Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Multumesc. Arata ademenitor spre superb :10: :10:

 

Poate dam o tura prin zona cum se incalzeste un pic :bike-037:

Boieri mari .. faceti drum prin CT si ma alatur si eu la orice zi/orice ora daca ma anuntati in prealabil :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

rsvr: asta e mobra ta? :)



Apropos de tobe, acu am dat si eu jos ANCORA si am pus un Mivv Titanium :)

post-72962-0-43008400-1360953877_thumb.jpg

post-72962-0-36046800-1360953881_thumb.jpg

post-72962-0-27203400-1360953926_thumb.jpg

Editat de Irinel Stiulete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

da,asta tot repet si eu cu pretu la RSV uri...........bagam pwla in Rromania......

 

mie mi-a crapat distributia la cilindru spate, si tot n-am renuntat la Aprilia. Am luat alt motor la ea.......si acusi e gata de sezon :))

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am avut si japoneze inainte dar ca 2 in v nu este

 

de unde sinteti fratilor daca pot sa va zic asa ca ar merita sa ne strangem si sa le facem auzite

 

miam pus mivv-ul pe ea si credema ca in timisoara nu este alta care se aude mai bestial

 

iis mandru de ea.ma face sa ma simt special

 

apropo una identica ca a mea pe mobile.de are pret de 4900 eu.incredibil ..nu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da,asta tot repet si eu cu pretu la RSV uri...........bagam pwla in Rromania......

 

mie mi-a crapat distributia la cilindru spate, si tot n-am renuntat la Aprilia. Am luat alt motor la ea.......si acusi e gata de sezon :))

 

AdrianB?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa .. back on topic..

Denis_sbz - tu ai reusit s'o tii in rodaj ca la carte prima 1.000 km ? Ca pe mine nush cat ma mai tin balamelele .. ma simt de parca ling borcanu cu gem pe dinafara :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Irinel Stiulete

Asa .. back on topic..

Denis_sbz - tu ai reusit s'o tii in rodaj ca la carte prima 1.000 km ? Ca pe mine nush cat ma mai tin balamelele .. ma simt de parca ling borcanu cu gem pe dinafara :)

 

:))))))))))))))))))))) asta a fost buna,tre sa recunosc :crack: :crack: :crack: :crack:

Editat de Irinel Stiulete
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa .. back on topic..

Denis_sbz - tu ai reusit s'o tii in rodaj ca la carte prima 1.000 km ? Ca pe mine nush cat ma mai tin balamelele .. ma simt de parca ling borcanu cu gem pe dinafara :)

 

500 de km nu am depasit 6000 de ture dupa care am crescut cu aproximativ 1000 de ture la fiecare suta de km.

 

La motoarele de curse se facea 100 de km in regim de rodaj, se schimba uleiul dupa care tot asa, se crestea turatia progresiv, se ajungea la 500 de km, schimbat uleiul si gata rodajul - pe dyno, la motor de 1000, avea minim 5 cp in plus fata de cele care li se facea rodajul in mod conventional.

 

p.s. cum se incalcalzeste un pic am sa o pun pe Dyno la UnitedMotors

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de frustrant sa simti racheta cum vrea ... iar tu sa te fortezi s'o tii in haturi :)

Inca o treaba ... suruburile (ex: de cadru) au vre'o pelicula de lipici/superglue/etc ... am incercat singur sa le desfac ca sa pun crashurile .. si mai repede imi dislocam umarul dar ele nu se clinteau :(

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai Adriane daca-ti ziceam ca stiulete e sosia ta ne spuneai ca NU batman batman =)) ,ma bucur ca ai scapat de rezolvarea puzzelului



sa nu zici tu nimic UOF UOF!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E destul de frustrant sa simti racheta cum vrea ... iar tu sa te fortezi s'o tii in haturi :)

Inca o treaba ... suruburile (ex: de cadru) au vre'o pelicula de lipici/superglue/etc ... am incercat singur sa le desfac ca sa pun crashurile .. si mai repede imi dislocam umarul dar ele nu se clinteau :(

Sa o stapanesti sanatos consatene! Suruburile la V-uri si mono cica ar fi cam toate date cu un smecleu, blocator de suruburi, din cauza vibratiilor specifice sa nu se desfaca. Zic si eu ce am auzit si intalnit pe la mobrele mele, unde am dat peste suruburi nedesfacute. Solutia, le incalzesti un pic cu feohn-ul si dupa pui cheia pe ele!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...