Sari la conținut

Oct 28 2006: M-a Lovit 1 Acum 10 Minute


Vizitator Andr3y
 Share

Postări Recomandate

Vizitator Andr3y

mergeam regulamentar si 1 a dat sa intoarca cu un audi A4 peste linie continua. am evitat la limita dar tot mi-a prins piciorul intre bara si cadrul meu. abea pot sa merg. ce ziceti sa fac ? sa ma duc la politie. mi-a dat 500 de mi si mi-a facut semn ca suntem chit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 96
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Crezi ca pentru 500.000 se merita sa-l ierti pe vacar??

Daca maine va da peste alt motociclist???Daca in cazu asta va fi mai grav??

Faci ce vrei...dar parerea mea e sa-l reclami pe idiot.Numa ca mi se pare cam tardiva chestia.Martori ai avut??Stii numarul masinii??

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Normal ca trebuie sa mergi la politie si sa il faci pe ala. 500 de mii?Eu i-as fi rupt in fata lui ala. Am prietena motociclista in spital, cu piciorul plin de tije,tot din cauza unui nesimtit ca ala. Sau puteai macar sa-i arzi cateva peste mecla. Asa se procedeaza pe la noi...prin intersectii,cand conservarii trec pe rosu fara rusine.Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergeam regulamentar si 1 a dat sa intoarca cu un audi A4 peste linie continua. am evitat la limita dar tot mi-a prins piciorul intre bara si cadrul meu. abea pot sa merg. ce ziceti sa fac ? sa ma duc la politie. mi-a dat 500 de mi si mi-a facut semn ca suntem chit.

da iti era foame rau daca ai acceptat 500 da mii.

:hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca tu n-ai incalcat nici o lege si a fost doar vina lui, nu inteleg de ce nu te-ai dus direct la politie. Eu zic sa o faci si vezi ca nu e de joaca cu piciorul ala. Daca te doare mai bine te duci si la un doctor.

Bafta

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergi la doctor, o sa te doara mai rau maine, poate ai si ceva ligamente busite pe acolo. declara accidentul la politie si spune absolut tot, inclusiv ca a vrut sa scape cu bani (sunt prea putin ca sa te complici, tine cont cat doare ). din punctul meu de vedere la atitudinea asta putea sa mai puna 2 zerouri si tot il dadeam in gat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

du-te la politie , CLAR ! Si cand il cheama si pe artistu' tau, pune-i in brate cei 50 RON si sa se spele pe cap cu ei.Esti nebun, nici macar un plin nu faci cu 50 Ron.Nu te juca cu sanatatea ta, vezi tu mai incolo ce vei incepe sa apreciezi picioarele.

Pana atunci: iute la politie si daca inca doare la medic, oricum probabil iti vor da trimitere la IML.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu sariti pe om.Poate nici nu stia pe ce lume se afla cand a acceptat banii aia din cauza shocului suferit (daca a fost cazul).Cel putin eu cand am avut ultima bufnitura acum doi ani,nu stiam deloc cei cu mine asa socat eram.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pentru 500 mii nu ma abineam nici de la un scuipat care-l merita intre ochii, tinand seama ca e vb de piceorul tau si nu de un fier ...

Nu uita ca pentru intoarcere pe linie continua soldata cu avarii , fara raniri de persoane (conform vechiului cod rutier ) se retine permisul de conducere pe 3 luni !!!

Editat de MaDoG
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e la spital am vb eu cu el...........a mers la politie si aia l au trmis la spital(asa am inteles...) intra la radiografie......oricum a trecut pe la mine pe la garaj...motoreta era intreaga...pe cadru era putin dela nr lu ala putina negreala........totusi e bine ca e intreg ca nu a cazut....schiopata...era si un pic de sange...s a zgariat usor...oricum sa se faca bine ..............va tin la curent

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mergeam regulamentar si 1 a dat sa intoarca cu un audi A4 peste linie continua. am evitat la limita dar tot mi-a prins piciorul intre bara si cadrul meu. abea pot sa merg. ce ziceti sa fac ? sa ma duc la politie. mi-a dat 500 de mi si mi-a facut semn ca suntem chit.

SANATATEA NU ARE PRET !

Dupa ce te dezmeticesti mergi la politie si reclama-l pe taran,pentru ca nu merita lasat sa scape asa ieftin ,macar un drum pana la politie il va face ca data viitoare sa fie mai atent.

NU UITA CA ALTII NU AU FOST LA FEL DE NOROCOSI CA TINE !

Sanatate si asfalt uscat ! :hug:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

am vb acum cu el...... a iesit de la radiografii...si are "doar" o entorsa....si parca ceva la un ligament( asta nu sunt sigur) cert e ca o sa isi revina relativ repede.......tocmai venise poliitia si se pregatea sa explice ce si cum

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da iti era foame rau daca ai acceptat 500 da mii.

:hug:

Exact la asta ma gandeam si eu!!! Pai daca ai luat banii si ai acceptat intelegerea cu el, nu mi se pare corect sa mai mergi acum la politie.Ori mergeai de la bun inceput si nu acceptai mita, ca sa-i zic asa, ori cereai de la inceput mai mult.Pana la urma cei 500.000 lei ce reprezinta pentru tine si de ce i-ai acceptat?Asta a fost pretul tacerii, iar tu l-ai acceptat.Asuma-ti responsabilitatea deciziei luate.Eu asa zic ca-i corect.Tu faci cum crezi.

Si eu detest conservarii care considera ca intreaga sosea le apartine, dar imi place si corectitudinea.

Editat de bea2000
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Exact la asta ma gandeam si eu!!! Pai daca ai luat banii si ai acceptat intelegerea cu el, nu mi se pare corect sa mai mergi acum la politie.Ori mergeai de la bun inceput si nu acceptai mita, ca sa-i zic asa, ori cereai de la inceput mai mult.Pana la urma cei 500.000 lei ce reprezinta pentru tine si de ce i-ai acceptat?Asta a fost pretul tacerii, iar tu l-ai acceptat.Asuma-ti responsabilitatea deciziei luate.Eu asa zic ca-i corect.Tu faci cum crezi.

Si eu detest conservarii care considera ca intreaga sosea le apartine, dar imi place si corectitudinea.

La 16-17 ani, dupa un accident nu prea poti sa judeci ca lumea. Ala i-a zis na 500 si o lasam asa. I-a dat banii si a plecat. Probabil n-a avut timp sa se gandeasca. Motoreta n-are nimic, deci de ce sa-mi dea bani ? Ingrijiri medicale, spitalizare.. oi avea nevoie, n-oi avea... si uite asa ala a plecat.

A procedat bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ieri knd veneam de la RAR impreuna cu tata,eram pe motociclete diferite,el pe a lui,eu pe a mea...unu a taiat linia dubla continua si urmarea...tata pe jos cu piciorul stang umflat+julit,motocicleta avariata iar eu o sperietura pe cinste!:(Si mai si spunea k in Bucuresti nu sunt sosele ptr motociclisti si k nu ne observa soferii...:hug: in timpul asta plescaia guma si isi tinea ochelarii de fitzos la ochi!:(Imi venea sa-l iau la bataie...greu m-am abtinut....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16-17 ani, dupa un accident nu prea poti sa judeci ca lumea. Ala i-a zis na 500 si o lasam asa. I-a dat banii si a plecat. Probabil n-a avut timp sa se gandeasca. Motoreta n-are nimic, deci de ce sa-mi dea bani ? Ingrijiri medicale, spitalizare.. oi avea nevoie, n-oi avea... si uite asa ala a plecat.

A procedat bine.

 

La 16/17 ani, nu ai permis A ca sa poti pilota un motor de 125 cmc.

Iar daca iei o decizie, in principiu e bine sa o respecti. Mie nu mi se pare ca a procedat corect.Dar, ma rog, e parerea mea.Poate sunt eu prea corecta pentru lumea in care traim.

Eu am avut accident mult mai grav si iti spun sincer ca imediat dupa, gandeam absolut normal.Nu mi-a afectat gandirea.

Dar, inca o data, asa as fi procedat eu.

 

Ieri knd veneam de la RAR impreuna cu tata,eram pe motociclete diferite,el pe a lui,eu pe a mea...unu a taiat linia dubla continua si urmarea...tata pe jos cu piciorul stang umflat+julit,motocicleta avariata iar eu o sperietura pe cinste!:(Si mai si spunea k in Bucuresti nu sunt sosele ptr motociclisti si k nu ne observa soferii...:hug: in timpul asta plescaia guma si isi tinea ochelarii de fitzos la ochi!:(Imi venea sa-l iau la bataie...greu m-am abtinut....

 

Dar ati mers la politie, nu???

Nu ati facut un troc cu el si apoi v-ati gandit ca mai bine sa mergeti sa declarati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 16/17 ani, nu ai permis A ca sa poti pilota un motor de 125 cmc.

Iar daca iei o decizie, in principiu e bine sa o respecti. Mie nu mi se pare ca a procedat corect.Dar, ma rog, e parerea mea.Poate sunt eu prea corecta pentru lumea in care traim.

Eu am avut accident mult mai grav si iti spun sincer ca imediat dupa, gandeam absolut normal.Nu mi-a afectat gandirea.

Dar, inca o data, asa as fi procedat eu.

Dar ati mers la politie, nu???

Nu ati facut un troc cu el si apoi v-ati gandit ca mai bine sa mergeti sa declarati.

Din ce-mi aduc aminte aduc ai nevoie de A1 care il iei la 16-17 ani :hug:

Editat de Mutulica
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...