Sari la conținut

Judetul Prahova,Crucea Domnitorului


avic71
 Share

Postări Recomandate

Vara aceasta am decis ca este timpul sa schimb sport-turing pe enduro-turing si cred ca am facut alegerea corecta. Nu mai trebuie sa merg sute de kilometri pe asfalt "de calitate" pentru a putea spune ca a fost o tura reusita. Sambata 29/10 am plecat cu gandul ca poate este ultima iesire din acest an si am vrut neaparat sa vad peisajul de toamna prin padurile de la munte.Am plecat fara o tinta anume, doar cu o harta printata de pe Google de care nu am avut pana la urma deloc nevoie.Am mers catre Ploiesti apoi Plopeni si stanga catre Cosminele, apoi Melicesti,Crucea Domnitorului,prim padure spre Bustenari,Telega si retur.Locurile erau brazdate proaspat de motoare de offroad (fro zece) dupa susele unei batrane, "da mata nu te poti tine dupa ei, si poate te ratacesti prin padure.Si singur".Fotografii puteam face cu sutele dar sa opresc la fiecare cotitura m-i sa parut frustrant atunci si i-mi tot spuneam ca sigur voi gasi ceva si mai interesant,astfel ratand cateva locurideosebite.In speranta ca anul viitor voi reusi sa impart aceste frumuseti si cu altcineva incerc sa va arat si cateva fotografii.

 

https://picasaweb.go...imbare291020011

Editat de avic71
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat, locurile sunt superbe pe la bustenari pe acolo si nici nu e foarte rau drumul, cel mai bine e sa ai si ceva timp de pierdut , eventual pt. un gratar(murele sunt genial de bune prin luna august).Felicitari de tura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...