Jump to content
Sign in to follow this  
Hai-Hui

SOS pentru Matei

Recommended Posts

Salutare! Nu am stiut la ce topic sa-l incadrez deci am facut un topic nou...nu dati cu pietre.

Ideea e urmatoara: probabil ca toti ati observat bannerul de pe homepage-ul forumului in care se solicita ajutorul nostru pt o familie de motociclisti din Bucuresti a carui baietel, Matei de doar 11 ani este bolnav de cancer.

Astazi avem ocazia sa-i ajutam si noi clujenii. Tocmai am vorbit la telefon cu parinitii lui Matei si m-au anuntat ca DOAR ASTAZI restaurantul Camino din P-ta Muzeului nr.4, doneaza tot profitul obtinut in urma vanzarii de paste...din cat am inteles chiar patronul va gati.

Asa ca cine are pofta de niste paste excelente, gatite in casa si vrea sa faca si o fapta buna acum inainte e Craciun propun sa ne intalnim pe la ora 20:00 acolo...stiu ca e cam din scurt dar abia acum am aflat si eu.

Edited by Hai-Hui

Daca scap de la munca in timp util, vin si eu!

PS. Daca mergeti careva mai devreme sau comandati separat, trebuie precizat ca e pt actiunea caritabila pt Matei...

OKI !!! Sper sa ajung cu nevasta

Vin si eu la o portie de paste.

Cum nu ne stim si n-o sa vin cu motorul, daca vedeti pe vreunul mergand de la masa la masa, sa stiti ca nu e cu cerutul ci va cauta pe voi :cheers:

Edited by gabitzu

din pacate s-a anuntat prea tarziu,eu de exemplu acum am vazut topicul.actiunea e importanta si trebuia anuntata din timp sa poata participa cat mai multa lume,imi pare rau sincer ca nu am ajuns

din pacate s-a anuntat prea tarziu,eu de exemplu acum am vazut topicul.actiunea e importanta si trebuia anuntata din timp sa poata participa cat mai multa lume,imi pare rau sincer ca nu am ajuns

Da stiu…si eu am aflat foarte tarziu. Asta e, sper sa mai fie astfel de actiuni…am fost cu @gabitzu si cu un coleg de-al lui, Adi, daca bine am retinut, carora le multumesc si pe aceasta cale in numele Alinei si a lui Traian, parintii lui Matei.

Pt cine vrea totusi sa ajute exista conturile unde se pot face donatii sau putem face o cheta, iar cei care aveti firme se pot face donatii in baza unui contract de mecenat sau de sponsorizare…bani care se scad din impozitul pe profit. Asa ca decat sa-i dati statului mai bine ii dati cuiva pt care inseamna o sansa la viata…

Edited by Hai-Hui

de departe cele mai bune paste din Cluj , pacat ca am aflat prea tarziu,aseara chiar am fost la o masa mai multi in Toulouse.daca se mai organizeaza incercati sa anuntati cu ceva timp inainte.

da,conteaza foarte mult ca actiunea sa fie cunoscuta din timp,mai ales daca e de o amploare asa mare,pt ca sa putem participa toti,sau ma rog cei care doresc

Cine vrea stickere "Atentie la motociclisti"....se pot livra in Cluj de luni 12 dec....pretul este in functie de bunavointa fiecaruia pentru ca banii pe care ii voi strange vreau sa ii trimit lui Matei in contul

Lei: RO75 RZBR 0000 0600 1002 0501 - Raiffeisen Bank, Agentia Apusului, titular SIMPALEAN ALINA.

Sper sa gasesc cat mai multi doritori!

PM sau la 0744384167 de luni dimineata :cheers:

Cine vrea stickere "Atentie la motociclisti"....se pot livra in Cluj de luni 12 dec....pretul este in functie de bunavointa fiecaruia pentru ca banii pe care ii voi strange vreau sa ii trimit lui Matei in contul

Lei: RO75 RZBR 0000 0600 1002 0501 - Raiffeisen Bank, Agentia Apusului, titular SIMPALEAN ALINA.

Sper sa gasesc cat mai multi doritori!

PM sau la 0744384167 de luni dimineata :cheers:

ii buna idea vreau si eu unul simbolic ...si fiecare da cat il lasa buzunarul si inima pt matei ii buna actiunea am sa te sun luni bravo sper cat mai multi sa se alature actiuni

ca ideie am mai facut asa ceva si in alti ani pt alti ...daca are careva ceva pe acasa ceva care nu ii mai trebe il poate dona aici si cel care il ia, poate sa doneze o suma cat vrea pt matei si mai sunt si alte metode asta ar fi una si ne-am putea aduna intro seara undeva si sa facem un chef cu cheta umanitara ...eu sunt pentru si sunt disponibil seara daca ne adunam poate facem ceva toti ,orice suma o sa il ajute

Edited by fairplaybiker

ii buna idea vreau si eu unul simbolic ...si fiecare da cat il lasa buzunarul si inima pt matei ii buna actiunea am sa te sun luni bravo sper cat mai multi sa se alature actiuni

da, e mult mai fezabila ideea, ma raliez si sustin :cheers:

pe saptamana viitoare am putea sa reunim "intalnirile" de marti / miercuri / joi si sa organizam un bazar pt Matei.

stabilim din timp o locatie, ziua, ora si facem rezervare (de ex: separeul din liga... si-l solicitam doar pt noi).

:cheers:

pe saptamana viitoare am putea sa reunim "intalnirile" de marti / miercuri / joi si sa organizam un bazar pt Matei.

stabilim din timp o locatie, ziua, ora si facem rezervare (de ex: separeul din liga... si-l solicitam doar pt noi).

asta ii ideee buna ....toata lumea poate renunta la 2 beri sau la tigari sau la o suma mica de bani pt matei ......nu cred ca este durere mai mare pt un parinte ca si copilul lui sa fie bolnav asa ca rog pe toti care vreau si pot da o mana de ajutor in orice fel ..sunati prieteni pe facebook,orice mod sa ne mobilizam sa facem ceva ii un caz grav dar nu fara sperata poate peste 20 ani il vedem la o intrunire si bem o bere atunci cu el, ganditiva la el si la parinti lui prin ce trec

vand aceste produse si bani adunati ii donez pe toti pt matei

boxe si casti originale sony-ericsson walkman noi (merg numai la tel sony-ericsson ......35 ron

post-25872-0-35558500-1323422302_thumb.jpg

casca flip up schubert marimea 60-61 ...120 ron

post-25872-0-84916100-1323422497_thumb.jpg

tel mobil alcatel ca nou codat orange ...35 ron

post-25872-0-92660700-1323422573_thumb.jpg

tel mobil sony-ericsson t 303 stare f buna ......70 ron

post-25872-0-01149700-1323422647_thumb.jpg

mansone silicon (au fost taiate la capete sa intre pe ghidin ca am si acerbisuri dar sunt ca noi ).....30 ron

post-25872-0-45476600-1323422746_thumb.jpg

tel 0745538663 mihai .....de azi pana duminica seara sunt plecat la munte si nu pot sa fac nimic dar cei care le doresc sa imi dea mesaj si in ordinea primiri asa le voi si da dar daca cineva ofera mai mult acela are prioritate la produs .....mentionez inca o data ca toti bani ii donez pt matei

/index.php?/topic/671069-sos-pentru-matei//

Ma bucur din suflet ca ne-am trezit in sfarsit…eu saptamana viitoare inca voi fi plecat din Cluj dar apoi voi fi in zona o perioada, asa ca puteti conta si pe mine.

Propun sa organizam din nou un campionat de sah/table, cum am facut-o acum cativa ani pt Zoli, cu mare succes. Inscrierea ma gandesc sa fie undeva pe la 30-50 de lei, dar mai dati-va si voi cu parerea. Ca data, propun sa fie in joia de dinaintea Craciunului, aica in 22…locatia si ora le stabiliti voi ca sunteti mai in tema decat mine. Pareri…?

si eu as participa,insa conteaza ziua stabilita,la mine saptamana e aglomerata rau,in WE insa e ok......si parca mi dor de niste table

1.Dintre toate mi se pare cea mai productiva idee, doar ca trebuie dezvoltata putin. Asa s-au strins sume importante si pentru Zoli. Lumea mai are nevoie de diverse lucruri, mai ales daca achizitionarea e potentata de un imbold umanitar. Din pacate eu nu mai am spatiul unde adunam obiectele, dar poate se gaseste cineva de incredere care are un depozit si e dispus sa se ocupe de expunerea obiectelor pe forum si de vinzarea lor.

2.Foarte buna e si ideea de a ne stringe saptamina asta undeva cu totii la un chef umanitar, unde sa se vinda si stickerele. La fel trebuie rezolvate locatia si rezervarea, asa am procedat si in cazul lui Zoli.

3.Din cite am inteles Hai Hui&Kiki se ocupa de campionatul de sah/table.

Voluntari si idei pentru punctele 1,2 ?

Edited by Galen

Daca vreti sa organizati campionatul de table weekendul asta, pun la dispozitie spatiul din semnatura.

in 5 zile si aproape 800 de vizitari de cand s-a deschis acest topic umanitar inafara de cateva pers nimeni nu vrea sa ajute un copil mic sa ai o sansa sa traiasca mai ales ca nu se intampla decat o data pe an sau mai rar sa ajutam ,eu as vrea sa nu fie cazul niciodata ,eu nu am inca copil dar numai gandul la asa tragedie ma speri nu vreau sa stiu prin ce trec parinti lui, durere fara margini ,nu cred ca nu poate renunta cineva la 2 pachete de tigari sau la un film sa faca o fapta buna , daca era un topic de scandal avea 100 pagini si o gramada de prostii scriise dar daca tre sa facem o fapta buna tata lumea se ascunde pt 10-20 ron nimenui nu cere sa donezi o avere numai cat ai si te lasa sufletul dar vad ca pe majoritatea nu ii lasa deloc ...eu oricum am sa fac ce pot dar imi pare rau ca din cei cateva sute care suntem aici nu ii dam o sansa lui matei :disappointed:

Edited by fairplaybiker

1. pun la vanzare 2 buc. semnalizari moto cu leduri si 1 pereche manusi de iarna vanucci; produsele sunt noi; pretul il negociem la fata locului; doar sa vina doritorii!

2. ma inscriu la campionatul de table... baieti, o sa mancati rusine cat pt un an intreg :grinbandit: .

Deschidem o lista de prezenti pt reuniunea de saptamana asta?... ca sa stim ce rezervam.

1. pun la vanzare 2 buc. semnalizari moto cu leduri si 1 pereche manusi de iarna vanucci; produsele sunt noi; pretul il negociem la fata locului; doar sa vina doritorii!

2. ma inscriu la campionatul de table... baieti, o sa mancati rusine cat pt un an intreg :grinbandit: .

Deschidem o lista de prezenti pt reuniunea de saptamana asta?... ca sa stim ce rezervam.

Da, deschidem si propun sa fie joi. Mai trebuie gasita o locatie. Lista de mai jos este o lista de intentie, nu obliga la nimic

1.Black Widow

2.Fairplaybiker

3.Galen

4.Dan Cata (Daca scap de la munca in timp util, vin si eu!)

5.DrDre ( Cine vrea stickere "Atentie la motociclisti"....se pot livra in Cluj de luni 12 dec....pretul este in functie de bunavointa fiecaruia)

Oare gasim pe cineva sa se ocupe de adunarea si vinzarea obiectelor?

:grinbandit: Ma bag si eu la campionat, doar am participat si tura trecuta si o fo binyeee.... :banana:

O sa vin si eu la intrunire.

DrDre, te rog pastreaza-mi si 2 stickere.

In privinta campionatului de table, depinde cand il organizam insa cred ca o sa particip si acolo :cheers:

Edited by gabitzu

S-a gasit persoana care sa dispuna de timp pina dupa sarbatori si om serios deopotriva, asa ca problema adunarii si valorificarii obiectelor depinde acum de gasirea unui depozit securizat si in loc accesibil la orice ora, normal fara a deranja pe nimeni. Poate pune la dispozitie cineva asa ceva? :scratch:

Nu sant sigur ca pot participa la intalnire(depinde de ziua si ora la care se organizeaza) dar pot da stickerele si suma de bani pe care o strang pina atunci,unuia din cei care ajung sigur acolo.

In momentul de fata mai am 29 bucati....dar.... daca cererea este mare,sant dispus sa mai dau o comanda.

O zi buna tuturor!