Sari la conținut

Detinatori de Aprilia RSV


freeman
 Share

Postări Recomandate

Adriene,nu omoara nime' pe nimeni.

Doo posturi mai sus,s-a pus o intrebare.S-au dat doo raspunsuri,atat.

NU s-a deschis vreo polemica sau "topic in topic" pe chestiunea asta aici!Atat.:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Inseamna cel mai bine vand bidonul de 300V 10w40 si imi cumpar unul 15w50. Doar ca nu stiu unde sa ma duc cu el, nu prea cunosc motorul mecanici din zona mea si parca nu as avea incredere. Uleiul din motor are 2000km doar ca are un an si as vrea sa schimb toate consumabiile.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ba nene,cand va vad iar cu uleiul, ma omorati,nu alta. Schimbati-l la timp si puneti un ulei cat de cat decent. Atat. E mai important sa-l schimbi la timp si cu vascozitatea potrivita (sau mai devreme) decat daca pui 7100 sau 300V....

 

Inseamna cel mai bine vand bidonul de 300V 10w40 si imi cumpar unul 15w50.

 

:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Aprilia recomanda 15w50 semi sintetic.

...

+1!:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca nu e asa simplu :))

Sunt 2 tipuri de filtre de ulei, unul scurt si unul lung. Trebuie sa vezi de care ai mai intai ca nu poti sa pui de care vrei ca difera capacul. Cred ca la anul tau de fabricatie deja schimbasera filtrul dar nu mai stiu care e cel nou. Acum realizez ca am uitat de care am, iar o iau de la capat. :)))

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Banuiesc ca vorbesti despre:

https://www.unimotors.ro/Filtru-ulei-Aprilia-Bombardier-CAN-AM-Hiflofiltro_p_946.html

 

Pe site scrie ca acest filtru este folosit pentru modelele pana in 2006..... banuiesc ca mie imi trebuie cel postat prima oara.


» Post actualizat in 25 May 2017 19:30

Restul de consumabile sunt ok? Ar trebui sa schimb ceva?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, cred ca tu ai filtrul lung. Restul sunt mai mult decat ok dupa parerea mea. O sa iti intre peste 2L de antigel, deci iti trebuie 3sticle, poate vrei sa cauti ceva mai ieftin.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai....scrie acolo: ready to use. In al doilea link scrie chiar si in romana, (diluat - pregatit pentru uz).

 

Greseala mea, nu m-am uitat prea atent la specificatii. Mersi :)

 

Banuiesc ca 500 ml de lichid de frana imi ajunge, nu?

Editat de Al3xscrt
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai mult de 100ml nu ai unde sa bagi.

» Post actualizat in 26 May 2017 09:18

Vezi ca frana de spate e tricky, trebuie desfacut etrierul cand aerisesti si tinut intr-o anumita pozitie. Gasesti pe youtube toate variantele.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, ma bate gandul sa schimb motoreta de acum (ZX10R 2009) cu RSV4 - e careva pe aici care a mers cu ambele si poate face un mic review? Multzu

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Prima mea "problema" cu rsv-ul. Mi s-a fisurat garnitura de la cilindru receptor ambreiaj. Mi se prelinge lichid si automat prinde aer. Problema e piesa, imi ajunge in 15-18 zile prin autonet, am vorbit si cu baietii de la United Motor care mi-au zis ca au incheiat parteneriatul cu Aprilia, deci oficial Aprilia nu mai are importator in Romania.

De data asta o sa astept, dar data viitoare nu cred ca o sa mai am rabdare. Asa ca va intreb, voi prin ce site/ magazin va procurati piesele? Daca imi mai crapa vreo garnitura trecere vara......

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Si eu am patit-o la fel, dar am avut noroc si garnitura era pe stock la United. I-ai rugat sa verifice totusi daca o au?

Ca alternativa ai putea sa iei un cilindru receptor Obernon - http://www.oberon-performance.co.uk/acatalog/Aprilia_Clutch_Slave_Cylinders_ACSC.html

Si vei avea si un ambreiaj mult mai moale

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...