Sari la conținut

Virago 250 pentru incepător în oraș


adrian_mirea
 Share

Postări Recomandate

Legat de ghidon, pe mine mă interesează doar ceva care să fie suficient de înalt încât să treacă de oglinzile mașinilor, și eventual să fie șî mai comod decât ghidonul standard pentru o persoană ceva mai înaltă; cam ce tip de ghidon ar trebui să caut? Îmi e suficientă o denumire apoi mă mai uit și eu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Legat de ghidon, pe mine mă interesează doar ceva care să fie suficient de înalt încât să treacă de oglinzile mașinilor, și eventual să fie șî mai comod decât ghidonul standard pentru o persoană ceva mai înaltă; cam ce tip de ghidon ar trebui să caut? Îmi e suficientă o denumire apoi mă mai uit și eu...

Cred-ca un mini ape ti-ar place, exemplu un dragstar de 400cc cu mini ape post-25613-0-70393200-1320099957_thumb.jpg :cheers:

 

JESUS!!!:yikes:

Si mai sunt multe exemple de astfel de xtreme! :friends:

Editat de IceLord
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu unul asa ceva mi-as lua pentru un oras aglomerat precum Bucurestiul Varadero, pentru Constanta sunt multumit cu ltd ul meu iar pentru drumuri mai lungi clar trebuie sa imi iau ceva mai mare .

 

He he plus ca are motor in V de cruiseras ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

sa-ti iei mini cruiser pt oras e ca si cum ti-ai lua autobuz pentru carat caramizi.. adica, poti cara si caramizi cu autobuzul dar nu ar fi mai normal sa-ti iei basculanta?

Dincolo de asta, daca-ti plac cruiserele atunci da, un mini cruiser este cel mai potrivit pentru oras iar Virago de 250 este o varianta f buna, poate singura mai buna ar fi dragstarul de 250.

Cu racirea nu o sa ai probleme, doar cu cuplul. In 2 ani daca ai un stil mai violent o sa ajungi sa o omori. La modul meu de mers nu a prea rezistat, am reparat-o si i-am vindut-o unui prieten care, din cauza ca probabil e mai "cumpatat" merge cu ea de 3 ani zilnic prin oras fara cea mai mic problema (era modelul de 125, identic cu cel de 250 doar pistoanele difera)

 

din pdv consum este adevarat, nu sare de 3-3.5 nici in varianta in care mergeam eu cu ea, adica blana din a 1-a pina in a 5-a si schimbat numai aproape de limitare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator MosRahao

eu m-am inteles (si ma inteleg) bine cu micul virago de 250. si in oras si pe-afara.

 

comenzi avansate și la ce folosesc?

 

nu gasesc oportun sa o impopotzonezi cu comenzi avansate. virago de 250 e o motocicleta ieftina si nepretentioasa, ceea ce au scris mai sus altii despre comenzile avansate e perfect real si valabil dar pentru motociclete mai hotarate, e apoape bizara echiparea unei motorete mici cu asa ceva... bine, doar daca nu te dau banii afara din casa (nu cred ca-i cazul, nu?)

Editat de Festina Lente
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

fain asa :)

 

 

La 189 cat am eu si pe Honda shadow chiar cu comenzi avansate stau ca pe poket bike.Pa :wave: choppere, numai enduro,cross si viteza!!

Acum un supermoto pe care te urci cu scaunelul si il parchezi doar daca ai bordura!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...