Sari la conținut

Timisoara


violetbiker
 Share

Postări Recomandate

Ce va mai place sa va stimulati prostia aici

 

Daca sunteti atat de diferiti si nu va considerati romani.De ce mai fregventati forumul asta care e in proportie de 99% alcatuit din mitici,olteni,moldoveni si alte populatii inferioare voua

 

De ce va obositi sa dialogati cu neamurile inferioare? Eu ca mitic,nici nu mai imi faceam aparitia intr-o comunitate fregventata de falosi incuiati la cap

 

Nu sunteti voi un monument de prostovanie incercand sa aratati ca nu sunteti romani dar va scaldati in albia noastra....cea ce arata altceva decat spuneti

 

Ce PLM cauti aici in subforumul Timisoara daca esti mototolist mititic??? :blink:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 153
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Sa-ti explic babeste:

Cand te duci la o buda in oras (restaurant/bar) sa te kaki: scrie pe usa TOALETEI Barbati si Femei. Normal ar fi sa te kaki la barbati si nu la femei. (asta in cazul in care esti BARBAT si nu shemale sau ladyboy) (Amandoua au buzi)

Asa si cu .RO subforum Timisoara, e pentru Banateni/Timisoreni. (alta rasa, alta specie) Aici ne facem nevoile doar noi! Digg?

:bigstar:

Editat de TM06UFO
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator little wayne

Sa-ti explic babeste:

Cand te duci la o buda in oras (restaurant/bar) sa te kaki: scrie pe usa TOALETEI Barbati si Femei. Normal ar fi sa te kaki la barbati si nu la femei. (asta in cazul in care esti BARBAT si nu shemale sau ladyboy) (Amandoua au buzi)

Asa si cu .RO subforum Timisoara, e pentru Banateni/Timisoreni. (alta rasa, alta specie) Aici ne facem nevoile doar noi! Digg?

:bigstar:

Sa iti explic eu romaneste.Atunci cand te bati cu caramida-n piept ca nu esti roman si urasti acest popor inferior ghetoului de oras in care locuiesti(nici macar regiune).Nu mai socializezi cu cei inferiori tie si te bagi in seama cu cei care au aceleasi orientari(descrise te tine mai sus)

Pai la voi treaba sta in felul urmator.Tipi ca nu esti roman pe un forum populat de romani 99%.nimeni nu va cere sa mai pierdeti timpul printre romani si sa va trambitati orientarile diferite,dar voi tot aici sunteti

 

De ce mai pierdeti vremea printre romani?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@little wayne: cred ca intelegi gresit... nimeni nu a spus ca uraste oltenii, moldovenii, etc. In Banat a existat din totdeauna toleranta si buna intelegere intre nationalitatile conlocuitoare. Problema vine de la faptul ca atunci cand te duci undeva ar trebui sa te aliniezi la modul de viata al comunitatii respective. Acum multi ani, Ceausescu a inceput mutarea maselor de oameni chipurile pe motive economice (constructia de mari uzine, etc) tocmai pentru a incerca sa distruga identitatile de grup dezvoltate de-a lungul anilor. Sa nu uitam de deportarile in Baragan si alte actiuni anterioare de dezbinare a populatiei. "Dezbina si cucereste!" Ti se pare cunoscut? E de pe vremea romanilor, dar e cat se poate de adevarata. Si sa nu uitam ca nu numai in Banat au ajuns oameni din alte regiuni, vezi constructia CUG-ului din Cluj sau a SIDEX-ului din Galati.

Odata cu aceste migratii au aparut si problemele. Nu mai vorbim de un numar mic de oameni care ajung intr-o regiune ci de mii de oameni. Adauga la asta si un prim secretar numit de PCR tot din alta regiune, probabil un lopatar de balegar trecut prin Stefan Gheorghiu, si ai reteta completa.

Degeaba incerci tu si altii sa intelegeti altceva decat e. Puteti linistiti sa va uitati in ograda voastra si o sa vedeti ca inclusiv Moldova, Oltenia, Ardealul si-au pierdut din identitatea proprie. Suntem vinovati ca noi incercam sa ne-o regasim? Daca incercam sa facem asta printr-un steag, prin niste rememorari ale realizarilor din trecut (ca din prezent nu prea mai avem ce), prin promovarea unor valori locale cu ce va deranjeaza pe voi? Stati linistiti nu vrea nimeni sa se separe de Romania, nu acesta este scopul acestui topic si sau a celui ce a fost inchis. Asta ati inteles tu si cei ca tine care au venit pe acest subforum si doar au facut pe Gica Contra. Deh... asta este tipic romanesc, sa-i dam celuilalt in cap inainte sa intelegem ce vrea. Cati oameni din Banat/Timisoara ati vazut pe celelalte forumuri locale combatand ideile expuse acolo? Sau poate, vorba aia... n-au ce combate :)

Va dau eu subiect de discutie: Bucuresti... candva numit Micul Paris, oras cosmopolit si plin de farmec. Iasiul la fel... Ce au ajuns? Mergeti si regasiti-va identitatea acolo, incercati sa faceti ceva constructiv pentru comunitatea voastra in loc sa distrugeti altundeva. E mai mai usor si mai eficient sa faci putin (local) si bine decat mult (global) si prost. Cred ca exemplul monedei euro e edificativ in acest sens.

 

Am sa-ti mai dau un exemplu. Poate nu e cel mai potrivit, dar asta imi vine acum in minte. La restaurant comanzi un meniu. Ti se aduce mancarea pe farfurie, carnea, garnitura si salata. Sunt impreuna pe aceeasi farfurie, dar nu sunt amestecate. Ti-ar place sa ti se aduca meniul trecut prin blender? Ca vorba aia... tot in stomac si amestecat ajunge.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De ce mai fregventati forumul asta ....

 

Eu ca mitic,nici nu mai imi faceam aparitia intr-o comunitate fregventata de falosi incuiati la cap

 

 

 

@cstelia: Man, iti admir rabdarea, dar te lupti cu morile de vant.

 

Din cum/ce scrie, pot deduce doar ca:

- e semianalfabet

- are o logica absurda, de caine care-alearga dupa propria coada.

 

Cum poola mea sa sustii ca tu dai ignore la cei pe care-i consideri retarzi....printr-o postare in care ii faci direct prosti in fatza?!

 

Ceva de genul:

a. Eu nici macar nu va bag in seama....

b. Dar v-o dau la toti, falosilor!

 

Sa te obosesti sa-i explici astuia antiteza dintre multiculturalitate si autarhie inseamna sa arunci margaritare porcilor.

Mai bine-l lasi sa se balaceasca plin de certitudini in ortodoxia lui calduta!

Editat de Razv
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...

http://www.tion.ro/cladire-de-patrimoniu-din-centrul-timisoarei-demolata-de-un-clan-de-romi/1114976

 

Cand stateam in zona treceam in fiecare dimineata in drum spre serviciu prin dreptul casei respective. Ma intrebam de multe ori a cui o fi fost si de ce a ajuns in halul in care a ajuns, si cat de frumoasa ar fi putut fi in zilele ei bune. Acuma am aflat...

 

Anul asta e an electoral. Sper sa mergeti la vot, si sa votati bine, macar acum (daca aveti cu cine)!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

http://www.tion.ro/cladire-de-patrimoniu-din-centrul-timisoarei-demolata-de-un-clan-de-romi/1114976

 

Cand stateam in zona treceam in fiecare dimineata in drum spre serviciu prin dreptul casei respective. Ma intrebam de multe ori a cui o fi fost si de ce a ajuns in halul in care a ajuns, si cat de frumoasa ar fi putut fi in zilele ei bune. Acuma am aflat...

 

Anul asta e an electoral. Sper sa mergeti la vot, si sa votati bine, macar acum (daca aveti cu cine)!

deci .....nu am cuvinte

am visat casa impreuna cu imprejurimile ei,adica curtea aia imensa si cand vad ce a ajuns.....

asta doar in "romania" se putea intampla

pacat mare pacat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deci .....nu am cuvinte

am visat casa impreuna cu imprejurimile ei,adica curtea aia imensa si cand vad ce a ajuns.....

asta doar in "romania" se putea intampla

pacat mare pacat

 

http://www.tion.ro/timisorenii-infuriati-de-demolarea-casei-muhle-de-catre-un-clan-de-romi/1116291

 

Unii timisoreni s-au sesizat. Dintre "falosii" de pe forum, nimeni, nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic romanesc!

 

Hai sa ne uitam in curtea vecinului :crack:

 

Oare cand o sa inceapa si romanii sa isi vada de problemele lor (poate asa nu o sa mai pice casa pe ei si nu o sa mai evadeze curcile prin gardul putred) si sa se apuce de treaba?

:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

 

Tijo, my friend, ce ne lipseai....chiar mă întrebam dacă n-ai plecat înapoi în germanica sa ne dai lecții de civilizație....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tijo, my friend, ce ne lipseai....chiar mă întrebam dacă n-ai plecat înapoi în germanica sa ne dai lecții de civilizație....

 

Nu ti-s "friend" Iuliane, si nici n-am pus vreodata piciorul in germanistan. Nu-s nici mandru de asta, nici nu mi-e rusine. E doar un fapt divers.

In schimb in timi am locuit destul. Si sincer imi pare rau de ce se intampla. De la tine insa nu ma astept decat sa mi-o iei in nume de rau, daca "indraznesc" sa bag ceva de vina.

Dar deh, ce pot sa astept de la un om care, daca vede un DVD player pe un motor, i se trezeste sentimentul regionalo-separatist si...brusc a crescut cu ce putin 10 cm deasupra restului tarii.

Keep it up!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut baieti.

Am si eu o rugaminte.

M-a rugat un coleg de-al vostru sa il servesc cu ceva ulei.

L-am trimis prin TNT saptamana trecuta si TNT nu da de el , iar mie nu imi raspunde la telefon.

Daca aveti cum sa luati legatura cu el raman dator cu o bere.

Pe langa uleiul plimbat pe mine m-a costat 20 de lei transportul dus si probabil ca voi platii alti 20 de lei cand se intoarce.

Multumesc anticipat.

 

Aici este si discutia pe mess.

 

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:37:59 AM): salut

KLAUSS (8/7/2012 9:38:11 AM): salut

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:38:27 AM): ai ceva uleiuri de motociclete

KLAUSS (8/7/2012 9:38:34 AM): da

KLAUSS (8/7/2012 9:38:40 AM): ce iti trebuie

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:39:00 AM): motul 300

KLAUSS (8/7/2012 9:39:08 AM): 300V

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:39:12 AM): da

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:39:19 AM): pt un kawasaki ninja

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:39:23 AM): de 900

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:42:03 AM): zx r9

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:42:17 AM): kawasaki zxr9

KLAUSS (8/7/2012 9:42:40 AM): ZX-9R

KLAUSS (8/7/2012 9:43:12 AM): iti trebuie 300V 10W-40

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:47:00 AM): cat e un bidon de 4 litri

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:47:01 AM): ?

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:47:06 AM):

KLAUSS (8/7/2012 9:47:18 AM): acum verific

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:47:21 AM): ok

KLAUSS (8/7/2012 9:48:10 AM): 290 de lei

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:48:39 AM): si cum il pot comanda

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:48:52 AM): is din provincie

KLAUSS (8/7/2012 9:48:58 AM): imi zici mie

KLAUSS (8/7/2012 9:49:02 AM): cum il vrei

KLAUSS (8/7/2012 9:49:08 AM): prin posta romana sau prin tnt

KLAUSS (8/7/2012 9:49:18 AM): la tnt costa vreo 20 de lei

KLAUSS (8/7/2012 9:49:23 AM): la posta romana vreo 15

KLAUSS (8/7/2012 9:49:31 AM): da cu tnt vine a doua zi acsa

KLAUSS (8/7/2012 9:49:35 AM): cu posta tre sa il ridic

KLAUSS (8/7/2012 9:49:37 AM): i

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:49:47 AM): prin tnt

KLAUSS (8/7/2012 9:49:48 AM): si platesti la curier

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:49:57 AM): da stiu

KLAUSS (8/7/2012 9:50:01 AM): super

KLAUSS (8/7/2012 9:50:04 AM): sa imi dai adresa

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:51:05 AM): ok timisoara str martir marius nemtoc nr 2 ap 51

KLAUSS (8/7/2012 9:51:16 AM): un nume si un nr de telefon

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:51:54 AM): soichin flavius 0727643076

KLAUSS (8/7/2012 9:52:47 AM): super.

KLAUSS (8/7/2012 9:52:52 AM): pleaca astazi

KLAUSS (8/7/2012 9:52:58 AM): maine dimineata asjunge

KLAUSS (8/7/2012 9:53:07 AM): o sa primesti confirmarea pe mailul de yahoo

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:53:13 AM): ok

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Astazi,de ziua Marinei,timisorenii au sarbatorit 150 de ani de atestare documentară a portului din oraș, 225 de ani de la reglementarea navigației și comerțului pe Bega și 280 de ani de la prima cursă Timișoara – Pancevo pe Bega.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pozele astea nu sunt facute in Timisoara. Mai degraba se potrivesc cu: http://www.paginialbe.ro/telefon/soichin/timis/rv/0

 

Posibil, insa, adresa data de el este din Timisoara.

Flavius Ombladon (8/7/2012 9:51:05 AM): ok timisoara str martir marius nemtoc nr 2 ap 51

Dupa prima incercare nereusita a curierului am reusit sa il prind la telefon si mi-a spus ca este nr.4 , nu nr.2

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...