Jump to content
Sign in to follow this  
bu2

drift trike

Recommended Posts

care va bagati pe curbele de la Daia? :)

care va bagati pe curbele de la Daia? :)

!

Campinonatul judetean de drift-viteza???

din ce am citit pe forumuri....de aici au plecat cu modificarile:

http://www.kmart.com/shc/s/p_10151_10104_00628388000P?prdNo=1&blockNo=1&blockType=G1

au adaugat roti de kart imbracate in teava de pvc sau polipropilena.

sau trikuri facute de ei...din parti ale bicicletelor vechi...sau construite de la 0 din piese separate.

cred ca totusi le mai trebuie si cate un disc de frana,sau sistem franare pe fiecare roata din spate.nu cred ca e de ajuns doar frana pe roata fata.

cred ca actionand frana pe una din rotile spate mai poti reduce din unghiul de rotire...in caz ca gresesti traiectoria....nu mai iesi in decor sau te rotesti 360 grade :)

chiar sunt curios care o sa fie primul in giurgiu,...sau in tara care sa se dea asa pe curbe :))

nu prea sunt la noi drumuri asa virajate si fara prea multa circulatie.

sau daca nu ...varianta motorizata :))

mda, super am văzut odată o jucărie dinaia... parcă se Âşi făceau de nuÂştiu ce firmă prin state... a fost un fel de reclamă mascată prin nitro cyrcus la un moment dat, nu mai Âştiu prin care. uite: http://www.youtube.com/watch?v=cblpJ4nOhSg&feature=related pare factory build nu home made... se dădeau cu ele Âşi la vale drift...

dar pe la noi cred că-ți rupi capul.... trebuie asfalt perfect Âşi CURAT nu plin de pietricele pe margine...

dap sunt si factory build-linku de pe kmart...la care schimba rotile :) cu cele de la green machine...tot de pe kmart

sau home build.sunt o gramada de filmulete pe youtube cu modul de construcite.

de aceea ziceam ca trebuie si un sistem de franare pe spate....daca ai ajuns pe margine...la noi e jale..nu o mai controlezi deloc.

cred ca tot pe la munte pe undeva se gaseste un asfalt curatel si putin circulat...abia astept sa vad filmuletele din romania :)

Eu m-am apucat sa imi construiesc asa ceva acu sunt la jumatatea lucrarii si tot avansez sper sa iti placa Traian.

post-71226-0-29602500-1353789927_thumb.jpg

post-71226-0-32528200-1353789935_thumb.jpg

post-71226-0-42590700-1353789943_thumb.jpg

post-71226-0-44036000-1353789949_thumb.jpg

post-71226-0-49921100-1353789956_thumb.jpg