Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

 

Am vazut si anuntul ala; singurele inconveniente ar fi: culoarea (mai mult sau mai putin :D). distanta si faptul ca acolo nu am posibilitatea s-o duc la un mecanic s-o verifice temeinic pt ca eu in afara de carene, discuri si alte chestii care se pot verifica ochiometric nu am cum sa verific chestiile importante pe care le-ai zis si tu.

Sa iti raspund la intrebare... nu sunt naiv, stiu ca motorete necazute mai ales la anii astia nu prea sunt, dar vreau sa fie coloritul original pt ca sunt tipicar si cel mai mic defect ma bantuie noaptea mai ales cand vine vb de motocicleta mea.

Merci pt raspuns

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

E bine sa nu fii tipicar pt ca motoreta + tipicar nu se impaca bine. Motoreta e ceva fragil. O poti scapa de pe cric, o poti scapa pe loc, poti sa cazi cu ea,poate sa ti-o dea jos un bou in parcare.......si astfel sfarsesti prin a plange langa ea...

Si la ce-ti ajuta un motor care arata bine, dar care nu merge bine?

 

Uite cum arata motoreta mea cand am luat-o in 2012 (Iunie)
Apoi in a doua poza cum arata anul trecut (dupa ce-am reparat-o dupa un wheelie ratat)

Si cum arata acum (poza e tot din toamna 2013) in parcurs de transformare catre naked (inca nu e gata).


Ce ma intereseaza e ca merge bine, iar vis a vis de look,eu adopt un stil mai ''neterminat'', mai ''raw''...

post-77849-0-90817900-1394997146_thumb.jpg

post-77849-0-32370400-1394997147_thumb.jpg

post-77849-0-88749100-1394997147_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

You have a point, but still...

In prima poza arata cel mai bn dupa parerea mea, iar in ultima e... not my type :D

Ce inaltime ai? avand in vedere ca ai facut-o naked cum se simte vantul pe ea acum? si sunt curios si cum se simte asa cum vine ea..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator Adrian

Da, si mie imi placea in prima poza dar doar pt ca era curata/stock etc...

Daca ar fi fost sa ramana carenata,insa, imi place mai mult in poza 2 cu ''straiele'' de 99-00, decat cum era stock ('02)

 

Am 1.76.... iar vantul se simte foarte bine :)) (adica simti tot vantul). Cel mai naspa perioada Martie-Aprile si Septembrie/Octombrie/Noiembrie, cand e rece.....dar e un compromis pe care am vrut sa-l fac... ma simt mai conectat cu ea/cu drumul ,senzatia aia ca vad asfaltul mai aproape, roata fata, etc... si ma si tempereaza (160 km/h + deja e aiurea cu vantul,si e ok asa) Oricum eu sunt fanul reprizelor de acceleratie si drumuri virajate,nu de linii drepte cu 220kmh+

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
Vizitator Adrian

pe raideri ii intinde pe paine :) ,ce vina au motoretele

frumos

 

el se refera la comparatia Tuono V4R vs. vitezane, nu la rideri :)

 

Ca daca-i vb de rideri,stai linistit,si unu cu un RSV ca al meu cu 130 cai poate sa-i alerge pe aia......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De motoreta era vb bre!! Wtf ...ca nu's vre'un talentat al soselelor,, Doamne iarta'ma :)

 

Bai de lasati asta... place sau nu place folia aia ? :-L

Editat de SyDemon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Face treaba buna pustiulica, arata bine! (de fapt acuma a crescut, eu ii tot zic pustiulica ca il stiu dinainte sa aibe permis si de cand frecventam 4tuningu' :) )

Editat de DaSchmutz
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

mi-e place , e un usor smoke :) sau mi se pare ?

Sunt cu tenta inchisa ... light smoke :)

 

A fost vre'o unul de p'aici in vizita prin Italia la Noale (orasul in care este fabrica Aprilia) ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

salut la toata lumea pasionata de V , detin si eu un rsv care sunt foarte multumit de el , este al doilea , am mai avut modelul 99 si de atunci mi-a ramas in minte APRILIA , asta este motoreta , cat se poate de stok momentan ...



poze ...

post-78781-0-76250500-1400063800_thumb.jpg

post-78781-0-39897100-1400063811_thumb.jpg

post-78781-0-77325600-1400063855_thumb.jpg

post-78781-0-84186900-1400063867_thumb.jpg

post-78781-0-68780600-1400063888_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

o vand doar in cazul in care iau suma dorita , daca nu la mine moare ! ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Denis tu ajungi vara asta cu Tuono pe la mare? Sa le facem cunostinta si poza bot in bot ..poate iese d'un pui de RS4 sau ceva B)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

vreau sa vopsesc jantele la motoreta , ce parere aveti de culori , eu vreau ori albe ori rosii , ma indrept mult catre rosii si aripile sa fie ambele negre ...

post-78781-0-02454500-1401483444_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...