Sari la conținut

Accident Unirii


emylyo
 Share

Postări Recomandate

Era o cunostinta in autobuzul 117, pe la 19.30, plecand de la Unirii, si a dat autobuzul peste un motociclist. Cred ca e acelasi accident. Smurd-ul a fost acolo in 5 minute.

Amanunte, daca exista, maine, cand o intreb.

 

P.S. Cunostinta nu parea alarmata la telefon, am presupus ca e minor, dat pe jos, ceva vanatai si cam atat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aici bikeru... :unsure:

 

"Alegz Alex

imi pare rau sa anunt....pe blvd. unirii a mai cazut unul dintre noi...nu am apucat sa postez mai devreme....numarul motocicletei era B-08-TAV...se pare ca era accidentat destul de rau..."

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am fost impreuna...la verde am plecat amandoi...eu am vazut autobuzul cum vine din stanga,el nu....se reface dar o sa fie greu... :(

Editat de jhn05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa treaca un autobuz pe rosu ? S-a prostit neamul lu' Manivela ? Sper ca soferul sa ramana fara paine si sa infunde puscaria. Aaaa, scuze ca i-am zis sofer, poate mai bine conducator auto ... :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

nu ma mira ca un sofer ratb a trecut pe rosu..mai nou si astia au intrat in tagma cretinilor..pe 4,8,etc. roti..daca stationeaza nici nu se mai sinchisesc,de multe ori,sa dea semnal si-ti trag de volan fix in fata ta..ca-i doare undeva de ce-i in juru' lor..multa sanatate motoristului!

Editat de iulia_boris
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@Iulia, nu-mi vine sa cred ca sunt de acord cu tine :P Dobitocii trag de volan in fata ta mai ales atunci cand pleaca din statie CU sau FARA alveola, considera ca au prioritate de fiecare data. Dupa taximetristi pe astia ii injur cel mai des in trafic. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dobitocii trag de volan in fata ta mai ales atunci cand pleaca din statie CU sau FARA alveola, considera ca au prioritate de fiecare data. Dupa taximetristi pe astia ii injur cel mai des in trafic. :finger:

chiar au prioritate ...

La apropierea de o statie de troleibuz sau autobuz prevăzută cu alveolă, din care conducătorul unui astfel de vehicul

semnalizează intentia de a iesi, conducătorul de autovehicul care circulă pe banda de lângă acostament sau bordură este

obligat să reducă viteza si, la nevoie, să oprească pentru a-i permite reintrarea în trafic.

:crack:

no offence ! :makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cum sa treaca un autobuz pe rosu ? S-a prostit neamul lu' Manivela ? Sper ca soferul sa ramana fara paine si sa infunde puscaria. Aaaa, scuze ca i-am zis sofer, poate mai bine conducator auto ... :finger:

 

Pffffffffff :lol: :lol: cred ca nu stii cu cine ai de a face ori nu ai mai iesit pe strazi de mult , asta cu trecutul pe rosu cred ca e sarcina de servici/sport la ratb,trec autobuze, troleibuze tramvaie intr-o veselie, eram pe verdele cel mai verde cind m-am trezit alergat de un vatman de pe 41 ce se credea capitanul Hook la cirma corabiei. Cred ca intra necuratul /duhul de la pitesti in ei cind se trezesc ca, conduc imensitati si zic lasa ma ca ma fereste lumea iar politia nu imi ia carnetul ca sar pasagerii cu gura .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

..va zic sigur o chestie-- au camere de filmat peste tot in autobuze (astea noi, mercedes..).

... filmeaza usile- daca e sa cada vr-unu', traficul pe laterale- ca retrovizoarele, in fata/spate in caz de accident.. :bigstar:

..daca chiar a trecut pe rosu si a avut alea in functiune, a be..t'o! :rusinica:

..deasupra capului soferului se poate vedea monitorul cu ce filmeaza camerele..inregistrarile se pastreaza un timp...

pot fi cerute de politie sau.. :unsure: sefi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Autobuzul e mare, se vede, chior sa fii si tot i-l vezi. Strada nu e loc pt descarcat adrenalina. De ce-ti iei R1? Sa mergi cu 50km/h? Chiar daca respecti regulile de circulatie scrise, sint unii care nu le respecta si se infig in voi? Sau, cum am spuso de zeci de ori pe acest forum, " mie nu mi se intimpla, altii sint prea prosti sau prea ghinionisti"!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

În urmă cu aproximativ un an a făcut un autobuz o Âşmecherie dintr-asta,a trecut pe roÂşu Âşi nu l-a nimerit pe primul care a plecat pe verde ci pe al doilea, o Skoda Octavia. Autobuzul a ajuns pe trotuar unde a omorât un bărbat. Dacă nu ar fi existat camerele toată lumea ar fi spus că autoturismul e vinovat....

Purtați camere pe mobră Âşi pe conservă,oricând,e păcat să nu ai când s-au ieftinit aÂşa mult.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aia cu tramvaiele sunt cei mai nesimtiti,ei considera oricum ca au prioritate intotdeauna,nestiind ca de fapt au numai prioritate cand fac la stanga fata de restul masinilor.

Colegu' tramvaiele au prioritate cand merg in acelasi sens cu tine si vireaza dreapta, nu stanga. In rest respecta celelalte reguli de circulatie ca restul participantilor la trafic, inclusiv pietoni pe treceri de pietoni( cam uita asta ).
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din cate am vazut eu sunt multi "profesionisti" pe tramvaie si autobuze care pleaca pe ROSU . De multe ori intra bine de tot in intersectie pana se face verde. Unde s-or fi grabind pentru o secunda sau doua dracu stie. Eu si de pe verde daca plec tot dau de intarziati in intersectie :laugh:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mortiii matiiii!Altfel nu pot sa spun.De cate ori era sa ma indes sub autobuze,maxi-taxi,dube etc!II doare fix in p..a de oricine de pe sosea!Am vazut cum un sofer de pe linia 300 era sa imprastie un moto-politist la Miciurin,un baiat ce mergea la aceeasi sala cu mine.Carnet suspendat si mustrare d-aia cu clabuci :))))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...