Sari la conținut

Trabant 601S


etarulescu
 Share

Postări Recomandate

Nu stiu ce m-a apucat azi cand am vazut-o dar m-am pricopsit cu ea.

Hai sa le salvam si pe astea. Era cat pe ce sa mi-o sufle un boscar.

Am uitat sa va spun ca are itp 2013 asigurare si rovigneta. :banana:

post-46308-0-76718500-1323703805_thumb.jpg

post-46308-0-34529000-1323703925_thumb.jpg

Editat de etarulescu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce m-a apucat azi cand am vazut-o dar m-am pricopsit cu ea.

Hai sa le salvam si pe astea. Era cat pe ce sa mi-o sufle un boscar.

Am uitat sa va spun ca are itp 2013 asigurare si rovigneta. :banana:

felicitari pt noua achizitie,tot comunista ii si asta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Welcome in my world!!! :makeout: :makeout:

 

Sunteti bine veniti aici: www.traby.ro

Exist pe forumul traby.ro de mai bine de un an! :cheers:

Editat de iuli-voshod
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Păstrez ambielajul nou-nouț de Trabant (în hârtie cerată) pentru cazul în care m-oi pricopsi vreodată cu un Kombi :). Felicitări!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce m-a apucat azi cand am vazut-o dar m-am pricopsit cu ea.

Hai sa le salvam si pe astea. Era cat pe ce sa mi-o sufle un boscar.

Am uitat sa va spun ca are itp 2013 asigurare si rovigneta. :banana:

 

Vis-a-vis de "morcov", pe B-dul Unirii, in spatele blocurilor stiam de un Trabant la fel ca asta. De acolo l-ai luat ?

 

Sa-l stapanesti sanatos !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vis-a-vis de "morcov", pe B-dul Unirii, in spatele blocurilor stiam de un Trabant la fel ca asta. De acolo l-ai luat ?

 

Sa-l stapanesti sanatos !

Da. De acolo l-am luat.

 

ia arata si mie unu cu 5 mil ,da sa fie traby de traby

multam (de mi-oi arata binenteles)

Si io as fi ff curios avand in vedere ca un cupon rabla se vinde cu 500 ieuroi. :scratch:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vreodata o sa se vanda cu 500E :)) daca iei 13 mil pe cupon...sa zici mersic ... iar ontopic...sa-l stapanesti sanatos...mi-as fi dorit si eu unul sa ma treaca iarna...si dupa aia sa-l fac asa cum trebuie :)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

cand vreodata o sa se vanda cu 500E :)) daca iei 13 mil pe cupon...sa zici mersic ... iar ontopic...sa-l stapanesti sanatos...mi-as fi dorit si eu unul sa ma treaca iarna...si dupa aia sa-l fac asa cum trebuie :)

 

500 euro :lol: si 13 mil iei greu,am dus luna trecuta 2 dacia papuc la remat ca nu luam pe cupon cit am luat la fier veche pe ele ;)

si cu cupoanele astea e o adevarata aventura....dar nu mai comentez ca ajunge..

 

sa fiu sincer stiam citeva trabi si nici unul nu depasea 5 mil, dar cum spunbeam nu ma interesat..moto pe 4 roti...daca am drum in zona lor intreb de ele..daca nu au ajung la fier vechi..

Editat de dany_oldmoto
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

500 euro :lol: si 13 mil iei greu,am dus luna trecuta 2 dacia papuc la remat ca nu luam pe cupon cit am luat la fier veche pe ele ;)

si cu cupoanele astea e o adevarata aventura....dar nu mai comentez ca ajunge..

 

sa fiu sincer stiam citeva trabi si nici unul nu depasea 5 mil, dar cum spunbeam nu ma interesat..moto pe 4 roti...daca am drum in zona lor intreb de ele..daca nu au ajung la fier vechi..

La noi nu se prea mai gasesc cupoane, acu 2 sapt a cumparat un prieten de al meu 3 buc cu 500 euro bucata.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La noi nu se prea mai gasesc cupoane, acu 2 sapt a cumparat un prieten de al meu 3 buc cu 500 euro bucata.

 

zi respectivului.. sa vina la noi al tirg si ia masina pe roti cu 10-15 mil daca chiar are nevoie de cupon..gasesti al tirguri intre 10-20 de mil DACII si alte cacaturi terminate cite vrei..numai bani sa fie...am vazut duminicva ww jeta(modelul vechi) dizel cu actele al zi cu 500 de euro ce naiba..am dus la remat dacie papuc perfect functinala ...si el da 500 de euro pe un cupon..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1. S-au terminat motocicletele de vorbiți de Trabi?

 

2. Cupoanele Rabla au fost acum pe final 500 de euro, că au fost ultimele zile de Rabla Âşi ultima lună în care creditele de nevoi personale/auto acordate de către bănci sunt mai relaxate, de la 1 ian. se împute treaba. De ieri s-a terminat Rabla, cupoanele au scăzut Âşi la 8-9 milioane.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tot discutam despre Trabant am si eu o rugaminte. Daca stiti piese noi nemtesti pe undeva de vinzare va rog sa ma contactati doresc sa cumpar astfel de piese. Multumesc.

Incearca sa ajungi in targul auto din Tg. Jiu! La sectorul de piese si vechituri si alte trancote vine un nene cu Trabantzelu' si are piese nefolosite pentru acesta! Am vazut segmentzi, pistoane, alea alea... In fiece joi si duminica. Am bagat si io unul in duba si l-am adus acasa... dar asta e alta poveste.

post-56732-0-55392100-1323887168_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai este un Trabi' undeva cocotat pe dunga drumului intre Orsova si Moldova Noua, intr-o stare bunicica, dar fara roti... cine este interesat cred ca l-ar putea cumpara cu bani putini. :wink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Foarte bine arata,felicitari.Eu visam la asa ceva,am ratat unul combi acum 2-3 ani.Tata a avut in anii70 unul din prima generatie, in80 tipul acesta era culoarea mustar.Mereu spune, regreta ca la vandut.

 

Vezi ca acolo la tine vizavi de avicola cel cu imeseu la poarta, avea unul,daca te intereseaza pentru piese.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine arata,felicitari.Eu visam la asa ceva,am ratat unul combi acum 2-3 ani.Tata a avut in anii70 unul din prima generatie, in80 tipul acesta era culoarea mustar.Mereu spune, regreta ca la vandut.

 

Vezi ca acolo la tine vizavi de avicola cel cu imeseu la poarta, avea unul,daca te intereseaza pentru piese.

cred ca va-ti inteles acolo voi doi? nu?

numai bine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...