nu mai trebuiasca sa fug prin toate benzinariile si hypermarketurile dupa ea. ca in ciuda problemelor, eu am vazut ca se epuiza rapid...

oricum revista din italia e mai groasa ca asta din romania. nu stiu acolo cum apare ... dar succes ! asteptam editia din martie.

Editat de chv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum lucram si la conceptia unui tip de abonament cat mai facil, astfel incat cei care doresc sa poata sa primeasca revista acasa atunci cand apare, sa nu mai fie nevoiti sa caute.

ar fi binevenita o treaba ca asta. cred ca in 2009 sau 2010 am avut abonament la ea si la un moment dat venea cu un curier. destul de greu si cred ca si scump. dar v-ati achitata de obligatii. apoi, nu am mai gasit talonul de abonament in revista

daca veti gasi o solutie cu abonamentul ar fi OK, sa nu mai trebuiasca sa fug prin toate benzinariile si hypermarketurile dupa ea. ca in ciuda problemelor, eu am vazut ca se epuiza rapid...

oricum revista din italia e mai groasa ca asta din romania. nu stiu acolo cum apare ... dar succes ! asteptam editia din martie.

 

Salut. Am fost in Italia, la Sezze mai exact (un sat istoric aflat la circa 100 de kilometri de Roma), si la Roma, iar acolo gaseai revista Motociclismo aproape peste tot. De exemplu: la metrou, in aeroport, la chioscurile de ziare, etc.. Indiferent daca e oras sau sat, in Ialia gasesti reviste moto peste tot. Dar in Italia motociclismul este ca o religie, iar la noi este asa cum este.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asteptam cu nerabdare aparitia urmatorului numar, tinand cont ca va fi mai "voluminos"...totusi sper ca pretul nu va fi foarte "exclusivist", si de asemenea sper ca tirajul va avea un numar mare de exemplare, pentru toti cititori din tara.

 

:cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

]

Salut si scuze pentru intarzierea raspunsului oficial!

 

Revista Motociclismo nu a murit, revista se transforma! :) (scuze, nu m-am putut abtine de la gluma asta)

 

Deci revista nu a murit, doar va aparea cu frecventa redusa in 2012, din cauza conditiilor economice! Adica va aparea trimestrial, incepand cu 1 martie 2012.

 

 

 

asa. deci a aparut la 1 martie sau nu am gasit-o eu pe piata?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

]

Salut si scuze pentru intarzierea raspunsului oficial!

 

Revista Motociclismo nu a murit, revista se transforma! :) (scuze, nu m-am putut abtine de la gluma asta)

 

Deci revista nu a murit, doar va aparea cu frecventa redusa in 2012, din cauza conditiilor economice! Adica va aparea trimestrial, incepand cu 1 martie 2012.

 

 

 

asa. deci a aparut la 1 martie sau nu am gasit-o eu pe piata?

 

 

astazi este 9 martie ...si nu am gasit revista la chioscurile de ziare...:scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...