Sari la conținut

caut motocicleta veche


iuli-voshod
 Share

Postări Recomandate

Salutare! Apelez la spiritul dvs motociclistic,civic Âşi binevoitor! Am nevoie de o motocicletă veche,doar coaja; adică:

-motocicleta să fie închegată,relativ completă;

-să aibă motorul pus pe cadru,nu mă interesează ce are înăuntru,poate să fie gol dar să aiba carterele,capacele cilindru Âşi chiuloasa montate indiferent de starea lor;

-nu mă interesează actele;

-motocicleta să fie relativ completă la exterior,cu roți,apărători,rezervor,Âşa,far,pedale,etc.

-nu contează cât de ruginită este.

 

Scopul este de a fi expusă într-un bar motociclistic! AÂşadar cine vrea să doneze sau să vândă la preț de REMAT una, să dea de Âştire! Eu mă gândeam la un IJ,Jawa-Cz,K,Mz,etc; ceva ce nu este atât de valoros în această stare!

 

Vă mulțumesc anticipat! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma prea pricep ..

 

Primul model de Ij de 350 din '60 si ceva .. cu 2 tobe de evacuare ..

 

Dar nu are motor si roti .. in rest .. completa.

 

Ceva ceva ?

Editat de BQGDDAN
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se aprinde Âşi farul roflol.gif

Farul îl vom aprinde cu ajutorul unei instalații,alta decât cea a motocicletei, de la un convertor de energie ca-cc 220V/12V alimentând un consumator de tip pur rezistiv (bec). :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator VULPOIU

Frumos, foarte bună ideea, eu cum îs mai naționalist de felul meu m-aÂş fi gîndit la un Hoinar. Deh, vorba aia, "doar pentru cunoscători".

 

Să ne spui Âşi nouă după aia unde e barul în PloieÂşti.

Editat de VULPOIU
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Da chiar unde e carciuma?,nu de alta da mai vin si io sa dau cate un psihologic si ...n-am unde sa astept.

ptr. loc de supt licori recomand BIKERS BAR pe democrației nr.24.

 

aÂştept Âşi eu pozele alea! cei care v-ați lăudat că puneți...

 

Nimeni nimic? O ruginitură nefuncțională de atârnat pe perete am nevoie... :cheers:

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

ptr. loc de supt licori recomand BIKERS BAR pe democrației nr.24.

 

aÂştept Âşi eu pozele alea! cei care v-ați lăudat că puneți...

 

Nimeni nimic? O ruginitură nefuncțională de atârnat pe perete am nevoie... :cheers:

:scratch:

S-ar putea sa stiu eu un ij 56. Cand ajung prin zona aceea o sa vad starea si pretul. Vrea de 2 ori pretul de la fier vechi. Stiu ca a fost tinuta afara. :finger:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

:scratch:

S-ar putea sa stiu eu un ij 56. Cand ajung prin zona aceea o sa vad starea si pretul. Vrea de 2 ori pretul de la fier vechi. Stiu ca a fost tinuta afara. :finger:

Am înțeles! Mulțumesc mult de implicare! AÂştept poze! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Sibiu spre Brasov, am vazut un Harley alaturi de vreo doua ,,chinezarii'' cu aspect choper, amplasate in mijlocul barului ( cu decoratiuni exclusiv auto-moto ). Locatia se numeste Fantanita haiducului, si recomand spre vizitare cu caldura.

Motoarele se aflau inconjurate cu snur, si cu afis ,,rugam nu atingeti'', iar ,,efectul optic'' era total.

....cu ocazia asta ai rezolvat si ,,garajul'' pentru iarna :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La iesirea din Sibiu spre Brasov, am vazut un Harley alaturi de vreo doua ,,chinezarii'' cu aspect choper, amplasate in mijlocul barului ( cu decoratiuni exclusiv auto-moto ). Locatia se numeste Fantanita haiducului, si recomand spre vizitare cu caldura.

Motoarele se aflau inconjurate cu snur, si cu afis ,,rugam nu atingeti'', iar ,,efectul optic'' era total.

....cu ocazia asta ai rezolvat si ,,garajul'' pentru iarna :cheers:

 

Știu și eu locația, e fain aranjamentul.

 

Nimeni nimic? O ruginitură nefuncțională de atârnat pe perete am nevoie... :cheers:

 

Cred că te rezolv eu pe plan local. Am două RT-uri din care fac doar unul. Ce-mi rămâne, vindem barului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Știu și eu locația, e fain aranjamentul.

 

 

 

Cred că te rezolv eu pe plan local. Am două RT-uri din care fac doar unul. Ce-mi rămâne, vindem barului.

Am înțeles! Ideea este că el cred că vrea cât mai repede! Oricum vorbim! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

incearca la nr asta

0756214086

este in Simleu Silvanie, jud Salaj,,,,

poate unii stiti cate ceva

omu asta are mai multe comuniste, dar, tine bine de pret

poate te intelegi cu el

si daca te pot ajuta cu ceva,,,,,da un semn

 

Stimate domn Andrei , acel domn este un salvator de cazane si un mantuitor de suflete , daca nu sti sa te intelegi cu el , sa discuti sa i expui problema exact ca unui doctor nu are cum sa te ajute mai ales ca trebuie sa ai niste semne discrete (exact ca si francmasonii )dar daca te intelegi cu el si i intri la inima esti omul lui .

 

tine minte stimate domn andrei ca multe piese de ij potrivesc la marea perfectie cu k-urile

 

spor in toate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domn Andrei , acel domn este un salvator de cazane si un mantuitor de suflete , daca nu sti sa te intelegi cu el , sa discuti sa i expui problema exact ca unui doctor nu are cum sa te ajute mai ales ca trebuie sa ai niste semne discrete (exact ca si francmasonii )dar daca te intelegi cu el si i intri la inima esti omul lui .

 

tine minte stimate domn andrei ca multe piese de ij potrivesc la marea perfectie cu k-urile

 

spor in toate.

 

Spune-mi, te rog, 10 piese de pe un K , care "potrivesc la marea perfectie" cu IJ-ul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Credeam că l-ai văzut pînă acum...

Preț de fier vechi

 

http://imageshack.us/g/85/image016tr.jpg/

 

Dacă o vrei ți-o asamblez, e completă, are Âşi Âşaua Âşi roțile în magazie. Aidcă nu cred c-o s-o poți face funcțională, dar de bibelou... cum crezi.

la ce preț?

 

salut Iulica ia patronu si vino pana la Mizil ,mergem la mos Aurica si poate va intelegeti are un ij 56 ,mz 125, 2 mobre si inca una desfacuta ,nu stiu ce :cheers: :cheers: :cheers:

vorbim! :cheers:

 

Bai Iuli acu iarna de ce nu duci voshodu tau acolo,sau mai mergi cu ea? Crezi ca ar fii rau,vorbesc prostii?

Voshodul meu îl aÂşteaptă pe danytunky să-i aducă kitul de lanț nou, Âşi o pregătire pentru itp-ul din februarie! :cheers:

 

S-a rezolvat! Mulțumesc de implicare! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 7 years later...
On 07.12.2011 at 9:03, CIRO said:

salut Iulica ia patronu si vino pana la Mizil ,mergem la mos Aurica si poate va intelegeti are un ij 56 ,mz 125, 2 mobre si inca una desfacuta ,nu stiu ce :cheers: :cheers: :cheers:

Salut, ai vandut un K110RS dar nu mai pot sa te contactez sa-mi dai fiscalul, ai numarul 0768639998 inchis.

Cum te pot suna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...