Jump to content
Sign in to follow this  
Hai-Hui

SOS pentru Matei

Recommended Posts

@ Dane, Joey, si nu numai... : ne vedem la Teren

Am mai facut rost de o echipa, asa k daca toate sunt ok, vom fi 4 echipe la Teren.

Deci, sambata 17 dec 2011 ora 12,oo va asteptam la SportTimeArena sa DAM IN MINGE PT MATEI: :banana:

In ordinea numerelor de pe tricou:

Echipa Nr 1 : POSTASII BLESTEMATI

1.ionut cel iute

2.radu cel mare

3.stefan sindicalistu

4.boaca agitatu (portar )

5. mihai (capitan)aka mobra (asa imi zic colegi de serviciu)

6.alin lenesu

Echipa Nr 2 : PESCARII MINCINOSI

1. Unguru'Crapistu'

2. AdiMare (zis si PlutaCulisanta)

3. Sergiulica(Record la pastrav prins din tufa)

4. Klentzi (Capitan de Echipa)

5. Loaza (pescuitor in crashma satului)

6. Gabi (aka CeasElvetian)

Echipa Nr 3 :POSTASI ZBURATORI

1. Cludiu militianu

2. Simi burtica

3. Mihai freza (capiatn de plai )

4. Prieten mihai

5. Vasilica

6. Lopi

Echipa Nr 4 : TUDOR & FREND'S

1. Tudor Varf de Lance

2. Prieten Tudor

3. Coleg Tudor

4. Vecin Tudor

5. Ceva cunostinta Tudor

6. Unu cu care umbla Tudor in tinerete la fete...

ps1: In functie de cati ne mai strangem inafara acestor liste, la fata locului vom mai face o eschipa sau mai multe...

ps: ne vedem in 'iarba', sa vedem care pe care...

/index.php?/topic/422933-fotbal/page__view__findpost__p__3017084

:cheers:

a fost o actiune reusita sau strans la cutie fix 1800 ron si inca 726 ron ce mai am de joi = 2526 ron ,a fost un turneu frumos si cu un scop caritabil ,fara nervi faulturi si injuraturi numai albitru cred ca o luat ceva mita da asta nu mai conteaza :friends: s-a jucat pt matei

tin sa multumesc tuturor celor care au participat si chiar daca nu au jucat dar au pus ceva pt matei ,incepand cu aron care o pus la bataie gratui terenul sport time arena si lada de bere pt locul 1,prietenilor lui tudor,postasilor , pescarilor,,fotbalistilor motociclistilor si nunumai ,lui marius care a facut stikerele .arbitrului ,si tuturor care au venit la teren si joi in gentleman club si au lasat ceva pt sufletelul lui matei care ieri a inplinit 1 anisor foarte greu pentru el si parinti lui ...sper sa fie un pic mai aproape de sansa care o are la viata si sper ca nu se opreste actiunea caritabila aici si poate cineva se mai baga sa organizeze ceva ,eu mai am inca vreo 15 stikere cred cine doreste poate primi si toti bani ajung la matei

echipa invingatoare

post-25872-0-71411800-1324135400_thumb.jpg

post-25872-0-02413300-1324135370_thumb.jpg

marc un pui de motociclist care il asteapta pe matei la joaca si :friends:

post-25872-0-36210800-1324135384_thumb.jpgpost-25872-0-87798000-1324136174_thumb.jpg

multumesc inca o data tuturor :hug:

Edited by fairplaybiker

se poate spune ca a fost un eveniment reusit,am strans multi oameni,vreme cat de cat ok,acuma ramane sa mai jucam table,trebuie ora,data si locatia! :friends:

ieri am depus suma de 2 670 ron adunata la mine pt matei si ca sa nu fie dubii pun si dovada

post-25872-0-55717700-1324587848_thumb.jpg

nu mai face nimeni nimic sa ajutam pe micutul matei ,toti sunteti plecati ..... :scratch:

ieri am depus suma de 2 670 ron adunata la mine pt matei si ca sa nu fie dubii pun si dovada

post-25872-0-55717700-1324587848_thumb.jpg

nu mai face nimeni nimic sa ajutam pe micutul matei ,toti sunteti plecati ..... :scratch:

tu esti nimeni? in nici un caz! Si ceea ce ai facut, dincolo de efectul material, conteza ca exemplu! :cheers:

tu esti nimeni? in nici un caz! Si ceea ce ai facut, dincolo de efectul material, conteza ca exemplu! :cheers:

am facut si io ce am putut in limita timpului disponibil dar sunt si alte pers care ar putea sa mai faca ceva....da no nu ii olbiga nimeni sa faca un bine

HAIDETI BAI CU TABLELE ALEA!!!!!!!!!!!!ma antrenez din greu,ce dracu....nimeni nimic???Saptamana viitoare intre sarbatori s-ar putea face si ar mai fi treaba cu bazarul,care numai s-a vorbit de ea,insa s-a realizat foarte putin!acuma de sarbatori,ar trebui sa fiti mai calzi la suflet si sa rupeti cateva ore din programul vostru,sa-l ajutam pe acest baietel

Salutare si La Multi Ani! Un an nou fericit, cu multa sanatate si zeci de mii de km de asfalt uscat… sau noroi, dupa preferinte! :rolleyes:

Si ce alta fericire mai mare am putea avea decat satisfactia ca am ajutat la salvarea vietii unui inger de copil care, intamplator sau nu, mai e si pui de motociclist, cu niste parinti minunati? Asa ca hai sa ne adunam la o partida de table si fie ca zarurile sa cada in favoarea lui Matei.

Concret, am vorbit cu @Smakalan si ne pune barul lui la dispozitie in vederea organizarii acestui turneu de table. Barul se numeste Funky Bar, de pe strada Piezisa nr. 21.

Personal nu cunosc locatia dar din pozele pe care le-am vazut e perfect pt ce ne trebuie noua.

Ziua stabilita este Joia viitoare, adica 12 Ianuarie, iar ora la care propun sa ne intalnim este 19:00. De la 19:00 la 20:00 asteptam concurentii si facem inscrierile dupa care ii dam bataie…cu cat dureaza mai mult cu atat mai bine, inseamna ca sunt multi concurenti. Taxa de inscriere sa fie de 30 de RON. Bine-nteles cine vrea sa dea mai mult nu-l refuza nimeni. In ideea asta o sa fie o urna la bar unde orice doritor va putea sa puna cat il lasa sufletul si buzunarul. Poate mai exista urna de la campionatul de fotbal… daca nu, facem alta.

In alta dezordine de idei: eu o sa merg pe la cele cateva magazine moto care sunt in cluj poate gasim ceva sponsori. Un spray de lant, o husa, o plasa de bagaje…orice, ca sa facem turneul mai interesant.

Smakalan a avut o idee foarte buna, sa facem cateva afise pe care sa le puna in bar, poate mai atragem si din nemotociclisti…problema e ca eu nu ma pricep la asa ceva, deci daca e cineva care se pricepe la photoshop si care sa poate face cateva afise, il rog sa iasa la interval.

De asemenea evident avem nevoie de TABLE…eu am un set pe care-l pun la bataie, dar nu e suficient. Prin urmare, cei care detin asa ceva pe acasa, ii rog si pe ei sa iasa la interval…

Deocamdata atat am avut sa va spun…orice idei, sugestii sunt binevenite. Nu e doar evenimentul meu, si nu ma erijez in organizator…cu cat punem umarul mai multi cu atat sansele sa strangem mai multi bani pt Matei sunt mai mari. Ca doar asta este scopul principal.

Cheers! :cheers:

daca totul decurge conform planului si ajung de pe traseu pina la acea ora,voi fi si eu prezent si sper sa gasesc si eu un rand de table ca stiu ca aveam

Se mai face saptamana asta? Daca da, facem putina propaganda?

Daca nu s-a ocupat nimeni pana acum, vreau sa fac un afis, un eveniment pe facebook etc., sa atragem participanti cumva.

Astept feedback.

:grinbandit: Ma bag si eu la campionatul de table.Data trecuta am terminat pe 2.Din pacate set de table n-am....

Se mai face saptamana asta? Daca da, facem putina propaganda?

Daca nu s-a ocupat nimeni pana acum, vreau sa fac un afis, un eveniment pe facebook etc., sa atragem participanti cumva.

Astept feedback.

Eu vin sigur, cu tot cu setul de table...

Am vorbit cu cei de la Motoland si vom avea si niste premii simbolice pt castigatori. Ar fi frumos sa ne strangem cat mai multi.

E buna ideea cu evenimentul pe facebook...si un participant daca atrage tot inseamna ceva in plus pt Matei, care mai are nevoie doar de putin ajutor...am insteles ca s-a strans aproape 3 sferturi din suma necesara

Deocamdata lista participantilor arata cam asa (cam scurta):

1. smakalan

2. kiki

3. judas

4. hai-hui

haideti oameni ca mai sunt vreo 3 zile.numai 4 suntem?

haideti oameni ca mai sunt vreo 3 zile.numai 4 suntem?

kiki fa cum am facut si io si ceilati ,luati telefonul si sunati prieteni, colegi,sogori, amici si cunostinte ca asa nu o sa fiti decat voi 4 ,si de rusine si tot o sa vina catva sau sa dea un ban ca asa cu motociclisti nu faci treaba unii is buni numai la scris aci pe forum si sa se laude cu ce si-o luat si unde o fost dar daca tre sa ajute cu o suma mica de bani se fac ca ploua :(

1. smakalan

2. kiki

3. judas

4. hai-hui

Habar n-am de table..

5.Yzu

Habar n-am de table..

5.Yzu

Lasa yzule ca te invat eu sa numeri pana la 6...ca atat ai nevoie ca sa stii table :P

Deci:

1. smakalan

2. kiki

3. judas

4. hai-hui

5. yzu

PS. @fairplaybiker...mai aveti urna de la fotbal?

voi veni si eu sa contribui la urna si sa va urmaresc partidele de table :cheers:

Mie imi pare foarte rau ca a fost asa, din scurt. Mi-ar fi placut sa ma fi ocupat mai mult, dar nu am avut cum. Poate reusim sa ne adunam mai multi acum, in doua zile.

Am si afisul.

Dupa ce ma trezesc, ma apuc sa dau in stanga si in dreapta. Sper sa obtin si de la un ONG ceva.

Numai bine !

post-10687-0-12246200-1326164438_thumb.png

post-10687-0-43425800-1326164448_thumb.png

Da... Mai exista urna de la fotbal...

Da... Mai exista urna de la fotbal...

Ok, am vorbit cu Aron si maine o iau de la el

:cheers:

Sa nu uitam de jocuri de table. Eu am 2. Sper sda mai fac rost de unul, doua. Care mai aveti, aduceti de acasa.

Fain afisul..., simplu si la subiect. Daca nu reusesc sa ajung si eu joi, o sa va trimit maine odata cu urna si 2 seturi de table pt joc.

Mult succes, si speram k "finala mare" sa o castige Matei. :)