Sari la conținut

accident ion ionescu de la brad


riderontornadoes
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 195
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Condoleante! RIP!

 

Accidentul acesta nu are legatura cu vremea, acelasi lucru s-ar fi intamplat si vara la 35 grade afara.

Saracul a avut ghinionul sa fie el acolo si nu o masina. Ghinion. Trist!

Celor care tin vorbesc prostii aici pe acest topic sa le fie rusine.

Sunteti niste nesimtiti, un om a murit, fie el strain, motociclist sau sofer de masina, este un om nevinovat.

Limitati-va iesirile si ganditi inainte sa postati pentru ca altceva nu aveti de facut!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Baiatul se ducea la munca , avea si masina dar era prea indragosit de motoare si nu putea sa isi lase motorul asa repede pe dreapta.

 

Maine va fii ingropat . Familia e distrusa ...

 

puya - vezi cumetre de treaba ta si fa reclama la odorizante in alta parte ;)

 

 

1. Nu se ducea la munca

2. Nu avea masina (motorul era singurul lui mijloc de locomotie)

...trust me, e vecinul meu si stiu foarte bine

Editat de strumfy
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate legile la noi sunt cum sunt si ea va scapa cu o amenda si permisul suspendat trei luni. Evident dosar penal si pedeapsa fara executare.

Practic viata ei nu se va schimba cu nimic cu toate ca a curmat o viata.

Permisul retinut pana la finalizarea cercetarilor, suspendat ulterior si anulat daca este condamnata, chiar daca va fi pedeapsa cu suspendare. Peste x ani, dupa ce i se "curata" cazierul va putea sa-si ia din nou permis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa-l odihneasca.

 

Gumele lui erau pietre, nu ebonite. Din pacate n-a avut bani.

Daca mergeti la temperaturile astea, va rog eu mult de tot.... puneti gume moi si inmuiati cat puteti suspensia; eventual alt ulei in furca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Permisul retinut pana la finalizarea cercetarilor, suspendat ulterior si anulat daca este condamnata, chiar daca va fi pedeapsa cu suspendare. Peste x ani, dupa ce i se "curata" cazierul va putea sa-si ia din nou permis.

Permisul nu este suspendat pana la finalizarea cercetarilor, este retinut plasticul dar nu i se suspenda dreptul de a conduce decat dupa finalizarea cercetarilor, pana atunci este nevinovata, in concluzie are dreptul sa conduca. I se elibereaza dovada retinerii permisului si ea poate fi reinoita lunar, i se retine permisul doar dupa ce se da o sentinta in proces, iar asta poate dura ani dupa cum bine stim... e suficient sa spuna "nu a fost vina mea, mergeam regulamentar cand el a venit cu viteza foarte mare, avea in jur de 343 km/h si m-a lovit. Inca functioneaza prezumtia de nevinovatie, chiar daca lucrurile sunt evidente. Eu unul asa stiu si nu doar din auzite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum m-am intors acasa, am fost si la inmormantare...

Pacat de tineretea lui! Ma bucur ca am fost cativa prezenti si ca l-am putut insoti pe ultiumul drum!

Inca odata, condoleante familiei si prietenilor!

Sa-i fie tarana usoara!

 

Aveti grija in trafic!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum o ora plimbandu-ma acum prin cartier (13 septembrie) spre o bodega ce vinde cafea observ pe o masina parcata o poza cu textul NU TE VOM UITA NICIODATA....trec usor de ea si ma opresc,ma intorc...al vad pe gogoasa (porecla din cartier)in poza ,se declansaza un mare poc in mintea mea , :disappointed: nu imi vine a crede era chiar gogoasa baiatul cu care ma plimbam cu scuterul acum 2 ani cand el nu avea motor ci un yamaha aerox ....primesc confirmarea ca a patit-o hmmmmm tot nu cred ma hotarasc sa merg la blocul unde locuia ...vad la etajul 1 atasat pe bloc un poster mare cu poza lui ,confirmarea finala....PACAT !!! RIP gogoasa!! :rose:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

suntem la sfarsitul lui noiembrie. credeam ca masacrul a incetat.

P.S. am vazut azi la tv ca vreo 60 e motociclisti vor sa protesteze fata de acest accident. reportera a mentionat ca victima circula regulamentar,drum cu prioritate. apoi o da in balarii. spune ca vreo 200 de accidente au avut loc din vina motociclistilor,ca nu au adaptat viteza la rahat.punct. or s-au cretinizat cate unii ori toti. ce legatura are un cetatean cinstit care e victima absolut nevinovata a unui accident de circulatie cu un (cuvant urat) care fuge cu o motocicleta pe o roata iar el nici nu are permis?

P.S.2. Dumnezeu sa-l ierte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut foarte mult sa vin azi....Dar asta e, :rose: :rose: .

Si terminati cu prostiile.(punct)

 

offtopic: puya, ai nume smecher, ai r1, ai si zeu la numar ... ce mai cauti pe forumu asta al muritorilor de rand?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

As fi vrut foarte mult sa vin azi....Dar asta e, :rose: :rose: .

Si terminati cu prostiile.(punct)

 

offtopic: puya, ai nume smecher, ai r1, ai si zeu la numar ... ce mai cauti pe forumu asta al muritorilor de rand?

 

offtopic.gif . bagree.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Multumim tuturor motociclistilor care au fost azi alaturi de Dragos pe ultimul drum, inclusiv celor care au avut cateva probleme cu motoarele din cauza ca le-au fortat. Sunt sigura ca Dragos ne-a privit si a stiut ca totul e pentru el. Au fost 2 reportaje la PRO TV si PoveSTIRI adevarate. Cine vrea filmulete de azi, sa-mi dea un pm.

Ai grija de noi Dragos asa cum te-am rugat in biserica si odihneste-te in pace! Ne vei lipsti enorm! :((

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza asta te face sa ingheti ,este poza de care va spuneam ca mi-a confirmat decesul lui gogoasa ,nu vreau sa ma gandesc ce va fi in sufletul familiei cand vor intra maine in scara de bloc ,cu poza asta la geamul unde acum 3 zile cineva intra in camera

post-35215-0-27526700-1321987908_thumb.jpg

Editat de slim_daddy40
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

poza asta te face sa ingheti ,este poza de care va spuneam ca mi-a confirmat decesul lui gogoasa ,nu vreau sa ma gandesc ce va fi in sufletul familiei cand vor intra maine in scara de bloc ,cu poza asta afla la geamul unde acum 3 zile cineva intra in camera

 

 

Da..stiu e dificil dar familia nu s-a simtit prost din cauza motocilistilor..din contra. Bannerul pe care tu-l stii la scara lui a fost pus duminica seara de catre 2, 3 motociclisti. Te blocheaza 2 minute si mii se ganduri iti trec prin minte cand vezi bannerul dar si ei vor sa vada acea poza..au toata casa plina cu fotografii lipite pe pereti cu el, e modalitatea prin care prietenii au vrut sa-l aduca langa ei si sa aduca recunostinta si respect

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum ceva ani pe A2 am oprit intr-o benzinarie sa alimentez si sa bag o tigara. O femeie a venit la mine si mi-a oferit un biscuite si un suc. Mi-a zis inainte sa-i pot multumii " spune bodaproste si ai grija de tine". Atunci am inteles ca familile , prietenii , toti care au o legatura cu omul pasionat de motociclism se leaga de pasiunea celui decedat. Ca atat mai ramane. Este foarte frumos ce ati facut si va felicit. Sa-i fie tarana usoara.

Editat de Ender28
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ti se rupe inima cand auzi astfel de intamplari,tineti minte,soarta nu e batuta in cuie,dar oricand putem fi noi intr-un sicriu,poate peste un an,poate peste doi,zece..DOAR PARANOIA in adevaratul sens al cuvantului pe sosea iti mai da o sansa in plus,uita-te urat si la o vrabiuta de pe marginea drumului ca poate iti zboara in ochi si MORI! evident,exagerez,dar ideea de baza tot aia-i,ESTI PE CONT PROPRIU cand esti la ghidon.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

esti pe cont propriu oriunde dragule, iesi din scara cu mainile in buzunar si-ti cade in cap ghiveciul vecinei de la etaj.... Nu e nimic special in spatele unui ghidon, nu escaladezi K2 (asa-i zice?) este pur si simplu ceasul rau, ghinion de nesansa. sa va iasa din cap ca daca sinteti motociclisti faceti ceva iesit din comun si ca d-asta ar trebui sa fiti tratati altfel. esti motociclist pt ca iti place, esti motociclist cum si Senna a fost pilot pt ca i-a placut, cum si Simoncelli a facut ce i-a placut pana n-a mai facut. So, un tanar a murit, e pacat, imi pare rau, Dumneseu sa-l odihneasca, punct

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@strumfy - se poate sa ai dreptate ... mie mi'a spus o verisoara mai indepartata de'a lui.

 

Acum am vazut un filmulet pe youtube cu el si am constatat ca il cunosc personal :( un baiat de nota 10 ... m'am intalnit de cateva ori cu el la Balamuc la service :( aveam eu nu stiu ce nelamurire in legatura cu distributia si el mi'a explicat foarte frumos si intelegator. Dumnezeu sa'l ierte :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...